Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 26.06.2019 > 15:14 Versiunea pentru printare
Miercuri, 26 iunie 2019, ora 15:14

Subiect vot: Proiectul de Hotarare privind revocarea doamnei Theodora Bertzi din functia de membru al Colegiului director al Consiliului National pentru Combaterea Discriminarii
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total Camera Deputaților Senat
PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati PRO Europa Neafil. PSD PNL USR UDMR ALDE Neafil.
- prezenți:321 109 49 22 14 17 7 9 18 1 39 10 7 6 9 4
- voturi pentru (DA):301 109 49 22 14 17 7 9 3 1 36 10 7 6 8 3
- voturi împotrivă (NU):1 - - - - - - - 1 - - - - - - -
- abțineri:17 - - - - - - - 14 - 1 - - - 1 1
- nu au votat:2 - - - - - - - - - 2 - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Parlamentar Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian deputat PNL DA
2. Alexandrescu Vlad-Tudor senator USR DA
3. Ampleev Andrian deputat Minoritati DA
4. Anastase Roberta Alma deputat PNL DA
5. Andrei Alexandru-Ioan deputat PNL DA
6. Andronache Gabriel deputat PNL DA
7. Andrușcă Dănuț deputat PSD DA
8. Antal István-János deputat UDMR DA
9. Antal István-Loránt senator UDMR DA
10. Anton Anton deputat ALDE DA
11. Apjok Norbert deputat UDMR DA
12. Arcan Emilia senator PSD DA
13. Arcaș Viorel senator PSD DA
14. Ardelean Ben-Oni deputat PNL DA
15. Avram Constantin deputat ALDE DA
16. Avram Nicolae senator PSD DA
17. Axinte Vasile deputat PSD DA
18. Babuș Radu deputat PSD DA
19. Balan Ioan deputat PNL DA
20. Balint Liviu-Ioan deputat PSD DA
21. Banias Mircea Marius deputat PRO Europa Abținere
22. Barna Ilie Dan deputat USR DA
23. Bădălău Niculae senator PSD DA
24. Bădulescu Dorin-Valeriu senator ALDE DA
25. Băișanu Ștefan-Alexandru deputat ALDE DA
26. Bănicioiu Nicolae deputat PRO Europa Abținere
27. Bârlădeanu Dragoș-Petruț deputat PSD DA
28. Bejinariu Eugen deputat PSD DA
29. Bende Sándor deputat UDMR DA
30. Benedek Zacharie deputat UDMR DA
31. Benga Tudor - Vlad deputat USR DA
32. Bica Dănuț deputat PNL DA
33. Birchall Ana deputat PSD DA
34. Biro Zsolt-Istvan deputat UDMR DA
35. Boboc Tudorița-Rodica deputat PSD DA
36. Bodea Marius deputat PNL DA
37. Bogaciu Alexandra-Corina deputat PRO Europa DA
38. Bogdan Gheorghe-Dănuț deputat PSD DA
39. Bontea Vlad deputat PSD DA
40. Boroianu Aurel-Robert deputat PNL DA
41. Borza Remus-Adrian deputat PSD DA
42. Botez Mihai-Cătălin deputat USR DA
43. Botnariu Emanuel-Gabriel senator - DA
44. Bran Ioana deputat PSD DA
45. Brăiloiu Tit-Liviu senator PSD DA
46. Breaz Valer-Daniel senator PSD DA
47. Bucura-Oprescu Simona deputat PSD DA
48. Budăi Marius-Constantin deputat PSD DA
49. Buican Cristian deputat PNL DA
50. Buicu Corneliu-Florin deputat PSD DA
51. Bumb Sorin-Ioan deputat PNL DA
52. Burciu Cristina deputat PSD DA
53. Calotă Florică Ică deputat ALDE DA
54. Caracota Iancu senator PNL DA
55. Cazan Mircea-Vasile senator PNL DA
56. Călin Ion deputat PSD DA
57. Căruceru Aida-Cristina deputat PSD DA
58. Cătăniciu Steluța-Gustica deputat ALDE DA
59. Cârciumaru Florin senator PSD DA
60. Cherecheș Florica deputat PNL DA
61. Cherecheș Viorica deputat PNL DA
62. Chichirău Cosette-Paula deputat USR DA
63. Chiriac Viorel deputat PSD DA
64. Chirteș Ioan-Cristian senator PNL DA
65. Cioabă Petre deputat PSD DA
66. Ciocan Dan deputat PSD DA
67. Ciolacu Ion-Marcel deputat PSD DA
68. Cîmpeanu Sorin Mihai deputat PRO Europa Abținere
69. Cîtea Vasile deputat PSD DA
70. Cobuz Maricela deputat PSD DA
71. Cocoș Vasile deputat PSD DA
72. Codreanu Constantin deputat PMP DA
73. Cojocaru Petru-Bogdan deputat PSD DA
74. Coliu Doru-Petrișor deputat PMP DA
75. Constantin Daniel deputat PRO Europa Abținere
76. Cosma Lavinia-Corina deputat USR DA
77. Covaciu Severica-Rodica senator - DA
78. Craioveanu Elena-Lavinia senator PSD DA
79. Crețu Gabriela senator PSD DA
80. Cristache Cătălin deputat PMP DA
81. Császár Károly Zsolt senator UDMR DA
82. Cseke Attila-Zoltán senator UDMR DA
83. Cucșa Marian-Gheorghe deputat ALDE DA
84. Culeafă Mihai deputat PNL DA
85. Cupă Ion deputat ALDE DA
86. Cupșa Ioan deputat PNL DA
87. Dan Carmen Daniela senator PSD DA
88. Dan Nicușor Daniel deputat USR DA
89. Dehelean Silviu deputat USR DA
90. Diaconu Adrian-Nicolae senator PSD DA
91. Dinu Cristina-Elena deputat PSD DA
92. Dîrzu Ioan deputat PSD DA
93. Dobre Mircea-Titus deputat PRO Europa Abținere
94. Dobre Victor Paul deputat PNL DA
95. Dobrică Ionela Viorela deputat PSD DA
96. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae deputat PSD DA
97. Dobrovie Matei-Adrian deputat PNL DA
98. Dogariu Eugen senator PSD DA
99. Dohotaru Adrian-Octavian deputat - DA
100. Drăghici Mircea-Gheorghe deputat PSD DA
101. Drulă Cătălin deputat USR DA
102. Dumitrache Ileana Cristina deputat PSD DA
103. Dumitrescu Cristian-Sorin senator PSD DA
104. Dunava Costel Neculai deputat PSD DA
105. Durbacă Eugen deputat PRO Europa Abținere
106. Duruș Vlad-Emanuel deputat USR DA
107. Erdei Dolóczki István deputat UDMR DA
108. Farago Petru deputat UDMR DA
109. Fădor Angelica deputat PNL DA
110. Fălcoi Nicu senator USR DA
111. Fejér László-Ődőn senator UDMR DA
112. Fenechiu Cătălin-Daniel senator PNL DA
113. Fifor Mihai-Viorel senator PSD -
114. Florea Damian deputat PRO Europa Abținere
115. Floroiu Ionel deputat PSD DA
116. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela deputat PSD DA
117. Furtună Mirela deputat PSD DA
118. Ganea Ion senator PSD DA
119. Ganț Ovidiu Victor deputat Minoritati DA
120. Gavrilă Camelia deputat PSD DA
121. Gavriliță Bianca - Miruna deputat PSD DA
122. Găină Mihăiță deputat PSD DA
123. Gheorghe Tinel deputat PNL DA
124. Gheorghiu Bogdan deputat PNL DA
125. Gherman Dumitru deputat PSD DA
126. Ghilea Găvrilă deputat PNL DA
127. Gilia Claudia deputat PSD DA
128. Gioancă Eugen senator PSD DA
129. Goga Octavian deputat PSD DA
130. Goțiu Remus Mihai senator USR DA
131. Grosaru Andi-Gabriel deputat Minoritati DA
132. Gudu Vasile deputat PNL DA
133. Hadârcă Ion senator ALDE DA
134. Havrici Emanuel-Iuliu deputat PSD DA
135. Heiuș Lucian-Ovidiu deputat PNL DA
136. Holban Georgeta-Carmen deputat PSD DA
137. Iancu Iulian deputat PSD DA
138. Ibram Iusein deputat Minoritati DA
139. Iftimie Neculai deputat PSD DA
140. Ilea Vasile senator PSD Abținere
141. Ilie Viorel senator ALDE DA
142. Ilișanu Claudiu-Augustin deputat PSD DA
143. Intotero Natalia-Elena deputat PSD DA
144. Ion Stelian-Cristian deputat USR DA
145. Ionașcu Gabi senator - DA
146. Ionescu George deputat PNL DA
147. Ioniță Antoneta deputat PNL DA
148. Iordache Florin deputat PSD DA
149. Iordache Virginel senator PSD DA
150. Itu Cornel deputat PSD DA
151. Iurișniți Cristina-Ionela deputat USR DA
152. Jivan Luminița-Maria deputat PSD DA
153. Kelemen Hunor deputat UDMR DA
154. Kulcsár-Terza József-György deputat UDMR DA
155. Lazăr Sorin deputat PSD DA
156. Leoreanu Laurențiu-Dan deputat PNL DA
157. Longher Victoria deputat Minoritati DA
158. Lovin Dumitru deputat ALDE DA
159. Lungu Dan senator USR DA
160. Lungu Tudorița deputat PNL DA
161. Lupașcu Costel deputat PSD DA
162. Lupescu Dumitru deputat USR DA
163. Macovei Silviu Nicu deputat PSD DA
164. Magyar Loránd-Bálint deputat UDMR DA
165. Manole Petre-Florin deputat PSD DA
166. Manoliu Dan senator PSD DA
167. Marciu Ovidiu-Cristian-Dan senator PSD DA
168. Mareș Mara deputat PNL DA
169. Marica Petru-Sorin deputat PRO Europa Abținere
170. Marin Gheorghe senator PSD DA
171. Márton Árpád-Francisc deputat UDMR DA
172. Marussi George-Nicolae senator USR DA
173. Matei Călin-Vasile-Andrei deputat PSD DA
174. Matei Constantin-Bogdan senator PSD DA
175. Mazilu Liviu-Lucian senator PSD DA
176. Mărgărit Mitică-Marius deputat PSD DA
177. Meleșcanu Teodor Viorel senator ALDE DA
178. Mihail Radu-Mihai senator USR DA
179. Mihalescul Dumitru deputat PNL DA
180. Mircea Florin deputat PSD DA
181. Mirea Siminica senator PSD DA
182. Mocanu Adrian deputat ALDE DA
183. Mocioalcă Ion deputat PRO Europa DA
184. Mohaci Mihai deputat PRO Europa Abținere
185. Moise Costin-Sebastian deputat PMP DA
186. Moldovan Sorin-Dan deputat PNL DA
187. Moșteanu Liviu-Ionuț deputat USR DA
188. Mușoiu Ștefan deputat PSD DA
189. Nasra Gabriel-Horia deputat PSD DA
190. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril deputat USR DA
191. Neagu Nicolae deputat PNL DA
192. Neață Eugen deputat PSD DA
193. Nechifor Cătălin-Ioan deputat PRO Europa NU
194. Nicoară Marius Petre senator ALDE Abținere
195. Nicolae Andrei deputat PSD DA
196. Nicolae Șerban senator PSD DA
197. Nicolicea Eugen deputat PSD DA
198. Nistor Laurențiu deputat PSD DA
199. Niță Mihai deputat ALDE DA
200. Niță Nicu deputat PSD DA
201. Nosa Iuliu deputat PSD DA
202. Novák Csaba-Zoltán senator UDMR DA
203. Olteanu Daniel deputat ALDE DA
204. Oprea Dumitru deputat PNL DA
205. Oprea Mario-Ovidiu senator PNL DA
206. Oprea Ștefan Radu senator PSD DA
207. Oprișcan Mihai Doru deputat ALDE DA
208. Oros Nechita-Adrian deputat PNL DA
209. Orțan Ovidiu-Florin senator PSD -
210. Oteșanu Daniela deputat PSD DA
211. Palăr Ionel deputat PNL DA
212. Pambuccian Varujan deputat Minoritati DA
213. Pană Adriana-Doina deputat PSD DA
214. Paraschiv Rodica deputat PSD DA
215. Pașcan Emil-Marius deputat PMP DA
216. Pațurcă Roxana-Natalia senator PSD DA
217. Pau Radu - Adrian deputat PRO Europa Abținere
218. Păle Dănuț deputat PSD DA
219. Pănescu Doru-Adrian senator PSD DA
220. Petcu Toma-Florin deputat ALDE DA
221. Petrea Gabriel deputat PSD DA
222. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina deputat PSD DA
223. Pistru Eusebiu-Manea deputat ALDE DA
224. Podașcă Gabriela-Maria deputat PRO Europa Abținere
225. Ponta Victor-Viorel deputat PRO Europa Abținere
226. Pop Andrei deputat PSD DA
227. Pop Tudor Rareș deputat USR DA
228. Popa Cornel senator PNL DA
229. Popa Mihai Valentin deputat PRO Europa DA
230. Popa Ștefan-Ovidiu deputat PSD DA
231. Popescu Mariana-Venera deputat Minoritati DA
232. Popescu Nicolae-Daniel deputat USR DA
233. Popescu Pavel deputat PNL DA
234. Popescu Virgil-Daniel deputat PNL DA
235. Popescu-Tăriceanu Călin Constantin Anton senator ALDE DA
236. Preda Radu-Cosmin senator PSD DA
237. Predoiu Marian-Cătălin deputat PNL DA
238. Presadă Florina-Raluca senator USR DA
239. Presură Alexandra deputat PSD DA
240. Prisnel Adrian-Claudiu deputat USR DA
241. Radu Anișoara deputat PSD DA
242. Raețchi Ovidiu Alexandru deputat PNL DA
243. Rădulescu Alexandru deputat PSD DA
244. Rădulescu Cătălin-Marian deputat PSD DA
245. Rădulescu Dan-Răzvan deputat USR DA
246. Răduț Violeta deputat PSD DA
247. Rodeanu Bogdan-Ionel deputat USR DA
248. Roman Florin-Claudiu deputat PNL DA
249. Roman Ioan Sorin deputat PSD DA
250. Romanescu Cristinel deputat PNL DA
251. Rotaru Alexandru deputat PSD DA
252. Rotaru Răzvan-Ilie deputat PSD DA
253. Ruse Mihai senator ALDE DA
254. Salan Viorel senator PSD DA
255. Savin Emanoil senator PSD DA
256. Săftoiu Ana Adriana deputat PNL DA
257. Sbîrnea Liliana senator PSD DA
258. Scântei Laura-Iuliana senator PNL DA
259. Sebestyén Csaba-István deputat UDMR DA
260. Sefer Cristian-George deputat PSD DA
261. Seidler Cristian-Gabriel deputat USR DA
262. Seres Dénes deputat UDMR DA
263. Silistru Doina senator PSD DA
264. Simionca Ioan senator ALDE DA
265. Simionca Ionuț deputat PMP DA
266. Simonis Alfred - Robert deputat PSD DA
267. Sitterli Ovidiu-Ioan deputat PNL DA
268. Smarandache Miron Alexandru senator PSD DA
269. Solomon Adrian deputat PSD DA
270. Soporan Aurel-Horea senator PSD DA
271. Stamatian Vasile-Florin deputat PNL DA
272. Stan Viorel deputat PSD DA
273. Stancu Florinel deputat PSD DA
274. Stănescu Paul senator PSD DA
275. Steriu Valeriu-Andrei deputat PSD DA
276. Stocheci Cristina-Mariana senator PSD DA
277. Suciu Matei deputat PSD DA
278. Surgent Marius-Gheorghe deputat ALDE DA
279. Szabó Ödön deputat UDMR DA
280. Șarapatin Elvira deputat PSD DA
281. Șerban Ciprian-Constantin deputat PSD DA
282. Șișcu George deputat PNL DA
283. Șoptică Costel senator PNL DA
284. Șotcan Theodora deputat PSD DA
285. Șova Lucian deputat PSD DA
286. Șovăială Constantin deputat PNL DA
287. Ștefan Corneliu deputat PSD DA
288. Știrbu Gigel-Sorinel deputat PNL DA
289. Tabugan Ion deputat ALDE DA
290. Tănăsescu Alina-Elena deputat PSD DA
291. Teiș Alina deputat PSD DA
292. Terea Ioan deputat PSD DA
293. Tîlvăr Angel deputat PSD DA
294. Todor Adrian deputat PSD DA
295. Toma Cătălin Dumitru senator PNL DA
296. Toma Ilie deputat PSD DA
297. Toma Vasilică senator PSD DA
298. Tudor Beatrice deputat PSD DA
299. Turcan Raluca deputat PNL DA
300. Turcescu Robert-Nicolae deputat PMP DA
301. Turos Lóránd senator UDMR DA
302. Țachianu Marian deputat PSD DA
303. Țuțuianu Adrian senator - Abținere
304. Ursu Răzvan-Ion deputat PSD DA
305. Varga Vasile deputat PNL DA
306. Vasile Daniel deputat Minoritati DA
307. Vasilescu Lia Olguța deputat PSD DA
308. Văcaru Alin Vasile deputat PRO Europa Abținere
309. Vela Ion-Marcel senator PNL DA
310. Vișan George-Gabriel deputat PSD DA
311. Vîlceanu Dan deputat PNL DA
312. Vîrză Mihăiță deputat PSD DA
313. Vlad Sergiu Cosmin deputat USR DA
314. Vlăducă Oana-Silvia deputat PRO Europa Abținere
315. Vosganian Varujan deputat ALDE DA
316. Vrăjitoru Sorinel-Marian deputat PSD DA
317. Weber Mihai deputat PSD DA
318. Zainea Cornel deputat USR DA
319. Zamfir Daniel-Cătălin senator ALDE DA
320. Zamfira Constantin-Cătălin deputat PSD DA
321. Zisopol Dragoș Gabriel deputat Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 11 decembrie 2019, 4:44
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro