Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 18.09.2019 > 12:09 Versiunea pentru printare
Miercuri, 18 septembrie 2019, ora 12:09

Subiect vot: Vot final - Proiectul de Hotarare privind modificarea anexei la Hotararea Camerei Deputatilor nr.125/2016 pentru aprobarea componentei nominale a comisiilor permanente ale Camerei Deputatilor (PH CD 40/2019).
PHC 40/2019 privind modificarea anexei la Hotărârea Camerei Deputaților nr.125/2016 pentru aprobarea componenței nominale a comisiilor permanente ale Camerei Deputaților
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati PRO Europa Neafil.
- prezenți:277 116 63 23 21 - 9 13 16 16
- voturi pentru (DA):276 116 62 23 21 - 9 13 16 16
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - - - -
- nu au votat:1 - 1 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Alexe Costel PNL DA
4. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
5. Ampleev Andrian Minoritati DA
6. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
7. Andronache Gabriel PNL DA
8. Antal István-János UDMR DA
9. Anton Anton - DA
10. Apjok Norbert UDMR DA
11. Avram Constantin - DA
12. Axinte Vasile PSD DA
13. Babuș Radu PSD DA
14. Balan Ioan PNL DA
15. Balint Liviu-Ioan PRO Europa DA
16. Barna Ilie Dan USR DA
17. Băișanu Ștefan-Alexandru - DA
18. Bălănescu Alexandru PRO Europa DA
19. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
20. Bejinariu Eugen PSD DA
21. Bende Sándor UDMR DA
22. Benedek Zacharie UDMR DA
23. Benga Tudor - Vlad USR DA
24. Benkő Erika UDMR DA
25. Bica Dănuț PNL DA
26. Bichineț Corneliu PMP DA
27. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
28. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
29. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - DA
30. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
31. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
32. Bode Lucian Nicolae PNL DA
33. Bodea Marius PNL DA
34. Bogaciu Alexandra-Corina PRO Europa DA
35. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
36. Bontea Vlad PSD DA
37. Boroianu Aurel-Robert PNL DA
38. Borza Remus-Adrian PSD DA
39. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
40. Botez Mihai-Cătălin USR DA
41. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
42. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
43. Budăi Marius-Constantin PSD DA
44. Buican Cristian PNL DA
45. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
46. Bulai Iulian USR DA
47. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
48. Burciu Cristina PSD DA
49. Calista Mara-Daniela PNL DA
50. Calotă Florică Ică - DA
51. Căciulă Aurel PSD DA
52. Călin Ion PSD DA
53. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
54. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
55. Cătăniciu Steluța-Gustica - DA
56. Cherecheș Florica PNL DA
57. Cherecheș Viorica PNL DA
58. Chichirău Cosette-Paula USR DA
59. Cioabă Petre PSD DA
60. Ciocan Dan PSD DA
61. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
62. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
63. Cîtea Vasile PSD DA
64. Cobuz Maricela PSD DA
65. Cocoș Vasile PSD DA
66. Cojocaru Petru-Bogdan PSD DA
67. Cosma Lavinia-Corina USR DA
68. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
69. Cristache Cătălin PMP DA
70. Csép Éva-Andrea UDMR DA
71. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
72. Csoma Botond UDMR DA
73. Cucșa Marian-Gheorghe - DA
74. Culeafă Mihai PNL DA
75. Cupă Ion - DA
76. Cupșa Ioan PNL DA
77. Dan Nicușor Daniel USR DA
78. Dehelean Silviu USR DA
79. Dinu Cristina-Elena PSD DA
80. Dîrzu Ioan PSD DA
81. Dobre Victor Paul PNL DA
82. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
83. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
84. Dobrovie Matei-Adrian PNL DA
85. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
86. Drulă Cătălin USR DA
87. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
88. Dunava Costel Neculai PSD DA
89. Erdei Dolóczki István UDMR DA
90. Farago Petru UDMR DA
91. Fădor Angelica PNL DA
92. Florea Damian PRO Europa DA
93. Florea Oana-Consuela PSD DA
94. Floroiu Ionel PSD DA
95. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
96. Furtună Mirela PSD DA
97. Gavrilă Camelia PSD DA
98. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
99. Găină Mihăiță PSD DA
100. Georgescu Laura PSD DA
101. Georgescu Nicolae PSD DA
102. Gerea Andrei Dominic - DA
103. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
104. Gheorghe Tinel PNL DA
105. Gheorghiu Bogdan PNL DA
106. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
107. Gherman Dumitru PSD DA
108. Ghilea Găvrilă PNL DA
109. Gilia Claudia PSD DA
110. Giugea Nicolae PNL DA
111. Goga Octavian PSD DA
112. Gudu Vasile PNL DA
113. Halici Nicușor PSD DA
114. Hărătău Elena PSD DA
115. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
116. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
117. Huncă Mihaela PRO Europa DA
118. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
119. Iancu Iulian PSD DA
120. Iancu Marius-Ionel PSD DA
121. Ibram Iusein Minoritati DA
122. Iftimie Neculai PSD DA
123. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
124. Ion Stelian-Cristian USR DA
125. Ionescu George PNL DA
126. Ioniță Antoneta PNL DA
127. Iordache Florin PSD DA
128. Itu Cornel PSD DA
129. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
130. Jivan Luminița-Maria PSD DA
131. Kelemen Hunor UDMR DA
132. Korodi Attila UDMR DA
133. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
134. Lazăr Sorin PSD DA
135. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
136. Longher Victoria Minoritati DA
137. Lovin Dumitru - DA
138. Lungu Tudorița PNL DA
139. Lupescu Dumitru USR DA
140. Macovei Silviu Nicu PSD DA
141. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
142. Manole Petre-Florin PSD DA
143. Mareș Mara PNL DA
144. Marica Petru-Sorin PRO Europa DA
145. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
146. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
147. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
148. Meiroșu Marilena-Emilia PRO Europa DA
149. Mihalescul Dumitru PNL DA
150. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
151. Mircea Florin PSD DA
152. Mocioalcă Ion PRO Europa DA
153. Mohaci Mihai PRO Europa DA
154. Moise Costin-Sebastian PMP DA
155. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
156. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
157. Movilă Petru PMP DA
158. Mușoiu Ștefan PSD DA
159. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
160. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
161. Neagu Nicolae PNL DA
162. Neață Eugen PSD DA
163. Nechifor Cătălin-Ioan PRO Europa DA
164. Nicoară Romeo Florin PNL DA
165. Nicolae Andrei PSD DA
166. Nistor Laurențiu PSD DA
167. Niță Nicu PSD DA
168. Nosa Iuliu PSD DA
169. Olteanu Daniel - DA
170. Oprea Dumitru PNL DA
171. Oprișcan Mihai Doru - DA
172. Oros Nechita-Adrian PNL DA
173. Oteșanu Daniela PSD DA
174. Palăr Ionel PNL DA
175. Pambuccian Varujan Minoritati DA
176. Pană Adriana-Doina PSD DA
177. Paraschiv Rodica PSD DA
178. Pașcan Emil-Marius PMP DA
179. Pau Radu - Adrian PRO Europa DA
180. Păle Dănuț PSD DA
181. Petcu Toma-Florin - DA
182. Petrea Gabriel PSD DA
183. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
184. Petric Octavian PRO Europa DA
185. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
186. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
187. Pistru Eusebiu-Manea - DA
188. Pop Andrei PSD DA
189. Pop Tudor Rareș USR DA
190. Popa Florin PSD DA
191. Popa Mihai Valentin PRO Europa DA
192. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
193. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
194. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
195. Popescu Pavel PNL DA
196. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
197. Presură Alexandra PSD DA
198. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
199. Radu Anișoara PSD DA
200. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
201. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
202. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
203. Rădulescu Alexandru PSD DA
204. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
205. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
206. Răduț Violeta PSD DA
207. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
208. Roman Florin-Claudiu PNL DA
209. Roman Ioan Sorin PSD DA
210. Romanescu Cristinel PNL DA
211. Roșca Lucreția PSD DA
212. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
213. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
214. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
215. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
216. Sefer Cristian-George PSD DA
217. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
218. Seres Dénes UDMR DA
219. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
220. Simion Lucian-Eduard PSD DA
221. Simionca Ionuț PMP DA
222. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
223. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
224. Spânu Ion PRO Europa DA
225. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
226. Stan Viorel PSD DA
227. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
228. Stancu Florinel PRO Europa DA
229. Stativă Irinel Ioan PSD DA
230. Stănescu Alexandru PSD DA
231. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
232. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
233. Stroe Ionuț-Marian PNL -
234. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
235. Surgent Marius-Gheorghe - DA
236. Szabó Ödön UDMR DA
237. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
238. Șimon Gheorghe PSD DA
239. Șișcu George PNL DA
240. Șotcan Theodora PSD DA
241. Șovăială Constantin PNL DA
242. Ștefan Corneliu PSD DA
243. Ștefan Ion PNL DA
244. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
245. Tabugan Ion - DA
246. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
247. Teiș Alina PSD DA
248. Terea Ioan PSD DA
249. Tîlvăr Angel PSD DA
250. Todor Adrian PSD DA
251. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
252. Toma Ilie PSD DA
253. Trăilă Cristina PNL DA
254. Tripa Florin-Dan PSD DA
255. Tudor Beatrice PSD DA
256. Turcan Raluca PNL DA
257. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
258. Tușa Adriana Diana PSD DA
259. Țachianu Marian PSD DA
260. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
261. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
262. Varga Glad-Aurel PNL DA
263. Varga Vasile PNL DA
264. Vasile Daniel Minoritati DA
265. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
266. Vass Levente UDMR DA
267. Velcea Nicolae PSD DA
268. Vexler Silviu Minoritati DA
269. Vîlceanu Dan PNL DA
270. Vîrză Mihăiță PSD DA
271. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
272. Vlăducă Oana-Silvia PRO Europa DA
273. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
274. Weber Mihai PSD DA
275. Zainea Cornel USR DA
276. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
277. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 9 decembrie 2019, 7:51
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro