Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 18.09.2019 > 12:13 Versiunea pentru printare
Miercuri, 18 septembrie 2019, ora 12:13

Poziție pe
ordinea de zi:
5
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 399/2018 pentru modificarea art.260 alin.(1) lit.i) din Legea nr.53/2003 - Codul muncii
- lege organică
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati PRO Europa Neafil.
- prezenți:280 119 63 23 21 - 9 13 15 17
- voturi pentru (DA):169 119 3 - 21 - 1 12 7 6
- voturi împotrivă (NU):44 - 2 23 - - 6 - 2 11
- abțineri:67 - 58 - - - 2 1 6 -
- nu au votat:0 - - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL Abținere
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Alexe Costel PNL Abținere
4. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
5. Ampleev Andrian Minoritati DA
6. Anastase Roberta Alma PNL Abținere
7. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
8. Andronache Gabriel PNL Abținere
9. Antal István-János UDMR DA
10. Anton Anton - NU
11. Apjok Norbert UDMR DA
12. Ardelean Ben-Oni PNL Abținere
13. Avram Constantin - NU
14. Axinte Vasile PSD DA
15. Babuș Radu PSD DA
16. Balan Ioan PNL Abținere
17. Balint Liviu-Ioan PRO Europa DA
18. Barna Ilie Dan USR NU
19. Băișanu Ștefan-Alexandru - DA
20. Bălănescu Alexandru PRO Europa DA
21. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
22. Bejinariu Eugen PSD DA
23. Bende Sándor UDMR DA
24. Benedek Zacharie UDMR DA
25. Benga Tudor - Vlad USR NU
26. Benkő Erika UDMR DA
27. Bica Dănuț PNL Abținere
28. Bichineț Corneliu PMP Abținere
29. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
30. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
31. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - DA
32. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
33. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
34. Bode Lucian Nicolae PNL Abținere
35. Bodea Marius PNL Abținere
36. Bogaciu Alexandra-Corina PRO Europa DA
37. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
38. Bontea Vlad PSD DA
39. Boroianu Aurel-Robert PNL Abținere
40. Borza Remus-Adrian PSD DA
41. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
42. Botez Mihai-Cătălin USR NU
43. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP NU
44. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
45. Budăi Marius-Constantin PSD DA
46. Buican Cristian PNL Abținere
47. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
48. Bulai Iulian USR NU
49. Bumb Sorin-Ioan PNL Abținere
50. Burciu Cristina PSD DA
51. Calista Mara-Daniela PNL Abținere
52. Calotă Florică Ică - NU
53. Căciulă Aurel PSD DA
54. Călin Ion PSD DA
55. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
56. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
57. Cătăniciu Steluța-Gustica - NU
58. Cherecheș Florica PNL Abținere
59. Cherecheș Viorica PNL Abținere
60. Chichirău Cosette-Paula USR NU
61. Cioabă Petre PSD DA
62. Ciocan Dan PSD DA
63. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
64. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
65. Cîtea Vasile PSD DA
66. Cobuz Maricela PSD DA
67. Cocoș Vasile PSD DA
68. Cojocaru Petru-Bogdan PSD DA
69. Cosma Andreea PSD DA
70. Cosma Lavinia-Corina USR NU
71. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL Abținere
72. Cristache Cătălin PMP NU
73. Csép Éva-Andrea UDMR DA
74. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati Abținere
75. Csoma Botond UDMR DA
76. Cucșa Marian-Gheorghe - DA
77. Culeafă Mihai PNL DA
78. Cupă Ion - DA
79. Cupșa Ioan PNL Abținere
80. Dan Nicușor Daniel USR NU
81. Dehelean Silviu USR NU
82. Dinu Cristina-Elena PSD DA
83. Dîrzu Ioan PSD DA
84. Dobre Victor Paul PNL Abținere
85. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
86. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
87. Dobrovie Matei-Adrian PNL Abținere
88. Dohotaru Adrian-Octavian - NU
89. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
90. Drulă Cătălin USR NU
91. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
92. Dunava Costel Neculai PSD DA
93. Erdei Dolóczki István UDMR DA
94. Farago Petru UDMR DA
95. Fădor Angelica PNL Abținere
96. Florea Damian PRO Europa DA
97. Florea Oana-Consuela PSD DA
98. Floroiu Ionel PSD DA
99. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
100. Furtună Mirela PSD DA
101. Gavrilă Camelia PSD DA
102. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
103. Găină Mihăiță PSD DA
104. Georgescu Laura PSD DA
105. Georgescu Nicolae PSD DA
106. Gerea Andrei Dominic - NU
107. Gheorghe Tinel PNL Abținere
108. Gheorghiu Bogdan PNL Abținere
109. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
110. Gherman Dumitru PSD DA
111. Ghilea Găvrilă PNL Abținere
112. Gilia Claudia PSD DA
113. Goga Octavian PSD DA
114. Gudu Vasile PNL Abținere
115. Halici Nicușor PSD DA
116. Hărătău Elena PSD DA
117. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL Abținere
118. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
119. Huncă Mihaela PRO Europa Abținere
120. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
121. Iancu Iulian PSD DA
122. Iancu Marius-Ionel PSD DA
123. Ibram Iusein Minoritati DA
124. Iftimie Neculai PSD DA
125. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
126. Ion Stelian-Cristian USR NU
127. Ionescu George PNL Abținere
128. Ioniță Antoneta PNL Abținere
129. Iordache Florin PSD DA
130. Itu Cornel PSD DA
131. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
132. Jivan Luminița-Maria PSD DA
133. Kelemen Hunor UDMR DA
134. Korodi Attila UDMR DA
135. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
136. Lazăr Sorin PSD DA
137. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL Abținere
138. Longher Victoria Minoritati DA
139. Lovin Dumitru - NU
140. Lungu Tudorița PNL Abținere
141. Lupescu Dumitru USR NU
142. Macovei Silviu Nicu PSD DA
143. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
144. Manole Petre-Florin PSD DA
145. Mareș Mara PNL Abținere
146. Marica Petru-Sorin PRO Europa DA
147. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
148. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
149. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
150. Meiroșu Marilena-Emilia PRO Europa NU
151. Mihalescul Dumitru PNL Abținere
152. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
153. Mircea Florin PSD DA
154. Mocioalcă Ion PRO Europa NU
155. Mohaci Mihai PRO Europa Abținere
156. Moise Costin-Sebastian PMP NU
157. Moldovan Sorin-Dan PNL Abținere
158. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
159. Movilă Petru PMP DA
160. Mușoiu Ștefan PSD DA
161. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
162. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
163. Neagu Nicolae PNL Abținere
164. Neață Eugen PSD DA
165. Nechifor Cătălin-Ioan PRO Europa Abținere
166. Nicoară Romeo Florin PNL Abținere
167. Nicolae Andrei PSD DA
168. Nicolicea Eugen PSD DA
169. Nistor Laurențiu PSD DA
170. Niță Mihai - DA
171. Niță Nicu PSD DA
172. Nosa Iuliu PSD DA
173. Olteanu Daniel - DA
174. Oprea Dumitru PNL Abținere
175. Oros Nechita-Adrian PNL Abținere
176. Oteșanu Daniela PSD DA
177. Palăr Ionel PNL Abținere
178. Pambuccian Varujan Minoritati DA
179. Pană Adriana-Doina PSD DA
180. Paraschiv Rodica PSD DA
181. Pașcan Emil-Marius PMP NU
182. Pau Radu - Adrian PRO Europa DA
183. Păle Dănuț PSD DA
184. Petcu Toma-Florin - NU
185. Petrea Gabriel PSD DA
186. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
187. Petric Octavian PRO Europa Abținere
188. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
189. Pirtea Marilen - Gabriel PNL Abținere
190. Pistru Eusebiu-Manea - NU
191. Pop Andrei PSD DA
192. Pop Tudor Rareș USR NU
193. Popa Florin PSD DA
194. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
195. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
196. Popescu Nicolae-Daniel USR NU
197. Popescu Pavel PNL Abținere
198. Predoiu Marian-Cătălin PNL Abținere
199. Presură Alexandra PSD DA
200. Prișcă Răzvan Sorin PNL Abținere
201. Prună Cristina-Mădălina USR NU
202. Radu Anișoara PSD DA
203. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
204. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL Abținere
205. Răcuci Claudiu-Vasile PNL Abținere
206. Rădulescu Alexandru PSD DA
207. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
208. Rădulescu Dan-Răzvan USR NU
209. Răduț Violeta PSD DA
210. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
211. Roman Florin-Claudiu PNL Abținere
212. Roman Ioan Sorin PSD DA
213. Romanescu Cristinel PNL Abținere
214. Roșca Lucreția PSD DA
215. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
216. Săftoiu Ana Adriana PNL Abținere
217. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL Abținere
218. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
219. Sefer Cristian-George PSD DA
220. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
221. Seres Dénes UDMR DA
222. Sighiartău Robert-Ionatan PNL Abținere
223. Simion Lucian-Eduard PSD DA
224. Simionca Ionuț PMP Abținere
225. Simonis Alfred - Robert PSD DA
226. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL Abținere
227. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
228. Spânu Ion PRO Europa Abținere
229. Stamatian Vasile-Florin PNL Abținere
230. Stan Viorel PSD DA
231. Stancu Florinel PRO Europa DA
232. Stativă Irinel Ioan PSD DA
233. Stănescu Alexandru PSD DA
234. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
235. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
236. Stroe Ionuț-Marian PNL Abținere
237. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
238. Surgent Marius-Gheorghe - NU
239. Szabó Ödön UDMR DA
240. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
241. Șimon Gheorghe PSD DA
242. Șișcu George PNL Abținere
243. Șotcan Theodora PSD DA
244. Șovăială Constantin PNL Abținere
245. Ștefan Corneliu PSD DA
246. Ștefan Ion PNL NU
247. Știrbu Gigel-Sorinel PNL Abținere
248. Tabugan Ion - NU
249. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
250. Teiș Alina PSD DA
251. Terea Ioan PSD DA
252. Tîlvăr Angel PSD DA
253. Todor Adrian PSD DA
254. Todoran Adrian-Mihăiță PMP NU
255. Toma Ilie PSD DA
256. Trăilă Cristina PNL Abținere
257. Tripa Florin-Dan PSD DA
258. Tudor Beatrice PSD DA
259. Turcan Raluca PNL Abținere
260. Turcescu Robert-Nicolae PMP NU
261. Tușa Adriana Diana PSD DA
262. Țachianu Marian PSD DA
263. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
264. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
265. Varga Glad-Aurel PNL Abținere
266. Varga Vasile PNL Abținere
267. Vasile Daniel Minoritati DA
268. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
269. Vass Levente UDMR DA
270. Velcea Nicolae PSD DA
271. Vexler Silviu Minoritati DA
272. Vîlceanu Dan PNL NU
273. Vîrză Mihăiță PSD DA
274. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
275. Vlăducă Oana-Silvia PRO Europa Abținere
276. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
277. Weber Mihai PSD DA
278. Zainea Cornel USR NU
279. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
280. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 9 decembrie 2019, 5:20
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro