Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 04.09.2019 > 12:05 Versiunea pentru printare
Miercuri, 4 septembrie 2019, ora 12:05

Subiect vot: Vot final - Proiectul de Hotarare privind modificarea anexei la Hotararea Camerei Deputatilor nr.125/2016 pentru aprobarea componentei nominale a comisiilor permanente ale Camerei Deputatilor (PH CD 36/2019).
PHC 36/2019 privind modificarea anexei la Hotărârea Camerei Deputaților nr.125/2016 pentru aprobarea componenței nominale a comisiilor permanente ale Camerei Deputaților
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati PRO Europa
- prezenți:242 106 53 22 13 6 6 14 22
- voturi pentru (DA):191 103 7 22 12 6 5 14 22
- voturi împotrivă (NU):2 2 - - - - - - -
- abțineri:48 1 46 - - - 1 - -
- nu au votat:1 - - - 1 - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Ampleev Andrian Minoritati DA
4. Anastase Roberta Alma PNL Abținere
5. Andronache Gabriel PNL Abținere
6. Antal István-János UDMR DA
7. Anton Anton ALDE DA
8. Apjok Norbert UDMR DA
9. Ardelean Ben-Oni PNL Abținere
10. Arsu Alin-Ionuț USR DA
11. Axinte Vasile PSD DA
12. Balan Ioan PNL Abținere
13. Balint Liviu-Ioan PRO Europa DA
14. Banias Mircea Marius PRO Europa DA
15. Bălănescu Alexandru PRO Europa DA
16. Bănicioiu Nicolae PRO Europa DA
17. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
18. Benga Tudor - Vlad USR DA
19. Bica Dănuț PNL Abținere
20. Bichineț Corneliu PMP Abținere
21. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
22. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
23. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
24. Bode Lucian Nicolae PNL Abținere
25. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
26. Bontea Vlad PSD DA
27. Boroianu Aurel-Robert PNL Abținere
28. Borza Remus-Adrian PSD DA
29. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
30. Botez Mihai-Cătălin USR DA
31. Bran Ioana PSD DA
32. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
33. Budăi Marius-Constantin PSD DA
34. Buican Cristian PNL Abținere
35. Bumb Sorin-Ioan PNL Abținere
36. Burciu Cristina PSD DA
37. Calista Mara-Daniela PNL Abținere
38. Călin Ion PSD DA
39. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
40. Cherecheș Florica PNL Abținere
41. Chichirău Cosette-Paula USR DA
42. Chiriac Viorel PSD DA
43. Cioabă Petre PSD DA
44. Ciocan Dan PSD DA
45. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
46. Cobuz Maricela PSD DA
47. Cocoș Vasile PSD DA
48. Codreanu Constantin PMP DA
49. Cojocaru Petru-Bogdan PSD DA
50. Constantin Daniel PRO Europa DA
51. Cosma Lavinia-Corina USR DA
52. Cristache Cătălin PMP DA
53. Csép Éva-Andrea UDMR DA
54. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
55. Csoma Botond UDMR DA
56. Culeafă Mihai PNL Abținere
57. Cupă Ion ALDE DA
58. Cupșa Ioan PNL Abținere
59. Dehelean Silviu USR DA
60. Dîrzu Ioan PSD DA
61. Dobre Mircea-Titus PRO Europa DA
62. Dobre Victor Paul PNL Abținere
63. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
64. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
65. Drulă Cătălin USR DA
66. Dunava Costel Neculai PSD DA
67. Durbacă Eugen PRO Europa DA
68. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
69. Erdei Dolóczki István UDMR -
70. Farago Petru UDMR DA
71. Fădor Angelica PNL Abținere
72. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
73. Florea Oana-Consuela PSD DA
74. Floroiu Ionel PSD DA
75. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
76. Furic Iarco Minoritati DA
77. Furtună Mirela PSD DA
78. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
79. Gavrilă Camelia PSD Abținere
80. Găină Mihăiță PSD DA
81. Georgescu Laura PSD DA
82. Georgescu Nicolae PSD DA
83. Gheorghe Andrei Daniel PNL Abținere
84. Gheorghe Tinel PNL Abținere
85. Gheorghiu Bogdan PNL Abținere
86. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
87. Gherman Dumitru PSD DA
88. Ghilea Găvrilă PNL Abținere
89. Gilia Claudia PSD DA
90. Giugea Nicolae PNL DA
91. Goga Octavian PSD DA
92. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
93. Gudu Vasile PNL Abținere
94. Hărătău Elena PSD DA
95. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL Abținere
96. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
97. Huncă Mihaela PRO Europa DA
98. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
99. Iancu Marius-Ionel PSD DA
100. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
101. Intotero Natalia-Elena PSD DA
102. Ionescu George PNL Abținere
103. Ioniță Antoneta PNL Abținere
104. Iordache Florin PSD DA
105. Itu Cornel PSD DA
106. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
107. Jivan Luminița-Maria PSD DA
108. Korodi Attila UDMR DA
109. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
110. Lazăr Sorin PSD DA
111. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL Abținere
112. Longher Victoria Minoritati DA
113. Lovin Dumitru ALDE DA
114. Lupașcu Costel PSD DA
115. Lupescu Dumitru USR DA
116. Macovei Silviu Nicu PSD DA
117. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
118. Manole Petre-Florin PSD DA
119. Mareș Mara PNL Abținere
120. Marica Petru-Sorin PRO Europa DA
121. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
122. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
123. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
124. Meiroșu Marilena-Emilia PRO Europa DA
125. Mihalescul Dumitru PNL Abținere
126. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
127. Mircea Florin PSD DA
128. Mînzatu Roxana PSD DA
129. Mocioalcă Ion PRO Europa DA
130. Mohaci Mihai PRO Europa DA
131. Moise Costin-Sebastian PMP DA
132. Moldovan Sorin-Dan PNL Abținere
133. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
134. Mușoiu Ștefan PSD DA
135. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
136. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
137. Neagu Nicolae PNL Abținere
138. Neață Eugen PSD DA
139. Nechifor Cătălin-Ioan PRO Europa DA
140. Nicoară Romeo Florin PNL Abținere
141. Nicolicea Eugen PSD DA
142. Nistor Laurențiu PSD DA
143. Niță Mihai ALDE DA
144. Niță Nicu PSD DA
145. Nosa Iuliu PSD DA
146. Oprea Dumitru PNL Abținere
147. Oros Nechita-Adrian PNL Abținere
148. Oteșanu Daniela PSD DA
149. Palăr Ionel PNL Abținere
150. Pană Adriana-Doina PSD DA
151. Pașcan Emil-Marius PMP DA
152. Pau Radu - Adrian PRO Europa DA
153. Păle Dănuț PSD DA
154. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
155. Petric Octavian PRO Europa DA
156. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
157. Pirtea Marilen - Gabriel PNL Abținere
158. Pistru Eusebiu-Manea ALDE DA
159. Podașcă Gabriela-Maria PRO Europa DA
160. Ponta Victor-Viorel PRO Europa DA
161. Pop Andrei PSD DA
162. Pop Georgian PRO Europa DA
163. Pop Tudor Rareș USR DA
164. Popa Florin PSD DA
165. Popa Mihai Valentin PRO Europa DA
166. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
167. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
168. Popescu Pavel PNL Abținere
169. Popescu Virgil-Daniel PNL Abținere
170. Preda Cezar-Florin PNL Abținere
171. Predoiu Marian-Cătălin PNL Abținere
172. Presură Alexandra PSD DA
173. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
174. Prișcă Răzvan Sorin PNL Abținere
175. Prună Cristina-Mădălina USR DA
176. Radu Anișoara PSD DA
177. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
178. Răcuci Claudiu-Vasile PNL Abținere
179. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
180. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
181. Răduț Violeta PSD DA
182. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
183. Roman Florin-Claudiu PNL Abținere
184. Roman Ioan Sorin PSD DA
185. Roșca Lucreția PSD DA
186. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
187. Sefer Cristian-George PSD DA
188. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
189. Seres Dénes UDMR DA
190. Sighiartău Robert-Ionatan PNL Abținere
191. Simion Lucian-Eduard PSD DA
192. Simionca Ionuț PMP DA
193. Simonis Alfred - Robert PSD DA
194. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
195. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
196. Solomon Adrian PSD DA
197. Spânu Ion PRO Europa DA
198. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
199. Stan Viorel PSD DA
200. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
201. Stancu Florinel PRO Europa DA
202. Stativă Irinel Ioan PSD DA
203. Stănescu Alexandru PSD DA
204. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
205. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
206. Stroe Ionuț-Marian PNL Abținere
207. Suciu Matei PSD DA
208. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
209. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
210. Szabó Ödön UDMR DA
211. Șarapatin Elvira PSD DA
212. Șimon Gheorghe PSD DA
213. Șișcu George PNL Abținere
214. Șotcan Theodora PSD DA
215. Șovăială Constantin PNL Abținere
216. Ștefan Corneliu PSD DA
217. Ștefan Ion PNL DA
218. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
219. Teiș Alina PSD DA
220. Terea Ioan PSD DA
221. Toma Ilie PSD DA
222. Tripa Florin-Dan PSD DA
223. Tudor Beatrice PSD DA
224. Turcan Raluca PNL Abținere
225. Tușa Adriana Diana PSD DA
226. Țachianu Marian PSD DA
227. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
228. Varga Glad-Aurel PNL Abținere
229. Vasile Daniel Minoritati DA
230. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
231. Velcea Nicolae PSD NU
232. Vexler Silviu Minoritati DA
233. Vișan George-Gabriel PSD DA
234. Vîlceanu Dan PNL DA
235. Vîrză Mihăiță PSD DA
236. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
237. Vlăducă Oana-Silvia PRO Europa DA
238. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
239. Weber Mihai PSD DA
240. Zainea Cornel USR DA
241. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
242. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 10 decembrie 2019, 14:50
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro