Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 26.06.2019 > 13:22 Versiunea pentru printare
Miercuri, 26 iunie 2019, ora 13:22

Poziție pe
ordinea de zi:
7
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 125/2019 pentru completarea art.139 din Legea nr.53/2003-Codul Muncii
- lege organică
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati PRO Europa Neafil.
- prezenți:270 125 49 22 17 16 8 14 18 1
- voturi pentru (DA):269 125 48 22 17 16 8 14 18 1
- voturi împotrivă (NU):1 - 1 - - - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Ampleev Andrian Minoritati DA
4. Anastase Roberta Alma PNL DA
5. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
6. Andronache Gabriel PNL DA
7. Andrușcă Dănuț PSD DA
8. Antal István-János UDMR DA
9. Apjok Norbert UDMR DA
10. Ardelean Ben-Oni PNL DA
11. Arsu Alin-Ionuț USR DA
12. Avram Constantin ALDE DA
13. Axinte Vasile PSD DA
14. Babuș Radu PSD DA
15. Balan Ioan PNL DA
16. Balint Liviu-Ioan PSD DA
17. Banias Mircea Marius PRO Europa DA
18. Barna Ilie Dan USR DA
19. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
20. Bănicioiu Nicolae PRO Europa DA
21. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
22. Bejinariu Eugen PSD DA
23. Bende Sándor UDMR DA
24. Benedek Zacharie UDMR DA
25. Benga Tudor - Vlad USR DA
26. Bica Dănuț PNL DA
27. Birchall Ana PSD DA
28. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
29. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
30. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
31. Bode Lucian Nicolae PNL DA
32. Bodea Marius PNL DA
33. Bogaciu Alexandra-Corina PRO Europa DA
34. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
35. Bontea Vlad PSD DA
36. Borza Remus-Adrian PSD DA
37. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
38. Botez Mihai-Cătălin USR DA
39. Bran Ioana PSD DA
40. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
41. Budăi Marius-Constantin PSD DA
42. Buican Cristian PNL DA
43. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
44. Bulai Iulian USR DA
45. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
46. Burciu Cristina PSD DA
47. Calotă Florică Ică ALDE DA
48. Căciulă Aurel PSD DA
49. Călin Ion PSD DA
50. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
51. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
52. Cherecheș Florica PNL DA
53. Cherecheș Viorica PNL DA
54. Chichirău Cosette-Paula USR DA
55. Chiriac Viorel PSD DA
56. Cioabă Petre PSD DA
57. Ciocan Dan PSD DA
58. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
59. Cîmpeanu Sorin Mihai PRO Europa DA
60. Cîtea Vasile PSD DA
61. Cobuz Maricela PSD DA
62. Cocoș Vasile PSD DA
63. Codreanu Constantin PMP DA
64. Cojocaru Petru-Bogdan PSD DA
65. Coliu Doru-Petrișor PMP DA
66. Constantin Daniel PRO Europa DA
67. Cosma Lavinia-Corina USR DA
68. Csép Éva-Andrea UDMR DA
69. Csoma Botond UDMR DA
70. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
71. Cupă Ion ALDE DA
72. Cupșa Ioan PNL DA
73. Dehelean Silviu USR DA
74. Dinu Cristina-Elena PSD DA
75. Dîrzu Ioan PSD DA
76. Dobre Mircea-Titus PRO Europa DA
77. Dobre Victor Paul PNL NU
78. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
79. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
80. Dobrovie Matei-Adrian PNL DA
81. Dohotaru Adrian-Octavian - DA
82. Drulă Cătălin USR DA
83. Dunava Costel Neculai PSD DA
84. Durbacă Eugen PRO Europa DA
85. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
86. Erdei Dolóczki István UDMR DA
87. Farago Petru UDMR DA
88. Fădor Angelica PNL DA
89. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
90. Florea Damian PRO Europa DA
91. Floroiu Ionel PSD DA
92. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
93. Furic Iarco Minoritati DA
94. Furtună Mirela PSD DA
95. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
96. Gavrilă Camelia PSD DA
97. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
98. Găină Mihăiță PSD DA
99. Georgescu Laura PSD DA
100. Georgescu Nicolae PSD DA
101. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
102. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
103. Gheorghiu Bogdan PNL DA
104. Gherman Dumitru PSD DA
105. Ghilea Găvrilă PNL DA
106. Gilia Claudia PSD DA
107. Giugea Nicolae PNL DA
108. Goga Octavian PSD DA
109. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
110. Gudu Vasile PNL DA
111. Halici Nicușor PSD DA
112. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
113. Hărătău Elena PSD DA
114. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
115. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
116. Huncă Mihaela PRO Europa DA
117. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
118. Iancu Iulian PSD DA
119. Ibram Iusein Minoritati DA
120. Iftimie Neculai PSD DA
121. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
122. Intotero Natalia-Elena PSD DA
123. Ionescu George PNL DA
124. Ioniță Antoneta PNL DA
125. Iordache Florin PSD DA
126. Itu Cornel PSD DA
127. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
128. Jivan Luminița-Maria PSD DA
129. Kelemen Hunor UDMR DA
130. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
131. Lazăr Sorin PSD DA
132. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
133. Longher Victoria Minoritati DA
134. Lovin Dumitru ALDE DA
135. Lungu Tudorița PNL DA
136. Lupașcu Costel PSD DA
137. Lupescu Dumitru USR DA
138. Macovei Silviu Nicu PSD DA
139. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
140. Manole Petre-Florin PSD DA
141. Mareș Mara PNL DA
142. Marica Petru-Sorin PRO Europa DA
143. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
144. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
145. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
146. Mihalescul Dumitru PNL DA
147. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
148. Mircea Florin PSD DA
149. Mocanu Adrian ALDE DA
150. Mohaci Mihai PRO Europa DA
151. Moise Costin-Sebastian PMP DA
152. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
153. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
154. Mușoiu Ștefan PSD DA
155. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
156. Neață Eugen PSD DA
157. Nechifor Cătălin-Ioan PRO Europa DA
158. Nicoară Romeo Florin PNL DA
159. Nicolae Andrei PSD DA
160. Nicolicea Eugen PSD DA
161. Nistor Laurențiu PSD DA
162. Niță Mihai ALDE DA
163. Niță Nicu PSD DA
164. Nosa Iuliu PSD DA
165. Olar Corneliu PNL DA
166. Olteanu Daniel ALDE DA
167. Oprea Dumitru PNL DA
168. Oprișcan Mihai Doru ALDE DA
169. Oteșanu Daniela PSD DA
170. Palăr Ionel PNL DA
171. Pambuccian Varujan Minoritati DA
172. Pană Adriana-Doina PSD DA
173. Paraschiv Rodica PSD DA
174. Pașcan Emil-Marius PMP DA
175. Pau Radu - Adrian PRO Europa DA
176. Păle Dănuț PSD DA
177. Petcu Toma-Florin ALDE DA
178. Petrea Gabriel PSD DA
179. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
180. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
181. Pistru Eusebiu-Manea ALDE DA
182. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
183. Podașcă Gabriela-Maria PRO Europa DA
184. Ponta Victor-Viorel PRO Europa DA
185. Pop Andrei PSD DA
186. Pop Tudor Rareș USR DA
187. Popa Florin PSD DA
188. Popa Mihai Valentin PRO Europa DA
189. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
190. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
191. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
192. Popescu Pavel PNL DA
193. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
194. Presură Alexandra PSD DA
195. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
196. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
197. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
198. Rădulescu Alexandru PSD DA
199. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
200. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
201. Răduț Violeta PSD DA
202. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
203. Roman Ioan Sorin PSD DA
204. Romanescu Cristinel PNL DA
205. Roșca Lucreția PSD DA
206. Rotaru Alexandru PSD DA
207. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
208. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
209. Sămărtinean Cornel-Mircea PMP DA
210. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
211. Sefer Cristian-George PSD DA
212. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
213. Seres Dénes UDMR DA
214. Simionca Ionuț PMP DA
215. Simonis Alfred - Robert PSD DA
216. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
217. Solomon Adrian PSD DA
218. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
219. Stan Viorel PSD DA
220. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
221. Stancu Florinel PSD DA
222. Stativă Irinel Ioan PSD DA
223. Stănescu Alexandru PSD DA
224. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
225. Suciu Matei PSD DA
226. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
227. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
228. Szabó Ödön UDMR DA
229. Șarapatin Elvira PSD DA
230. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
231. Șimon Gheorghe PSD DA
232. Șișcu George PNL DA
233. Șotcan Theodora PSD DA
234. Șova Lucian PSD DA
235. Șovăială Constantin PNL DA
236. Ștefan Corneliu PSD DA
237. Ștefan Ion PNL DA
238. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
239. Tabugan Ion ALDE DA
240. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
241. Teiș Alina PSD DA
242. Terea Ioan PSD DA
243. Todor Adrian PSD DA
244. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
245. Toma Ilie PSD DA
246. Trăilă Cristina PNL DA
247. Tudor Beatrice PSD DA
248. Turcan Raluca PNL DA
249. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
250. Tușa Adriana Diana PSD DA
251. Țachianu Marian PSD DA
252. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
253. Vasile Daniel Minoritati DA
254. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
255. Vasilică Radu Costin PSD DA
256. Vass Levente UDMR DA
257. Văcaru Alin Vasile PRO Europa DA
258. Velcea Nicolae PSD DA
259. Vexler Silviu Minoritati DA
260. Vișan George-Gabriel PSD DA
261. Vîlceanu Dan PNL DA
262. Vîrză Mihăiță PSD DA
263. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
264. Vlăducă Oana-Silvia PRO Europa DA
265. Vosganian Varujan ALDE DA
266. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
267. Weber Mihai PSD DA
268. Zainea Cornel USR DA
269. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
270. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 23 ianuarie 2020, 19:53
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro