Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 07.10.2019 > 16:10 Versiunea pentru printare
Luni, 7 octombrie 2019, ora 16:10

Subiect vot: Modificare ordine de zi
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati PRO Europa Neafil.
- prezenți:209 103 35 20 12 - 9 12 15 3
- voturi pentru (DA):201 103 35 19 12 - 3 12 14 3
- voturi împotrivă (NU):1 - - - - - - - 1 -
- abțineri:7 - - 1 - - 6 - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Alexe Costel PNL DA
2. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
3. Ampleev Andrian Minoritati DA
4. Andronache Gabriel PNL DA
5. Andrușcă Dănuț PSD DA
6. Anton Anton PRO Europa DA
7. Arsu Alin-Ionuț USR DA
8. Axinte Vasile PSD DA
9. Babuș Radu PSD DA
10. Balan Ioan PNL DA
11. Bălănescu Alexandru PRO Europa DA
12. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
13. Bejinariu Eugen PSD DA
14. Bende Sándor UDMR DA
15. Benedek Zacharie UDMR DA
16. Benga Tudor - Vlad USR DA
17. Benkő Erika UDMR DA
18. Bica Dănuț PNL DA
19. Bichineț Corneliu PMP DA
20. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
21. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
22. Bode Lucian Nicolae PNL DA
23. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
24. Bontea Vlad PSD DA
25. Borza Remus-Adrian PSD DA
26. Botez Mihai-Cătălin USR DA
27. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP Abținere
28. Bran Ioana PSD DA
29. Budăi Marius-Constantin PSD DA
30. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
31. Bulai Iulian USR DA
32. Calista Mara-Daniela PNL DA
33. Căciulă Aurel PSD DA
34. Călin Ion PSD DA
35. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
36. Cherecheș Florica PNL DA
37. Cherecheș Viorica PNL DA
38. Chichirău Cosette-Paula USR DA
39. Chiriac Viorel PSD DA
40. Cioabă Petre PSD DA
41. Ciocan Dan PSD DA
42. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
43. Cîtea Vasile PSD DA
44. Cobuz Maricela PSD DA
45. Codreanu Constantin PMP DA
46. Cojocaru Petru-Bogdan PSD DA
47. Constantin Daniel PRO Europa DA
48. Csép Éva-Andrea UDMR DA
49. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
50. Cucșa Marian-Gheorghe - DA
51. Dehelean Silviu USR DA
52. Dinu Cristina-Elena PSD DA
53. Dîrzu Ioan PSD DA
54. Dobre Victor Paul PNL DA
55. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
56. Dobrovie Matei-Adrian PNL DA
57. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
58. Erdei Dolóczki István UDMR DA
59. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
60. Florea Damian PRO Europa DA
61. Floroiu Ionel PSD DA
62. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
63. Furic Iarco Minoritati DA
64. Furtună Mirela PSD DA
65. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
66. Gavrilă Camelia PSD DA
67. Gavrilescu Grațiela Leocadia - DA
68. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
69. Georgescu Laura PSD DA
70. Georgescu Nicolae PSD DA
71. Gheorghe Tinel PNL DA
72. Gherman Dumitru PSD DA
73. Gilia Claudia PSD DA
74. Goga Octavian PSD DA
75. Gudu Vasile PNL DA
76. Halici Nicușor PSD DA
77. Hărătău Elena PSD DA
78. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
79. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
80. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
81. Iancu Iulian PSD DA
82. Iftimie Neculai PSD DA
83. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
84. Ion Stelian-Cristian USR DA
85. Ioniță Antoneta PNL DA
86. Iordache Florin PSD DA
87. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
88. Jivan Luminița-Maria PSD DA
89. Lazăr Sorin PSD DA
90. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
91. Lovin Dumitru PRO Europa DA
92. Lungu Tudorița PNL DA
93. Lupescu Dumitru USR DA
94. Macovei Silviu Nicu PSD DA
95. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
96. Manole Petre-Florin PSD DA
97. Marica Petru-Sorin PRO Europa DA
98. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
99. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
100. Meiroșu Marilena-Emilia PRO Europa DA
101. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
102. Mircea Florin PSD DA
103. Mohaci Mihai PRO Europa DA
104. Moise Costin-Sebastian PMP Abținere
105. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
106. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
107. Movilă Petru PMP Abținere
108. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
109. Neagu Nicolae PNL DA
110. Neață Eugen PSD DA
111. Nicoară Romeo Florin PNL DA
112. Nicolae Andrei PSD DA
113. Nistor Laurențiu PSD DA
114. Niță Mihai - DA
115. Niță Nicu PSD DA
116. Nosa Iuliu PSD DA
117. Oprea Dumitru PNL DA
118. Oros Nechita-Adrian PNL DA
119. Oteșanu Daniela PSD DA
120. Pambuccian Varujan Minoritati DA
121. Pană Adriana-Doina PSD DA
122. Paraschiv Rodica PSD DA
123. Pașcan Emil-Marius PMP Abținere
124. Pau Radu - Adrian PRO Europa DA
125. Păle Dănuț PSD DA
126. Petrea Gabriel PSD DA
127. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
128. Petric Octavian PRO Europa DA
129. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
130. Pop Andrei PSD DA
131. Pop Tudor Rareș USR DA
132. Popa Florin PSD DA
133. Popa Mihai Valentin PRO Europa DA
134. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
135. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
136. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
137. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
138. Presură Alexandra PSD DA
139. Prună Cristina-Mădălina USR DA
140. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
141. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
142. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
143. Rădulescu Alexandru PSD DA
144. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
145. Răduț Violeta PSD DA
146. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
147. Roman Florin-Claudiu PNL DA
148. Roman Ioan Sorin PSD DA
149. Romanescu Cristinel PNL DA
150. Roșca Lucreția PSD DA
151. Rotaru Alexandru PSD DA
152. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
153. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
154. Sefer Cristian-George PSD DA
155. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
156. Seres Dénes UDMR DA
157. Simion Lucian-Eduard PSD DA
158. Simionca Ionuț PMP Abținere
159. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
160. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
161. Solomon Adrian PSD DA
162. Spânu Ion PRO Europa NU
163. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
164. Stan Viorel PSD DA
165. Stancu Florinel PRO Europa DA
166. Stativă Irinel Ioan PSD DA
167. Stănescu Alexandru PSD DA
168. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
169. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
170. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
171. Szabó Ödön UDMR DA
172. Șarapatin Elvira PSD DA
173. Șimon Gheorghe PSD DA
174. Șișcu George PNL DA
175. Șotcan Theodora PSD DA
176. Șovăială Constantin PNL DA
177. Ștefan Corneliu PSD DA
178. Ștefan Ion PNL DA
179. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
180. Teiș Alina PSD DA
181. Terea Ioan PSD DA
182. Tîlvăr Angel PSD DA
183. Todoran Adrian-Mihăiță PMP Abținere
184. Toma Ilie PSD DA
185. Tripa Florin-Dan PSD DA
186. Tudor Beatrice PSD DA
187. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
188. Tușa Adriana Diana PSD DA
189. Țachianu Marian PSD DA
190. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
191. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
192. Varga Glad-Aurel PNL DA
193. Varga Vasile PNL DA
194. Vasile Daniel Minoritati DA
195. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
196. Vass Levente UDMR DA
197. Văcaru Alin Vasile PRO Europa DA
198. Velcea Nicolae PSD DA
199. Vexler Silviu Minoritati DA
200. Vișan George-Gabriel PSD DA
201. Vîlceanu Dan PNL DA
202. Vîrză Mihăiță PSD DA
203. Vlad Sergiu Cosmin USR Abținere
204. Vlăducă Oana-Silvia PRO Europa DA
205. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
206. Weber Mihai PSD DA
207. Zainea Cornel USR DA
208. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
209. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 23 februarie 2020, 4:37
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro