Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 08.10.2019 > 11:14 Versiunea pentru printare
Marți, 8 octombrie 2019, ora 11:14

Subiect vot: Pl 170/2019 amr.1
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati PRO Europa
- prezenți:153 61 38 16 14 - 4 9 11
- voturi pentru (DA):28 - 5 16 1 - - 3 3
- voturi împotrivă (NU):112 58 32 - 12 - 2 6 2
- abțineri:13 3 1 - 1 - 2 - 6
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Adnagi Slavoliub Minoritati NU
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR NU
4. Ampleev Andrian Minoritati NU
5. Andrei Alexandru-Ioan PNL NU
6. Andronache Gabriel PNL DA
7. Antal István-János UDMR NU
8. Anton Anton PRO Europa NU
9. Avram Constantin PRO Europa DA
10. Axinte Vasile PSD NU
11. Babuș Radu PSD NU
12. Balan Ioan PNL NU
13. Barna Ilie Dan USR DA
14. Bende Sándor UDMR NU
15. Benedek Zacharie UDMR NU
16. Benga Tudor - Vlad USR DA
17. Bica Dănuț PNL NU
18. Biro Zsolt-Istvan UDMR NU
19. Boboc Tudorița-Rodica PSD NU
20. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
21. Bode Lucian Nicolae PNL NU
22. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD NU
23. Bontea Vlad PSD NU
24. Boroianu Aurel-Robert PNL NU
25. Borza Remus-Adrian PSD NU
26. Botez Mihai-Cătălin USR DA
27. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
28. Budăi Marius-Constantin PSD NU
29. Calista Mara-Daniela PNL NU
30. Calotă Florică Ică PRO Europa DA
31. Căciulă Aurel PSD NU
32. Căprar Dorel-Gheorghe PSD NU
33. Cherecheș Viorica PNL NU
34. Chichirău Cosette-Paula USR DA
35. Cioabă Petre PSD NU
36. Ciocan Dan PSD NU
37. Cîtea Vasile PSD NU
38. Cocoș Vasile PSD NU
39. Cojocaru Petru-Bogdan PSD NU
40. Constantin Daniel PRO Europa Abținere
41. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
42. Csép Éva-Andrea UDMR NU
43. Culeafă Mihai PNL NU
44. Dan Nicușor Daniel USR DA
45. Dehelean Silviu USR DA
46. Dinu Cristina-Elena PSD NU
47. Dobre Victor Paul PNL NU
48. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD NU
49. Dobrovie Matei-Adrian PNL DA
50. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD NU
51. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
52. Erdei Dolóczki István UDMR NU
53. Farago Petru UDMR NU
54. Floroiu Ionel PSD NU
55. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
56. Gavrilă Camelia PSD NU
57. Gavriliță Bianca - Miruna PSD NU
58. Georgescu Laura PSD NU
59. Georgescu Nicolae PSD NU
60. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
61. Gheorghe Tinel PNL Abținere
62. Gheorghiu Bogdan PNL DA
63. Gherman Dumitru PSD NU
64. Giugea Nicolae PNL NU
65. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
66. Gudu Vasile PNL NU
67. Hărătău Elena PSD NU
68. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL NU
69. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
70. Huncă Mihaela PRO Europa Abținere
71. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
72. Ion Stelian-Cristian USR DA
73. Ionescu George PNL NU
74. Jivan Luminița-Maria PSD NU
75. Lazăr Sorin PSD NU
76. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
77. Longher Victoria Minoritati NU
78. Lungu Tudorița PNL NU
79. Lupașcu Costel PSD NU
80. Macovei Silviu Nicu PSD NU
81. Magyar Loránd-Bálint UDMR NU
82. Marica Petru-Sorin PRO Europa Abținere
83. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
84. Mihalescul Dumitru PNL NU
85. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD NU
86. Mircea Florin PSD NU
87. Moise Costin-Sebastian PMP NU
88. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
89. Neagu Nicolae PNL NU
90. Niță Nicu PSD NU
91. Nosa Iuliu PSD NU
92. Oprea Dumitru PNL NU
93. Oros Nechita-Adrian PNL NU
94. Oteșanu Daniela PSD NU
95. Pambuccian Varujan Minoritati DA
96. Pașcan Emil-Marius PMP NU
97. Păle Dănuț PSD NU
98. Petrea Gabriel PSD Abținere
99. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati NU
100. Petric Octavian PRO Europa Abținere
101. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
102. Pirtea Marilen - Gabriel PNL NU
103. Pop Tudor Rareș USR DA
104. Popa Florin PSD NU
105. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
106. Popescu Mariana-Venera Minoritati NU
107. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
108. Popescu Virgil-Daniel PNL NU
109. Predoiu Marian-Cătălin PNL NU
110. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
111. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD NU
112. Răcuci Claudiu-Vasile PNL NU
113. Răduț Violeta PSD NU
114. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
115. Roman Florin-Claudiu PNL NU
116. Roman Ioan Sorin PSD NU
117. Romanescu Cristinel PNL NU
118. Sebestyén Csaba-István UDMR NU
119. Sefer Cristian-George PSD NU
120. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
121. Seres Dénes UDMR NU
122. Sighiartău Robert-Ionatan PNL NU
123. Simonis Alfred - Robert PSD NU
124. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL NU
125. Socotar Gheorghe-Dinu PSD Abținere
126. Spânu Ion PRO Europa Abținere
127. Stancu Florinel PRO Europa NU
128. Stativă Irinel Ioan PSD NU
129. Stănescu Alexandru PSD NU
130. Szabó Ödön UDMR DA
131. Șarapatin Elvira PSD NU
132. Șerban Ciprian-Constantin PSD NU
133. Șișcu George PNL NU
134. Ștefan Ion PNL NU
135. Teiș Alina PSD NU
136. Terea Ioan PSD NU
137. Todor Adrian PSD NU
138. Todoran Adrian-Mihăiță PMP Abținere
139. Trăilă Cristina PNL DA
140. Tripa Florin-Dan PSD NU
141. Tudor Beatrice PSD NU
142. Turcescu Robert-Nicolae PMP Abținere
143. Vasilică Radu Costin PSD Abținere
144. Vass Levente UDMR Abținere
145. Văcaru Alin Vasile PRO Europa DA
146. Velcea Nicolae PSD NU
147. Vișan George-Gabriel PSD NU
148. Vîlceanu Dan PNL NU
149. Vîrză Mihăiță PSD NU
150. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
151. Vlăducă Oana-Silvia PRO Europa Abținere
152. Zainea Cornel USR DA
153. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 31 martie 2020, 13:56
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro