Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 02.09.2019 > 16:33 Versiunea pentru printare
Luni, 2 septembrie 2019, ora 16:33

Subiect vot: Comisia de numarare si validare a voturilor
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati PRO Europa Neafil.
- prezenți:250 100 55 23 19 10 7 13 22 1
- voturi pentru (DA):250 100 55 23 19 10 7 13 22 1
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Alexe Costel PNL DA
4. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
5. Ampleev Andrian Minoritati DA
6. Anastase Roberta Alma PNL DA
7. Andronache Gabriel PNL DA
8. Andrușcă Dănuț PSD DA
9. Antal István-János UDMR DA
10. Anton Anton ALDE DA
11. Apjok Norbert UDMR DA
12. Ardelean Ben-Oni PNL DA
13. Axinte Vasile PSD DA
14. Babuș Radu PSD DA
15. Balan Ioan PNL DA
16. Balint Liviu-Ioan PRO Europa DA
17. Bălănescu Alexandru PRO Europa DA
18. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
19. Bejinariu Eugen PSD DA
20. Bende Sándor UDMR DA
21. Benedek Zacharie UDMR DA
22. Benga Tudor - Vlad USR DA
23. Bica Dănuț PNL DA
24. Bichineț Corneliu PMP DA
25. Birchall Ana PSD DA
26. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
27. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
28. Bode Lucian Nicolae PNL DA
29. Bodea Marius PNL DA
30. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
31. Bontea Vlad PSD DA
32. Botez Mihai-Cătălin USR DA
33. Bran Ioana PSD DA
34. Budăi Marius-Constantin PSD DA
35. Buican Cristian PNL DA
36. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
37. Bulai Iulian USR DA
38. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
39. Burciu Cristina PSD DA
40. Calista Mara-Daniela PNL DA
41. Calotă Florică Ică ALDE DA
42. Călin Ion PSD DA
43. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
44. Cherecheș Florica PNL DA
45. Chichirău Cosette-Paula USR DA
46. Chiriac Viorel PSD DA
47. Cioabă Petre PSD DA
48. Ciocan Dan PSD DA
49. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
50. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
51. Cîmpeanu Sorin Mihai PRO Europa DA
52. Cîtea Vasile PSD DA
53. Cobuz Maricela PSD DA
54. Cocoș Vasile PSD DA
55. Codreanu Constantin PMP DA
56. Cojocaru Petru-Bogdan PSD DA
57. Coliu Doru-Petrișor PMP DA
58. Constantin Daniel PRO Europa DA
59. Cosma Lavinia-Corina USR DA
60. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
61. Cristache Cătălin PMP DA
62. Csép Éva-Andrea UDMR DA
63. Csoma Botond UDMR DA
64. Culeafă Mihai PNL DA
65. Cupșa Ioan PNL DA
66. Dan Nicușor Daniel USR DA
67. Dehelean Silviu USR DA
68. Dinu Cristina-Elena PSD DA
69. Dîrzu Ioan PSD DA
70. Dobre Mircea-Titus PRO Europa DA
71. Dobre Victor Paul PNL DA
72. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
73. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
74. Dohotaru Adrian-Octavian - DA
75. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
76. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
77. Dunava Costel Neculai PSD DA
78. Durbacă Eugen PRO Europa DA
79. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
80. Erdei Dolóczki István UDMR DA
81. Farago Petru UDMR DA
82. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
83. Florea Damian PRO Europa DA
84. Florea Oana-Consuela PSD DA
85. Floroiu Ionel PSD DA
86. Furic Iarco Minoritati DA
87. Furtună Mirela PSD DA
88. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
89. Gavrilă Camelia PSD DA
90. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
91. Găină Mihăiță PSD DA
92. Georgescu Laura PSD DA
93. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
94. Gheorghiu Bogdan PNL DA
95. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
96. Gherman Dumitru PSD DA
97. Ghilea Găvrilă PNL DA
98. Giugea Nicolae PNL DA
99. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
100. Gudu Vasile PNL DA
101. Halici Nicușor PSD DA
102. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
103. Hărătău Elena PSD DA
104. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
105. Huncă Mihaela PRO Europa DA
106. Iancu Iulian PSD DA
107. Iancu Marius-Ionel PSD DA
108. Ibram Iusein Minoritati DA
109. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
110. Ion Stelian-Cristian USR DA
111. Ionescu George PNL DA
112. Ioniță Antoneta PNL DA
113. Iordache Florin PSD DA
114. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
115. Jivan Luminița-Maria PSD DA
116. Kelemen Hunor UDMR DA
117. Korodi Attila UDMR DA
118. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
119. Lazăr Sorin PSD DA
120. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
121. Lovin Dumitru ALDE DA
122. Lungu Tudorița PNL DA
123. Lupașcu Costel PSD DA
124. Lupescu Dumitru USR DA
125. Macovei Silviu Nicu PSD DA
126. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
127. Manole Petre-Florin PSD DA
128. Mareș Mara PNL DA
129. Marica Petru-Sorin PRO Europa DA
130. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
131. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
132. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
133. Meiroșu Marilena-Emilia PRO Europa DA
134. Mihalescul Dumitru PNL DA
135. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
136. Mircea Florin PSD DA
137. Mînzatu Roxana PSD DA
138. Mocanu Adrian ALDE DA
139. Mocioalcă Ion PRO Europa DA
140. Mohaci Mihai PRO Europa DA
141. Moise Costin-Sebastian PMP DA
142. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
143. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
144. Mușoiu Ștefan PSD DA
145. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
146. Neagu Nicolae PNL DA
147. Neață Eugen PSD DA
148. Nechifor Cătălin-Ioan PRO Europa DA
149. Nicoară Romeo Florin PNL DA
150. Nistor Laurențiu PSD DA
151. Niță Mihai ALDE DA
152. Niță Nicu PSD DA
153. Olteanu Daniel ALDE DA
154. Oprea Dumitru PNL DA
155. Oros Nechita-Adrian PNL DA
156. Oteșanu Daniela PSD DA
157. Palăr Ionel PNL DA
158. Pambuccian Varujan Minoritati DA
159. Pană Adriana-Doina PSD DA
160. Paraschiv Rodica PSD DA
161. Pau Radu - Adrian PRO Europa DA
162. Păle Dănuț PSD DA
163. Petcu Toma-Florin ALDE DA
164. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
165. Petric Octavian PRO Europa DA
166. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
167. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
168. Pistru Eusebiu-Manea ALDE DA
169. Podașcă Gabriela-Maria PRO Europa DA
170. Ponta Victor-Viorel PRO Europa DA
171. Pop Andrei PSD DA
172. Pop Georgian PRO Europa DA
173. Pop Tudor Rareș USR DA
174. Popa Florin PSD DA
175. Popa Mihai Valentin PRO Europa DA
176. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
177. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
178. Popescu Pavel PNL DA
179. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
180. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
181. Presură Alexandra PSD DA
182. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
183. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
184. Prună Cristina-Mădălina USR DA
185. Radu Anișoara PSD DA
186. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
187. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
188. Rădulescu Alexandru PSD DA
189. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
190. Răduț Violeta PSD DA
191. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
192. Roman Florin-Claudiu PNL DA
193. Roman Ioan Sorin PSD DA
194. Roșca Lucreția PSD DA
195. Sămărtinean Cornel-Mircea PMP DA
196. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
197. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
198. Sefer Cristian-George PSD DA
199. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
200. Seres Dénes UDMR DA
201. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
202. Simion Lucian-Eduard PSD DA
203. Simionca Ionuț PMP DA
204. Simonis Alfred - Robert PSD DA
205. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
206. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
207. Spânu Ion PRO Europa DA
208. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
209. Stan Viorel PSD DA
210. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
211. Stancu Florinel PRO Europa DA
212. Stănescu Alexandru PSD DA
213. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
214. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
215. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
216. Szabó Ödön UDMR DA
217. Șarapatin Elvira PSD DA
218. Șimon Gheorghe PSD DA
219. Șișcu George PNL DA
220. Șotcan Theodora PSD DA
221. Șovăială Constantin PNL DA
222. Ștefan Ion PNL DA
223. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
224. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
225. Teiș Alina PSD DA
226. Terea Ioan PSD DA
227. Tîlvăr Angel PSD DA
228. Toma Ilie PSD DA
229. Trăilă Cristina PNL DA
230. Tripa Florin-Dan PSD DA
231. Tudor Beatrice PSD DA
232. Turcan Raluca PNL DA
233. Tușa Adriana Diana PSD DA
234. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
235. Varga Glad-Aurel PNL DA
236. Varga Vasile PNL DA
237. Vasile Daniel Minoritati DA
238. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
239. Vass Levente UDMR DA
240. Vișan George-Gabriel PSD DA
241. Vîlceanu Dan PNL DA
242. Vîrză Mihăiță PSD DA
243. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
244. Vlăducă Oana-Silvia PRO Europa DA
245. Vosganian Varujan ALDE DA
246. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
247. Weber Mihai PSD DA
248. Zainea Cornel USR DA
249. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
250. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 10 decembrie 2019, 15:04
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro