Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 24.09.2019 > 12:05 Versiunea pentru printare
Marți, 24 septembrie 2019, ora 12:05

Subiect vot: Vot final - Proiectul de Hotarare privind modificarea anexei la Hotararea Camerei Deputatilor nr.125/2016 pentru aprobarea componentei nominale a comisiilor permanente ale Camerei Deputatilor (PH CD 43/2019).
PHC 43/2019 privind modificarea anexei la Hotărârea Camerei Deputaților nr.125/2016 pentru aprobarea componenței nominale a comisiilor permanente ale Camerei Deputaților
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati PRO Europa Neafil.
- prezenți:240 101 51 20 16 - 8 12 24 8
- voturi pentru (DA):239 101 50 20 16 - 8 12 24 8
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - - - -
- nu au votat:1 - 1 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
4. Ampleev Andrian Minoritati DA
5. Andrușcă Dănuț PSD DA
6. Antal István-János UDMR DA
7. Anton Anton PRO Europa DA
8. Apjok Norbert UDMR DA
9. Axinte Vasile PSD DA
10. Babuș Radu PSD DA
11. Balan Ioan PNL DA
12. Balint Liviu-Ioan PRO Europa DA
13. Bălănescu Alexandru PRO Europa DA
14. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
15. Bejinariu Eugen PSD DA
16. Bende Sándor UDMR DA
17. Benedek Zacharie UDMR DA
18. Benga Tudor - Vlad USR DA
19. Benkő Erika UDMR DA
20. Bica Dănuț PNL DA
21. Bichineț Corneliu PMP DA
22. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
23. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
24. Bode Lucian Nicolae PNL DA
25. Bodea Marius PNL DA
26. Bogaciu Alexandra-Corina PRO Europa DA
27. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
28. Bontea Vlad PSD DA
29. Boroianu Aurel-Robert PNL DA
30. Borza Remus-Adrian PSD DA
31. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
32. Botez Mihai-Cătălin USR DA
33. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
34. Budăi Marius-Constantin PSD DA
35. Buican Cristian PNL DA
36. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
37. Bulai Iulian USR DA
38. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
39. Burciu Cristina PSD DA
40. Calista Mara-Daniela PNL DA
41. Calotă Florică Ică PRO Europa DA
42. Căciulă Aurel PSD DA
43. Călin Ion PSD DA
44. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
45. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
46. Cătăniciu Steluța-Gustica PRO Europa DA
47. Cherecheș Florica PNL DA
48. Cherecheș Viorica PNL DA
49. Chiriac Viorel PSD DA
50. Cioabă Petre PSD DA
51. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
52. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
53. Cobuz Maricela PSD DA
54. Cojocaru Petru-Bogdan PSD DA
55. Constantin Daniel PRO Europa DA
56. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
57. Cristache Cătălin PMP DA
58. Csép Éva-Andrea UDMR DA
59. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
60. Csoma Botond UDMR DA
61. Cucșa Marian-Gheorghe - DA
62. Culeafă Mihai PNL DA
63. Cupă Ion - DA
64. Cupșa Ioan PNL DA
65. Dehelean Silviu USR DA
66. Dinu Cristina-Elena PSD DA
67. Dîrzu Ioan PSD DA
68. Dobre Victor Paul PNL DA
69. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
70. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
71. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
72. Drulă Cătălin USR DA
73. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
74. Dunava Costel Neculai PSD DA
75. Erdei Dolóczki István UDMR DA
76. Farago Petru UDMR DA
77. Fădor Angelica PNL DA
78. Floroiu Ionel PSD DA
79. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
80. Furic Iarco Minoritati DA
81. Furtună Mirela PSD DA
82. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
83. Gavrilescu Grațiela Leocadia - DA
84. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
85. Găină Mihăiță PSD DA
86. Georgescu Laura PSD DA
87. Georgescu Nicolae PSD DA
88. Gerea Andrei Dominic PRO Europa DA
89. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
90. Gheorghe Tinel PNL DA
91. Gheorghiu Bogdan PNL DA
92. Gherman Dumitru PSD DA
93. Ghilea Găvrilă PNL DA
94. Gilia Claudia PSD DA
95. Giugea Nicolae PNL DA
96. Goga Octavian PSD DA
97. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
98. Halici Nicușor PSD DA
99. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
100. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
101. Huncă Mihaela PRO Europa DA
102. Iancu Iulian PSD DA
103. Iancu Marius-Ionel PSD DA
104. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
105. Ion Stelian-Cristian USR DA
106. Itu Cornel PSD DA
107. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
108. Jivan Luminița-Maria PSD DA
109. Korodi Attila UDMR DA
110. Lazăr Sorin PSD DA
111. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
112. Lovin Dumitru - DA
113. Lungu Tudorița PNL DA
114. Lupașcu Costel PSD DA
115. Lupescu Dumitru USR DA
116. Macovei Silviu Nicu PSD DA
117. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
118. Manole Petre-Florin PSD DA
119. Mareș Mara PNL DA
120. Marica Petru-Sorin PRO Europa DA
121. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
122. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
123. Meiroșu Marilena-Emilia PRO Europa DA
124. Mihalescul Dumitru PNL DA
125. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
126. Mircea Florin PSD DA
127. Mocanu Adrian PRO Europa DA
128. Mocioalcă Ion PRO Europa DA
129. Mohaci Mihai PRO Europa DA
130. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
131. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
132. Movilă Petru PMP DA
133. Mușoiu Ștefan PSD DA
134. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
135. Neagu Nicolae PNL DA
136. Neață Eugen PSD DA
137. Nechifor Cătălin-Ioan PRO Europa DA
138. Nicoară Romeo Florin PNL -
139. Nicolae Andrei PSD DA
140. Nistor Laurențiu PSD DA
141. Niță Mihai - DA
142. Niță Nicu PSD DA
143. Nosa Iuliu PSD DA
144. Olteanu Daniel - DA
145. Oprea Dumitru PNL DA
146. Oprișcan Mihai Doru - DA
147. Oros Nechita-Adrian PNL DA
148. Oteșanu Daniela PSD DA
149. Palăr Ionel PNL DA
150. Pambuccian Varujan Minoritati DA
151. Pană Adriana-Doina PSD DA
152. Paraschiv Rodica PSD DA
153. Pașcan Emil-Marius PMP DA
154. Păle Dănuț PSD DA
155. Petrea Gabriel PSD DA
156. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
157. Petric Octavian PRO Europa DA
158. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
159. Pistru Eusebiu-Manea PRO Europa DA
160. Pop Georgian PRO Europa DA
161. Pop Tudor Rareș USR DA
162. Popa Mihai Valentin PRO Europa DA
163. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
164. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
165. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
166. Preda Cezar-Florin PNL DA
167. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
168. Presură Alexandra PSD DA
169. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
170. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
171. Prună Cristina-Mădălina USR DA
172. Radu Anișoara PSD DA
173. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
174. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
175. Rădulescu Alexandru PSD DA
176. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
177. Răduț Violeta PSD DA
178. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
179. Roman Florin-Claudiu PNL DA
180. Roman Ioan Sorin PSD DA
181. Romanescu Cristinel PNL DA
182. Roșca Lucreția PSD DA
183. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
184. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
185. Sămărtinean Cornel-Mircea PMP DA
186. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
187. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
188. Sefer Cristian-George PSD DA
189. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
190. Seres Dénes UDMR DA
191. Simionca Ionuț PMP DA
192. Simonis Alfred - Robert PSD DA
193. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
194. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
195. Solomon Adrian PSD DA
196. Spânu Ion PRO Europa DA
197. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
198. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
199. Stancu Florinel PRO Europa DA
200. Stativă Irinel Ioan PSD DA
201. Stănescu Alexandru PSD DA
202. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
203. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
204. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
205. Surgent Marius-Gheorghe PRO Europa DA
206. Șarapatin Elvira PSD DA
207. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
208. Șimon Gheorghe PSD DA
209. Șișcu George PNL DA
210. Șovăială Constantin PNL DA
211. Ștefan Corneliu PSD DA
212. Ștefan Ion PNL DA
213. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
214. Tabugan Ion - DA
215. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
216. Teiș Alina PSD DA
217. Tîlvăr Angel PSD DA
218. Todor Adrian PSD DA
219. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
220. Toma Ilie PSD DA
221. Tudor Beatrice PSD DA
222. Turcan Raluca PNL DA
223. Tușa Adriana Diana PSD DA
224. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
225. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
226. Varga Glad-Aurel PNL DA
227. Vasile Daniel Minoritati DA
228. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
229. Vass Levente UDMR DA
230. Văcaru Alin Vasile PRO Europa DA
231. Velcea Nicolae PSD DA
232. Vișan George-Gabriel PSD DA
233. Vîlceanu Dan PNL DA
234. Vîrză Mihăiță PSD DA
235. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
236. Vlăducă Oana-Silvia PRO Europa DA
237. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
238. Zainea Cornel USR DA
239. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
240. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 7 decembrie 2019, 19:26
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro