Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 24.09.2019 > 12:23 Versiunea pentru printare
Marți, 24 septembrie 2019, ora 12:23

Poziție pe
ordinea de zi:
4
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 726/2018 pentru modificarea și completarea Ordonanței Guvernului nr.43/1997 privind regimul drumurilor
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati PRO Europa Neafil.
- prezenți:248 107 51 20 15 - 7 13 28 7
- voturi pentru (DA):227 107 49 1 15 - 7 13 28 7
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - - -
- abțineri:21 - 2 19 - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
4. Ampleev Andrian Minoritati DA
5. Andronache Gabriel PNL DA
6. Andrușcă Dănuț PSD DA
7. Antal István-János UDMR DA
8. Anton Anton PRO Europa DA
9. Apjok Norbert UDMR DA
10. Axinte Vasile PSD DA
11. Babuș Radu PSD DA
12. Balan Ioan PNL DA
13. Balint Liviu-Ioan PRO Europa DA
14. Banias Mircea Marius PRO Europa DA
15. Bălănescu Alexandru PRO Europa DA
16. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
17. Bejinariu Eugen PSD DA
18. Bende Sándor UDMR DA
19. Benedek Zacharie UDMR DA
20. Benga Tudor - Vlad USR Abținere
21. Benkő Erika UDMR DA
22. Bica Dănuț PNL DA
23. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
24. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
25. Bode Lucian Nicolae PNL DA
26. Bodea Marius PNL DA
27. Bogaciu Alexandra-Corina PRO Europa DA
28. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
29. Bontea Vlad PSD DA
30. Boroianu Aurel-Robert PNL DA
31. Borza Remus-Adrian PSD DA
32. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
33. Botez Mihai-Cătălin USR Abținere
34. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
35. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
36. Budăi Marius-Constantin PSD DA
37. Buican Cristian PNL DA
38. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
39. Bulai Iulian USR DA
40. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
41. Burciu Cristina PSD DA
42. Calista Mara-Daniela PNL DA
43. Calotă Florică Ică PRO Europa DA
44. Căciulă Aurel PSD DA
45. Călin Ion PSD DA
46. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
47. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
48. Cătăniciu Steluța-Gustica PRO Europa DA
49. Cherecheș Florica PNL DA
50. Cherecheș Viorica PNL DA
51. Chiriac Viorel PSD DA
52. Cioabă Petre PSD DA
53. Ciocan Dan PSD DA
54. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
55. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
56. Cobuz Maricela PSD DA
57. Cojocaru Petru-Bogdan PSD DA
58. Constantin Daniel PRO Europa DA
59. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
60. Cristache Cătălin PMP DA
61. Csép Éva-Andrea UDMR DA
62. Csoma Botond UDMR DA
63. Cucșa Marian-Gheorghe - DA
64. Culeafă Mihai PNL DA
65. Cupă Ion - DA
66. Cupșa Ioan PNL DA
67. Dehelean Silviu USR Abținere
68. Dinu Cristina-Elena PSD DA
69. Dîrzu Ioan PSD DA
70. Dobre Victor Paul PNL DA
71. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
72. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
73. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
74. Drulă Cătălin USR Abținere
75. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
76. Dunava Costel Neculai PSD DA
77. Erdei Dolóczki István UDMR DA
78. Farago Petru UDMR DA
79. Fădor Angelica PNL DA
80. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
81. Floroiu Ionel PSD DA
82. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
83. Furic Iarco Minoritati DA
84. Furtună Mirela PSD DA
85. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
86. Gavrilescu Grațiela Leocadia - DA
87. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
88. Găină Mihăiță PSD DA
89. Georgescu Laura PSD DA
90. Georgescu Nicolae PSD DA
91. Gerea Andrei Dominic PRO Europa DA
92. Gheorghe Andrei Daniel PNL Abținere
93. Gheorghe Tinel PNL Abținere
94. Gheorghiu Bogdan PNL DA
95. Gherman Dumitru PSD DA
96. Ghilea Găvrilă PNL DA
97. Gilia Claudia PSD DA
98. Goga Octavian PSD DA
99. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
100. Gudu Vasile PNL DA
101. Halici Nicușor PSD DA
102. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
103. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
104. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
105. Huncă Mihaela PRO Europa DA
106. Iancu Iulian PSD DA
107. Iancu Marius-Ionel PSD DA
108. Ibram Iusein Minoritati DA
109. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
110. Ion Stelian-Cristian USR Abținere
111. Itu Cornel PSD DA
112. Iurișniți Cristina-Ionela USR Abținere
113. Jivan Luminița-Maria PSD DA
114. Korodi Attila UDMR DA
115. Lazăr Sorin PSD DA
116. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
117. Lovin Dumitru - DA
118. Lungu Tudorița PNL DA
119. Lupașcu Costel PSD DA
120. Lupescu Dumitru USR Abținere
121. Macovei Silviu Nicu PSD DA
122. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
123. Manole Petre-Florin PSD DA
124. Mareș Mara PNL DA
125. Marica Petru-Sorin PRO Europa DA
126. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
127. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
128. Meiroșu Marilena-Emilia PRO Europa DA
129. Mihalescul Dumitru PNL DA
130. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
131. Mircea Florin PSD DA
132. Mocanu Adrian PRO Europa DA
133. Mocioalcă Ion PRO Europa DA
134. Mohaci Mihai PRO Europa DA
135. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
136. Moșteanu Liviu-Ionuț USR Abținere
137. Movilă Petru PMP DA
138. Mușoiu Ștefan PSD DA
139. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR Abținere
140. Neagu Nicolae PNL DA
141. Neață Eugen PSD DA
142. Nechifor Cătălin-Ioan PRO Europa DA
143. Nicoară Romeo Florin PNL DA
144. Nicolae Andrei PSD DA
145. Nistor Laurențiu PSD DA
146. Niță Mihai - DA
147. Niță Nicu PSD DA
148. Nosa Iuliu PSD DA
149. Olteanu Daniel - DA
150. Oprea Dumitru PNL DA
151. Oros Nechita-Adrian PNL DA
152. Oteșanu Daniela PSD DA
153. Palăr Ionel PNL DA
154. Pambuccian Varujan Minoritati DA
155. Pană Adriana-Doina PSD DA
156. Paraschiv Rodica PSD DA
157. Pașcan Emil-Marius PMP DA
158. Pau Radu - Adrian PRO Europa DA
159. Păle Dănuț PSD DA
160. Petcu Toma-Florin PRO Europa DA
161. Petrea Gabriel PSD DA
162. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
163. Petric Octavian PRO Europa DA
164. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
165. Pistru Eusebiu-Manea PRO Europa DA
166. Ponta Victor-Viorel PRO Europa DA
167. Pop Andrei PSD DA
168. Pop Georgian PRO Europa DA
169. Pop Tudor Rareș USR Abținere
170. Popa Mihai Valentin PRO Europa DA
171. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
172. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
173. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
174. Preda Cezar-Florin PNL DA
175. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
176. Presură Alexandra PSD DA
177. Prisnel Adrian-Claudiu USR Abținere
178. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
179. Prună Cristina-Mădălina USR Abținere
180. Radu Anișoara PSD DA
181. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
182. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
183. Rădulescu Alexandru PSD DA
184. Rădulescu Dan-Răzvan USR Abținere
185. Răduț Violeta PSD DA
186. Rodeanu Bogdan-Ionel USR Abținere
187. Roman Florin-Claudiu PNL DA
188. Roman Ioan Sorin PSD DA
189. Romanescu Cristinel PNL DA
190. Roșca Lucreția PSD DA
191. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
192. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
193. Sămărtinean Cornel-Mircea PMP DA
194. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
195. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
196. Sefer Cristian-George PSD DA
197. Seidler Cristian-Gabriel USR Abținere
198. Seres Dénes UDMR DA
199. Simionca Ionuț PMP DA
200. Simonis Alfred - Robert PSD DA
201. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
202. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
203. Solomon Adrian PSD DA
204. Spânu Ion PRO Europa DA
205. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR Abținere
206. Stancu Florinel PRO Europa DA
207. Stativă Irinel Ioan PSD DA
208. Stănescu Alexandru PSD DA
209. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
210. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
211. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
212. Suciu Matei PSD DA
213. Surgent Marius-Gheorghe PRO Europa DA
214. Șarapatin Elvira PSD DA
215. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
216. Șimon Gheorghe PSD DA
217. Șișcu George PNL DA
218. Șovăială Constantin PNL DA
219. Ștefan Corneliu PSD DA
220. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
221. Tabugan Ion - DA
222. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
223. Teiș Alina PSD DA
224. Tîlvăr Angel PSD DA
225. Todor Adrian PSD DA
226. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
227. Toma Ilie PSD DA
228. Trăilă Cristina PNL DA
229. Tudor Beatrice PSD DA
230. Turcan Raluca PNL DA
231. Tușa Adriana Diana PSD DA
232. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR Abținere
233. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
234. Varga Glad-Aurel PNL DA
235. Varga Vasile PNL DA
236. Vasile Daniel Minoritati DA
237. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
238. Vasilică Radu Costin PSD DA
239. Văcaru Alin Vasile PRO Europa DA
240. Velcea Nicolae PSD DA
241. Vișan George-Gabriel PSD DA
242. Vîrză Mihăiță PSD DA
243. Vlad Sergiu Cosmin USR Abținere
244. Vlăducă Oana-Silvia PRO Europa DA
245. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
246. Zainea Cornel USR Abținere
247. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
248. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 7 decembrie 2019, 18:51
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro