Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 28.08.2019 > 11:05 Versiunea pentru printare
Miercuri, 28 august 2019, ora 11:05

Subiect vot: Vot test
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati PRO Europa
- prezenți:144 62 50 17 3 1 3 8 -
- voturi pentru (DA):43 18 21 2 - 1 - 1 -
- voturi împotrivă (NU):2 - - 2 - - - - -
- abțineri:1 - - - 1 - - - -
- nu au votat:98 44 29 13 2 - 3 7 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati -
3. Alexe Costel PNL -
4. Ampleev Andrian Minoritati DA
5. Andronache Gabriel PNL DA
6. Ardelean Ben-Oni PNL -
7. Arsu Alin-Ionuț USR -
8. Axinte Vasile PSD DA
9. Balan Ioan PNL DA
10. Barna Ilie Dan USR DA
11. Bejinariu Eugen PSD -
12. Bichineț Corneliu PMP -
13. Birchall Ana PSD -
14. Boboc Tudorița-Rodica PSD -
15. Bode Lucian Nicolae PNL -
16. Bodea Marius PNL DA
17. Bontea Vlad PSD -
18. Boroianu Aurel-Robert PNL -
19. Botez Mihai-Cătălin USR -
20. Bran Ioana PSD -
21. Buican Cristian PNL DA
22. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
23. Bumb Sorin-Ioan PNL -
24. Burciu Cristina PSD -
25. Calista Mara-Daniela PNL DA
26. Călin Ion PSD -
27. Căruceru Aida-Cristina PSD -
28. Cherecheș Florica PNL -
29. Cherecheș Viorica PNL -
30. Chichirău Cosette-Paula USR -
31. Chiriac Viorel PSD -
32. Cioabă Petre PSD -
33. Ciofu Tamara-Dorina PSD -
34. Ciolacu Ion-Marcel PSD -
35. Cîtea Vasile PSD -
36. Cobuz Maricela PSD -
37. Cocoș Vasile PSD DA
38. Cojocaru Petru-Bogdan PSD -
39. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
40. Csoma Botond UDMR -
41. Culeafă Mihai PNL -
42. Dehelean Silviu USR -
43. Dîrzu Ioan PSD DA
44. Dobre Victor Paul PNL DA
45. Dobrică Ionela Viorela PSD -
46. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD -
47. Drulă Cătălin USR NU
48. Dunava Costel Neculai PSD DA
49. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
50. Farago Petru UDMR -
51. Fădor Angelica PNL DA
52. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD -
53. Ganț Ovidiu Victor Minoritati -
54. Gavrilă Camelia PSD DA
55. Gavriliță Bianca - Miruna PSD -
56. Georgescu Laura PSD -
57. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
58. Gheorghe Tinel PNL DA
59. Gherman Dumitru PSD -
60. Ghilea Găvrilă PNL -
61. Giugea Nicolae PNL -
62. Goga Octavian PSD -
63. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati -
64. Hărătău Elena PSD -
65. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL -
66. Holban Georgeta-Carmen PSD -
67. Iancu Marius-Ionel PSD -
68. Ion Stelian-Cristian USR -
69. Ionescu George PNL DA
70. Ioniță Antoneta PNL -
71. Iurișniți Cristina-Ionela USR -
72. Lazăr Sorin PSD -
73. Longher Victoria Minoritati -
74. Lovin Dumitru ALDE DA
75. Lungu Tudorița PNL -
76. Lupașcu Costel PSD DA
77. Lupescu Dumitru USR -
78. Macovei Silviu Nicu PSD -
79. Manole Petre-Florin PSD DA
80. Mareș Mara PNL -
81. Márton Árpád-Francisc UDMR Abținere
82. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
83. Mircea Florin PSD -
84. Moise Costin-Sebastian PMP -
85. Mușoiu Ștefan PSD -
86. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR -
87. Neagu Nicolae PNL -
88. Neață Eugen PSD -
89. Nicoară Romeo Florin PNL -
90. Nicolae Andrei PSD -
91. Nicolicea Eugen PSD -
92. Nosa Iuliu PSD DA
93. Oprea Dumitru PNL DA
94. Oros Nechita-Adrian PNL -
95. Palăr Ionel PNL -
96. Pambuccian Varujan Minoritati -
97. Petrea Gabriel PSD -
98. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
99. Pop Andrei PSD -
100. Popa Florin PSD -
101. Popa Ștefan-Ovidiu PSD -
102. Popescu Mariana-Venera Minoritati -
103. Popescu Nicolae-Daniel USR -
104. Popescu Pavel PNL DA
105. Popescu Virgil-Daniel PNL -
106. Preda Cezar-Florin PNL -
107. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
108. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
109. Prună Cristina-Mădălina USR -
110. Radu Anișoara PSD -
111. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD -
112. Răcuci Claudiu-Vasile PNL -
113. Rădulescu Alexandru PSD -
114. Rădulescu Dan-Răzvan USR -
115. Răduț Violeta PSD DA
116. Rodeanu Bogdan-Ionel USR -
117. Roman Florin-Claudiu PNL -
118. Romanescu Cristinel PNL DA
119. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL -
120. Sefer Cristian-George PSD -
121. Seidler Cristian-Gabriel USR -
122. Simionca Ionuț PMP -
123. Simonis Alfred - Robert PSD -
124. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL -
125. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
126. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
127. Șarapatin Elvira PSD DA
128. Șimon Gheorghe PSD -
129. Șișcu George PNL -
130. Șovăială Constantin PNL -
131. Ștefan Corneliu PSD DA
132. Ștefan Ion PNL -
133. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
134. Teiș Alina PSD -
135. Tîlvăr Angel PSD DA
136. Toma Ilie PSD DA
137. Tudor Beatrice PSD DA
138. Turcan Raluca PNL DA
139. Tușa Adriana Diana PSD DA
140. Ursu Răzvan-Ion PSD -
141. Varga Glad-Aurel PNL -
142. Varga Vasile PNL -
143. Vîlceanu Dan PNL DA
144. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati -

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 9 decembrie 2019, 8:02
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro