Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 23.09.2019 > 16:28 Versiunea pentru printare
Luni, 23 septembrie 2019, ora 16:28

Subiect vot: Retrimitere la comisie PL 305/2019
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati PRO Europa Neafil.
- prezenți:174 76 37 18 14 - 7 12 7 3
- voturi pentru (DA):173 75 37 18 14 - 7 12 7 3
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - - -
- abțineri:1 1 - - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
2. Ampleev Andrian Minoritati DA
3. Anastase Roberta Alma PNL DA
4. Andronache Gabriel PNL DA
5. Antal István-János UDMR DA
6. Apjok Norbert UDMR DA
7. Avram Constantin - DA
8. Axinte Vasile PSD DA
9. Babuș Radu PSD DA
10. Balan Ioan PNL DA
11. Bălănescu Alexandru PRO Europa DA
12. Bejinariu Eugen PSD DA
13. Bende Sándor UDMR DA
14. Benedek Zacharie UDMR DA
15. Benga Tudor - Vlad USR DA
16. Benkő Erika UDMR DA
17. Bica Dănuț PNL DA
18. Bichineț Corneliu PMP DA
19. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
20. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
21. Bodea Marius PNL DA
22. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
23. Botez Mihai-Cătălin USR DA
24. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
25. Budăi Marius-Constantin PSD DA
26. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
27. Bulai Iulian USR DA
28. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
29. Burciu Cristina PSD DA
30. Calista Mara-Daniela PNL DA
31. Căciulă Aurel PSD DA
32. Călin Ion PSD DA
33. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
34. Cherecheș Florica PNL DA
35. Chiriac Viorel PSD DA
36. Cioabă Petre PSD DA
37. Ciocan Dan PSD DA
38. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
39. Cobuz Maricela PSD DA
40. Cojocaru Petru-Bogdan PSD DA
41. Constantin Daniel PRO Europa DA
42. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
43. Csép Éva-Andrea UDMR DA
44. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
45. Csoma Botond UDMR DA
46. Cucșa Marian-Gheorghe - DA
47. Cupșa Ioan PNL DA
48. Dehelean Silviu USR DA
49. Dinu Cristina-Elena PSD DA
50. Dîrzu Ioan PSD DA
51. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
52. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
53. Dobrovie Matei-Adrian PNL DA
54. Drulă Cătălin USR DA
55. Dunava Costel Neculai PSD DA
56. Erdei Dolóczki István UDMR DA
57. Fădor Angelica PNL DA
58. Furic Iarco Minoritati DA
59. Furtună Mirela PSD DA
60. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
61. Georgescu Laura PSD DA
62. Gheorghe Tinel PNL DA
63. Gherman Dumitru PSD DA
64. Ghilea Găvrilă PNL DA
65. Gilia Claudia PSD DA
66. Giugea Nicolae PNL DA
67. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
68. Gudu Vasile PNL DA
69. Halici Nicușor PSD DA
70. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
71. Hărătău Elena PSD DA
72. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
73. Huncă Mihaela PRO Europa DA
74. Ibram Iusein Minoritati DA
75. Ion Stelian-Cristian USR DA
76. Itu Cornel PSD DA
77. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
78. Jivan Luminița-Maria PSD DA
79. Lazăr Sorin PSD DA
80. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
81. Lovin Dumitru - DA
82. Lungu Tudorița PNL DA
83. Lupașcu Costel PSD DA
84. Lupescu Dumitru USR DA
85. Macovei Silviu Nicu PSD DA
86. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
87. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
88. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
89. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
90. Mircea Florin PSD DA
91. Mohaci Mihai PRO Europa DA
92. Moise Costin-Sebastian PMP DA
93. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
94. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
95. Movilă Petru PMP DA
96. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
97. Neagu Nicolae PNL DA
98. Neață Eugen PSD DA
99. Nechifor Cătălin-Ioan PRO Europa DA
100. Nicolae Andrei PSD DA
101. Nistor Laurențiu PSD DA
102. Niță Nicu PSD DA
103. Nosa Iuliu PSD DA
104. Oprea Dumitru PNL DA
105. Oros Nechita-Adrian PNL DA
106. Oteșanu Daniela PSD DA
107. Palăr Ionel PNL DA
108. Pambuccian Varujan Minoritati DA
109. Pană Adriana-Doina PSD DA
110. Paraschiv Rodica PSD DA
111. Pașcan Emil-Marius PMP DA
112. Păle Dănuț PSD DA
113. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
114. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
115. Pop Andrei PSD Abținere
116. Pop Tudor Rareș USR DA
117. Popa Florin PSD DA
118. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
119. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
120. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
121. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
122. Prună Cristina-Mădălina USR DA
123. Radu Anișoara PSD DA
124. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
125. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
126. Rădulescu Alexandru PSD DA
127. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
128. Răduț Violeta PSD DA
129. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
130. Roman Florin-Claudiu PNL DA
131. Romanescu Cristinel PNL DA
132. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
133. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
134. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
135. Sefer Cristian-George PSD DA
136. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
137. Seres Dénes UDMR DA
138. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
139. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
140. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
141. Stancu Florinel PRO Europa DA
142. Stativă Irinel Ioan PSD DA
143. Stănescu Alexandru PSD DA
144. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
145. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
146. Șarapatin Elvira PSD DA
147. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
148. Șișcu George PNL DA
149. Șovăială Constantin PNL DA
150. Ștefan Ion PNL DA
151. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
152. Teiș Alina PSD DA
153. Todor Adrian PSD DA
154. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
155. Toma Ilie PSD DA
156. Trăilă Cristina PNL DA
157. Tudor Beatrice PSD DA
158. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
159. Tușa Adriana Diana PSD DA
160. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
161. Varga Glad-Aurel PNL DA
162. Varga Vasile PNL DA
163. Vasile Daniel Minoritati DA
164. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
165. Vasilică Radu Costin PSD DA
166. Velcea Nicolae PSD DA
167. Vișan George-Gabriel PSD DA
168. Vîlceanu Dan PNL DA
169. Vîrză Mihăiță PSD DA
170. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
171. Vlăducă Oana-Silvia PRO Europa DA
172. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
173. Zainea Cornel USR DA
174. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 24 februarie 2020, 8:02
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro