Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 04.09.2019 > 12:05 Versiunea pentru printare
Miercuri, 4 septembrie 2019, ora 12:05

Subiect vot: Vot final
PHC 15/2019 privind adoptarea opiniei referitoare la Documentul de reflecție Către o Europă durabilă până în 2030
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati PRO Europa
- prezenți:250 109 56 23 16 5 6 13 22
- voturi pentru (DA):247 107 55 23 16 5 6 13 22
- voturi împotrivă (NU):2 2 - - - - - - -
- abțineri:1 - 1 - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Ampleev Andrian Minoritati DA
3. Anastase Roberta Alma PNL DA
4. Andronache Gabriel PNL DA
5. Antal István-János UDMR DA
6. Apjok Norbert UDMR DA
7. Ardelean Ben-Oni PNL DA
8. Arsu Alin-Ionuț USR DA
9. Axinte Vasile PSD DA
10. Balan Ioan PNL DA
11. Balint Liviu-Ioan PRO Europa DA
12. Banias Mircea Marius PRO Europa DA
13. Bălănescu Alexandru PRO Europa DA
14. Bănicioiu Nicolae PRO Europa DA
15. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
16. Bende Sándor UDMR DA
17. Benga Tudor - Vlad USR DA
18. Benkő Erika UDMR DA
19. Bica Dănuț PNL DA
20. Bichineț Corneliu PMP DA
21. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
22. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
23. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
24. Bode Lucian Nicolae PNL DA
25. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
26. Bontea Vlad PSD DA
27. Boroianu Aurel-Robert PNL DA
28. Borza Remus-Adrian PSD DA
29. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
30. Botez Mihai-Cătălin USR DA
31. Bran Ioana PSD DA
32. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
33. Budăi Marius-Constantin PSD DA
34. Buican Cristian PNL DA
35. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
36. Burciu Cristina PSD DA
37. Calista Mara-Daniela PNL DA
38. Călin Ion PSD DA
39. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
40. Cherecheș Florica PNL DA
41. Cherecheș Viorica PNL DA
42. Chichirău Cosette-Paula USR DA
43. Chiriac Viorel PSD DA
44. Cioabă Petre PSD DA
45. Ciocan Dan PSD DA
46. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
47. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
48. Cobuz Maricela PSD DA
49. Cocoș Vasile PSD DA
50. Codreanu Constantin PMP DA
51. Cojocaru Petru-Bogdan PSD DA
52. Constantin Daniel PRO Europa DA
53. Cosma Lavinia-Corina USR DA
54. Cristache Cătălin PMP DA
55. Csép Éva-Andrea UDMR DA
56. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
57. Csoma Botond UDMR DA
58. Culeafă Mihai PNL DA
59. Cupă Ion ALDE DA
60. Cupșa Ioan PNL DA
61. Dehelean Silviu USR DA
62. Dîrzu Ioan PSD DA
63. Dobre Mircea-Titus PRO Europa DA
64. Dobre Victor Paul PNL DA
65. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
66. Dobrovie Matei-Adrian PNL DA
67. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
68. Drulă Cătălin USR DA
69. Dunava Costel Neculai PSD DA
70. Durbacă Eugen PRO Europa DA
71. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
72. Erdei Dolóczki István UDMR DA
73. Farago Petru UDMR DA
74. Fădor Angelica PNL DA
75. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
76. Florea Oana-Consuela PSD DA
77. Floroiu Ionel PSD DA
78. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
79. Furic Iarco Minoritati DA
80. Furtună Mirela PSD DA
81. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
82. Gavrilă Camelia PSD DA
83. Găină Mihăiță PSD DA
84. Georgescu Laura PSD DA
85. Georgescu Nicolae PSD DA
86. Gheorghe Andrei Daniel PNL Abținere
87. Gheorghe Tinel PNL DA
88. Gheorghiu Bogdan PNL DA
89. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
90. Gherman Dumitru PSD DA
91. Ghilea Găvrilă PNL DA
92. Gilia Claudia PSD DA
93. Giugea Nicolae PNL DA
94. Goga Octavian PSD DA
95. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
96. Gudu Vasile PNL DA
97. Hărătău Elena PSD DA
98. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
99. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
100. Huncă Mihaela PRO Europa DA
101. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
102. Iancu Marius-Ionel PSD DA
103. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
104. Intotero Natalia-Elena PSD DA
105. Ion Stelian-Cristian USR DA
106. Ionescu George PNL DA
107. Ioniță Antoneta PNL DA
108. Iordache Florin PSD DA
109. Itu Cornel PSD DA
110. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
111. Jivan Luminița-Maria PSD DA
112. Korodi Attila UDMR DA
113. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
114. Lazăr Sorin PSD DA
115. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
116. Longher Victoria Minoritati DA
117. Lovin Dumitru ALDE DA
118. Lungu Tudorița PNL DA
119. Lupașcu Costel PSD DA
120. Lupescu Dumitru USR DA
121. Macovei Silviu Nicu PSD DA
122. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
123. Manole Petre-Florin PSD DA
124. Mareș Mara PNL DA
125. Marica Petru-Sorin PRO Europa DA
126. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
127. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
128. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
129. Meiroșu Marilena-Emilia PRO Europa DA
130. Mihalescul Dumitru PNL DA
131. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
132. Mircea Florin PSD DA
133. Mînzatu Roxana PSD DA
134. Mocioalcă Ion PRO Europa DA
135. Mohaci Mihai PRO Europa DA
136. Moise Costin-Sebastian PMP DA
137. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
138. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
139. Mușoiu Ștefan PSD DA
140. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
141. Neagu Nicolae PNL DA
142. Neață Eugen PSD DA
143. Nechifor Cătălin-Ioan PRO Europa DA
144. Nicoară Romeo Florin PNL DA
145. Nicolae Andrei PSD DA
146. Nicolicea Eugen PSD DA
147. Nistor Laurențiu PSD DA
148. Niță Mihai ALDE DA
149. Niță Nicu PSD DA
150. Nosa Iuliu PSD DA
151. Oprea Dumitru PNL DA
152. Oros Nechita-Adrian PNL DA
153. Oteșanu Daniela PSD DA
154. Palăr Ionel PNL DA
155. Pană Adriana-Doina PSD DA
156. Paraschiv Rodica PSD DA
157. Pașcan Emil-Marius PMP DA
158. Pau Radu - Adrian PRO Europa DA
159. Păle Dănuț PSD DA
160. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
161. Petric Octavian PRO Europa DA
162. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
163. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
164. Pistru Eusebiu-Manea ALDE DA
165. Podașcă Gabriela-Maria PRO Europa DA
166. Ponta Victor-Viorel PRO Europa DA
167. Pop Andrei PSD DA
168. Pop Georgian PRO Europa DA
169. Pop Tudor Rareș USR DA
170. Popa Florin PSD DA
171. Popa Mihai Valentin PRO Europa DA
172. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
173. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
174. Popescu Pavel PNL DA
175. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
176. Preda Cezar-Florin PNL DA
177. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
178. Presură Alexandra PSD DA
179. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
180. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
181. Prună Cristina-Mădălina USR DA
182. Radu Anișoara PSD DA
183. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
184. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
185. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
186. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
187. Răduț Violeta PSD DA
188. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
189. Roman Florin-Claudiu PNL DA
190. Roman Ioan Sorin PSD DA
191. Roșca Lucreția PSD DA
192. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
193. Sefer Cristian-George PSD DA
194. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
195. Seres Dénes UDMR DA
196. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
197. Simion Lucian-Eduard PSD DA
198. Simionca Ionuț PMP DA
199. Simonis Alfred - Robert PSD DA
200. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
201. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
202. Solomon Adrian PSD DA
203. Spânu Ion PRO Europa DA
204. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
205. Stan Viorel PSD DA
206. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
207. Stancu Florinel PRO Europa DA
208. Stativă Irinel Ioan PSD DA
209. Stănescu Alexandru PSD DA
210. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
211. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
212. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
213. Suciu Matei PSD DA
214. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
215. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
216. Szabó Ödön UDMR DA
217. Șarapatin Elvira PSD DA
218. Șimon Gheorghe PSD DA
219. Șișcu George PNL DA
220. Șotcan Theodora PSD DA
221. Șovăială Constantin PNL DA
222. Ștefan Corneliu PSD DA
223. Ștefan Ion PNL DA
224. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
225. Teiș Alina PSD DA
226. Terea Ioan PSD DA
227. Tîlvăr Angel PSD DA
228. Toma Ilie PSD DA
229. Tripa Florin-Dan PSD DA
230. Tudor Beatrice PSD DA
231. Turcan Raluca PNL DA
232. Tușa Adriana Diana PSD DA
233. Țachianu Marian PSD DA
234. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
235. Varga Glad-Aurel PNL DA
236. Vasile Daniel Minoritati DA
237. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
238. Vass Levente UDMR DA
239. Velcea Nicolae PSD NU
240. Vexler Silviu Minoritati DA
241. Vișan George-Gabriel PSD DA
242. Vîlceanu Dan PNL DA
243. Vîrză Mihăiță PSD DA
244. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
245. Vlăducă Oana-Silvia PRO Europa DA
246. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
247. Weber Mihai PSD DA
248. Zainea Cornel USR DA
249. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
250. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 9 decembrie 2019, 6:36
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro