Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 24.09.2019 > 12:06 Versiunea pentru printare
Marți, 24 septembrie 2019, ora 12:06

Subiect vot: Vot final
PHC 46/2019 privind adoptarea opiniei referitoare la Comunicarea Comisiei către Parlamentul European, Consiliu, Comitetul Economic și Social European și Comitetul Regiunilor Evaluarea din 2019 a punerii în aplicare a politicilor de mediu: o Europă care își protejează cetățenii și sporește calitatea vieții acestora COM (2019) 149
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati PRO Europa Neafil.
- prezenți:235 97 50 20 16 - 8 12 24 8
- voturi pentru (DA):232 96 49 20 16 - 7 12 24 8
- voturi împotrivă (NU):1 - - - - - 1 - - -
- abțineri:0 - - - - - - - - -
- nu au votat:2 1 1 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
4. Ampleev Andrian Minoritati DA
5. Andronache Gabriel PNL DA
6. Andrușcă Dănuț PSD DA
7. Antal István-János UDMR DA
8. Anton Anton PRO Europa DA
9. Apjok Norbert UDMR DA
10. Axinte Vasile PSD DA
11. Babuș Radu PSD DA
12. Balan Ioan PNL DA
13. Balint Liviu-Ioan PRO Europa DA
14. Bălănescu Alexandru PRO Europa DA
15. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
16. Bejinariu Eugen PSD DA
17. Bende Sándor UDMR DA
18. Benedek Zacharie UDMR DA
19. Benga Tudor - Vlad USR DA
20. Benkő Erika UDMR DA
21. Bica Dănuț PNL DA
22. Bichineț Corneliu PMP DA
23. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
24. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
25. Bode Lucian Nicolae PNL DA
26. Bodea Marius PNL DA
27. Bogaciu Alexandra-Corina PRO Europa DA
28. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
29. Bontea Vlad PSD DA
30. Boroianu Aurel-Robert PNL DA
31. Borza Remus-Adrian PSD DA
32. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
33. Botez Mihai-Cătălin USR DA
34. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
35. Budăi Marius-Constantin PSD DA
36. Buican Cristian PNL DA
37. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
38. Bulai Iulian USR DA
39. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
40. Burciu Cristina PSD DA
41. Calista Mara-Daniela PNL DA
42. Calotă Florică Ică PRO Europa DA
43. Căciulă Aurel PSD DA
44. Călin Ion PSD DA
45. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
46. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
47. Cătăniciu Steluța-Gustica PRO Europa DA
48. Cherecheș Florica PNL DA
49. Cherecheș Viorica PNL DA
50. Chiriac Viorel PSD -
51. Cioabă Petre PSD DA
52. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
53. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
54. Cobuz Maricela PSD DA
55. Cojocaru Petru-Bogdan PSD DA
56. Constantin Daniel PRO Europa DA
57. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
58. Cristache Cătălin PMP DA
59. Csép Éva-Andrea UDMR DA
60. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
61. Csoma Botond UDMR DA
62. Cucșa Marian-Gheorghe - DA
63. Culeafă Mihai PNL DA
64. Cupă Ion - DA
65. Cupșa Ioan PNL DA
66. Dehelean Silviu USR DA
67. Dinu Cristina-Elena PSD DA
68. Dîrzu Ioan PSD DA
69. Dobre Victor Paul PNL DA
70. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
71. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
72. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
73. Drulă Cătălin USR DA
74. Dunava Costel Neculai PSD DA
75. Erdei Dolóczki István UDMR DA
76. Farago Petru UDMR DA
77. Fădor Angelica PNL DA
78. Floroiu Ionel PSD DA
79. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
80. Furic Iarco Minoritati DA
81. Furtună Mirela PSD DA
82. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
83. Gavrilescu Grațiela Leocadia - DA
84. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
85. Găină Mihăiță PSD DA
86. Georgescu Laura PSD DA
87. Georgescu Nicolae PSD DA
88. Gerea Andrei Dominic PRO Europa DA
89. Gheorghe Andrei Daniel PNL -
90. Gheorghe Tinel PNL DA
91. Gheorghiu Bogdan PNL DA
92. Gherman Dumitru PSD DA
93. Ghilea Găvrilă PNL DA
94. Gilia Claudia PSD DA
95. Goga Octavian PSD DA
96. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
97. Gudu Vasile PNL DA
98. Halici Nicușor PSD DA
99. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
100. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
101. Huncă Mihaela PRO Europa DA
102. Iancu Iulian PSD DA
103. Iancu Marius-Ionel PSD DA
104. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
105. Ion Stelian-Cristian USR DA
106. Itu Cornel PSD DA
107. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
108. Jivan Luminița-Maria PSD DA
109. Korodi Attila UDMR DA
110. Lazăr Sorin PSD DA
111. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
112. Lovin Dumitru - DA
113. Lungu Tudorița PNL DA
114. Lupașcu Costel PSD DA
115. Lupescu Dumitru USR DA
116. Macovei Silviu Nicu PSD DA
117. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
118. Manole Petre-Florin PSD DA
119. Mareș Mara PNL DA
120. Marica Petru-Sorin PRO Europa DA
121. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
122. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
123. Meiroșu Marilena-Emilia PRO Europa DA
124. Mihalescul Dumitru PNL DA
125. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
126. Mircea Florin PSD DA
127. Mocanu Adrian PRO Europa DA
128. Mocioalcă Ion PRO Europa DA
129. Mohaci Mihai PRO Europa DA
130. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
131. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
132. Movilă Petru PMP DA
133. Mușoiu Ștefan PSD DA
134. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
135. Neagu Nicolae PNL DA
136. Neață Eugen PSD DA
137. Nechifor Cătălin-Ioan PRO Europa DA
138. Nicoară Romeo Florin PNL DA
139. Nicolae Andrei PSD DA
140. Nistor Laurențiu PSD DA
141. Niță Mihai - DA
142. Niță Nicu PSD DA
143. Nosa Iuliu PSD DA
144. Olteanu Daniel - DA
145. Oprea Dumitru PNL DA
146. Oprișcan Mihai Doru - DA
147. Oros Nechita-Adrian PNL DA
148. Oteșanu Daniela PSD DA
149. Palăr Ionel PNL DA
150. Pambuccian Varujan Minoritati DA
151. Pană Adriana-Doina PSD DA
152. Paraschiv Rodica PSD DA
153. Pașcan Emil-Marius PMP DA
154. Păle Dănuț PSD DA
155. Petrea Gabriel PSD DA
156. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
157. Petric Octavian PRO Europa DA
158. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
159. Pistru Eusebiu-Manea PRO Europa DA
160. Pop Georgian PRO Europa DA
161. Pop Tudor Rareș USR DA
162. Popa Mihai Valentin PRO Europa DA
163. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
164. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
165. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
166. Preda Cezar-Florin PNL DA
167. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
168. Presură Alexandra PSD DA
169. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
170. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
171. Prună Cristina-Mădălina USR DA
172. Radu Anișoara PSD DA
173. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
174. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
175. Rădulescu Alexandru PSD DA
176. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
177. Răduț Violeta PSD DA
178. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
179. Roman Florin-Claudiu PNL DA
180. Roman Ioan Sorin PSD DA
181. Romanescu Cristinel PNL DA
182. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
183. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
184. Sămărtinean Cornel-Mircea PMP DA
185. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
186. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
187. Sefer Cristian-George PSD DA
188. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
189. Seres Dénes UDMR DA
190. Simionca Ionuț PMP DA
191. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
192. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
193. Solomon Adrian PSD DA
194. Spânu Ion PRO Europa DA
195. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
196. Stancu Florinel PRO Europa DA
197. Stativă Irinel Ioan PSD DA
198. Stănescu Alexandru PSD DA
199. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
200. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
201. Surgent Marius-Gheorghe PRO Europa DA
202. Șarapatin Elvira PSD DA
203. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
204. Șimon Gheorghe PSD DA
205. Șișcu George PNL DA
206. Șovăială Constantin PNL DA
207. Ștefan Corneliu PSD DA
208. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
209. Tabugan Ion - DA
210. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
211. Teiș Alina PSD DA
212. Tîlvăr Angel PSD DA
213. Todor Adrian PSD DA
214. Todoran Adrian-Mihăiță PMP NU
215. Toma Ilie PSD DA
216. Trăilă Cristina PNL DA
217. Tudor Beatrice PSD DA
218. Tușa Adriana Diana PSD DA
219. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
220. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
221. Varga Glad-Aurel PNL DA
222. Vasile Daniel Minoritati DA
223. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
224. Vass Levente UDMR DA
225. Văcaru Alin Vasile PRO Europa DA
226. Velcea Nicolae PSD DA
227. Vișan George-Gabriel PSD DA
228. Vîlceanu Dan PNL DA
229. Vîrză Mihăiță PSD DA
230. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
231. Vlăducă Oana-Silvia PRO Europa DA
232. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
233. Zainea Cornel USR DA
234. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
235. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 15 decembrie 2019, 15:06
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro