Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 26.06.2019 > 14:18 Versiunea pentru printare
Miercuri, 26 iunie 2019, ora 14:18

Subiect vot: Ordinea de zi
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total Camera Deputaților Senat
PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati PRO România PSD PNL USR UDMR ALDE Neafil.
- prezenți:180 84 31 12 3 13 3 5 6 2 7 5 1 6 2
- voturi pentru (DA):169 81 30 12 2 13 2 5 5 1 6 5 1 4 2
- voturi împotrivă (NU):2 1 - - - - 1 - - - - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - - - - - - - - -
- nu au votat:9 2 1 - 1 - - - 1 1 1 - - 2 -

Nr. Crt. Nume și prenume Parlamentar Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian deputat PNL DA
2. Andronache Gabriel deputat PNL DA
3. Andrușcă Dănuț deputat PSD DA
4. Anton Anton deputat ALDE DA
5. Apjok Norbert deputat UDMR DA
6. Avram Constantin deputat ALDE DA
7. Axinte Vasile deputat PSD DA
8. Baciu Gheorghe senator - DA
9. Balan Ioan deputat PNL DA
10. Balint Liviu-Ioan deputat PSD DA
11. Bădulescu Dorin-Valeriu senator ALDE DA
12. Bârlădeanu Dragoș-Petruț deputat PSD DA
13. Bejinariu Eugen deputat PSD DA
14. Benedek Zacharie deputat UDMR -
15. Bica Dănuț deputat PNL DA
16. Birchall Ana deputat PSD DA
17. Biro Zsolt-Istvan deputat UDMR DA
18. Boboc Tudorița-Rodica deputat PSD DA
19. Bode Lucian Nicolae deputat PNL DA
20. Bodea Marius deputat PNL DA
21. Bogaciu Alexandra-Corina deputat PRO România DA
22. Bogdan Gheorghe-Dănuț deputat PSD DA
23. Botez Mihai-Cătălin deputat USR DA
24. Bran-Voinea Ioana deputat PSD DA
25. Bucura-Oprescu Simona deputat PSD DA
26. Buicu Corneliu-Florin deputat PSD DA
27. Bulacu Romulus senator PNL -
28. Bumb Sorin-Ioan deputat PNL DA
29. Burciu Cristina deputat PSD DA
30. Calotă Florică Ică deputat ALDE DA
31. Caracota Iancu senator PNL DA
32. Cazan Mircea-Vasile senator PNL DA
33. Călin Ion deputat PSD DA
34. Căruceru Aida-Cristina deputat PSD DA
35. Cherecheș Viorica deputat PNL -
36. Chichirău Cosette-Paula deputat USR DA
37. Chiriac Viorel deputat PSD DA
38. Chirteș Ioan-Cristian senator PNL DA
39. Cioabă Petre deputat PSD DA
40. Ciocan Dan deputat PSD DA
41. Ciolacu Ion-Marcel deputat PSD DA
42. Cîtea Vasile deputat PSD DA
43. Cocoș Vasile deputat PSD DA
44. Codreanu Constantin deputat PMP DA
45. Cosma Lavinia-Corina deputat USR DA
46. Cristache Cătălin deputat PMP DA
47. Cucșa Marian-Gheorghe deputat ALDE DA
48. Culeafă Mihai deputat PNL DA
49. Cupă Ion deputat ALDE DA
50. Dîrzu Ioan deputat PSD DA
51. Drăghici Mircea-Gheorghe deputat PSD DA
52. Duruș Vlad-Emanuel deputat USR DA
53. Fădor Angelica deputat PNL DA
54. Fejér László-Ődőn senator UDMR DA
55. Fenechiu Cătălin-Daniel senator PNL DA
56. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela deputat PSD DA
57. Ganea Ion senator PSD -
58. Ganț Ovidiu Victor deputat Minoritati DA
59. Gavrilă Camelia deputat PSD DA
60. Găină Mihăiță deputat PSD DA
61. Gheorghe Andrei Daniel deputat PNL DA
62. Gheorghiu Bogdan deputat PNL DA
63. Gherman Dumitru deputat PSD DA
64. Ghica Cristian senator USR DA
65. Ghilea Găvrilă deputat PNL DA
66. Gilia Claudia deputat PSD DA
67. Goga Octavian deputat PSD DA
68. Goțiu Remus Mihai senator USR DA
69. Grosaru Andi-Gabriel deputat Minoritati DA
70. Gudu Vasile deputat PNL DA
71. Hadârcă Ion senator ALDE DA
72. Havrici Emanuel-Iuliu deputat PSD DA
73. Hărătău Elena deputat PSD DA
74. Heiuș Lucian-Ovidiu deputat PNL DA
75. Huncă Mihaela deputat PRO România DA
76. Iftimie Neculai deputat PSD DA
77. Ilie Viorel senator ALDE DA
78. Ilișanu Claudiu-Augustin deputat PSD DA
79. Intotero Natalia-Elena deputat PSD DA
80. Ion Stelian-Cristian deputat USR DA
81. Ionescu George deputat PNL DA
82. Ioniță Antoneta deputat PNL DA
83. Iordache Florin deputat PSD DA
84. Itu Cornel deputat PSD DA
85. Jivan Luminița-Maria deputat PSD -
86. Lazăr Sorin deputat PSD DA
87. Lovin Dumitru deputat ALDE DA
88. Lungu Dan senator USR DA
89. Lungu Tudorița deputat PNL DA
90. Lupașcu Costel deputat PSD DA
91. Macovei Silviu Nicu deputat PSD DA
92. Mareș Mara deputat PNL DA
93. Marica Petru-Sorin deputat PRO România DA
94. Marussi George-Nicolae senator USR DA
95. Matei Călin-Vasile-Andrei deputat PSD DA
96. Mărgărit Mitică-Marius deputat PSD DA
97. Meleșcanu Teodor Viorel senator ALDE -
98. Mihălcescu Carmen-Ileana deputat PSD DA
99. Mircea Florin deputat PSD DA
100. Mocanu Adrian deputat ALDE DA
101. Moga Nicolae senator PSD DA
102. Mohaci Mihai deputat PRO România DA
103. Moșteanu Liviu-Ionuț deputat USR DA
104. Mușoiu Ștefan deputat PSD DA
105. Nasra Gabriel-Horia deputat PSD DA
106. Neață Eugen deputat PSD DA
107. Nechifor Cătălin-Ioan deputat PRO România DA
108. Nicoară Romeo Florin deputat PNL DA
109. Nicolae Andrei deputat PSD DA
110. Nistor Laurențiu deputat PSD DA
111. Niță Mihai deputat ALDE DA
112. Niță Nicu deputat PSD DA
113. Nosa Iuliu deputat PSD DA
114. Olteanu Daniel deputat ALDE DA
115. Oprea Mario-Ovidiu senator PNL DA
116. Oprișcan Mihai Doru deputat ALDE DA
117. Oros Nechita-Adrian deputat PNL DA
118. Pană Adriana-Doina deputat PSD DA
119. Paraschiv Rodica deputat PSD DA
120. Păle Dănuț deputat PSD DA
121. Petcu Toma-Florin deputat ALDE DA
122. Petrețchi Nicolae-Miroslav deputat Minoritati DA
123. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina deputat PSD DA
124. Pop Andrei deputat PSD DA
125. Pop Tudor Rareș deputat USR DA
126. Popa Florin deputat PSD DA
127. Popa Ștefan-Ovidiu deputat PSD DA
128. Popescu Mariana-Venera deputat Minoritati DA
129. Popescu Nicolae-Daniel deputat USR DA
130. Popescu Virgil-Daniel deputat PNL DA
131. Popescu-Tăriceanu Călin Constantin Anton senator ALDE DA
132. Predoiu Marian-Cătălin deputat PNL DA
133. Presadă Florina-Raluca senator USR DA
134. Prisnel Adrian-Claudiu deputat USR DA
135. Radu Anișoara deputat PSD -
136. Raețchi Ovidiu Alexandru deputat PNL DA
137. Rădulescu Alexandru deputat PSD DA
138. Rădulescu Dan-Răzvan deputat USR DA
139. Răduț Violeta deputat PSD DA
140. Rodeanu Bogdan-Ionel deputat USR DA
141. Roman Florin-Claudiu deputat PNL DA
142. Roman Ioan Sorin deputat PSD DA
143. Romanescu Cristinel deputat PNL DA
144. Rotaru Alexandru deputat PSD DA
145. Rotaru Răzvan-Ilie deputat PSD DA
146. Simionca Ionuț deputat PMP NU
147. Simonis Alfred - Robert deputat PSD DA
148. Sitterli Ovidiu-Ioan deputat PNL DA
149. Solomon Adrian deputat PSD DA
150. Stamatian Vasile-Florin deputat PNL DA
151. Stan Viorel deputat PSD DA
152. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel deputat USR DA
153. Stancu Florinel deputat PSD DA
154. Stănescu Alexandru deputat PSD DA
155. Suciu Vasile-Daniel deputat PSD DA
156. Surgent Marius-Gheorghe deputat ALDE DA
157. Șarapatin Elvira deputat PSD DA
158. Șerban Ciprian-Constantin deputat PSD DA
159. Șimon Gheorghe deputat PSD DA
160. Șișcu George deputat PNL DA
161. Șova Lucian deputat PSD DA
162. Șovăială Constantin deputat PNL DA
163. Tabugan Ion deputat ALDE DA
164. Teiș Alina deputat PSD DA
165. Terea Ioan deputat PSD DA
166. Tîlvăr Angel deputat PSD DA
167. Toma Cătălin Dumitru senator PNL DA
168. Toma Ilie deputat PSD DA
169. Tudor Beatrice deputat PSD DA
170. Tușa Adriana Diana deputat PSD DA
171. Țuțuianu Adrian senator - DA
172. Ursu Răzvan-Ion deputat PSD DA
173. Varga Vasile deputat PNL DA
174. Vasilescu Lia Olguța deputat PSD DA
175. Velcea Nicolae deputat PSD DA
176. Vîrză Mihăiță deputat PSD NU
177. Vlăducă Oana-Silvia deputat PRO România -
178. Vrăjitoru Sorinel-Marian deputat PSD DA
179. Zamfir Daniel-Cătălin senator ALDE -
180. Zisopol Dragoș Gabriel deputat Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 1 octombrie 2020, 3:48
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro