Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 03.07.2019 > 14:19 Versiunea pentru printare
Miercuri, 3 iulie 2019, ora 14:19

Subiect vot: Aprobare ordine de zi
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total Camera Deputaților Senat
PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati PRO Europa Neafil. PSD PNL USR UDMR ALDE Neafil.
- prezenți:247 95 37 14 12 13 3 11 4 1 31 10 5 3 6 2
- voturi pentru (DA):236 93 37 14 10 11 3 10 4 1 30 8 5 2 6 2
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - - - - - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - - - - - - - - - -
- nu au votat:11 2 - - 2 2 - 1 - - 1 2 - 1 - -

Nr. Crt. Nume și prenume Parlamentar Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian deputat PNL DA
2. Adnagi Slavoliub deputat Minoritati DA
3. Alexandrescu Vlad-Tudor senator USR DA
4. Ampleev Andrian deputat Minoritati DA
5. Anastase Roberta Alma deputat PNL DA
6. Andronache Gabriel deputat PNL DA
7. Antal István-János deputat UDMR -
8. Antal István-Loránt senator UDMR DA
9. Anton Anton deputat ALDE DA
10. Apjok Norbert deputat UDMR DA
11. Arcan Emilia senator PSD DA
12. Arcaș Viorel senator PSD DA
13. Ardelean Ben-Oni deputat PNL DA
14. Avram Constantin deputat ALDE -
15. Avram Nicolae senator PSD DA
16. Axinte Vasile deputat PSD DA
17. Babuș Radu deputat PSD DA
18. Balan Ioan deputat PNL DA
19. Bădulescu Dorin-Valeriu senator ALDE DA
20. Bejinariu Eugen deputat PSD DA
21. Bende Sándor deputat UDMR DA
22. Benedek Zacharie deputat UDMR -
23. Benkő Erika deputat UDMR DA
24. Bica Dănuț deputat PNL DA
25. Birchall Ana deputat PSD DA
26. Boboc Valentin Gabriel deputat PSD DA
27. Bodea Marius deputat PNL DA
28. Bodog Florian Dorel senator PSD DA
29. Bogaciu Alexandra-Corina deputat PRO Europa DA
30. Borza Remus-Adrian deputat PSD DA
31. Botez Mihai-Cătălin deputat USR DA
32. Botnariu Emanuel-Gabriel senator - DA
33. Bran Ioana deputat PSD DA
34. Breaz Valer-Daniel senator PSD DA
35. Bucura-Oprescu Simona deputat PSD DA
36. Budăi Marius-Constantin deputat PSD DA
37. Buicu Corneliu-Florin deputat PSD DA
38. Bumb Sorin-Ioan deputat PNL DA
39. Burciu Cristina deputat PSD DA
40. Butunoi Ionel Daniel senator PSD DA
41. Cadariu Constantin-Daniel senator PNL -
42. Calista Mara-Daniela deputat PNL DA
43. Calotă Florică Ică deputat ALDE DA
44. Caracota Iancu senator PNL DA
45. Cazan Mircea-Vasile senator PNL DA
46. Cazanciuc Robert-Marius senator PSD DA
47. Căciulă Aurel deputat PSD DA
48. Călin Ion deputat PSD DA
49. Căruceru Aida-Cristina deputat PSD DA
50. Cherecheș Florica deputat PNL DA
51. Cherecheș Viorica deputat PNL DA
52. Chichirău Cosette-Paula deputat USR DA
53. Chiriac Viorel deputat PSD DA
54. Chirteș Ioan-Cristian senator PNL DA
55. Chisăliță Ioan Narcis senator PSD DA
56. Cioabă Petre deputat PSD DA
57. Ciofu Tamara-Dorina deputat PSD DA
58. Ciolacu Ion-Marcel deputat PSD DA
59. Cîtea Vasile deputat PSD DA
60. Cobuz Maricela deputat PSD DA
61. Cocoș Vasile deputat PSD DA
62. Cojocaru Petru-Bogdan deputat PSD DA
63. Coliban Allen senator USR DA
64. Constantin Daniel deputat PRO Europa DA
65. Cosma Lavinia-Corina deputat USR DA
66. Covaciu Severica-Rodica senator - DA
67. Cristache Cătălin deputat PMP DA
68. Cristina Ioan senator PNL -
69. Csép Éva-Andrea deputat UDMR DA
70. Cuc Alexandru-Răzvan deputat PSD -
71. Cucșa Marian-Gheorghe deputat ALDE DA
72. Cupă Ion deputat ALDE DA
73. Cupșa Ioan deputat PNL DA
74. Deneș Ioan senator PSD DA
75. Dima Carmen senator PSD -
76. Dinică Silvia-Monica senator USR DA
77. Dîrzu Ioan deputat PSD DA
78. Dobre Victor Paul deputat PNL DA
79. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae deputat PSD DA
80. Dogariu Eugen senator PSD DA
81. Dohotaru Adrian-Octavian deputat - DA
82. Dumitrache Ileana Cristina deputat PSD DA
83. Durbacă Eugen deputat PRO Europa DA
84. Duruș Vlad-Emanuel deputat USR DA
85. Erdei Dolóczki István deputat UDMR DA
86. Farago Petru deputat UDMR DA
87. Fădor Angelica deputat PNL DA
88. Federovici Doina Elena senator PSD DA
89. Fejér László-Ődőn senator UDMR -
90. Fifor Mihai-Viorel senator PSD DA
91. Filipescu Răducu-George senator PNL DA
92. Florea Oana-Consuela deputat PSD DA
93. Furtună Mirela deputat PSD DA
94. Ganț Ovidiu Victor deputat Minoritati DA
95. Gavrilă Camelia deputat PSD DA
96. Gavriliță Bianca - Miruna deputat PSD DA
97. Găină Mihăiță deputat PSD DA
98. Georgescu Laura deputat PSD DA
99. Georgescu Nicolae deputat PSD DA
100. Ghera Giureci-Slobodan deputat Minoritati DA
101. Gherman Dumitru deputat PSD DA
102. Gilia Claudia deputat PSD DA
103. Gioancă Eugen senator PSD DA
104. Goga Octavian deputat PSD DA
105. Gorghiu Alina-Ștefania senator PNL DA
106. Grosaru Andi-Gabriel deputat Minoritati DA
107. Gudu Vasile deputat PNL DA
108. Hadârcă Ion senator ALDE DA
109. Hărătău Elena deputat PSD DA
110. Heiuș Lucian-Ovidiu deputat PNL DA
111. Holban Georgeta-Carmen deputat PSD DA
112. Huncă Mihaela deputat PRO Europa DA
113. Huțucă Bogdan-Iulian deputat PNL DA
114. Iancu Iulian deputat PSD DA
115. Ibram Iusein deputat Minoritati -
116. Iftimie Neculai deputat PSD DA
117. Ilie Viorel senator ALDE DA
118. Ilișanu Claudiu-Augustin deputat PSD DA
119. Intotero Natalia-Elena deputat PSD DA
120. Ion Stelian-Cristian deputat USR DA
121. Ionescu George deputat PNL DA
122. Ioniță Antoneta deputat PNL DA
123. Iordache Florin deputat PSD DA
124. Iordache Virginel senator PSD DA
125. Itu Cornel deputat PSD DA
126. Iurișniți Cristina-Ionela deputat USR DA
127. Jivan Luminița-Maria deputat PSD DA
128. Korodi Attila deputat UDMR DA
129. Leoreanu Laurențiu-Dan deputat PNL DA
130. Longher Victoria deputat Minoritati DA
131. Lovin Dumitru deputat ALDE DA
132. Lungu Dan senator USR DA
133. Lungu Tudorița deputat PNL DA
134. Lupașcu Costel deputat PSD DA
135. Lupescu Dumitru deputat USR DA
136. Lupu Victorel senator PSD DA
137. Manole Petre-Florin deputat PSD DA
138. Manoliu Dan senator PSD DA
139. Marciu Ovidiu-Cristian-Dan senator PSD DA
140. Márton Árpád-Francisc deputat UDMR DA
141. Matei Călin-Vasile-Andrei deputat PSD DA
142. Mazilu Liviu-Lucian senator PSD DA
143. Mărgărit Mitică-Marius deputat PSD DA
144. Mihalescul Dumitru deputat PNL DA
145. Mihu Ștefan senator PSD DA
146. Mircea Florin deputat PSD DA
147. Mînzatu Roxana deputat PSD DA
148. Moise Costin-Sebastian deputat PMP DA
149. Moșteanu Liviu-Ionuț deputat USR DA
150. Mușoiu Ștefan deputat PSD DA
151. Nasra Gabriel-Horia deputat PSD DA
152. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril deputat USR DA
153. Neagu Nicolae deputat PNL DA
154. Neață Eugen deputat PSD DA
155. Nicoară Romeo Florin deputat PNL DA
156. Nistor Laurențiu deputat PSD DA
157. Niță Mihai deputat ALDE DA
158. Niță Nicu deputat PSD DA
159. Nosa Iuliu deputat PSD DA
160. Olar Corneliu deputat PNL DA
161. Olteanu Daniel deputat ALDE DA
162. Oprea Dumitru deputat PNL DA
163. Oprea Ștefan Radu senator PSD DA
164. Oprișcan Mihai Doru deputat ALDE DA
165. Orțan Ovidiu-Florin senator PSD DA
166. Pambuccian Varujan deputat Minoritati DA
167. Pană Adriana-Doina deputat PSD DA
168. Paraschiv Rodica deputat PSD DA
169. Pațurcă Roxana-Natalia senator PSD DA
170. Păle Dănuț deputat PSD DA
171. Pănescu Doru-Adrian senator PSD DA
172. Petcu Toma-Florin deputat ALDE DA
173. Petrea Gabriel deputat PSD DA
174. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina deputat PSD DA
175. Pistru Eusebiu-Manea deputat ALDE -
176. Pop Andrei deputat PSD DA
177. Pop Liviu-Marian senator PSD DA
178. Popa Cornel senator PNL DA
179. Popa Florin deputat PSD DA
180. Popa Ion senator ALDE DA
181. Popa Ștefan-Ovidiu deputat PSD DA
182. Popescu Mariana-Venera deputat Minoritati DA
183. Popescu Nicolae-Daniel deputat USR DA
184. Predoiu Marian-Cătălin deputat PNL DA
185. Presură Alexandra deputat PSD DA
186. Prisnel Adrian-Claudiu deputat USR DA
187. Prișcă Răzvan Sorin deputat PNL DA
188. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin deputat PSD -
189. Raețchi Ovidiu Alexandru deputat PNL DA
190. Răcuci Claudiu-Vasile deputat PNL DA
191. Rădulescu Alexandru deputat PSD DA
192. Răduț Violeta deputat PSD DA
193. Roman Ioan Sorin deputat PSD DA
194. Romanescu Cristinel deputat PNL DA
195. Ruse Mihai senator ALDE DA
196. Salan Viorel senator PSD DA
197. Sbîrnea Liliana senator PSD DA
198. Sefer Cristian-George deputat PSD DA
199. Seres Dénes deputat UDMR DA
200. Sighiartău Robert-Ionatan deputat PNL DA
201. Simionca Ioan senator ALDE DA
202. Sitterli Ovidiu-Ioan deputat PNL DA
203. Solomon Adrian deputat PSD DA
204. Stamatian Vasile-Florin deputat PNL DA
205. Stan Viorel deputat PSD DA
206. Stancu Florinel deputat PSD DA
207. Stativă Irinel Ioan deputat PSD DA
208. Stănescu Paul senator PSD DA
209. Steriu Valeriu-Andrei deputat PSD DA
210. Suciu Vasile-Daniel deputat PSD DA
211. Surgent Marius-Gheorghe deputat ALDE DA
212. Szabó Ödön deputat UDMR DA
213. Șerban Ciprian-Constantin deputat PSD DA
214. Șișcu George deputat PNL DA
215. Șotcan Theodora deputat PSD DA
216. Șovăială Constantin deputat PNL DA
217. Ștefan Corneliu deputat PSD DA
218. Tabugan Ion deputat ALDE DA
219. Talpoș Ioan-Iustin senator PSD DA
220. Tănăsescu Alina-Elena deputat PSD DA
221. Teiș Alina deputat PSD DA
222. Tîlvăr Angel deputat PSD DA
223. Todor Adrian deputat PSD DA
224. Toma Cătălin Dumitru senator PNL DA
225. Toma Ilie deputat PSD DA
226. Trufin Lucian senator PSD DA
227. Tudor Beatrice deputat PSD DA
228. Turcan Raluca deputat PNL DA
229. Turcescu Robert-Nicolae deputat PMP DA
230. Turos Lóránd senator UDMR DA
231. Tușa Adriana Diana deputat PSD DA
232. Țapu Nazare Eugen senator PNL DA
233. Ungureanu Emanuel-Dumitru deputat USR DA
234. Ursu Răzvan-Ion deputat PSD DA
235. Valeca Șerban Constantin senator PSD DA
236. Vasilică Radu Costin deputat PSD DA
237. Velcea Nicolae deputat PSD DA
238. Vexler Silviu deputat Minoritati DA
239. Vișan George-Gabriel deputat PSD DA
240. Vîrză Mihăiță deputat PSD DA
241. Vlad Sergiu Cosmin deputat USR DA
242. Vrăjitoru Sorinel-Marian deputat PSD DA
243. Weber Mihai deputat PSD DA
244. Wiener Adrian senator USR DA
245. Zainea Cornel deputat USR DA
246. Zamfira Constantin-Cătălin deputat PSD DA
247. Zisopol Dragoș Gabriel deputat Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 23 februarie 2020, 13:53
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro