Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 01.07.2019 > 16:07 Versiunea pentru printare
Luni, 1 iulie 2019, ora 16:07

Subiect vot: Sistare discuții
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati PRO Europa
- prezenți:119 65 24 15 3 2 2 7 1
- voturi pentru (DA):96 65 18 3 1 2 - 6 1
- voturi împotrivă (NU):15 - 3 9 - - 2 1 -
- abțineri:6 - 2 2 2 - - - -
- nu au votat:2 - 1 1 - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Ampleev Andrian Minoritati DA
2. Andronache Gabriel PNL NU
3. Antal István-János UDMR Abținere
4. Arsu Alin-Ionuț USR DA
5. Axinte Vasile PSD DA
6. Babuș Radu PSD DA
7. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
8. Bejinariu Eugen PSD DA
9. Benga Tudor - Vlad USR Abținere
10. Bica Dănuț PNL DA
11. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
12. Borza Remus-Adrian PSD DA
13. Botez Mihai-Cătălin USR NU
14. Bran Ioana PSD DA
15. Calista Mara-Daniela PNL -
16. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
17. Cherecheș Florica PNL DA
18. Chichirău Cosette-Paula USR NU
19. Chiriac Viorel PSD DA
20. Cioabă Petre PSD DA
21. Ciocan Dan PSD DA
22. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
23. Cîtea Vasile PSD DA
24. Cocoș Vasile PSD DA
25. Cojocaru Petru-Bogdan PSD DA
26. Coliu Doru-Petrișor PMP NU
27. Cupșa Ioan PNL NU
28. Dehelean Silviu USR DA
29. Dobre Victor Paul PNL Abținere
30. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
31. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
32. Dobrovie Matei-Adrian PNL Abținere
33. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
34. Dunava Costel Neculai PSD DA
35. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
36. Erdei Dolóczki István UDMR DA
37. Fădor Angelica PNL DA
38. Floroiu Ionel PSD DA
39. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
40. Furtună Mirela PSD DA
41. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
42. Georgescu Laura PSD DA
43. Gheorghe Tinel PNL DA
44. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
45. Gherman Dumitru PSD DA
46. Giugea Nicolae PNL DA
47. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
48. Gudu Vasile PNL DA
49. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
50. Hărătău Elena PSD DA
51. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
52. Iancu Marius-Ionel PSD DA
53. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
54. Intotero Natalia-Elena PSD DA
55. Ioniță Antoneta PNL DA
56. Iordache Florin PSD DA
57. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
58. Jivan Luminița-Maria PSD DA
59. Lovin Dumitru ALDE DA
60. Lungu Tudorița PNL DA
61. Lupașcu Costel PSD DA
62. Macovei Silviu Nicu PSD DA
63. Manole Petre-Florin PSD DA
64. Mareș Mara PNL DA
65. Márton Árpád-Francisc UDMR Abținere
66. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
67. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
68. Mircea Florin PSD DA
69. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
70. Neagu Nicolae PNL DA
71. Neață Eugen PSD DA
72. Nicolae Andrei PSD DA
73. Nistor Laurențiu PSD DA
74. Niță Mihai ALDE DA
75. Niță Nicu PSD DA
76. Oprea Dumitru PNL NU
77. Oros Nechita-Adrian PNL DA
78. Pambuccian Varujan Minoritati DA
79. Pană Adriana-Doina PSD DA
80. Paraschiv Rodica PSD DA
81. Păle Dănuț PSD DA
82. Petric Octavian PRO Europa DA
83. Popa Florin PSD DA
84. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
85. Popescu Nicolae-Daniel USR NU
86. Prisnel Adrian-Claudiu USR Abținere
87. Prună Cristina-Mădălina USR -
88. Radu Anișoara PSD DA
89. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
90. Rădulescu Alexandru PSD DA
91. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
92. Rădulescu Dan-Răzvan USR NU
93. Răduț Violeta PSD DA
94. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
95. Roman Florin-Claudiu PNL DA
96. Roman Ioan Sorin PSD DA
97. Romanescu Cristinel PNL DA
98. Simionca Ionuț PMP NU
99. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
100. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
101. Stănescu Alexandru PSD DA
102. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
103. Șișcu George PNL DA
104. Șotcan Theodora PSD DA
105. Șovăială Constantin PNL DA
106. Ștefan Ion PNL DA
107. Teiș Alina PSD DA
108. Tîlvăr Angel PSD DA
109. Toma Ilie PSD DA
110. Tudor Beatrice PSD DA
111. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
112. Vasile Daniel Minoritati DA
113. Velcea Nicolae PSD DA
114. Vîrză Mihăiță PSD DA
115. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
116. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
117. Zainea Cornel USR NU
118. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
119. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 23 ianuarie 2020, 20:03
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro