Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 24.09.2019 > 12:25 Versiunea pentru printare
Marți, 24 septembrie 2019, ora 12:25

Poziție pe
ordinea de zi:
5
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 279/2019 pentru modificarea și completarea Legii nr.346/2006 privind organizarea și funcționarea Ministerului Apărării Naționale
- lege organică
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati PRO Europa Neafil.
- prezenți:252 101 54 20 17 - 8 14 30 8
- voturi pentru (DA):242 92 54 20 16 - 8 14 30 8
- voturi împotrivă (NU):4 4 - - - - - - - -
- abțineri:6 5 - - 1 - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
4. Ampleev Andrian Minoritati DA
5. Andronache Gabriel PNL DA
6. Andrușcă Dănuț PSD DA
7. Antal István-János UDMR DA
8. Anton Anton PRO Europa DA
9. Apjok Norbert UDMR DA
10. Avram Constantin PRO Europa DA
11. Axinte Vasile PSD DA
12. Balan Ioan PNL DA
13. Balint Liviu-Ioan PRO Europa DA
14. Banias Mircea Marius PRO Europa DA
15. Bălănescu Alexandru PRO Europa DA
16. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
17. Bende Sándor UDMR DA
18. Benedek Zacharie UDMR DA
19. Benga Tudor - Vlad USR DA
20. Benkő Erika UDMR DA
21. Bica Dănuț PNL DA
22. Bichineț Corneliu PMP DA
23. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
24. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
25. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
26. Bode Lucian Nicolae PNL DA
27. Bodea Marius PNL DA
28. Bogaciu Alexandra-Corina PRO Europa DA
29. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
30. Bontea Vlad PSD DA
31. Boroianu Aurel-Robert PNL DA
32. Borza Remus-Adrian PSD DA
33. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
34. Botez Mihai-Cătălin USR DA
35. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
36. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
37. Budăi Marius-Constantin PSD DA
38. Buican Cristian PNL DA
39. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
40. Bulai Iulian USR DA
41. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
42. Burciu Cristina PSD DA
43. Calista Mara-Daniela PNL DA
44. Calotă Florică Ică PRO Europa DA
45. Căciulă Aurel PSD DA
46. Călin Ion PSD DA
47. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
48. Cătăniciu Steluța-Gustica PRO Europa DA
49. Cherecheș Florica PNL DA
50. Cherecheș Viorica PNL DA
51. Chiriac Viorel PSD DA
52. Cioabă Petre PSD DA
53. Ciocan Dan PSD DA
54. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
55. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
56. Cîmpeanu Sorin Mihai PRO Europa DA
57. Cîtea Vasile PSD DA
58. Cobuz Maricela PSD DA
59. Cojocaru Petru-Bogdan PSD DA
60. Constantin Daniel PRO Europa DA
61. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
62. Cristache Cătălin PMP DA
63. Csép Éva-Andrea UDMR DA
64. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
65. Csoma Botond UDMR DA
66. Cucșa Marian-Gheorghe - DA
67. Culeafă Mihai PNL DA
68. Cupă Ion - DA
69. Dehelean Silviu USR DA
70. Dinu Cristina-Elena PSD DA
71. Dîrzu Ioan PSD DA
72. Dobre Victor Paul PNL DA
73. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
74. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
75. Drulă Cătălin USR DA
76. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
77. Dunava Costel Neculai PSD DA
78. Erdei Dolóczki István UDMR DA
79. Farago Petru UDMR DA
80. Fădor Angelica PNL DA
81. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
82. Floroiu Ionel PSD DA
83. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
84. Furic Iarco Minoritati DA
85. Furtună Mirela PSD DA
86. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
87. Gavrilescu Grațiela Leocadia - DA
88. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
89. Găină Mihăiță PSD DA
90. Georgescu Laura PSD DA
91. Georgescu Nicolae PSD DA
92. Gerea Andrei Dominic PRO Europa DA
93. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
94. Gheorghe Tinel PNL DA
95. Gheorghiu Bogdan PNL DA
96. Gherman Dumitru PSD DA
97. Ghilea Găvrilă PNL DA
98. Gilia Claudia PSD DA
99. Giugea Nicolae PNL DA
100. Goga Octavian PSD DA
101. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
102. Gudu Vasile PNL DA
103. Halici Nicușor PSD DA
104. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
105. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
106. Huncă Mihaela PRO Europa DA
107. Iancu Iulian PSD DA
108. Iancu Marius-Ionel PSD DA
109. Ibram Iusein Minoritati DA
110. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
111. Ion Stelian-Cristian USR DA
112. Itu Cornel PSD DA
113. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
114. Jivan Luminița-Maria PSD DA
115. Korodi Attila UDMR DA
116. Lazăr Sorin PSD DA
117. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
118. Lovin Dumitru - DA
119. Lungu Tudorița PNL DA
120. Lupașcu Costel PSD DA
121. Lupescu Dumitru USR DA
122. Macovei Silviu Nicu PSD DA
123. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
124. Manole Petre-Florin PSD DA
125. Mareș Mara PNL DA
126. Marica Petru-Sorin PRO Europa DA
127. Márton Árpád-Francisc UDMR Abținere
128. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
129. Meiroșu Marilena-Emilia PRO Europa DA
130. Mihalescul Dumitru PNL DA
131. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD Abținere
132. Mircea Florin PSD DA
133. Mocanu Adrian PRO Europa DA
134. Mocioalcă Ion PRO Europa DA
135. Mohaci Mihai PRO Europa DA
136. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
137. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
138. Movilă Petru PMP DA
139. Mușoiu Ștefan PSD DA
140. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
141. Neagu Nicolae PNL DA
142. Neață Eugen PSD DA
143. Nechifor Cătălin-Ioan PRO Europa DA
144. Nicoară Romeo Florin PNL DA
145. Nicolae Andrei PSD DA
146. Nistor Laurențiu PSD DA
147. Niță Mihai - DA
148. Niță Nicu PSD DA
149. Nosa Iuliu PSD DA
150. Olteanu Daniel - DA
151. Oprea Dumitru PNL DA
152. Oprișcan Mihai Doru - DA
153. Oros Nechita-Adrian PNL DA
154. Oteșanu Daniela PSD DA
155. Palăr Ionel PNL DA
156. Pambuccian Varujan Minoritati DA
157. Pană Adriana-Doina PSD DA
158. Paraschiv Rodica PSD DA
159. Pașcan Emil-Marius PMP DA
160. Pau Radu - Adrian PRO Europa DA
161. Păle Dănuț PSD DA
162. Petcu Toma-Florin PRO Europa DA
163. Petrea Gabriel PSD DA
164. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
165. Petric Octavian PRO Europa DA
166. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
167. Pistru Eusebiu-Manea PRO Europa DA
168. Ponta Victor-Viorel PRO Europa DA
169. Pop Andrei PSD DA
170. Pop Georgian PRO Europa DA
171. Pop Tudor Rareș USR DA
172. Popa Mihai Valentin PRO Europa DA
173. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
174. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
175. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
176. Preda Cezar-Florin PNL DA
177. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
178. Presură Alexandra PSD DA
179. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
180. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
181. Prună Cristina-Mădălina USR DA
182. Radu Anișoara PSD DA
183. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
184. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
185. Rădulescu Alexandru PSD DA
186. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
187. Răduț Violeta PSD Abținere
188. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
189. Roman Florin-Claudiu PNL DA
190. Roman Ioan Sorin PSD DA
191. Romanescu Cristinel PNL DA
192. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
193. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
194. Sămărtinean Cornel-Mircea PMP DA
195. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
196. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
197. Sefer Cristian-George PSD DA
198. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
199. Seres Dénes UDMR DA
200. Simionca Ionuț PMP DA
201. Simonis Alfred - Robert PSD Abținere
202. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
203. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
204. Solomon Adrian PSD NU
205. Spânu Ion PRO Europa DA
206. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
207. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
208. Stancu Florinel PRO Europa DA
209. Stativă Irinel Ioan PSD DA
210. Stănescu Alexandru PSD DA
211. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
212. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
213. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
214. Suciu Matei PSD DA
215. Surgent Marius-Gheorghe PRO Europa DA
216. Șarapatin Elvira PSD DA
217. Șerban Ciprian-Constantin PSD Abținere
218. Șimon Gheorghe PSD NU
219. Șișcu George PNL DA
220. Șovăială Constantin PNL DA
221. Ștefan Corneliu PSD DA
222. Ștefan Ion PNL DA
223. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
224. Tabugan Ion - DA
225. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
226. Teiș Alina PSD DA
227. Tîlvăr Angel PSD DA
228. Todor Adrian PSD Abținere
229. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
230. Toma Ilie PSD DA
231. Trăilă Cristina PNL DA
232. Tudor Beatrice PSD DA
233. Turcan Raluca PNL DA
234. Tușa Adriana Diana PSD DA
235. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
236. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
237. Varga Glad-Aurel PNL DA
238. Varga Vasile PNL DA
239. Vasile Daniel Minoritati DA
240. Vasilescu Lia Olguța PSD NU
241. Vasilică Radu Costin PSD DA
242. Vass Levente UDMR DA
243. Văcaru Alin Vasile PRO Europa DA
244. Velcea Nicolae PSD DA
245. Vișan George-Gabriel PSD DA
246. Vîlceanu Dan PNL DA
247. Vîrză Mihăiță PSD DA
248. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
249. Vlăducă Oana-Silvia PRO Europa DA
250. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
251. Zainea Cornel USR DA
252. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 9 decembrie 2019, 5:14
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro