Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 03.07.2019 > 12:23 Versiunea pentru printare
Miercuri, 3 iulie 2019, ora 12:23

Subiect vot: Pl 329/2019 - ama.52
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati PRO Europa Neafil.
- prezenți:212 94 43 22 17 14 4 11 6 1
- voturi pentru (DA):22 2 - - 16 - - 4 - -
- voturi împotrivă (NU):187 91 43 22 1 14 4 7 4 1
- abțineri:3 1 - - - - - - 2 -
- nu au votat:0 - - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
4. Anastase Roberta Alma PNL NU
5. Andronache Gabriel PNL NU
6. Antal István-János UDMR DA
7. Anton Anton ALDE NU
8. Apjok Norbert UDMR DA
9. Ardelean Ben-Oni PNL NU
10. Arsu Alin-Ionuț USR NU
11. Avram Constantin ALDE NU
12. Axinte Vasile PSD NU
13. Balan Ioan PNL NU
14. Barna Ilie Dan USR NU
15. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE NU
16. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD NU
17. Bejinariu Eugen PSD NU
18. Bende Sándor UDMR DA
19. Benedek Zacharie UDMR DA
20. Benga Tudor - Vlad USR NU
21. Benkő Erika UDMR DA
22. Bica Dănuț PNL NU
23. Birchall Ana PSD NU
24. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
25. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
26. Bode Lucian Nicolae PNL NU
27. Bodea Marius PNL NU
28. Bogaciu Alexandra-Corina PRO Europa NU
29. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD NU
30. Borza Remus-Adrian PSD Abținere
31. Botez Mihai-Cătălin USR NU
32. Bran Ioana PSD NU
33. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
34. Budăi Marius-Constantin PSD NU
35. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
36. Bumb Sorin-Ioan PNL NU
37. Burciu Cristina PSD NU
38. Calista Mara-Daniela PNL NU
39. Calotă Florică Ică ALDE NU
40. Căciulă Aurel PSD NU
41. Călin Ion PSD NU
42. Căprar Dorel-Gheorghe PSD NU
43. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE NU
44. Cherecheș Florica PNL NU
45. Cherecheș Viorica PNL NU
46. Chichirău Cosette-Paula USR NU
47. Chiriac Viorel PSD NU
48. Cioabă Petre PSD NU
49. Ciocan Dan PSD NU
50. Ciofu Tamara-Dorina PSD NU
51. Ciolacu Ion-Marcel PSD NU
52. Cîtea Vasile PSD NU
53. Cobuz Maricela PSD NU
54. Cocoș Vasile PSD NU
55. Cojocaru Petru-Bogdan PSD NU
56. Cosma Andreea PSD NU
57. Cosma Lavinia-Corina USR NU
58. Cristache Cătălin PMP NU
59. Csép Éva-Andrea UDMR DA
60. Csoma Botond UDMR DA
61. Cuc Alexandru-Răzvan PSD NU
62. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE NU
63. Culeafă Mihai PNL NU
64. Cupă Ion ALDE NU
65. Cupșa Ioan PNL NU
66. Dan Nicușor Daniel USR NU
67. Dehelean Silviu USR NU
68. Dobre Victor Paul PNL NU
69. Dobrovie Matei-Adrian PNL NU
70. Dohotaru Adrian-Octavian - NU
71. Drulă Cătălin USR NU
72. Dumitrache Ileana Cristina PSD NU
73. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
74. Erdei Dolóczki István UDMR DA
75. Farago Petru UDMR DA
76. Fădor Angelica PNL NU
77. Florea Oana-Consuela PSD NU
78. Floroiu Ionel PSD NU
79. Furtună Mirela PSD NU
80. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
81. Gavrilă Camelia PSD NU
82. Gavriliță Bianca - Miruna PSD NU
83. Găină Mihăiță PSD NU
84. Georgescu Laura PSD NU
85. Georgescu Nicolae PSD NU
86. Gheorghe Tinel PNL NU
87. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati NU
88. Gherman Dumitru PSD DA
89. Ghilea Găvrilă PNL NU
90. Gilia Claudia PSD NU
91. Giugea Nicolae PNL NU
92. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
93. Halici Nicușor PSD NU
94. Hărătău Elena PSD NU
95. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL NU
96. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
97. Huncă Mihaela PRO Europa Abținere
98. Huțucă Bogdan-Iulian PNL NU
99. Iancu Iulian PSD NU
100. Iancu Marius-Ionel PSD NU
101. Ibram Iusein Minoritati NU
102. Iftimie Neculai PSD NU
103. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
104. Intotero Natalia-Elena PSD NU
105. Ion Stelian-Cristian USR NU
106. Ionescu George PNL NU
107. Ioniță Antoneta PNL NU
108. Itu Cornel PSD NU
109. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
110. Jivan Luminița-Maria PSD NU
111. Korodi Attila UDMR DA
112. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
113. Longher Victoria Minoritati NU
114. Lovin Dumitru ALDE NU
115. Lungu Tudorița PNL NU
116. Lupașcu Costel PSD NU
117. Lupescu Dumitru USR NU
118. Macovei Silviu Nicu PSD NU
119. Manole Petre-Florin PSD NU
120. Mareș Mara PNL NU
121. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
122. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD NU
123. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
124. Meiroșu Marilena-Emilia PRO Europa Abținere
125. Mihalescul Dumitru PNL NU
126. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD NU
127. Mircea Florin PSD NU
128. Mînzatu Roxana PSD NU
129. Mocanu Adrian ALDE NU
130. Mohaci Mihai PRO Europa NU
131. Moise Costin-Sebastian PMP NU
132. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
133. Mușoiu Ștefan PSD NU
134. Nasra Gabriel-Horia PSD NU
135. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
136. Neagu Nicolae PNL NU
137. Neață Eugen PSD NU
138. Nicolae Andrei PSD NU
139. Nistor Laurențiu PSD NU
140. Niță Mihai ALDE NU
141. Niță Nicu PSD NU
142. Nosa Iuliu PSD NU
143. Olar Corneliu PNL NU
144. Olteanu Daniel ALDE NU
145. Oprișcan Mihai Doru ALDE NU
146. Pambuccian Varujan Minoritati DA
147. Pană Adriana-Doina PSD NU
148. Paraschiv Rodica PSD NU
149. Păle Dănuț PSD NU
150. Petrea Gabriel PSD NU
151. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati NU
152. Petric Octavian PRO Europa NU
153. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
154. Pistru Eusebiu-Manea ALDE NU
155. Popa Florin PSD NU
156. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
157. Popescu Mariana-Venera Minoritati NU
158. Popescu Nicolae-Daniel USR NU
159. Preda Cezar-Florin PNL NU
160. Predoiu Marian-Cătălin PNL NU
161. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
162. Prună Cristina-Mădălina USR NU
163. Radu Anișoara PSD NU
164. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD NU
165. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL NU
166. Rădulescu Alexandru PSD NU
167. Rădulescu Cătălin-Marian PSD NU
168. Rădulescu Dan-Răzvan USR NU
169. Răduț Violeta PSD NU
170. Romanescu Cristinel PNL NU
171. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
172. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL NU
173. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
174. Sefer Cristian-George PSD NU
175. Seres Dénes UDMR DA
176. Sighiartău Robert-Ionatan PNL NU
177. Simonis Alfred - Robert PSD NU
178. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL NU
179. Socotar Gheorghe-Dinu PSD NU
180. Solomon Adrian PSD NU
181. Stativă Irinel Ioan PSD NU
182. Stănescu Alexandru PSD NU
183. Stroe Ionuț-Marian PNL NU
184. Szabó Ödön UDMR DA
185. Șerban Ciprian-Constantin PSD NU
186. Șotcan Theodora PSD NU
187. Șova Lucian PSD NU
188. Șovăială Constantin PNL NU
189. Ștefan Corneliu PSD NU
190. Ștefan Ion PNL NU
191. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
192. Tabugan Ion ALDE NU
193. Teiș Alina PSD NU
194. Tîlvăr Angel PSD NU
195. Todor Adrian PSD NU
196. Todoran Adrian-Mihăiță PMP NU
197. Toma Ilie PSD NU
198. Tudor Beatrice PSD NU
199. Turcan Raluca PNL NU
200. Turcescu Robert-Nicolae PMP NU
201. Țachianu Marian PSD NU
202. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
203. Ursu Răzvan-Ion PSD NU
204. Vasile Daniel Minoritati NU
205. Vasilică Radu Costin PSD NU
206. Velcea Nicolae PSD NU
207. Vîrză Mihăiță PSD NU
208. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
209. Vlăducă Oana-Silvia PRO Europa NU
210. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD NU
211. Zainea Cornel USR NU
212. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 27 ianuarie 2020, 23:41
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro