Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 08.10.2019 > 11:15 Versiunea pentru printare
Marți, 8 octombrie 2019, ora 11:15

Subiect vot: Pl 170/2019 - forma comisiei
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati PRO Europa
- prezenți:154 60 37 19 13 - 4 9 12
- voturi pentru (DA):127 59 34 - 12 - 4 8 10
- voturi împotrivă (NU):3 - 2 1 - - - - -
- abțineri:24 1 1 18 1 - - 1 2
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
4. Ampleev Andrian Minoritati DA
5. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
6. Antal István-János UDMR DA
7. Anton Anton PRO Europa DA
8. Avram Constantin PRO Europa DA
9. Axinte Vasile PSD DA
10. Babuș Radu PSD DA
11. Balan Ioan PNL DA
12. Barna Ilie Dan USR Abținere
13. Bende Sándor UDMR DA
14. Benedek Zacharie UDMR DA
15. Benga Tudor - Vlad USR Abținere
16. Bica Dănuț PNL DA
17. Bichineț Corneliu PMP DA
18. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
19. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
20. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
21. Bode Lucian Nicolae PNL DA
22. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
23. Bontea Vlad PSD DA
24. Boroianu Aurel-Robert PNL DA
25. Borza Remus-Adrian PSD DA
26. Botez Mihai-Cătălin USR Abținere
27. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
28. Budăi Marius-Constantin PSD DA
29. Calista Mara-Daniela PNL DA
30. Calotă Florică Ică PRO Europa DA
31. Căciulă Aurel PSD DA
32. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
33. Cherecheș Viorica PNL DA
34. Chichirău Cosette-Paula USR Abținere
35. Cioabă Petre PSD DA
36. Ciocan Dan PSD DA
37. Cîtea Vasile PSD DA
38. Cocoș Vasile PSD DA
39. Cojocaru Petru-Bogdan PSD DA
40. Constantin Daniel PRO Europa DA
41. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
42. Csép Éva-Andrea UDMR DA
43. Culeafă Mihai PNL DA
44. Dan Nicușor Daniel USR Abținere
45. Dehelean Silviu USR Abținere
46. Dinu Cristina-Elena PSD DA
47. Dobre Victor Paul PNL DA
48. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
49. Dobrovie Matei-Adrian PNL NU
50. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
51. Duruș Vlad-Emanuel USR Abținere
52. Erdei Dolóczki István UDMR DA
53. Farago Petru UDMR DA
54. Fădor Angelica PNL DA
55. Ganț Ovidiu Victor Minoritati Abținere
56. Gavrilă Camelia PSD DA
57. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
58. Georgescu Laura PSD DA
59. Georgescu Nicolae PSD DA
60. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
61. Gheorghe Tinel PNL Abținere
62. Gheorghiu Bogdan PNL DA
63. Gherman Dumitru PSD DA
64. Giugea Nicolae PNL DA
65. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
66. Gudu Vasile PNL DA
67. Hărătău Elena PSD DA
68. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
69. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
70. Huncă Mihaela PRO Europa Abținere
71. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
72. Ion Stelian-Cristian USR Abținere
73. Ionescu George PNL DA
74. Jivan Luminița-Maria PSD DA
75. Lazăr Sorin PSD DA
76. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
77. Longher Victoria Minoritati DA
78. Lupașcu Costel PSD DA
79. Lupescu Dumitru USR Abținere
80. Macovei Silviu Nicu PSD DA
81. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
82. Marica Petru-Sorin PRO Europa DA
83. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
84. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
85. Mircea Florin PSD DA
86. Moșteanu Liviu-Ionuț USR Abținere
87. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR Abținere
88. Neagu Nicolae PNL DA
89. Niță Nicu PSD DA
90. Nosa Iuliu PSD DA
91. Oprea Dumitru PNL DA
92. Oros Nechita-Adrian PNL DA
93. Oteșanu Daniela PSD DA
94. Pambuccian Varujan Minoritati DA
95. Pașcan Emil-Marius PMP DA
96. Păle Dănuț PSD DA
97. Petrea Gabriel PSD DA
98. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
99. Petric Octavian PRO Europa DA
100. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
101. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
102. Pop Tudor Rareș USR Abținere
103. Popa Florin PSD DA
104. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
105. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
106. Popescu Nicolae-Daniel USR Abținere
107. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
108. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
109. Prisnel Adrian-Claudiu USR Abținere
110. Prună Cristina-Mădălina USR Abținere
111. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
112. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
113. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
114. Răduț Violeta PSD DA
115. Rodeanu Bogdan-Ionel USR Abținere
116. Roman Ioan Sorin PSD DA
117. Romanescu Cristinel PNL DA
118. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
119. Sefer Cristian-George PSD DA
120. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
121. Seres Dénes UDMR DA
122. Simonis Alfred - Robert PSD DA
123. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
124. Socotar Gheorghe-Dinu PSD Abținere
125. Spânu Ion PRO Europa DA
126. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
127. Stancu Florinel PRO Europa DA
128. Stativă Irinel Ioan PSD DA
129. Stănescu Alexandru PSD DA
130. Szabó Ödön UDMR Abținere
131. Șarapatin Elvira PSD DA
132. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
133. Șișcu George PNL DA
134. Șotcan Theodora PSD DA
135. Ștefan Ion PNL DA
136. Tabugan Ion PRO Europa DA
137. Teiș Alina PSD DA
138. Terea Ioan PSD DA
139. Todor Adrian PSD DA
140. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
141. Trăilă Cristina PNL DA
142. Tripa Florin-Dan PSD DA
143. Tudor Beatrice PSD DA
144. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
145. Varga Vasile PNL DA
146. Vasilică Radu Costin PSD DA
147. Văcaru Alin Vasile PRO Europa Abținere
148. Vișan George-Gabriel PSD DA
149. Vîlceanu Dan PNL DA
150. Vîrză Mihăiță PSD DA
151. Vlad Sergiu Cosmin USR Abținere
152. Vlăducă Oana-Silvia PRO Europa DA
153. Zainea Cornel USR Abținere
154. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 24 februarie 2020, 14:37
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro