Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 26.06.2019 > 13:23 Versiunea pentru printare
Miercuri, 26 iunie 2019, ora 13:23

Poziție pe
ordinea de zi:
9
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 725/2018 privind sistemul public de pensii
- lege organică
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati PRO Europa Neafil.
- prezenți:270 128 45 22 17 17 7 14 19 1
- voturi pentru (DA):197 126 - - 17 17 4 14 19 -
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - - -
- abțineri:70 1 45 22 - - 1 - - 1
- nu au votat:3 1 - - - - 2 - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL Abținere
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Ampleev Andrian Minoritati DA
4. Andrei Alexandru-Ioan PNL Abținere
5. Andronache Gabriel PNL Abținere
6. Andrușcă Dănuț PSD DA
7. Antal István-János UDMR DA
8. Apjok Norbert UDMR DA
9. Ardelean Ben-Oni PNL Abținere
10. Arsu Alin-Ionuț USR Abținere
11. Avram Constantin ALDE DA
12. Axinte Vasile PSD DA
13. Babuș Radu PSD DA
14. Balan Ioan PNL Abținere
15. Balint Liviu-Ioan PSD DA
16. Banias Mircea Marius PRO Europa DA
17. Barna Ilie Dan USR Abținere
18. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
19. Bănicioiu Nicolae PRO Europa DA
20. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
21. Bejinariu Eugen PSD DA
22. Bende Sándor UDMR DA
23. Benedek Zacharie UDMR DA
24. Benga Tudor - Vlad USR Abținere
25. Bica Dănuț PNL Abținere
26. Birchall Ana PSD DA
27. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
28. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
29. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
30. Bode Lucian Nicolae PNL Abținere
31. Bodea Marius PNL Abținere
32. Bogaciu Alexandra-Corina PRO Europa DA
33. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
34. Bontea Vlad PSD DA
35. Borza Remus-Adrian PSD Abținere
36. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
37. Botez Mihai-Cătălin USR Abținere
38. Bran Ioana PSD DA
39. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
40. Budăi Marius-Constantin PSD DA
41. Buican Cristian PNL Abținere
42. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
43. Bulai Iulian USR Abținere
44. Bumb Sorin-Ioan PNL Abținere
45. Burciu Cristina PSD DA
46. Calotă Florică Ică ALDE DA
47. Căciulă Aurel PSD DA
48. Călin Ion PSD DA
49. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
50. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
51. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
52. Cherecheș Florica PNL Abținere
53. Cherecheș Viorica PNL Abținere
54. Chichirău Cosette-Paula USR Abținere
55. Chiriac Viorel PSD DA
56. Cioabă Petre PSD DA
57. Ciocan Dan PSD DA
58. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
59. Cîmpeanu Sorin Mihai PRO Europa DA
60. Cîtea Vasile PSD DA
61. Cobuz Maricela PSD DA
62. Cocoș Vasile PSD DA
63. Codreanu Constantin PMP DA
64. Cojocaru Petru-Bogdan PSD DA
65. Constantin Daniel PRO Europa DA
66. Cosma Lavinia-Corina USR Abținere
67. Cristache Cătălin PMP DA
68. Csép Éva-Andrea UDMR DA
69. Csoma Botond UDMR DA
70. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
71. Cupă Ion ALDE DA
72. Cupșa Ioan PNL Abținere
73. Dehelean Silviu USR Abținere
74. Dinu Cristina-Elena PSD DA
75. Dîrzu Ioan PSD DA
76. Dobre Mircea-Titus PRO Europa DA
77. Dobre Victor Paul PNL Abținere
78. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
79. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
80. Dobrovie Matei-Adrian PNL Abținere
81. Dohotaru Adrian-Octavian - Abținere
82. Drulă Cătălin USR Abținere
83. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
84. Dunava Costel Neculai PSD DA
85. Durbacă Eugen PRO Europa DA
86. Duruș Vlad-Emanuel USR Abținere
87. Erdei Dolóczki István UDMR DA
88. Farago Petru UDMR DA
89. Fădor Angelica PNL Abținere
90. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
91. Florea Damian PRO Europa DA
92. Floroiu Ionel PSD DA
93. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
94. Furic Iarco Minoritati DA
95. Furtună Mirela PSD DA
96. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
97. Gavrilă Camelia PSD DA
98. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
99. Găină Mihăiță PSD DA
100. Georgescu Laura PSD DA
101. Georgescu Nicolae PSD DA
102. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
103. Gheorghiu Bogdan PNL Abținere
104. Gherman Dumitru PSD DA
105. Ghilea Găvrilă PNL Abținere
106. Gilia Claudia PSD DA
107. Giugea Nicolae PNL Abținere
108. Goga Octavian PSD DA
109. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
110. Gudu Vasile PNL Abținere
111. Halici Nicușor PSD DA
112. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
113. Hărătău Elena PSD DA
114. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
115. Huncă Mihaela PRO Europa DA
116. Huțucă Bogdan-Iulian PNL Abținere
117. Iancu Iulian PSD DA
118. Ibram Iusein Minoritati DA
119. Iftimie Neculai PSD DA
120. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
121. Intotero Natalia-Elena PSD DA
122. Ioniță Antoneta PNL Abținere
123. Iordache Florin PSD DA
124. Itu Cornel PSD DA
125. Iurișniți Cristina-Ionela USR Abținere
126. Jivan Luminița-Maria PSD DA
127. Kelemen Hunor UDMR DA
128. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
129. Lazăr Sorin PSD DA
130. Longher Victoria Minoritati DA
131. Lovin Dumitru ALDE DA
132. Lungu Tudorița PNL Abținere
133. Lupașcu Costel PSD DA
134. Lupescu Dumitru USR Abținere
135. Macovei Silviu Nicu PSD DA
136. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
137. Manole Petre-Florin PSD DA
138. Mareș Mara PNL Abținere
139. Marica Petru-Sorin PRO Europa DA
140. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
141. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
142. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
143. Mihalescul Dumitru PNL Abținere
144. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
145. Mircea Florin PSD DA
146. Mînzatu Roxana PSD DA
147. Mocanu Adrian ALDE DA
148. Mocioalcă Ion PRO Europa DA
149. Mohaci Mihai PRO Europa DA
150. Moise Costin-Sebastian PMP -
151. Moldovan Sorin-Dan PNL Abținere
152. Moșteanu Liviu-Ionuț USR Abținere
153. Mușoiu Ștefan PSD DA
154. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
155. Neață Eugen PSD DA
156. Nechifor Cătălin-Ioan PRO Europa DA
157. Nicoară Romeo Florin PNL Abținere
158. Nicolae Andrei PSD DA
159. Nicolicea Eugen PSD DA
160. Nistor Laurențiu PSD DA
161. Niță Mihai ALDE DA
162. Niță Nicu PSD DA
163. Nosa Iuliu PSD DA
164. Olar Corneliu PNL Abținere
165. Olteanu Daniel ALDE DA
166. Oprea Dumitru PNL Abținere
167. Oprișcan Mihai Doru ALDE DA
168. Oteșanu Daniela PSD DA
169. Palăr Ionel PNL Abținere
170. Pambuccian Varujan Minoritati DA
171. Pană Adriana-Doina PSD DA
172. Paraschiv Rodica PSD DA
173. Pașcan Emil-Marius PMP DA
174. Pau Radu - Adrian PRO Europa DA
175. Păle Dănuț PSD DA
176. Petcu Toma-Florin ALDE DA
177. Petrea Gabriel PSD DA
178. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
179. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
180. Pistru Eusebiu-Manea ALDE DA
181. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
182. Podașcă Gabriela-Maria PRO Europa DA
183. Ponta Victor-Viorel PRO Europa DA
184. Pop Andrei PSD -
185. Pop Tudor Rareș USR Abținere
186. Popa Florin PSD DA
187. Popa Mihai Valentin PRO Europa DA
188. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
189. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
190. Popescu Nicolae-Daniel USR Abținere
191. Popescu Pavel PNL Abținere
192. Popescu Virgil-Daniel PNL Abținere
193. Predoiu Marian-Cătălin PNL Abținere
194. Presură Alexandra PSD DA
195. Prisnel Adrian-Claudiu USR Abținere
196. Radu Anișoara PSD DA
197. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
198. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL Abținere
199. Rădulescu Alexandru PSD DA
200. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
201. Rădulescu Dan-Răzvan USR Abținere
202. Răduț Violeta PSD DA
203. Rodeanu Bogdan-Ionel USR Abținere
204. Roman Florin-Claudiu PNL Abținere
205. Roman Ioan Sorin PSD DA
206. Romanescu Cristinel PNL Abținere
207. Roșca Lucreția PSD DA
208. Rotaru Alexandru PSD DA
209. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
210. Săftoiu Ana Adriana PNL Abținere
211. Sămărtinean Cornel-Mircea PMP -
212. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
213. Sefer Cristian-George PSD DA
214. Seidler Cristian-Gabriel USR Abținere
215. Seres Dénes UDMR DA
216. Simonis Alfred - Robert PSD DA
217. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL Abținere
218. Solomon Adrian PSD DA
219. Stamatian Vasile-Florin PNL Abținere
220. Stan Viorel PSD DA
221. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR Abținere
222. Stancu Florinel PSD DA
223. Stativă Irinel Ioan PSD DA
224. Stănescu Alexandru PSD DA
225. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
226. Suciu Matei PSD DA
227. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
228. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
229. Szabó Ödön UDMR DA
230. Șarapatin Elvira PSD DA
231. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
232. Șimon Gheorghe PSD DA
233. Șișcu George PNL Abținere
234. Șotcan Theodora PSD DA
235. Șova Lucian PSD DA
236. Șovăială Constantin PNL Abținere
237. Ștefan Corneliu PSD DA
238. Ștefan Ion PNL Abținere
239. Tabugan Ion ALDE DA
240. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
241. Teiș Alina PSD DA
242. Terea Ioan PSD DA
243. Todor Adrian PSD DA
244. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
245. Toma Ilie PSD DA
246. Trăilă Cristina PNL Abținere
247. Tudor Beatrice PSD DA
248. Turcan Raluca PNL Abținere
249. Turcescu Robert-Nicolae PMP Abținere
250. Tușa Adriana Diana PSD DA
251. Țachianu Marian PSD DA
252. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
253. Vasile Daniel Minoritati DA
254. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
255. Vasilică Radu Costin PSD DA
256. Vass Levente UDMR DA
257. Văcaru Alin Vasile PRO Europa DA
258. Velcea Nicolae PSD DA
259. Vexler Silviu Minoritati DA
260. Vișan George-Gabriel PSD DA
261. Vîlceanu Dan PNL Abținere
262. Vîrză Mihăiță PSD DA
263. Vlad Sergiu Cosmin USR Abținere
264. Vlăducă Oana-Silvia PRO Europa DA
265. Vosganian Varujan ALDE DA
266. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
267. Weber Mihai PSD DA
268. Zainea Cornel USR Abținere
269. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
270. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 27 ianuarie 2020, 23:02
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro