Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 24.09.2019 > 12:06 Versiunea pentru printare
Marți, 24 septembrie 2019, ora 12:06

Subiect vot: Vot final
PHC 47/2019 privind adoptarea opiniei referitoare la Comunicarea Comisiei către Parlamentul European, Consiliul European, Consiliu, Banca Centrală Europeană, Comitetul Economic și Social European, Comitetul Regiunilor și Banca Europeană de Investiții Abordarea impactului pe care l-ar avea retragerea fără acord a Regatului Unit din Uniune: abordarea coordonată a Uniunii COM (2019) 195
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati PRO Europa Neafil.
- prezenți:245 104 55 20 16 - 8 11 24 7
- voturi pentru (DA):244 104 54 20 16 - 8 11 24 7
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - - -
- abțineri:1 - 1 - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
4. Ampleev Andrian Minoritati DA
5. Andronache Gabriel PNL DA
6. Andrușcă Dănuț PSD DA
7. Antal István-János UDMR DA
8. Anton Anton PRO Europa DA
9. Apjok Norbert UDMR DA
10. Axinte Vasile PSD DA
11. Babuș Radu PSD DA
12. Balan Ioan PNL DA
13. Balint Liviu-Ioan PRO Europa DA
14. Bălănescu Alexandru PRO Europa DA
15. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
16. Bejinariu Eugen PSD DA
17. Bende Sándor UDMR DA
18. Benedek Zacharie UDMR DA
19. Benga Tudor - Vlad USR DA
20. Benkő Erika UDMR DA
21. Bica Dănuț PNL DA
22. Bichineț Corneliu PMP DA
23. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
24. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
25. Bode Lucian Nicolae PNL DA
26. Bodea Marius PNL DA
27. Bogaciu Alexandra-Corina PRO Europa DA
28. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
29. Bontea Vlad PSD DA
30. Boroianu Aurel-Robert PNL DA
31. Borza Remus-Adrian PSD DA
32. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
33. Botez Mihai-Cătălin USR DA
34. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
35. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
36. Budăi Marius-Constantin PSD DA
37. Buican Cristian PNL DA
38. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
39. Bulai Iulian USR DA
40. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
41. Burciu Cristina PSD DA
42. Calista Mara-Daniela PNL DA
43. Calotă Florică Ică PRO Europa DA
44. Căciulă Aurel PSD DA
45. Călin Ion PSD DA
46. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
47. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
48. Cătăniciu Steluța-Gustica PRO Europa DA
49. Cherecheș Florica PNL DA
50. Cherecheș Viorica PNL DA
51. Chiriac Viorel PSD DA
52. Cioabă Petre PSD DA
53. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
54. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
55. Cobuz Maricela PSD DA
56. Cojocaru Petru-Bogdan PSD DA
57. Constantin Daniel PRO Europa DA
58. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
59. Cristache Cătălin PMP DA
60. Csép Éva-Andrea UDMR DA
61. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
62. Csoma Botond UDMR DA
63. Cucșa Marian-Gheorghe - DA
64. Culeafă Mihai PNL DA
65. Cupă Ion - DA
66. Cupșa Ioan PNL DA
67. Dehelean Silviu USR DA
68. Dinu Cristina-Elena PSD DA
69. Dîrzu Ioan PSD DA
70. Dobre Victor Paul PNL DA
71. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
72. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
73. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
74. Drulă Cătălin USR DA
75. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
76. Dunava Costel Neculai PSD DA
77. Erdei Dolóczki István UDMR DA
78. Farago Petru UDMR DA
79. Fădor Angelica PNL DA
80. Floroiu Ionel PSD DA
81. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
82. Furtună Mirela PSD DA
83. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
84. Gavrilescu Grațiela Leocadia - DA
85. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
86. Găină Mihăiță PSD DA
87. Georgescu Laura PSD DA
88. Georgescu Nicolae PSD DA
89. Gerea Andrei Dominic PRO Europa DA
90. Gheorghe Andrei Daniel PNL Abținere
91. Gheorghe Tinel PNL DA
92. Gheorghiu Bogdan PNL DA
93. Gherman Dumitru PSD DA
94. Ghilea Găvrilă PNL DA
95. Gilia Claudia PSD DA
96. Giugea Nicolae PNL DA
97. Goga Octavian PSD DA
98. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
99. Gudu Vasile PNL DA
100. Halici Nicușor PSD DA
101. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
102. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
103. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
104. Huncă Mihaela PRO Europa DA
105. Iancu Iulian PSD DA
106. Iancu Marius-Ionel PSD DA
107. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
108. Ion Stelian-Cristian USR DA
109. Itu Cornel PSD DA
110. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
111. Jivan Luminița-Maria PSD DA
112. Korodi Attila UDMR DA
113. Lazăr Sorin PSD DA
114. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
115. Lovin Dumitru - DA
116. Lungu Tudorița PNL DA
117. Lupașcu Costel PSD DA
118. Lupescu Dumitru USR DA
119. Macovei Silviu Nicu PSD DA
120. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
121. Manole Petre-Florin PSD DA
122. Mareș Mara PNL DA
123. Marica Petru-Sorin PRO Europa DA
124. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
125. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
126. Meiroșu Marilena-Emilia PRO Europa DA
127. Mihalescul Dumitru PNL DA
128. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
129. Mircea Florin PSD DA
130. Mocanu Adrian PRO Europa DA
131. Mocioalcă Ion PRO Europa DA
132. Mohaci Mihai PRO Europa DA
133. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
134. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
135. Movilă Petru PMP DA
136. Mușoiu Ștefan PSD DA
137. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
138. Neagu Nicolae PNL DA
139. Neață Eugen PSD DA
140. Nechifor Cătălin-Ioan PRO Europa DA
141. Nicoară Romeo Florin PNL DA
142. Nicolae Andrei PSD DA
143. Nistor Laurențiu PSD DA
144. Niță Mihai - DA
145. Niță Nicu PSD DA
146. Nosa Iuliu PSD DA
147. Olteanu Daniel - DA
148. Oprea Dumitru PNL DA
149. Oros Nechita-Adrian PNL DA
150. Oteșanu Daniela PSD DA
151. Palăr Ionel PNL DA
152. Pambuccian Varujan Minoritati DA
153. Pană Adriana-Doina PSD DA
154. Paraschiv Rodica PSD DA
155. Pașcan Emil-Marius PMP DA
156. Păle Dănuț PSD DA
157. Petrea Gabriel PSD DA
158. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
159. Petric Octavian PRO Europa DA
160. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
161. Pistru Eusebiu-Manea PRO Europa DA
162. Pop Georgian PRO Europa DA
163. Pop Tudor Rareș USR DA
164. Popa Mihai Valentin PRO Europa DA
165. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
166. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
167. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
168. Preda Cezar-Florin PNL DA
169. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
170. Presură Alexandra PSD DA
171. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
172. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
173. Prună Cristina-Mădălina USR DA
174. Radu Anișoara PSD DA
175. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
176. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
177. Rădulescu Alexandru PSD DA
178. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
179. Răduț Violeta PSD DA
180. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
181. Roman Florin-Claudiu PNL DA
182. Roman Ioan Sorin PSD DA
183. Romanescu Cristinel PNL DA
184. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
185. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
186. Sămărtinean Cornel-Mircea PMP DA
187. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
188. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
189. Sefer Cristian-George PSD DA
190. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
191. Seres Dénes UDMR DA
192. Simionca Ionuț PMP DA
193. Simonis Alfred - Robert PSD DA
194. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
195. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
196. Solomon Adrian PSD DA
197. Spânu Ion PRO Europa DA
198. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
199. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
200. Stancu Florinel PRO Europa DA
201. Stativă Irinel Ioan PSD DA
202. Stănescu Alexandru PSD DA
203. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
204. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
205. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
206. Suciu Matei PSD DA
207. Surgent Marius-Gheorghe PRO Europa DA
208. Șarapatin Elvira PSD DA
209. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
210. Șimon Gheorghe PSD DA
211. Șișcu George PNL DA
212. Șovăială Constantin PNL DA
213. Ștefan Corneliu PSD DA
214. Ștefan Ion PNL DA
215. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
216. Tabugan Ion - DA
217. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
218. Teiș Alina PSD DA
219. Terea Ioan PSD DA
220. Tîlvăr Angel PSD DA
221. Todor Adrian PSD DA
222. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
223. Toma Ilie PSD DA
224. Trăilă Cristina PNL DA
225. Tudor Beatrice PSD DA
226. Turcan Raluca PNL DA
227. Tușa Adriana Diana PSD DA
228. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
229. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
230. Varga Glad-Aurel PNL DA
231. Varga Vasile PNL DA
232. Vasile Daniel Minoritati DA
233. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
234. Vass Levente UDMR DA
235. Văcaru Alin Vasile PRO Europa DA
236. Velcea Nicolae PSD DA
237. Vișan George-Gabriel PSD DA
238. Vîlceanu Dan PNL DA
239. Vîrză Mihăiță PSD DA
240. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
241. Vlăducă Oana-Silvia PRO Europa DA
242. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
243. Zainea Cornel USR DA
244. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
245. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 9 decembrie 2019, 4:41
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro