Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 18.09.2019 > 12:10 Versiunea pentru printare
Miercuri, 18 septembrie 2019, ora 12:10

Subiect vot: Vot final
PHC 41/2019 privind adoptarea opiniei referitoare la Comunicarea Comisiei către Parlamentul European, Consiliu, Comitetul Economic și Social European și Comitetul Regiunilor Cum construim încrederea cetățenilor într-o inteligență artificială centrată pe factorul uman COM(2019) 168
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati PRO Europa Neafil.
- prezenți:277 116 63 23 21 - 8 13 16 17
- voturi pentru (DA):269 116 62 23 21 - 1 13 16 17
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - - -
- abțineri:8 - 1 - - - 7 - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Alexe Costel PNL DA
4. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
5. Ampleev Andrian Minoritati DA
6. Anastase Roberta Alma PNL DA
7. Andronache Gabriel PNL DA
8. Antal István-János UDMR DA
9. Anton Anton - DA
10. Apjok Norbert UDMR DA
11. Ardelean Ben-Oni PNL DA
12. Avram Constantin - DA
13. Axinte Vasile PSD DA
14. Babuș Radu PSD DA
15. Balan Ioan PNL DA
16. Balint Liviu-Ioan PRO Europa DA
17. Barna Ilie Dan USR DA
18. Băișanu Ștefan-Alexandru - DA
19. Bălănescu Alexandru PRO Europa DA
20. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
21. Bejinariu Eugen PSD DA
22. Bende Sándor UDMR DA
23. Benedek Zacharie UDMR DA
24. Benga Tudor - Vlad USR DA
25. Benkő Erika UDMR DA
26. Bica Dănuț PNL DA
27. Bichineț Corneliu PMP Abținere
28. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
29. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
30. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - DA
31. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
32. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
33. Bode Lucian Nicolae PNL DA
34. Bodea Marius PNL DA
35. Bogaciu Alexandra-Corina PRO Europa DA
36. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
37. Bontea Vlad PSD DA
38. Boroianu Aurel-Robert PNL DA
39. Borza Remus-Adrian PSD DA
40. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
41. Botez Mihai-Cătălin USR DA
42. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP Abținere
43. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
44. Budăi Marius-Constantin PSD DA
45. Buican Cristian PNL DA
46. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
47. Bulai Iulian USR DA
48. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
49. Burciu Cristina PSD DA
50. Calista Mara-Daniela PNL DA
51. Calotă Florică Ică - DA
52. Căciulă Aurel PSD DA
53. Călin Ion PSD DA
54. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
55. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
56. Cătăniciu Steluța-Gustica - DA
57. Cherecheș Florica PNL DA
58. Cherecheș Viorica PNL DA
59. Chichirău Cosette-Paula USR DA
60. Cioabă Petre PSD DA
61. Ciocan Dan PSD DA
62. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
63. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
64. Cîtea Vasile PSD DA
65. Cobuz Maricela PSD DA
66. Cocoș Vasile PSD DA
67. Cojocaru Petru-Bogdan PSD DA
68. Cosma Lavinia-Corina USR DA
69. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
70. Csép Éva-Andrea UDMR DA
71. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
72. Csoma Botond UDMR DA
73. Cucșa Marian-Gheorghe - DA
74. Culeafă Mihai PNL DA
75. Cupă Ion - DA
76. Cupșa Ioan PNL DA
77. Dan Nicușor Daniel USR DA
78. Dehelean Silviu USR DA
79. Dinu Cristina-Elena PSD DA
80. Dîrzu Ioan PSD DA
81. Dobre Victor Paul PNL DA
82. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
83. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
84. Dobrovie Matei-Adrian PNL DA
85. Dohotaru Adrian-Octavian - DA
86. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
87. Drulă Cătălin USR DA
88. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
89. Dunava Costel Neculai PSD DA
90. Erdei Dolóczki István UDMR DA
91. Farago Petru UDMR DA
92. Fădor Angelica PNL DA
93. Florea Damian PRO Europa DA
94. Florea Oana-Consuela PSD DA
95. Floroiu Ionel PSD DA
96. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
97. Furtună Mirela PSD DA
98. Gavrilă Camelia PSD DA
99. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
100. Găină Mihăiță PSD DA
101. Georgescu Laura PSD DA
102. Georgescu Nicolae PSD DA
103. Gerea Andrei Dominic - DA
104. Gheorghe Andrei Daniel PNL Abținere
105. Gheorghe Tinel PNL DA
106. Gheorghiu Bogdan PNL DA
107. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
108. Gherman Dumitru PSD DA
109. Ghilea Găvrilă PNL DA
110. Gilia Claudia PSD DA
111. Giugea Nicolae PNL DA
112. Goga Octavian PSD DA
113. Gudu Vasile PNL DA
114. Halici Nicușor PSD DA
115. Hărătău Elena PSD DA
116. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
117. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
118. Huncă Mihaela PRO Europa DA
119. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
120. Iancu Iulian PSD DA
121. Iancu Marius-Ionel PSD DA
122. Ibram Iusein Minoritati DA
123. Iftimie Neculai PSD DA
124. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
125. Ion Stelian-Cristian USR DA
126. Ionescu George PNL DA
127. Ioniță Antoneta PNL DA
128. Iordache Florin PSD DA
129. Itu Cornel PSD DA
130. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
131. Jivan Luminița-Maria PSD DA
132. Kelemen Hunor UDMR DA
133. Korodi Attila UDMR DA
134. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
135. Lazăr Sorin PSD DA
136. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
137. Longher Victoria Minoritati DA
138. Lovin Dumitru - DA
139. Lungu Tudorița PNL DA
140. Lupescu Dumitru USR DA
141. Macovei Silviu Nicu PSD DA
142. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
143. Manole Petre-Florin PSD DA
144. Mareș Mara PNL DA
145. Marica Petru-Sorin PRO Europa DA
146. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
147. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
148. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
149. Meiroșu Marilena-Emilia PRO Europa DA
150. Mihalescul Dumitru PNL DA
151. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
152. Mircea Florin PSD DA
153. Mocioalcă Ion PRO Europa DA
154. Mohaci Mihai PRO Europa DA
155. Moise Costin-Sebastian PMP Abținere
156. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
157. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
158. Movilă Petru PMP Abținere
159. Mușoiu Ștefan PSD DA
160. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
161. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
162. Neagu Nicolae PNL DA
163. Neață Eugen PSD DA
164. Nechifor Cătălin-Ioan PRO Europa DA
165. Nicoară Romeo Florin PNL DA
166. Nicolae Andrei PSD DA
167. Nistor Laurențiu PSD DA
168. Niță Nicu PSD DA
169. Nosa Iuliu PSD DA
170. Olteanu Daniel - DA
171. Oprea Dumitru PNL DA
172. Oprișcan Mihai Doru - DA
173. Oros Nechita-Adrian PNL DA
174. Oteșanu Daniela PSD DA
175. Palăr Ionel PNL DA
176. Pambuccian Varujan Minoritati DA
177. Pană Adriana-Doina PSD DA
178. Paraschiv Rodica PSD DA
179. Pașcan Emil-Marius PMP Abținere
180. Pau Radu - Adrian PRO Europa DA
181. Păle Dănuț PSD DA
182. Petcu Toma-Florin - DA
183. Petrea Gabriel PSD DA
184. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
185. Petric Octavian PRO Europa DA
186. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
187. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
188. Pistru Eusebiu-Manea - DA
189. Pop Andrei PSD DA
190. Pop Tudor Rareș USR DA
191. Popa Florin PSD DA
192. Popa Mihai Valentin PRO Europa DA
193. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
194. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
195. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
196. Popescu Pavel PNL DA
197. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
198. Presură Alexandra PSD DA
199. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
200. Prună Cristina-Mădălina USR DA
201. Radu Anișoara PSD DA
202. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
203. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
204. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
205. Rădulescu Alexandru PSD DA
206. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
207. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
208. Răduț Violeta PSD DA
209. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
210. Roman Florin-Claudiu PNL DA
211. Roman Ioan Sorin PSD DA
212. Romanescu Cristinel PNL DA
213. Roșca Lucreția PSD DA
214. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
215. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
216. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
217. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
218. Sefer Cristian-George PSD DA
219. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
220. Seres Dénes UDMR DA
221. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
222. Simion Lucian-Eduard PSD DA
223. Simionca Ionuț PMP Abținere
224. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
225. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
226. Solomon Adrian PSD DA
227. Spânu Ion PRO Europa DA
228. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
229. Stan Viorel PSD DA
230. Stancu Florinel PRO Europa DA
231. Stănescu Alexandru PSD DA
232. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
233. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
234. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
235. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
236. Surgent Marius-Gheorghe - DA
237. Szabó Ödön UDMR DA
238. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
239. Șimon Gheorghe PSD DA
240. Șotcan Theodora PSD DA
241. Șovăială Constantin PNL DA
242. Ștefan Corneliu PSD DA
243. Ștefan Ion PNL DA
244. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
245. Tabugan Ion - DA
246. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
247. Teiș Alina PSD DA
248. Terea Ioan PSD DA
249. Tîlvăr Angel PSD DA
250. Todor Adrian PSD DA
251. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
252. Toma Ilie PSD DA
253. Trăilă Cristina PNL DA
254. Tripa Florin-Dan PSD DA
255. Tudor Beatrice PSD DA
256. Turcan Raluca PNL DA
257. Turcescu Robert-Nicolae PMP Abținere
258. Tușa Adriana Diana PSD DA
259. Țachianu Marian PSD DA
260. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
261. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
262. Varga Glad-Aurel PNL DA
263. Varga Vasile PNL DA
264. Vasile Daniel Minoritati DA
265. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
266. Vass Levente UDMR DA
267. Velcea Nicolae PSD DA
268. Vexler Silviu Minoritati DA
269. Vîlceanu Dan PNL DA
270. Vîrză Mihăiță PSD DA
271. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
272. Vlăducă Oana-Silvia PRO Europa DA
273. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
274. Weber Mihai PSD DA
275. Zainea Cornel USR DA
276. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
277. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 9 decembrie 2019, 6:31
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro