Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 26.06.2019 > 15:15 Versiunea pentru printare
Miercuri, 26 iunie 2019, ora 15:15

Subiect vot: Procedura de vot concomitent pentru punctele 6 si 7 din ordinea de zi
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total Camera Deputaților Senat
PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati PRO Europa Neafil. PSD PNL USR UDMR ALDE Neafil.
- prezenți:328 109 51 25 16 17 6 12 18 1 39 10 6 6 8 4
- voturi pentru (DA):326 109 51 25 16 17 6 12 18 1 38 10 6 6 8 3
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - - - - - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - - - - - - - - - -
- nu au votat:2 - - - - - - - - - 1 - - - - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Parlamentar Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian deputat PNL DA
2. Adnagi Slavoliub deputat Minoritati DA
3. Alexandrescu Vlad-Tudor senator USR DA
4. Ampleev Andrian deputat Minoritati DA
5. Anastase Roberta Alma deputat PNL DA
6. Andrei Alexandru-Ioan deputat PNL DA
7. Andronache Gabriel deputat PNL DA
8. Andronescu Ecaterina senator PSD DA
9. Andrușcă Dănuț deputat PSD DA
10. Antal István-Loránt senator UDMR DA
11. Anton Anton deputat ALDE DA
12. Apjok Norbert deputat UDMR DA
13. Arcan Emilia senator PSD DA
14. Arcaș Viorel senator PSD DA
15. Ardelean Ben-Oni deputat PNL DA
16. Arsu Alin-Ionuț deputat USR DA
17. Avram Constantin deputat ALDE DA
18. Avram Nicolae senator PSD DA
19. Axinte Vasile deputat PSD DA
20. Babuș Radu deputat PSD DA
21. Balan Ioan deputat PNL DA
22. Balint Liviu-Ioan deputat PSD DA
23. Banias Mircea Marius deputat PRO Europa DA
24. Barna Ilie Dan deputat USR DA
25. Bădălău Niculae senator PSD DA
26. Bădulescu Dorin-Valeriu senator ALDE DA
27. Băișanu Ștefan-Alexandru deputat ALDE DA
28. Bănicioiu Nicolae deputat PRO Europa DA
29. Bârlădeanu Dragoș-Petruț deputat PSD DA
30. Bejinariu Eugen deputat PSD DA
31. Bende Sándor deputat UDMR DA
32. Benedek Zacharie deputat UDMR DA
33. Benga Tudor - Vlad deputat USR DA
34. Bica Dănuț deputat PNL DA
35. Birchall Ana deputat PSD DA
36. Biro Zsolt-Istvan deputat UDMR DA
37. Boboc Tudorița-Rodica deputat PSD DA
38. Bode Lucian Nicolae deputat PNL DA
39. Bodea Marius deputat PNL DA
40. Bogaciu Alexandra-Corina deputat PRO Europa DA
41. Bogdan Gheorghe-Dănuț deputat PSD DA
42. Bontea Vlad deputat PSD DA
43. Boroianu Aurel-Robert deputat PNL DA
44. Borza Remus-Adrian deputat PSD DA
45. Botez Mihai-Cătălin deputat USR DA
46. Botnariu Emanuel-Gabriel senator - DA
47. Bran Ioana deputat PSD DA
48. Brăiloiu Tit-Liviu senator PSD DA
49. Breaz Valer-Daniel senator PSD DA
50. Bucura-Oprescu Simona deputat PSD DA
51. Budăi Marius-Constantin deputat PSD DA
52. Buican Cristian deputat PNL DA
53. Buicu Corneliu-Florin deputat PSD DA
54. Bulai Iulian deputat USR DA
55. Bumb Sorin-Ioan deputat PNL DA
56. Burciu Cristina deputat PSD DA
57. Calotă Florică Ică deputat ALDE DA
58. Caracota Iancu senator PNL DA
59. Cazan Mircea-Vasile senator PNL DA
60. Călin Ion deputat PSD DA
61. Căruceru Aida-Cristina deputat PSD DA
62. Cătăniciu Steluța-Gustica deputat ALDE DA
63. Cârciumaru Florin senator PSD DA
64. Cherecheș Florica deputat PNL DA
65. Cherecheș Viorica deputat PNL DA
66. Chichirău Cosette-Paula deputat USR DA
67. Chiriac Viorel deputat PSD DA
68. Cioabă Petre deputat PSD DA
69. Ciocan Dan deputat PSD DA
70. Ciolacu Ion-Marcel deputat PSD DA
71. Cîtea Vasile deputat PSD DA
72. Cobuz Maricela deputat PSD DA
73. Cocoș Vasile deputat PSD DA
74. Codreanu Constantin deputat PMP DA
75. Cojocaru Petru-Bogdan deputat PSD DA
76. Coliu Doru-Petrișor deputat PMP DA
77. Constantin Daniel deputat PRO Europa DA
78. Cosma Lavinia-Corina deputat USR DA
79. Covaciu Severica-Rodica senator - DA
80. Craioveanu Elena-Lavinia senator PSD DA
81. Crețu Gabriela senator PSD DA
82. Cristache Cătălin deputat PMP DA
83. Császár Károly Zsolt senator UDMR DA
84. Cseke Attila-Zoltán senator UDMR DA
85. Csép Éva-Andrea deputat UDMR DA
86. Csoma Botond deputat UDMR DA
87. Cucșa Marian-Gheorghe deputat ALDE DA
88. Culeafă Mihai deputat PNL DA
89. Cupă Ion deputat ALDE DA
90. Cupșa Ioan deputat PNL DA
91. Dan Carmen Daniela senator PSD DA
92. Dan Nicușor Daniel deputat USR DA
93. Dehelean Silviu deputat USR DA
94. Diaconu Adrian-Nicolae senator PSD DA
95. Dinu Cristina-Elena deputat PSD DA
96. Dîrzu Ioan deputat PSD DA
97. Dobre Mircea-Titus deputat PRO Europa DA
98. Dobre Victor Paul deputat PNL DA
99. Dobrică Ionela Viorela deputat PSD DA
100. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae deputat PSD DA
101. Dobrovie Matei-Adrian deputat PNL DA
102. Dogariu Eugen senator PSD DA
103. Dohotaru Adrian-Octavian deputat - DA
104. Drăghici Mircea-Gheorghe deputat PSD DA
105. Drulă Cătălin deputat USR DA
106. Dumitrache Ileana Cristina deputat PSD DA
107. Dumitrescu Cristian-Sorin senator PSD DA
108. Dumitrescu Iulian senator PNL DA
109. Dunava Costel Neculai deputat PSD DA
110. Durbacă Eugen deputat PRO Europa DA
111. Duruș Vlad-Emanuel deputat USR DA
112. Erdei Dolóczki István deputat UDMR DA
113. Farago Petru deputat UDMR DA
114. Fădor Angelica deputat PNL DA
115. Fălcoi Nicu senator USR DA
116. Fejér László-Ődőn senator UDMR DA
117. Fenechiu Cătălin-Daniel senator PNL DA
118. Fifor Mihai-Viorel senator PSD DA
119. Firczak Iulius Marian deputat Minoritati DA
120. Florea Damian deputat PRO Europa DA
121. Floroiu Ionel deputat PSD DA
122. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela deputat PSD DA
123. Furic Iarco deputat Minoritati DA
124. Furtună Mirela deputat PSD DA
125. Ganț Ovidiu Victor deputat Minoritati DA
126. Gavrilă Camelia deputat PSD DA
127. Gavriliță Bianca - Miruna deputat PSD DA
128. Găină Mihăiță deputat PSD DA
129. Gheorghe Andrei Daniel deputat PNL DA
130. Gheorghe Tinel deputat PNL DA
131. Gheorghiu Bogdan deputat PNL DA
132. Gherman Dumitru deputat PSD DA
133. Ghilea Găvrilă deputat PNL DA
134. Gilia Claudia deputat PSD DA
135. Gioancă Eugen senator PSD DA
136. Giugea Nicolae deputat PNL DA
137. Goga Octavian deputat PSD DA
138. Goțiu Remus Mihai senator USR DA
139. Grosaru Andi-Gabriel deputat Minoritati DA
140. Gudu Vasile deputat PNL DA
141. Havrici Emanuel-Iuliu deputat PSD DA
142. Heiuș Lucian-Ovidiu deputat PNL DA
143. Holban Georgeta-Carmen deputat PSD DA
144. Huncă Mihaela deputat PRO Europa DA
145. Iancu Iulian deputat PSD DA
146. Ibram Iusein deputat Minoritati DA
147. Iftimie Neculai deputat PSD DA
148. Ilea Vasile senator PSD DA
149. Ilie Viorel senator ALDE DA
150. Ilișanu Claudiu-Augustin deputat PSD DA
151. Intotero Natalia-Elena deputat PSD DA
152. Ion Stelian-Cristian deputat USR DA
153. Ionașcu Gabi senator - DA
154. Ionescu George deputat PNL DA
155. Ioniță Antoneta deputat PNL DA
156. Iordache Florin deputat PSD DA
157. Iordache Virginel senator PSD DA
158. Itu Cornel deputat PSD DA
159. Iurișniți Cristina-Ionela deputat USR DA
160. Jivan Luminița-Maria deputat PSD DA
161. Kelemen Hunor deputat UDMR DA
162. Kulcsár-Terza József-György deputat UDMR DA
163. Lazăr Sorin deputat PSD DA
164. Leoreanu Laurențiu-Dan deputat PNL DA
165. Longher Victoria deputat Minoritati DA
166. Lovin Dumitru deputat ALDE DA
167. Lungu Dan senator USR DA
168. Lungu Tudorița deputat PNL DA
169. Lupașcu Costel deputat PSD DA
170. Lupescu Dumitru deputat USR DA
171. Macovei Silviu Nicu deputat PSD DA
172. Magyar Loránd-Bálint deputat UDMR DA
173. Manole Petre-Florin deputat PSD DA
174. Manoliu Dan senator PSD DA
175. Marciu Ovidiu-Cristian-Dan senator PSD DA
176. Mareș Mara deputat PNL DA
177. Marica Petru-Sorin deputat PRO Europa DA
178. Márton Árpád-Francisc deputat UDMR DA
179. Marussi George-Nicolae senator USR DA
180. Matei Călin-Vasile-Andrei deputat PSD DA
181. Matei Constantin-Bogdan senator PSD DA
182. Mazilu Liviu-Lucian senator PSD DA
183. Mărgărit Mitică-Marius deputat PSD DA
184. Meleșcanu Teodor Viorel senator ALDE DA
185. Mihalescul Dumitru deputat PNL DA
186. Mircea Florin deputat PSD DA
187. Mirea Siminica senator PSD DA
188. Mocanu Adrian deputat ALDE DA
189. Mocioalcă Ion deputat PRO Europa DA
190. Mohaci Mihai deputat PRO Europa DA
191. Moise Costin-Sebastian deputat PMP DA
192. Moldovan Sorin-Dan deputat PNL DA
193. Moșteanu Liviu-Ionuț deputat USR DA
194. Mușoiu Ștefan deputat PSD DA
195. Nasra Gabriel-Horia deputat PSD DA
196. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril deputat USR DA
197. Neagu Nicolae deputat PNL DA
198. Neață Eugen deputat PSD DA
199. Nechifor Cătălin-Ioan deputat PRO Europa DA
200. Nicoară Marius Petre senator ALDE DA
201. Nicolae Andrei deputat PSD DA
202. Nicolicea Eugen deputat PSD DA
203. Nistor Laurențiu deputat PSD DA
204. Niță Mihai deputat ALDE DA
205. Niță Nicu deputat PSD DA
206. Nosa Iuliu deputat PSD DA
207. Novák Csaba-Zoltán senator UDMR DA
208. Olteanu Daniel deputat ALDE DA
209. Oprea Dumitru deputat PNL DA
210. Oprea Mario-Ovidiu senator PNL DA
211. Oprea Ștefan Radu senator PSD DA
212. Oprișcan Mihai Doru deputat ALDE DA
213. Oros Nechita-Adrian deputat PNL DA
214. Orțan Ovidiu-Florin senator PSD -
215. Oteșanu Daniela deputat PSD DA
216. Palăr Ionel deputat PNL DA
217. Pambuccian Varujan deputat Minoritati DA
218. Pană Adriana-Doina deputat PSD DA
219. Paraschiv Rodica deputat PSD DA
220. Pațurcă Roxana-Natalia senator PSD DA
221. Pau Radu - Adrian deputat PRO Europa DA
222. Păle Dănuț deputat PSD DA
223. Pănescu Doru-Adrian senator PSD DA
224. Petcu Toma-Florin deputat ALDE DA
225. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina deputat PSD DA
226. Pistru Eusebiu-Manea deputat ALDE DA
227. Podașcă Gabriela-Maria deputat PRO Europa DA
228. Ponta Victor-Viorel deputat PRO Europa DA
229. Pop Andrei deputat PSD DA
230. Pop Tudor Rareș deputat USR DA
231. Popa Cornel senator PNL DA
232. Popa Mihai Valentin deputat PRO Europa DA
233. Popa Ștefan-Ovidiu deputat PSD DA
234. Popescu Mariana-Venera deputat Minoritati DA
235. Popescu Nicolae-Daniel deputat USR DA
236. Popescu Pavel deputat PNL DA
237. Popescu Virgil-Daniel deputat PNL DA
238. Popescu-Tăriceanu Călin Constantin Anton senator ALDE DA
239. Preda Radu-Cosmin senator PSD DA
240. Predoiu Marian-Cătălin deputat PNL DA
241. Presadă Florina-Raluca senator USR DA
242. Presură Alexandra deputat PSD DA
243. Prisnel Adrian-Claudiu deputat USR DA
244. Radu Anișoara deputat PSD DA
245. Raețchi Ovidiu Alexandru deputat PNL DA
246. Rădulescu Alexandru deputat PSD DA
247. Rădulescu Cătălin-Marian deputat PSD DA
248. Rădulescu Dan-Răzvan deputat USR DA
249. Răduț Violeta deputat PSD DA
250. Resmeriță Cornel-Cristian senator PSD DA
251. Rodeanu Bogdan-Ionel deputat USR DA
252. Roman Ioan Sorin deputat PSD DA
253. Romanescu Cristinel deputat PNL DA
254. Romașcanu Lucian senator PSD DA
255. Rotaru Alexandru deputat PSD DA
256. Rotaru Răzvan-Ilie deputat PSD DA
257. Ruse Mihai senator ALDE DA
258. Salan Viorel senator PSD DA
259. Savin Emanoil senator PSD DA
260. Săftoiu Ana Adriana deputat PNL DA
261. Sbîrnea Liliana senator PSD DA
262. Scântei Laura-Iuliana senator PNL DA
263. Sebestyén Csaba-István deputat UDMR DA
264. Sefer Cristian-George deputat PSD DA
265. Seidler Cristian-Gabriel deputat USR DA
266. Seres Dénes deputat UDMR DA
267. Silistru Doina senator PSD DA
268. Simionca Ioan senator ALDE DA
269. Simionca Ionuț deputat PMP DA
270. Simonis Alfred - Robert deputat PSD DA
271. Sitterli Ovidiu-Ioan deputat PNL DA
272. Smarandache Miron Alexandru senator PSD DA
273. Solomon Adrian deputat PSD DA
274. Soporan Aurel-Horea senator PSD DA
275. Stamatian Vasile-Florin deputat PNL DA
276. Stan Viorel deputat PSD DA
277. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel deputat USR DA
278. Stancu Florinel deputat PSD DA
279. Stănescu Paul senator PSD DA
280. Steriu Valeriu-Andrei deputat PSD DA
281. Stocheci Cristina-Mariana senator PSD DA
282. Suciu Matei deputat PSD DA
283. Suciu Vasile-Daniel deputat PSD DA
284. Surgent Marius-Gheorghe deputat ALDE DA
285. Szabó Ödön deputat UDMR DA
286. Șarapatin Elvira deputat PSD DA
287. Șerban Ciprian-Constantin deputat PSD DA
288. Șișcu George deputat PNL DA
289. Șoptică Costel senator PNL DA
290. Șotcan Theodora deputat PSD DA
291. Șova Lucian deputat PSD DA
292. Șovăială Constantin deputat PNL DA
293. Ștefan Corneliu deputat PSD DA
294. Știrbu Gigel-Sorinel deputat PNL DA
295. Tabugan Ion deputat ALDE DA
296. Tănăsescu Alina-Elena deputat PSD DA
297. Teiș Alina deputat PSD DA
298. Terea Ioan deputat PSD DA
299. Tîlvăr Angel deputat PSD DA
300. Todor Adrian deputat PSD DA
301. Toma Cătălin Dumitru senator PNL DA
302. Toma Ilie deputat PSD DA
303. Toma Vasilică senator PSD DA
304. Tudor Beatrice deputat PSD DA
305. Turcan Raluca deputat PNL DA
306. Turcescu Robert-Nicolae deputat PMP DA
307. Turos Lóránd senator UDMR DA
308. Țachianu Marian deputat PSD DA
309. Țuțuianu Adrian senator - -
310. Ursu Răzvan-Ion deputat PSD DA
311. Varga Vasile deputat PNL DA
312. Vasile Daniel deputat Minoritati DA
313. Vasilescu Lia Olguța deputat PSD DA
314. Vass Levente deputat UDMR DA
315. Văcaru Alin Vasile deputat PRO Europa DA
316. Vela Ion-Marcel senator PNL DA
317. Vișan George-Gabriel deputat PSD DA
318. Vîlceanu Dan deputat PNL DA
319. Vîrză Mihăiță deputat PSD DA
320. Vlad Sergiu Cosmin deputat USR DA
321. Vlăducă Oana-Silvia deputat PRO Europa DA
322. Vosganian Varujan deputat ALDE DA
323. Vrăjitoru Sorinel-Marian deputat PSD DA
324. Weber Mihai deputat PSD DA
325. Zainea Cornel deputat USR DA
326. Zamfir Daniel-Cătălin senator ALDE DA
327. Zamfira Constantin-Cătălin deputat PSD DA
328. Zisopol Dragoș Gabriel deputat Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 16 decembrie 2019, 12:27
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro