Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 24.09.2019 > 12:24 Versiunea pentru printare
Marți, 24 septembrie 2019, ora 12:24

Poziție pe
ordinea de zi:
12
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 14/2018 privind respingerea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.80/2017 pentru modificarea art.8 alin.(1) din Legea nr.360/2013 privind constituirea și menținerea unui nivel minim de rezerve de țiței și de produse petroliere
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati PRO Europa Neafil.
- prezenți:255 106 53 20 16 - 8 14 30 8
- voturi pentru (DA):255 106 53 20 16 - 8 14 30 8
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
4. Ampleev Andrian Minoritati DA
5. Andronache Gabriel PNL DA
6. Andrușcă Dănuț PSD DA
7. Antal István-János UDMR DA
8. Anton Anton PRO Europa DA
9. Apjok Norbert UDMR DA
10. Avram Constantin PRO Europa DA
11. Axinte Vasile PSD DA
12. Babuș Radu PSD DA
13. Balan Ioan PNL DA
14. Balint Liviu-Ioan PRO Europa DA
15. Banias Mircea Marius PRO Europa DA
16. Bălănescu Alexandru PRO Europa DA
17. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
18. Bejinariu Eugen PSD DA
19. Bende Sándor UDMR DA
20. Benedek Zacharie UDMR DA
21. Benga Tudor - Vlad USR DA
22. Benkő Erika UDMR DA
23. Bica Dănuț PNL DA
24. Bichineț Corneliu PMP DA
25. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
26. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
27. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
28. Bode Lucian Nicolae PNL DA
29. Bodea Marius PNL DA
30. Bogaciu Alexandra-Corina PRO Europa DA
31. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
32. Bontea Vlad PSD DA
33. Boroianu Aurel-Robert PNL DA
34. Borza Remus-Adrian PSD DA
35. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
36. Botez Mihai-Cătălin USR DA
37. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
38. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
39. Budăi Marius-Constantin PSD DA
40. Buican Cristian PNL DA
41. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
42. Bulai Iulian USR DA
43. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
44. Burciu Cristina PSD DA
45. Calista Mara-Daniela PNL DA
46. Calotă Florică Ică PRO Europa DA
47. Căciulă Aurel PSD DA
48. Călin Ion PSD DA
49. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
50. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
51. Cătăniciu Steluța-Gustica PRO Europa DA
52. Cherecheș Florica PNL DA
53. Cherecheș Viorica PNL DA
54. Chiriac Viorel PSD DA
55. Cioabă Petre PSD DA
56. Ciocan Dan PSD DA
57. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
58. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
59. Cîmpeanu Sorin Mihai PRO Europa DA
60. Cobuz Maricela PSD DA
61. Cojocaru Petru-Bogdan PSD DA
62. Constantin Daniel PRO Europa DA
63. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
64. Cristache Cătălin PMP DA
65. Csép Éva-Andrea UDMR DA
66. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
67. Csoma Botond UDMR DA
68. Cucșa Marian-Gheorghe - DA
69. Culeafă Mihai PNL DA
70. Cupă Ion - DA
71. Cupșa Ioan PNL DA
72. Dehelean Silviu USR DA
73. Dinu Cristina-Elena PSD DA
74. Dîrzu Ioan PSD DA
75. Dobre Victor Paul PNL DA
76. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
77. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
78. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
79. Drulă Cătălin USR DA
80. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
81. Dunava Costel Neculai PSD DA
82. Erdei Dolóczki István UDMR DA
83. Farago Petru UDMR DA
84. Fădor Angelica PNL DA
85. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
86. Floroiu Ionel PSD DA
87. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
88. Furic Iarco Minoritati DA
89. Furtună Mirela PSD DA
90. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
91. Gavrilescu Grațiela Leocadia - DA
92. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
93. Găină Mihăiță PSD DA
94. Georgescu Laura PSD DA
95. Georgescu Nicolae PSD DA
96. Gerea Andrei Dominic PRO Europa DA
97. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
98. Gheorghe Tinel PNL DA
99. Gheorghiu Bogdan PNL DA
100. Gherman Dumitru PSD DA
101. Ghilea Găvrilă PNL DA
102. Gilia Claudia PSD DA
103. Giugea Nicolae PNL DA
104. Goga Octavian PSD DA
105. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
106. Gudu Vasile PNL DA
107. Halici Nicușor PSD DA
108. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
109. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
110. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
111. Huncă Mihaela PRO Europa DA
112. Iancu Iulian PSD DA
113. Iancu Marius-Ionel PSD DA
114. Ibram Iusein Minoritati DA
115. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
116. Ion Stelian-Cristian USR DA
117. Itu Cornel PSD DA
118. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
119. Jivan Luminița-Maria PSD DA
120. Korodi Attila UDMR DA
121. Lazăr Sorin PSD DA
122. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
123. Lovin Dumitru - DA
124. Lungu Tudorița PNL DA
125. Lupașcu Costel PSD DA
126. Lupescu Dumitru USR DA
127. Macovei Silviu Nicu PSD DA
128. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
129. Manole Petre-Florin PSD DA
130. Mareș Mara PNL DA
131. Marica Petru-Sorin PRO Europa DA
132. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
133. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
134. Meiroșu Marilena-Emilia PRO Europa DA
135. Mihalescul Dumitru PNL DA
136. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
137. Mircea Florin PSD DA
138. Mocanu Adrian PRO Europa DA
139. Mocioalcă Ion PRO Europa DA
140. Mohaci Mihai PRO Europa DA
141. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
142. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
143. Movilă Petru PMP DA
144. Mușoiu Ștefan PSD DA
145. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
146. Neagu Nicolae PNL DA
147. Neață Eugen PSD DA
148. Nechifor Cătălin-Ioan PRO Europa DA
149. Nicoară Romeo Florin PNL DA
150. Nicolae Andrei PSD DA
151. Nistor Laurențiu PSD DA
152. Niță Mihai - DA
153. Niță Nicu PSD DA
154. Nosa Iuliu PSD DA
155. Olteanu Daniel - DA
156. Oprea Dumitru PNL DA
157. Oprișcan Mihai Doru - DA
158. Oros Nechita-Adrian PNL DA
159. Oteșanu Daniela PSD DA
160. Palăr Ionel PNL DA
161. Pambuccian Varujan Minoritati DA
162. Pană Adriana-Doina PSD DA
163. Paraschiv Rodica PSD DA
164. Pașcan Emil-Marius PMP DA
165. Pau Radu - Adrian PRO Europa DA
166. Păle Dănuț PSD DA
167. Petcu Toma-Florin PRO Europa DA
168. Petrea Gabriel PSD DA
169. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
170. Petric Octavian PRO Europa DA
171. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
172. Pistru Eusebiu-Manea PRO Europa DA
173. Ponta Victor-Viorel PRO Europa DA
174. Pop Andrei PSD DA
175. Pop Georgian PRO Europa DA
176. Pop Tudor Rareș USR DA
177. Popa Mihai Valentin PRO Europa DA
178. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
179. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
180. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
181. Preda Cezar-Florin PNL DA
182. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
183. Presură Alexandra PSD DA
184. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
185. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
186. Prună Cristina-Mădălina USR DA
187. Radu Anișoara PSD DA
188. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
189. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
190. Rădulescu Alexandru PSD DA
191. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
192. Răduț Violeta PSD DA
193. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
194. Roman Florin-Claudiu PNL DA
195. Roman Ioan Sorin PSD DA
196. Romanescu Cristinel PNL DA
197. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
198. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
199. Sămărtinean Cornel-Mircea PMP DA
200. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
201. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
202. Sefer Cristian-George PSD DA
203. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
204. Seres Dénes UDMR DA
205. Simionca Ionuț PMP DA
206. Simonis Alfred - Robert PSD DA
207. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
208. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
209. Solomon Adrian PSD DA
210. Spânu Ion PRO Europa DA
211. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
212. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
213. Stancu Florinel PRO Europa DA
214. Stativă Irinel Ioan PSD DA
215. Stănescu Alexandru PSD DA
216. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
217. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
218. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
219. Suciu Matei PSD DA
220. Surgent Marius-Gheorghe PRO Europa DA
221. Șarapatin Elvira PSD DA
222. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
223. Șimon Gheorghe PSD DA
224. Șișcu George PNL DA
225. Șovăială Constantin PNL DA
226. Ștefan Corneliu PSD DA
227. Ștefan Ion PNL DA
228. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
229. Tabugan Ion - DA
230. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
231. Teiș Alina PSD DA
232. Tîlvăr Angel PSD DA
233. Todor Adrian PSD DA
234. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
235. Toma Ilie PSD DA
236. Tudor Beatrice PSD DA
237. Turcan Raluca PNL DA
238. Tușa Adriana Diana PSD DA
239. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
240. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
241. Varga Vasile PNL DA
242. Vasile Daniel Minoritati DA
243. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
244. Vasilică Radu Costin PSD DA
245. Văcaru Alin Vasile PRO Europa DA
246. Velcea Nicolae PSD DA
247. Vișan George-Gabriel PSD DA
248. Vîlceanu Dan PNL DA
249. Vîrză Mihăiță PSD DA
250. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
251. Vlăducă Oana-Silvia PRO Europa DA
252. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
253. Zainea Cornel USR DA
254. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
255. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 9 decembrie 2019, 7:35
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro