Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 03.07.2019 > 12:19 Versiunea pentru printare
Miercuri, 3 iulie 2019, ora 12:19

Subiect vot: Pl 329/2019 - amr. 4
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati PRO Europa Neafil.
- prezenți:215 100 42 22 17 13 3 12 5 1
- voturi pentru (DA):27 6 - - 16 1 - 4 - -
- voturi împotrivă (NU):183 92 42 22 1 11 3 7 4 1
- abțineri:5 2 - - - 1 - 1 1 -
- nu au votat:0 - - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
4. Ampleev Andrian Minoritati NU
5. Anastase Roberta Alma PNL NU
6. Andronache Gabriel PNL NU
7. Antal István-János UDMR DA
8. Anton Anton ALDE NU
9. Apjok Norbert UDMR DA
10. Ardelean Ben-Oni PNL NU
11. Arsu Alin-Ionuț USR NU
12. Avram Constantin ALDE NU
13. Axinte Vasile PSD DA
14. Balan Ioan PNL NU
15. Barna Ilie Dan USR NU
16. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE NU
17. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD NU
18. Bejinariu Eugen PSD Abținere
19. Bende Sándor UDMR NU
20. Benedek Zacharie UDMR DA
21. Benga Tudor - Vlad USR NU
22. Benkő Erika UDMR DA
23. Bica Dănuț PNL NU
24. Birchall Ana PSD NU
25. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
26. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
27. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
28. Bode Lucian Nicolae PNL NU
29. Bodea Marius PNL NU
30. Bogaciu Alexandra-Corina PRO Europa NU
31. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD NU
32. Borza Remus-Adrian PSD NU
33. Botez Mihai-Cătălin USR NU
34. Bran Ioana PSD NU
35. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
36. Budăi Marius-Constantin PSD NU
37. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
38. Bulai Iulian USR NU
39. Bumb Sorin-Ioan PNL NU
40. Burciu Cristina PSD NU
41. Calista Mara-Daniela PNL NU
42. Calotă Florică Ică ALDE NU
43. Căciulă Aurel PSD NU
44. Călin Ion PSD NU
45. Căprar Dorel-Gheorghe PSD NU
46. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE Abținere
47. Chichirău Cosette-Paula USR NU
48. Chiriac Viorel PSD NU
49. Cioabă Petre PSD NU
50. Ciocan Dan PSD NU
51. Ciolacu Ion-Marcel PSD NU
52. Cîtea Vasile PSD NU
53. Cobuz Maricela PSD NU
54. Cocoș Vasile PSD NU
55. Cojocaru Petru-Bogdan PSD NU
56. Cosma Andreea PSD NU
57. Cosma Lavinia-Corina USR NU
58. Cristache Cătălin PMP NU
59. Csép Éva-Andrea UDMR DA
60. Csoma Botond UDMR DA
61. Cuc Alexandru-Răzvan PSD NU
62. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE NU
63. Culeafă Mihai PNL NU
64. Cupă Ion ALDE NU
65. Cupșa Ioan PNL NU
66. Dehelean Silviu USR NU
67. Dîrzu Ioan PSD NU
68. Dobre Victor Paul PNL NU
69. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD NU
70. Dobrovie Matei-Adrian PNL NU
71. Dohotaru Adrian-Octavian - NU
72. Drulă Cătălin USR NU
73. Dumitrache Ileana Cristina PSD NU
74. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
75. Erdei Dolóczki István UDMR DA
76. Farago Petru UDMR DA
77. Fădor Angelica PNL NU
78. Florea Oana-Consuela PSD NU
79. Floroiu Ionel PSD NU
80. Furtună Mirela PSD NU
81. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
82. Gavrilă Camelia PSD NU
83. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
84. Găină Mihăiță PSD NU
85. Georgescu Laura PSD NU
86. Georgescu Nicolae PSD NU
87. Gheorghe Tinel PNL NU
88. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati Abținere
89. Gherman Dumitru PSD NU
90. Ghilea Găvrilă PNL NU
91. Gilia Claudia PSD NU
92. Giugea Nicolae PNL NU
93. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati NU
94. Halici Nicușor PSD NU
95. Hărătău Elena PSD NU
96. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL NU
97. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
98. Huțucă Bogdan-Iulian PNL NU
99. Iancu Iulian PSD NU
100. Iancu Marius-Ionel PSD NU
101. Ibram Iusein Minoritati DA
102. Iftimie Neculai PSD NU
103. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
104. Intotero Natalia-Elena PSD NU
105. Ion Stelian-Cristian USR NU
106. Ionescu George PNL NU
107. Ioniță Antoneta PNL NU
108. Itu Cornel PSD DA
109. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
110. Jivan Luminița-Maria PSD NU
111. Korodi Attila UDMR DA
112. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
113. Longher Victoria Minoritati NU
114. Lovin Dumitru ALDE NU
115. Lungu Tudorița PNL NU
116. Lupașcu Costel PSD NU
117. Lupescu Dumitru USR NU
118. Macovei Silviu Nicu PSD NU
119. Manole Petre-Florin PSD NU
120. Mareș Mara PNL NU
121. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
122. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD NU
123. Mărgărit Mitică-Marius PSD NU
124. Meiroșu Marilena-Emilia PRO Europa Abținere
125. Mihalescul Dumitru PNL NU
126. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD NU
127. Mircea Florin PSD NU
128. Mînzatu Roxana PSD NU
129. Mocanu Adrian ALDE NU
130. Mohaci Mihai PRO Europa NU
131. Moise Costin-Sebastian PMP NU
132. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
133. Mușoiu Ștefan PSD NU
134. Nasra Gabriel-Horia PSD NU
135. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
136. Neagu Nicolae PNL NU
137. Neață Eugen PSD NU
138. Nicolae Andrei PSD DA
139. Nistor Laurențiu PSD NU
140. Niță Nicu PSD NU
141. Olar Corneliu PNL NU
142. Oprea Dumitru PNL NU
143. Oprișcan Mihai Doru ALDE NU
144. Pambuccian Varujan Minoritati NU
145. Pană Adriana-Doina PSD NU
146. Paraschiv Rodica PSD NU
147. Păle Dănuț PSD NU
148. Petrea Gabriel PSD NU
149. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati NU
150. Petric Octavian PRO Europa NU
151. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
152. Pistru Eusebiu-Manea ALDE NU
153. Popa Florin PSD NU
154. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
155. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
156. Popescu Nicolae-Daniel USR NU
157. Preda Cezar-Florin PNL NU
158. Predoiu Marian-Cătălin PNL NU
159. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
160. Prună Cristina-Mădălina USR NU
161. Radu Anișoara PSD NU
162. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL NU
163. Rădulescu Alexandru PSD Abținere
164. Rădulescu Cătălin-Marian PSD NU
165. Rădulescu Dan-Răzvan USR NU
166. Răduț Violeta PSD NU
167. Roman Ioan Sorin PSD NU
168. Romanescu Cristinel PNL NU
169. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
170. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
171. Sefer Cristian-George PSD NU
172. Seres Dénes UDMR DA
173. Sighiartău Robert-Ionatan PNL NU
174. Simonis Alfred - Robert PSD NU
175. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL NU
176. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
177. Solomon Adrian PSD NU
178. Stamatian Vasile-Florin PNL NU
179. Stan Viorel PSD NU
180. Stancu Florinel PSD NU
181. Stativă Irinel Ioan PSD NU
182. Steriu Valeriu-Andrei PSD NU
183. Stroe Ionuț-Marian PNL NU
184. Suciu Matei PSD NU
185. Szabó Ödön UDMR DA
186. Șerban Ciprian-Constantin PSD NU
187. Șimon Gheorghe PSD NU
188. Șotcan Theodora PSD NU
189. Șova Lucian PSD NU
190. Șovăială Constantin PNL NU
191. Ștefan Corneliu PSD NU
192. Ștefan Ion PNL NU
193. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
194. Tabugan Ion ALDE DA
195. Teiș Alina PSD NU
196. Tîlvăr Angel PSD NU
197. Todor Adrian PSD NU
198. Todoran Adrian-Mihăiță PMP NU
199. Toma Ilie PSD NU
200. Tudor Beatrice PSD NU
201. Turcan Raluca PNL NU
202. Țachianu Marian PSD NU
203. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
204. Ursu Răzvan-Ion PSD NU
205. Vasile Daniel Minoritati DA
206. Vasilică Radu Costin PSD DA
207. Velcea Nicolae PSD NU
208. Vîrză Mihăiță PSD NU
209. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
210. Vlăducă Oana-Silvia PRO Europa NU
211. Vosganian Varujan ALDE NU
212. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD NU
213. Zainea Cornel USR NU
214. Zamfira Constantin-Cătălin PSD NU
215. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 21 ianuarie 2020, 4:04
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro