Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 18.09.2019 > 12:10 Versiunea pentru printare
Miercuri, 18 septembrie 2019, ora 12:10

Subiect vot: Vot final
PHC 42/2019 privind adoptarea opiniei referitoare la Comunicarea comună către Parlamentul European și Consiliu - Uniunea Europeană, America Latină și zona Caraibilor: unirea forțelor pentru un viitor comun JOIN(2019) 6
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati PRO Europa Neafil.
- prezenți:278 116 64 22 21 - 9 13 16 17
- voturi pentru (DA):278 116 64 22 21 - 9 13 16 17
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Alexe Costel PNL DA
4. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
5. Ampleev Andrian Minoritati DA
6. Anastase Roberta Alma PNL DA
7. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
8. Andronache Gabriel PNL DA
9. Antal István-János UDMR DA
10. Anton Anton - DA
11. Apjok Norbert UDMR DA
12. Ardelean Ben-Oni PNL DA
13. Avram Constantin - DA
14. Axinte Vasile PSD DA
15. Babuș Radu PSD DA
16. Balan Ioan PNL DA
17. Balint Liviu-Ioan PRO Europa DA
18. Barna Ilie Dan USR DA
19. Băișanu Ștefan-Alexandru - DA
20. Bălănescu Alexandru PRO Europa DA
21. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
22. Bejinariu Eugen PSD DA
23. Bende Sándor UDMR DA
24. Benedek Zacharie UDMR DA
25. Benga Tudor - Vlad USR DA
26. Benkő Erika UDMR DA
27. Bica Dănuț PNL DA
28. Bichineț Corneliu PMP DA
29. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
30. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
31. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - DA
32. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
33. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
34. Bode Lucian Nicolae PNL DA
35. Bodea Marius PNL DA
36. Bogaciu Alexandra-Corina PRO Europa DA
37. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
38. Bontea Vlad PSD DA
39. Boroianu Aurel-Robert PNL DA
40. Borza Remus-Adrian PSD DA
41. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
42. Botez Mihai-Cătălin USR DA
43. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
44. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
45. Budăi Marius-Constantin PSD DA
46. Buican Cristian PNL DA
47. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
48. Bulai Iulian USR DA
49. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
50. Burciu Cristina PSD DA
51. Calista Mara-Daniela PNL DA
52. Calotă Florică Ică - DA
53. Căciulă Aurel PSD DA
54. Călin Ion PSD DA
55. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
56. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
57. Cătăniciu Steluța-Gustica - DA
58. Cherecheș Florica PNL DA
59. Cherecheș Viorica PNL DA
60. Chichirău Cosette-Paula USR DA
61. Cioabă Petre PSD DA
62. Ciocan Dan PSD DA
63. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
64. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
65. Cîtea Vasile PSD DA
66. Cobuz Maricela PSD DA
67. Cocoș Vasile PSD DA
68. Cojocaru Petru-Bogdan PSD DA
69. Cosma Lavinia-Corina USR DA
70. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
71. Cristache Cătălin PMP DA
72. Csép Éva-Andrea UDMR DA
73. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
74. Csoma Botond UDMR DA
75. Cucșa Marian-Gheorghe - DA
76. Culeafă Mihai PNL DA
77. Cupă Ion - DA
78. Cupșa Ioan PNL DA
79. Dan Nicușor Daniel USR DA
80. Dehelean Silviu USR DA
81. Dinu Cristina-Elena PSD DA
82. Dîrzu Ioan PSD DA
83. Dobre Victor Paul PNL DA
84. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
85. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
86. Dobrovie Matei-Adrian PNL DA
87. Dohotaru Adrian-Octavian - DA
88. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
89. Drulă Cătălin USR DA
90. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
91. Dunava Costel Neculai PSD DA
92. Erdei Dolóczki István UDMR DA
93. Farago Petru UDMR DA
94. Fădor Angelica PNL DA
95. Florea Damian PRO Europa DA
96. Florea Oana-Consuela PSD DA
97. Floroiu Ionel PSD DA
98. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
99. Furtună Mirela PSD DA
100. Gavrilă Camelia PSD DA
101. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
102. Găină Mihăiță PSD DA
103. Georgescu Laura PSD DA
104. Georgescu Nicolae PSD DA
105. Gerea Andrei Dominic - DA
106. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
107. Gheorghe Tinel PNL DA
108. Gheorghiu Bogdan PNL DA
109. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
110. Gherman Dumitru PSD DA
111. Ghilea Găvrilă PNL DA
112. Gilia Claudia PSD DA
113. Giugea Nicolae PNL DA
114. Goga Octavian PSD DA
115. Gudu Vasile PNL DA
116. Halici Nicușor PSD DA
117. Hărătău Elena PSD DA
118. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
119. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
120. Huncă Mihaela PRO Europa DA
121. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
122. Iancu Iulian PSD DA
123. Iancu Marius-Ionel PSD DA
124. Ibram Iusein Minoritati DA
125. Iftimie Neculai PSD DA
126. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
127. Ion Stelian-Cristian USR DA
128. Ionescu George PNL DA
129. Ioniță Antoneta PNL DA
130. Iordache Florin PSD DA
131. Itu Cornel PSD DA
132. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
133. Jivan Luminița-Maria PSD DA
134. Kelemen Hunor UDMR DA
135. Korodi Attila UDMR DA
136. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
137. Lazăr Sorin PSD DA
138. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
139. Longher Victoria Minoritati DA
140. Lovin Dumitru - DA
141. Lungu Tudorița PNL DA
142. Lupescu Dumitru USR DA
143. Macovei Silviu Nicu PSD DA
144. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
145. Manole Petre-Florin PSD DA
146. Mareș Mara PNL DA
147. Marica Petru-Sorin PRO Europa DA
148. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
149. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
150. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
151. Meiroșu Marilena-Emilia PRO Europa DA
152. Mihalescul Dumitru PNL DA
153. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
154. Mircea Florin PSD DA
155. Mocioalcă Ion PRO Europa DA
156. Mohaci Mihai PRO Europa DA
157. Moise Costin-Sebastian PMP DA
158. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
159. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
160. Movilă Petru PMP DA
161. Mușoiu Ștefan PSD DA
162. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
163. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
164. Neagu Nicolae PNL DA
165. Neață Eugen PSD DA
166. Nechifor Cătălin-Ioan PRO Europa DA
167. Nicoară Romeo Florin PNL DA
168. Nicolae Andrei PSD DA
169. Nistor Laurențiu PSD DA
170. Niță Nicu PSD DA
171. Nosa Iuliu PSD DA
172. Olteanu Daniel - DA
173. Oprea Dumitru PNL DA
174. Oprișcan Mihai Doru - DA
175. Oros Nechita-Adrian PNL DA
176. Oteșanu Daniela PSD DA
177. Palăr Ionel PNL DA
178. Pambuccian Varujan Minoritati DA
179. Pană Adriana-Doina PSD DA
180. Paraschiv Rodica PSD DA
181. Pașcan Emil-Marius PMP DA
182. Pau Radu - Adrian PRO Europa DA
183. Păle Dănuț PSD DA
184. Petcu Toma-Florin - DA
185. Petrea Gabriel PSD DA
186. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
187. Petric Octavian PRO Europa DA
188. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
189. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
190. Pistru Eusebiu-Manea - DA
191. Pop Andrei PSD DA
192. Pop Tudor Rareș USR DA
193. Popa Florin PSD DA
194. Popa Mihai Valentin PRO Europa DA
195. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
196. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
197. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
198. Popescu Pavel PNL DA
199. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
200. Presură Alexandra PSD DA
201. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
202. Radu Anișoara PSD DA
203. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
204. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
205. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
206. Rădulescu Alexandru PSD DA
207. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
208. Răduț Violeta PSD DA
209. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
210. Roman Florin-Claudiu PNL DA
211. Roman Ioan Sorin PSD DA
212. Romanescu Cristinel PNL DA
213. Roșca Lucreția PSD DA
214. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
215. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
216. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
217. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
218. Sefer Cristian-George PSD DA
219. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
220. Seres Dénes UDMR DA
221. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
222. Simion Lucian-Eduard PSD DA
223. Simionca Ionuț PMP DA
224. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
225. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
226. Solomon Adrian PSD DA
227. Spânu Ion PRO Europa DA
228. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
229. Stan Viorel PSD DA
230. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
231. Stancu Florinel PRO Europa DA
232. Stănescu Alexandru PSD DA
233. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
234. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
235. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
236. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
237. Surgent Marius-Gheorghe - DA
238. Szabó Ödön UDMR DA
239. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
240. Șimon Gheorghe PSD DA
241. Șișcu George PNL DA
242. Șotcan Theodora PSD DA
243. Șovăială Constantin PNL DA
244. Ștefan Corneliu PSD DA
245. Ștefan Ion PNL DA
246. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
247. Tabugan Ion - DA
248. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
249. Teiș Alina PSD DA
250. Terea Ioan PSD DA
251. Tîlvăr Angel PSD DA
252. Todor Adrian PSD DA
253. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
254. Toma Ilie PSD DA
255. Trăilă Cristina PNL DA
256. Tripa Florin-Dan PSD DA
257. Tudor Beatrice PSD DA
258. Turcan Raluca PNL DA
259. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
260. Tușa Adriana Diana PSD DA
261. Țachianu Marian PSD DA
262. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
263. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
264. Varga Vasile PNL DA
265. Vasile Daniel Minoritati DA
266. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
267. Vass Levente UDMR DA
268. Velcea Nicolae PSD DA
269. Vexler Silviu Minoritati DA
270. Vîlceanu Dan PNL DA
271. Vîrză Mihăiță PSD DA
272. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
273. Vlăducă Oana-Silvia PRO Europa DA
274. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
275. Weber Mihai PSD DA
276. Zainea Cornel USR DA
277. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
278. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 7 decembrie 2019, 18:17
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro