Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 26.06.2019 > 13:09 Versiunea pentru printare
Miercuri, 26 iunie 2019, ora 13:09

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 483/2018 pentru prevenirea și combaterea spălării banilor și finanțării terorismului, precum și pentru modificarea și completarea unor acte normative
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati PRO Europa Neafil.
- prezenți:274 125 52 23 16 17 9 14 17 1
- voturi pentru (DA):273 125 51 23 16 17 9 14 17 1
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - - - -
- nu au votat:1 - 1 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Ampleev Andrian Minoritati DA
4. Anastase Roberta Alma PNL DA
5. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
6. Andronache Gabriel PNL DA
7. Antal István-János UDMR DA
8. Apjok Norbert UDMR DA
9. Ardelean Ben-Oni PNL DA
10. Arsu Alin-Ionuț USR DA
11. Avram Constantin ALDE DA
12. Axinte Vasile PSD DA
13. Babuș Radu PSD DA
14. Balan Ioan PNL DA
15. Balint Liviu-Ioan PSD DA
16. Banias Mircea Marius PRO Europa DA
17. Barna Ilie Dan USR DA
18. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
19. Bănicioiu Nicolae PRO Europa DA
20. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
21. Bejinariu Eugen PSD DA
22. Bende Sándor UDMR DA
23. Benedek Zacharie UDMR DA
24. Benga Tudor - Vlad USR DA
25. Bica Dănuț PNL DA
26. Birchall Ana PSD DA
27. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
28. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
29. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
30. Bode Lucian Nicolae PNL DA
31. Bodea Marius PNL DA
32. Bogaciu Alexandra-Corina PRO Europa DA
33. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
34. Bontea Vlad PSD DA
35. Borza Remus-Adrian PSD DA
36. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
37. Botez Mihai-Cătălin USR DA
38. Bran Ioana PSD DA
39. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
40. Budăi Marius-Constantin PSD DA
41. Buican Cristian PNL DA
42. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
43. Bulai Iulian USR DA
44. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
45. Burciu Cristina PSD DA
46. Calotă Florică Ică ALDE DA
47. Căciulă Aurel PSD DA
48. Călin Ion PSD DA
49. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
50. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
51. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
52. Cherecheș Florica PNL DA
53. Cherecheș Viorica PNL DA
54. Chichirău Cosette-Paula USR DA
55. Chiriac Viorel PSD DA
56. Cioabă Petre PSD DA
57. Ciocan Dan PSD DA
58. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
59. Cîtea Vasile PSD DA
60. Cobuz Maricela PSD DA
61. Cocoș Vasile PSD DA
62. Codreanu Constantin PMP DA
63. Cojocaru Petru-Bogdan PSD DA
64. Coliu Doru-Petrișor PMP DA
65. Constantin Daniel PRO Europa DA
66. Cosma Lavinia-Corina USR DA
67. Cristache Cătălin PMP DA
68. Csép Éva-Andrea UDMR DA
69. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
70. Csoma Botond UDMR DA
71. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
72. Cupă Ion ALDE DA
73. Cupșa Ioan PNL DA
74. Dehelean Silviu USR DA
75. Dinu Cristina-Elena PSD DA
76. Dîrzu Ioan PSD DA
77. Dobre Mircea-Titus PRO Europa DA
78. Dobre Victor Paul PNL DA
79. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
80. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
81. Dobrovie Matei-Adrian PNL DA
82. Dohotaru Adrian-Octavian - DA
83. Drulă Cătălin USR DA
84. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
85. Dunava Costel Neculai PSD DA
86. Durbacă Eugen PRO Europa DA
87. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
88. Erdei Dolóczki István UDMR DA
89. Farago Petru UDMR DA
90. Fădor Angelica PNL DA
91. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
92. Floroiu Ionel PSD DA
93. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
94. Furic Iarco Minoritati DA
95. Furtună Mirela PSD DA
96. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
97. Gavrilă Camelia PSD DA
98. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
99. Găină Mihăiță PSD DA
100. Georgescu Laura PSD DA
101. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
102. Gheorghe Andrei Daniel PNL -
103. Gheorghiu Bogdan PNL DA
104. Gherman Dumitru PSD DA
105. Ghilea Găvrilă PNL DA
106. Gilia Claudia PSD DA
107. Giugea Nicolae PNL DA
108. Goga Octavian PSD DA
109. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
110. Gudu Vasile PNL DA
111. Halici Nicușor PSD DA
112. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
113. Hărătău Elena PSD DA
114. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
115. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
116. Huncă Mihaela PRO Europa DA
117. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
118. Iancu Iulian PSD DA
119. Iftimie Neculai PSD DA
120. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
121. Intotero Natalia-Elena PSD DA
122. Ioniță Antoneta PNL DA
123. Iordache Florin PSD DA
124. Itu Cornel PSD DA
125. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
126. Jivan Luminița-Maria PSD DA
127. Kelemen Hunor UDMR DA
128. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
129. Lazăr Sorin PSD DA
130. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
131. Longher Victoria Minoritati DA
132. Lovin Dumitru ALDE DA
133. Lungu Tudorița PNL DA
134. Lupașcu Costel PSD DA
135. Lupescu Dumitru USR DA
136. Macovei Silviu Nicu PSD DA
137. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
138. Manole Petre-Florin PSD DA
139. Mareș Mara PNL DA
140. Marica Petru-Sorin PRO Europa DA
141. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
142. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
143. Mihalescul Dumitru PNL DA
144. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
145. Mircea Florin PSD DA
146. Mocanu Adrian ALDE DA
147. Mocioalcă Ion PRO Europa DA
148. Mohaci Mihai PRO Europa DA
149. Moise Costin-Sebastian PMP DA
150. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
151. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
152. Mușoiu Ștefan PSD DA
153. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
154. Neagu Nicolae PNL DA
155. Neață Eugen PSD DA
156. Nechifor Cătălin-Ioan PRO Europa DA
157. Nicoară Romeo Florin PNL DA
158. Nicolae Andrei PSD DA
159. Nicolicea Eugen PSD DA
160. Nistor Laurențiu PSD DA
161. Niță Mihai ALDE DA
162. Niță Nicu PSD DA
163. Nosa Iuliu PSD DA
164. Olar Corneliu PNL DA
165. Olteanu Daniel ALDE DA
166. Oprea Dumitru PNL DA
167. Oprișcan Mihai Doru ALDE DA
168. Oteșanu Daniela PSD DA
169. Palăr Ionel PNL DA
170. Pambuccian Varujan Minoritati DA
171. Pană Adriana-Doina PSD DA
172. Paraschiv Rodica PSD DA
173. Pașcan Emil-Marius PMP DA
174. Pau Radu - Adrian PRO Europa DA
175. Păle Dănuț PSD DA
176. Petcu Toma-Florin ALDE DA
177. Petrea Gabriel PSD DA
178. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
179. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
180. Pistru Eusebiu-Manea ALDE DA
181. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
182. Podașcă Gabriela-Maria PRO Europa DA
183. Ponta Victor-Viorel PRO Europa DA
184. Pop Andrei PSD DA
185. Pop Tudor Rareș USR DA
186. Popa Florin PSD DA
187. Popa Mihai Valentin PRO Europa DA
188. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
189. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
190. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
191. Popescu Pavel PNL DA
192. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
193. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
194. Presură Alexandra PSD DA
195. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
196. Radu Anișoara PSD DA
197. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
198. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
199. Rădulescu Alexandru PSD DA
200. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
201. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
202. Răduț Violeta PSD DA
203. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
204. Roman Florin-Claudiu PNL DA
205. Roman Ioan Sorin PSD DA
206. Romanescu Cristinel PNL DA
207. Roșca Lucreția PSD DA
208. Rotaru Alexandru PSD DA
209. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
210. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
211. Sămărtinean Cornel-Mircea PMP DA
212. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
213. Sefer Cristian-George PSD DA
214. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
215. Seres Dénes UDMR DA
216. Simionca Ionuț PMP DA
217. Simonis Alfred - Robert PSD DA
218. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
219. Solomon Adrian PSD DA
220. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
221. Stan Viorel PSD DA
222. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
223. Stancu Florinel PSD DA
224. Stativă Irinel Ioan PSD DA
225. Stănescu Alexandru PSD DA
226. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
227. Suciu Matei PSD DA
228. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
229. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
230. Szabó Ödön UDMR DA
231. Șarapatin Elvira PSD DA
232. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
233. Șimon Gheorghe PSD DA
234. Șișcu George PNL DA
235. Șotcan Theodora PSD DA
236. Șova Lucian PSD DA
237. Șovăială Constantin PNL DA
238. Ștefan Corneliu PSD DA
239. Ștefan Ion PNL DA
240. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
241. Tabugan Ion ALDE DA
242. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
243. Teiș Alina PSD DA
244. Terea Ioan PSD DA
245. Tîlvăr Angel PSD DA
246. Todor Adrian PSD DA
247. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
248. Toma Ilie PSD DA
249. Trăilă Cristina PNL DA
250. Tudor Beatrice PSD DA
251. Turcan Raluca PNL DA
252. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
253. Tușa Adriana Diana PSD DA
254. Țachianu Marian PSD DA
255. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
256. Varga Vasile PNL DA
257. Vasile Daniel Minoritati DA
258. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
259. Vasilică Radu Costin PSD DA
260. Vass Levente UDMR DA
261. Văcaru Alin Vasile PRO Europa DA
262. Velcea Nicolae PSD DA
263. Vexler Silviu Minoritati DA
264. Vișan George-Gabriel PSD DA
265. Vîlceanu Dan PNL DA
266. Vîrză Mihăiță PSD DA
267. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
268. Vlăducă Oana-Silvia PRO Europa DA
269. Vosganian Varujan ALDE DA
270. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
271. Weber Mihai PSD DA
272. Zainea Cornel USR DA
273. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
274. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 22 ianuarie 2020, 7:39
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro