Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 04.09.2019 > 12:04 Versiunea pentru printare
Miercuri, 4 septembrie 2019, ora 12:04

Subiect vot: Pl-x 30/2018/2019 - Retragerea de pe ordinea de zi a votului final
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati PRO Europa
- prezenți:238 101 54 23 12 6 6 14 22
- voturi pentru (DA):236 100 54 23 11 6 6 14 22
- voturi împotrivă (NU):2 1 - - 1 - - - -
- abțineri:0 - - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Ampleev Andrian Minoritati DA
4. Andronache Gabriel PNL DA
5. Antal István-János UDMR NU
6. Anton Anton ALDE DA
7. Apjok Norbert UDMR DA
8. Ardelean Ben-Oni PNL DA
9. Arsu Alin-Ionuț USR DA
10. Axinte Vasile PSD DA
11. Balan Ioan PNL DA
12. Balint Liviu-Ioan PRO Europa DA
13. Banias Mircea Marius PRO Europa DA
14. Bălănescu Alexandru PRO Europa DA
15. Bănicioiu Nicolae PRO Europa DA
16. Benga Tudor - Vlad USR DA
17. Bica Dănuț PNL DA
18. Bichineț Corneliu PMP DA
19. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
20. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
21. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
22. Bode Lucian Nicolae PNL DA
23. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
24. Bontea Vlad PSD DA
25. Boroianu Aurel-Robert PNL DA
26. Borza Remus-Adrian PSD DA
27. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
28. Botez Mihai-Cătălin USR DA
29. Bran Ioana PSD DA
30. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
31. Budăi Marius-Constantin PSD DA
32. Buican Cristian PNL DA
33. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
34. Burciu Cristina PSD DA
35. Calista Mara-Daniela PNL DA
36. Călin Ion PSD DA
37. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
38. Cherecheș Florica PNL DA
39. Cherecheș Viorica PNL DA
40. Chichirău Cosette-Paula USR DA
41. Chiriac Viorel PSD DA
42. Cioabă Petre PSD DA
43. Ciocan Dan PSD DA
44. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
45. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
46. Cobuz Maricela PSD DA
47. Cocoș Vasile PSD DA
48. Codreanu Constantin PMP DA
49. Cojocaru Petru-Bogdan PSD DA
50. Constantin Daniel PRO Europa DA
51. Cosma Lavinia-Corina USR DA
52. Cristache Cătălin PMP DA
53. Csép Éva-Andrea UDMR DA
54. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
55. Csoma Botond UDMR DA
56. Culeafă Mihai PNL DA
57. Cupă Ion ALDE DA
58. Cupșa Ioan PNL DA
59. Dehelean Silviu USR DA
60. Dîrzu Ioan PSD DA
61. Dobre Mircea-Titus PRO Europa DA
62. Dobre Victor Paul PNL DA
63. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
64. Dobrovie Matei-Adrian PNL DA
65. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
66. Drulă Cătălin USR DA
67. Dunava Costel Neculai PSD DA
68. Durbacă Eugen PRO Europa DA
69. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
70. Erdei Dolóczki István UDMR DA
71. Farago Petru UDMR DA
72. Fădor Angelica PNL DA
73. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
74. Floroiu Ionel PSD DA
75. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
76. Furic Iarco Minoritati DA
77. Furtună Mirela PSD DA
78. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
79. Gavrilă Camelia PSD DA
80. Găină Mihăiță PSD DA
81. Georgescu Laura PSD DA
82. Georgescu Nicolae PSD DA
83. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
84. Gheorghe Tinel PNL DA
85. Gheorghiu Bogdan PNL DA
86. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
87. Gherman Dumitru PSD DA
88. Ghilea Găvrilă PNL DA
89. Gilia Claudia PSD DA
90. Giugea Nicolae PNL DA
91. Goga Octavian PSD DA
92. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
93. Gudu Vasile PNL DA
94. Hărătău Elena PSD DA
95. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
96. Huncă Mihaela PRO Europa DA
97. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
98. Iancu Marius-Ionel PSD DA
99. Intotero Natalia-Elena PSD DA
100. Ion Stelian-Cristian USR DA
101. Ionescu George PNL DA
102. Ioniță Antoneta PNL DA
103. Iordache Florin PSD DA
104. Itu Cornel PSD DA
105. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
106. Jivan Luminița-Maria PSD DA
107. Korodi Attila UDMR DA
108. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
109. Lazăr Sorin PSD DA
110. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
111. Longher Victoria Minoritati DA
112. Lovin Dumitru ALDE DA
113. Lungu Tudorița PNL DA
114. Lupașcu Costel PSD DA
115. Lupescu Dumitru USR DA
116. Macovei Silviu Nicu PSD DA
117. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
118. Manole Petre-Florin PSD DA
119. Mareș Mara PNL DA
120. Marica Petru-Sorin PRO Europa DA
121. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
122. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
123. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
124. Meiroșu Marilena-Emilia PRO Europa DA
125. Mihalescul Dumitru PNL DA
126. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
127. Mircea Florin PSD DA
128. Mînzatu Roxana PSD DA
129. Mocioalcă Ion PRO Europa DA
130. Mohaci Mihai PRO Europa DA
131. Moise Costin-Sebastian PMP DA
132. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
133. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
134. Mușoiu Ștefan PSD DA
135. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
136. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
137. Neagu Nicolae PNL DA
138. Neață Eugen PSD DA
139. Nechifor Cătălin-Ioan PRO Europa DA
140. Nicoară Romeo Florin PNL DA
141. Nicolicea Eugen PSD DA
142. Niță Mihai ALDE DA
143. Niță Nicu PSD DA
144. Nosa Iuliu PSD DA
145. Oprea Dumitru PNL DA
146. Oros Nechita-Adrian PNL DA
147. Oteșanu Daniela PSD DA
148. Palăr Ionel PNL DA
149. Pană Adriana-Doina PSD DA
150. Pașcan Emil-Marius PMP DA
151. Pau Radu - Adrian PRO Europa DA
152. Păle Dănuț PSD DA
153. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
154. Petric Octavian PRO Europa DA
155. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
156. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
157. Pistru Eusebiu-Manea ALDE DA
158. Podașcă Gabriela-Maria PRO Europa DA
159. Ponta Victor-Viorel PRO Europa DA
160. Pop Andrei PSD DA
161. Pop Georgian PRO Europa DA
162. Pop Tudor Rareș USR DA
163. Popa Florin PSD DA
164. Popa Mihai Valentin PRO Europa DA
165. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
166. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
167. Popescu Pavel PNL DA
168. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
169. Preda Cezar-Florin PNL DA
170. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
171. Presură Alexandra PSD DA
172. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
173. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
174. Prună Cristina-Mădălina USR DA
175. Radu Anișoara PSD DA
176. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
177. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
178. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
179. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
180. Răduț Violeta PSD DA
181. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
182. Roman Florin-Claudiu PNL DA
183. Roman Ioan Sorin PSD DA
184. Roșca Lucreția PSD DA
185. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
186. Sefer Cristian-George PSD DA
187. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
188. Seres Dénes UDMR DA
189. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
190. Simion Lucian-Eduard PSD DA
191. Simionca Ionuț PMP DA
192. Simonis Alfred - Robert PSD DA
193. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
194. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
195. Solomon Adrian PSD DA
196. Spânu Ion PRO Europa DA
197. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
198. Stan Viorel PSD DA
199. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
200. Stancu Florinel PRO Europa DA
201. Stativă Irinel Ioan PSD DA
202. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
203. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
204. Suciu Matei PSD DA
205. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
206. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
207. Șarapatin Elvira PSD DA
208. Șimon Gheorghe PSD DA
209. Șișcu George PNL DA
210. Șotcan Theodora PSD DA
211. Șovăială Constantin PNL DA
212. Ștefan Corneliu PSD DA
213. Ștefan Ion PNL DA
214. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
215. Teiș Alina PSD DA
216. Terea Ioan PSD DA
217. Tîlvăr Angel PSD DA
218. Toma Ilie PSD DA
219. Tripa Florin-Dan PSD DA
220. Tudor Beatrice PSD DA
221. Turcan Raluca PNL DA
222. Tușa Adriana Diana PSD DA
223. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
224. Varga Glad-Aurel PNL DA
225. Vasile Daniel Minoritati DA
226. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
227. Velcea Nicolae PSD DA
228. Vexler Silviu Minoritati DA
229. Vișan George-Gabriel PSD DA
230. Vîlceanu Dan PNL DA
231. Vîrză Mihăiță PSD DA
232. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
233. Vlăducă Oana-Silvia PRO Europa DA
234. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
235. Weber Mihai PSD DA
236. Zainea Cornel USR DA
237. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
238. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 13 decembrie 2019, 12:58
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro