Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 02.10.2019 > 12:04 Versiunea pentru printare
Miercuri, 2 octombrie 2019, ora 12:04

Poziție pe
ordinea de zi:
2
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 102/2019 pentru modificarea și completarea Legii nr.132/2010 privind colectarea selectivă a deșeurilor în instituțiile publice
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati PRO Europa Neafil.
- prezenți:239 102 50 22 15 - 4 12 28 6
- voturi pentru (DA):238 101 50 22 15 - 4 12 28 6
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - - -
- abțineri:1 1 - - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Ampleev Andrian Minoritati DA
3. Antal István-János UDMR DA
4. Anton Anton PRO Europa DA
5. Apjok Norbert UDMR DA
6. Ardelean Ben-Oni PNL DA
7. Arsu Alin-Ionuț USR DA
8. Avram Constantin PRO Europa DA
9. Axinte Vasile PSD DA
10. Babuș Radu PSD DA
11. Balan Ioan PNL DA
12. Balint Liviu-Ioan PRO Europa DA
13. Banias Mircea Marius PRO Europa DA
14. Băișanu Ștefan-Alexandru - DA
15. Bănicioiu Nicolae PRO Europa DA
16. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
17. Bejinariu Eugen PSD DA
18. Bende Sándor UDMR DA
19. Benedek Zacharie UDMR DA
20. Benga Tudor - Vlad USR DA
21. Bica Dănuț PNL DA
22. Bichineț Corneliu PMP DA
23. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
24. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
25. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
26. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
27. Bode Lucian Nicolae PNL DA
28. Bodea Marius PNL DA
29. Bogaciu Alexandra-Corina PRO Europa DA
30. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
31. Bontea Vlad PSD DA
32. Borza Remus-Adrian PSD DA
33. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD Abținere
34. Bran Ioana PSD DA
35. Budăi Marius-Constantin PSD DA
36. Buican Cristian PNL DA
37. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
38. Bulai Iulian USR DA
39. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
40. Burciu Cristina PSD DA
41. Calista Mara-Daniela PNL DA
42. Calotă Florică Ică PRO Europa DA
43. Căciulă Aurel PSD DA
44. Călin Ion PSD DA
45. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
46. Cătăniciu Steluța-Gustica PRO Europa DA
47. Cherecheș Florica PNL DA
48. Chichirău Cosette-Paula USR DA
49. Chiriac Viorel PSD DA
50. Cioabă Petre PSD DA
51. Ciocan Dan PSD DA
52. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
53. Cobuz Maricela PSD DA
54. Cocoș Vasile PSD DA
55. Cojocaru Petru-Bogdan PSD DA
56. Constantin Daniel PRO Europa DA
57. Cosma Lavinia-Corina USR DA
58. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
59. Cristache Cătălin PMP DA
60. Cucșa Marian-Gheorghe - DA
61. Cupă Ion - DA
62. Cupșa Ioan PNL DA
63. Dehelean Silviu USR DA
64. Dinu Cristina-Elena PSD DA
65. Dîrzu Ioan PSD DA
66. Dobre Mircea-Titus PRO Europa DA
67. Dobre Victor Paul PNL DA
68. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
69. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
70. Dohotaru Adrian-Octavian - DA
71. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
72. Dunava Costel Neculai PSD DA
73. Durbacă Eugen PRO Europa DA
74. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
75. Erdei Dolóczki István UDMR DA
76. Farago Petru UDMR DA
77. Fădor Angelica PNL DA
78. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
79. Florea Oana-Consuela PSD DA
80. Floroiu Ionel PSD DA
81. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
82. Furic Iarco Minoritati DA
83. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
84. Gavrilă Camelia PSD DA
85. Gavrilescu Grațiela Leocadia - DA
86. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
87. Georgescu Laura PSD DA
88. Georgescu Nicolae PSD DA
89. Gerea Andrei Dominic PRO Europa DA
90. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
91. Gheorghe Tinel PNL DA
92. Gheorghiu Bogdan PNL DA
93. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
94. Gherman Dumitru PSD DA
95. Ghilea Găvrilă PNL DA
96. Gilia Claudia PSD DA
97. Goga Octavian PSD DA
98. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
99. Gudu Vasile PNL DA
100. Halici Nicușor PSD DA
101. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
102. Hărătău Elena PSD DA
103. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
104. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
105. Huncă Mihaela PRO Europa DA
106. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
107. Iancu Iulian PSD DA
108. Iancu Marius-Ionel PSD DA
109. Ibram Iusein Minoritati DA
110. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
111. Ion Stelian-Cristian USR DA
112. Ionescu George PNL DA
113. Ioniță Antoneta PNL DA
114. Iordache Florin PSD DA
115. Korodi Attila UDMR DA
116. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
117. Lazăr Sorin PSD DA
118. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
119. Longher Victoria Minoritati DA
120. Lovin Dumitru - DA
121. Lungu Tudorița PNL DA
122. Lupașcu Costel PSD DA
123. Lupescu Dumitru USR DA
124. Macovei Silviu Nicu PSD DA
125. Manole Petre-Florin PSD DA
126. Marica Petru-Sorin PRO Europa DA
127. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
128. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
129. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
130. Mircea Florin PSD DA
131. Mocanu Adrian PRO Europa DA
132. Mocioalcă Ion PRO Europa DA
133. Mohaci Mihai PRO Europa DA
134. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
135. Mușoiu Ștefan PSD DA
136. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
137. Neagu Nicolae PNL DA
138. Neață Eugen PSD DA
139. Nechifor Cătălin-Ioan PRO Europa DA
140. Nicoară Romeo Florin PNL DA
141. Nicolae Andrei PSD DA
142. Nistor Laurențiu PSD DA
143. Niță Nicu PSD DA
144. Nosa Iuliu PSD DA
145. Oprea Dumitru PNL DA
146. Oprișcan Mihai Doru PRO Europa DA
147. Oros Nechita-Adrian PNL DA
148. Oteșanu Daniela PSD DA
149. Palăr Ionel PNL DA
150. Pambuccian Varujan Minoritati DA
151. Pană Adriana-Doina PSD DA
152. Paraschiv Rodica PSD DA
153. Pașcan Emil-Marius PMP DA
154. Păle Dănuț PSD DA
155. Petcu Toma-Florin PRO Europa DA
156. Petrea Gabriel PSD DA
157. Petric Octavian PRO Europa DA
158. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
159. Ponta Victor-Viorel PRO Europa DA
160. Pop Andrei PSD DA
161. Pop Georgian PRO Europa DA
162. Pop Tudor Rareș USR DA
163. Popa Florin PSD DA
164. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
165. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
166. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
167. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
168. Presură Alexandra PSD DA
169. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
170. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
171. Prună Cristina-Mădălina USR DA
172. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
173. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
174. Rădulescu Alexandru PSD DA
175. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
176. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
177. Răduț Violeta PSD DA
178. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
179. Roman Florin-Claudiu PNL DA
180. Romanescu Cristinel PNL DA
181. Roșca Lucreția PSD DA
182. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
183. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
184. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
185. Sefer Cristian-George PSD DA
186. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
187. Seres Dénes UDMR DA
188. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
189. Simion Lucian-Eduard PSD DA
190. Simionca Ionuț PMP DA
191. Simonis Alfred - Robert PSD DA
192. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
193. Solomon Adrian PSD DA
194. Spânu Ion PRO Europa DA
195. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
196. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
197. Stancu Florinel PRO Europa DA
198. Stativă Irinel Ioan PSD DA
199. Stănescu Alexandru PSD DA
200. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
201. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
202. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
203. Suciu Matei PSD DA
204. Surgent Marius-Gheorghe PRO Europa DA
205. Szabó Ödön UDMR DA
206. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
207. Șimon Gheorghe PSD DA
208. Șișcu George PNL DA
209. Șotcan Theodora PSD DA
210. Șova Lucian PSD DA
211. Șovăială Constantin PNL DA
212. Ștefan Corneliu PSD DA
213. Ștefan Ion PNL DA
214. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
215. Tabugan Ion PRO Europa DA
216. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
217. Teiș Alina PSD DA
218. Toma Ilie PSD DA
219. Trăilă Cristina PNL DA
220. Tripa Florin-Dan PSD DA
221. Tudor Beatrice PSD DA
222. Turcan Raluca PNL DA
223. Tușa Adriana Diana PSD DA
224. Țachianu Marian PSD DA
225. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
226. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
227. Varga Vasile PNL DA
228. Vasile Daniel Minoritati DA
229. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
230. Vass Levente UDMR DA
231. Vexler Silviu Minoritati DA
232. Vișan George-Gabriel PSD DA
233. Vîlceanu Dan PNL DA
234. Vîrză Mihăiță PSD DA
235. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
236. Vlăducă Oana-Silvia PRO Europa DA
237. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
238. Weber Mihai PSD DA
239. Zainea Cornel USR DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 20 februarie 2020, 5:07
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro