Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 03.07.2019 > 12:22 Versiunea pentru printare
Miercuri, 3 iulie 2019, ora 12:22

Subiect vot: Pl 329/2019 - forma comisie
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati PRO Europa Neafil.
- prezenți:213 93 45 22 17 14 4 11 6 1
- voturi pentru (DA):180 81 45 22 - 13 4 10 4 1
- voturi împotrivă (NU):32 11 - - 17 1 - 1 2 -
- abțineri:1 1 - - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati NU
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR NU
4. Ampleev Andrian Minoritati DA
5. Anastase Roberta Alma PNL DA
6. Andronache Gabriel PNL DA
7. Antal István-János UDMR NU
8. Anton Anton ALDE DA
9. Apjok Norbert UDMR NU
10. Ardelean Ben-Oni PNL DA
11. Arsu Alin-Ionuț USR DA
12. Avram Constantin ALDE NU
13. Babuș Radu PSD NU
14. Balan Ioan PNL DA
15. Barna Ilie Dan USR DA
16. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
17. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
18. Bejinariu Eugen PSD Abținere
19. Bende Sándor UDMR NU
20. Benedek Zacharie UDMR NU
21. Benga Tudor - Vlad USR DA
22. Benkő Erika UDMR NU
23. Bica Dănuț PNL DA
24. Birchall Ana PSD DA
25. Biro Zsolt-Istvan UDMR NU
26. Biró Rozália-Ibolya UDMR NU
27. Bode Lucian Nicolae PNL DA
28. Bodea Marius PNL DA
29. Bogaciu Alexandra-Corina PRO Europa DA
30. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
31. Borza Remus-Adrian PSD NU
32. Botez Mihai-Cătălin USR DA
33. Bran Ioana PSD DA
34. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
35. Budăi Marius-Constantin PSD DA
36. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
37. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
38. Burciu Cristina PSD DA
39. Calista Mara-Daniela PNL DA
40. Calotă Florică Ică ALDE DA
41. Căciulă Aurel PSD NU
42. Călin Ion PSD DA
43. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
44. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
45. Cherecheș Florica PNL DA
46. Cherecheș Viorica PNL DA
47. Chichirău Cosette-Paula USR DA
48. Chiriac Viorel PSD DA
49. Cioabă Petre PSD DA
50. Ciocan Dan PSD DA
51. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
52. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
53. Cîtea Vasile PSD DA
54. Cobuz Maricela PSD DA
55. Cocoș Vasile PSD DA
56. Cojocaru Petru-Bogdan PSD DA
57. Cosma Andreea PSD DA
58. Cosma Lavinia-Corina USR DA
59. Cristache Cătălin PMP DA
60. Csép Éva-Andrea UDMR NU
61. Csoma Botond UDMR NU
62. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
63. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
64. Culeafă Mihai PNL DA
65. Cupă Ion ALDE DA
66. Cupșa Ioan PNL DA
67. Dan Nicușor Daniel USR DA
68. Dehelean Silviu USR DA
69. Dîrzu Ioan PSD DA
70. Dobre Victor Paul PNL DA
71. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD NU
72. Dobrovie Matei-Adrian PNL DA
73. Dohotaru Adrian-Octavian - DA
74. Drulă Cătălin USR DA
75. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
76. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
77. Erdei Dolóczki István UDMR NU
78. Farago Petru UDMR NU
79. Fădor Angelica PNL DA
80. Florea Oana-Consuela PSD DA
81. Furtună Mirela PSD DA
82. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
83. Gavrilă Camelia PSD DA
84. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
85. Găină Mihăiță PSD DA
86. Georgescu Laura PSD DA
87. Georgescu Nicolae PSD DA
88. Gheorghe Tinel PNL DA
89. Gherman Dumitru PSD DA
90. Ghilea Găvrilă PNL DA
91. Gilia Claudia PSD DA
92. Giugea Nicolae PNL DA
93. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
94. Halici Nicușor PSD DA
95. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
96. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
97. Huncă Mihaela PRO Europa NU
98. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
99. Iancu Iulian PSD DA
100. Iancu Marius-Ionel PSD DA
101. Ibram Iusein Minoritati DA
102. Iftimie Neculai PSD DA
103. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
104. Intotero Natalia-Elena PSD DA
105. Ion Stelian-Cristian USR DA
106. Ionescu George PNL DA
107. Ioniță Antoneta PNL DA
108. Itu Cornel PSD DA
109. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
110. Jivan Luminița-Maria PSD DA
111. Korodi Attila UDMR NU
112. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
113. Longher Victoria Minoritati DA
114. Lovin Dumitru ALDE DA
115. Lungu Tudorița PNL DA
116. Lupașcu Costel PSD DA
117. Lupescu Dumitru USR DA
118. Macovei Silviu Nicu PSD DA
119. Manole Petre-Florin PSD DA
120. Mareș Mara PNL DA
121. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
122. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
123. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
124. Meiroșu Marilena-Emilia PRO Europa NU
125. Mihalescul Dumitru PNL DA
126. Mircea Florin PSD DA
127. Mînzatu Roxana PSD DA
128. Mocanu Adrian ALDE DA
129. Mohaci Mihai PRO Europa DA
130. Moise Costin-Sebastian PMP DA
131. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
132. Mușoiu Ștefan PSD DA
133. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
134. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
135. Neagu Nicolae PNL DA
136. Neață Eugen PSD DA
137. Nicolae Andrei PSD NU
138. Nistor Laurențiu PSD NU
139. Niță Mihai ALDE DA
140. Niță Nicu PSD DA
141. Nosa Iuliu PSD DA
142. Olar Corneliu PNL DA
143. Olteanu Daniel ALDE DA
144. Oprea Dumitru PNL DA
145. Oprișcan Mihai Doru ALDE DA
146. Pambuccian Varujan Minoritati DA
147. Pană Adriana-Doina PSD DA
148. Paraschiv Rodica PSD DA
149. Păle Dănuț PSD DA
150. Petrea Gabriel PSD DA
151. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
152. Petric Octavian PRO Europa DA
153. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
154. Pistru Eusebiu-Manea ALDE DA
155. Popa Florin PSD DA
156. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
157. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
158. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
159. Preda Cezar-Florin PNL DA
160. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
161. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
162. Prună Cristina-Mădălina USR DA
163. Radu Anișoara PSD DA
164. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
165. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
166. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
167. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
168. Răduț Violeta PSD DA
169. Roman Ioan Sorin PSD DA
170. Romanescu Cristinel PNL DA
171. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
172. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
173. Sebestyén Csaba-István UDMR NU
174. Sefer Cristian-George PSD DA
175. Seres Dénes UDMR NU
176. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
177. Simonis Alfred - Robert PSD DA
178. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
179. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
180. Solomon Adrian PSD NU
181. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
182. Stan Viorel PSD DA
183. Stănescu Alexandru PSD DA
184. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
185. Szabó Ödön UDMR NU
186. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
187. Șimon Gheorghe PSD NU
188. Șova Lucian PSD NU
189. Șovăială Constantin PNL DA
190. Ștefan Corneliu PSD DA
191. Ștefan Ion PNL DA
192. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
193. Teiș Alina PSD DA
194. Tîlvăr Angel PSD DA
195. Todor Adrian PSD DA
196. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
197. Toma Ilie PSD DA
198. Tudor Beatrice PSD DA
199. Turcan Raluca PNL DA
200. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
201. Țachianu Marian PSD DA
202. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
203. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
204. Vasile Daniel Minoritati DA
205. Vasilică Radu Costin PSD NU
206. Velcea Nicolae PSD NU
207. Vîrză Mihăiță PSD DA
208. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
209. Vlăducă Oana-Silvia PRO Europa DA
210. Vosganian Varujan ALDE DA
211. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
212. Zainea Cornel USR DA
213. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 22 ianuarie 2020, 6:42
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro