Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 08.10.2019 > 12:19 Versiunea pentru printare
Marți, 8 octombrie 2019, ora 12:19

Subiect vot: Vot final
PHC 49/2019 privind contul de execuție a bugetului Camerei Deputaților pe anul 2018
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati PRO Europa Neafil.
- prezenți:280 111 59 23 19 - 12 16 35 5
- voturi pentru (DA):266 109 58 12 19 - 12 16 35 5
- voturi împotrivă (NU):2 - - 2 - - - - - -
- abțineri:10 - 1 9 - - - - - -
- nu au votat:2 2 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Alexe Costel PNL DA
4. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
5. Ampleev Andrian Minoritati DA
6. Anastase Roberta Alma PNL DA
7. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
8. Andronache Gabriel PNL DA
9. Andrușcă Dănuț PSD DA
10. Antal István-János UDMR DA
11. Anton Anton PRO Europa DA
12. Ardelean Ben-Oni PNL DA
13. Arsu Alin-Ionuț USR Abținere
14. Avram Constantin PRO Europa DA
15. Axinte Vasile PSD DA
16. Babuș Radu PSD DA
17. Balan Ioan PNL DA
18. Balint Liviu-Ioan PRO Europa DA
19. Banias Mircea Marius PRO Europa DA
20. Bălănescu Alexandru PRO Europa DA
21. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
22. Bejinariu Eugen PSD DA
23. Bende Sándor UDMR DA
24. Benedek Zacharie UDMR DA
25. Benga Tudor - Vlad USR DA
26. Benkő Erika UDMR DA
27. Bica Dănuț PNL DA
28. Bichineț Corneliu PMP DA
29. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
30. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
31. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - DA
32. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
33. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
34. Bode Lucian Nicolae PNL DA
35. Bodea Marius PNL DA
36. Bogaciu Alexandra-Corina PRO Europa DA
37. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
38. Bontea Vlad PSD DA
39. Boroianu Aurel-Robert PNL DA
40. Borza Remus-Adrian PSD DA
41. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD -
42. Botez Mihai-Cătălin USR DA
43. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
44. Bran Ioana PSD DA
45. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
46. Budăi Marius-Constantin PSD DA
47. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
48. Burciu Cristina PSD DA
49. Calista Mara-Daniela PNL DA
50. Calotă Florică Ică PRO Europa DA
51. Căciulă Aurel PSD DA
52. Călin Ion PSD DA
53. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
54. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
55. Cătăniciu Steluța-Gustica PRO Europa DA
56. Cherecheș Florica PNL DA
57. Cherecheș Viorica PNL DA
58. Chichirău Cosette-Paula USR DA
59. Cioabă Petre PSD DA
60. Ciocan Dan PSD DA
61. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
62. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
63. Cîmpeanu Sorin Mihai PRO Europa DA
64. Cîtea Vasile PSD DA
65. Cobuz Maricela PSD DA
66. Cocoș Vasile PSD DA
67. Codreanu Constantin PMP DA
68. Cojocaru Petru-Bogdan PSD DA
69. Coliu Doru-Petrișor PMP DA
70. Constantin Daniel PRO Europa DA
71. Cosma Lavinia-Corina USR DA
72. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
73. Cristache Cătălin PMP DA
74. Csép Éva-Andrea UDMR DA
75. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
76. Csoma Botond UDMR DA
77. Cucșa Marian-Gheorghe - DA
78. Culeafă Mihai PNL DA
79. Cupșa Ioan PNL DA
80. Dan Nicușor Daniel USR DA
81. Dehelean Silviu USR DA
82. Dinu Cristina-Elena PSD DA
83. Dîrzu Ioan PSD DA
84. Dobre Victor Paul PNL DA
85. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
86. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
87. Dobrovie Matei-Adrian PNL DA
88. Dohotaru Adrian-Octavian - DA
89. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
90. Drulă Cătălin USR Abținere
91. Dunava Costel Neculai PSD DA
92. Durbacă Eugen PRO Europa DA
93. Duruș Vlad-Emanuel USR Abținere
94. Erdei Dolóczki István UDMR DA
95. Farago Petru UDMR DA
96. Fădor Angelica PNL DA
97. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
98. Florea Damian PRO Europa DA
99. Floroiu Ionel PSD DA
100. Furic Iarco Minoritati DA
101. Furtună Mirela PSD DA
102. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
103. Gavrilă Camelia PSD DA
104. Gavrilescu Grațiela Leocadia - DA
105. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
106. Georgescu Laura PSD DA
107. Georgescu Nicolae PSD DA
108. Gerea Andrei Dominic PRO Europa DA
109. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
110. Gheorghe Tinel PNL Abținere
111. Gheorghiu Bogdan PNL DA
112. Gherman Dumitru PSD DA
113. Gilia Claudia PSD DA
114. Giugea Nicolae PNL DA
115. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
116. Gudu Vasile PNL DA
117. Halici Nicușor PSD DA
118. Havrici Emanuel-Iuliu PRO Europa DA
119. Hărătău Elena PSD DA
120. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
121. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
122. Huncă Mihaela PRO Europa DA
123. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
124. Iancu Iulian PSD DA
125. Ibram Iusein Minoritati DA
126. Iftimie Neculai PSD DA
127. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
128. Ion Stelian-Cristian USR Abținere
129. Ioniță Antoneta PNL DA
130. Iordache Florin PSD DA
131. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
132. Jivan Luminița-Maria PSD DA
133. Kelemen Hunor UDMR DA
134. Korodi Attila UDMR DA
135. Lazăr Sorin PSD DA
136. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
137. Longher Victoria Minoritati DA
138. Lungu Tudorița PNL DA
139. Lupașcu Costel PSD DA
140. Lupescu Dumitru USR DA
141. Macovei Silviu Nicu PSD DA
142. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
143. Manole Petre-Florin PSD DA
144. Mareș Mara PNL DA
145. Marica Petru-Sorin PRO Europa DA
146. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
147. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
148. Meiroșu Marilena-Emilia PRO Europa DA
149. Mihalescul Dumitru PNL DA
150. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
151. Mircea Florin PSD DA
152. Mocanu Adrian PRO Europa DA
153. Mocioalcă Ion PRO Europa DA
154. Mohaci Mihai PRO Europa DA
155. Moise Costin-Sebastian PMP DA
156. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
157. Moșteanu Liviu-Ionuț USR Abținere
158. Movilă Petru PMP DA
159. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
160. Neagu Nicolae PNL DA
161. Nechifor Cătălin-Ioan PRO Europa DA
162. Nicoară Romeo Florin PNL DA
163. Nicolicea Eugen PSD DA
164. Nistor Laurențiu PSD DA
165. Niță Mihai - DA
166. Niță Nicu PSD DA
167. Nosa Iuliu PSD DA
168. Oprea Dumitru PNL DA
169. Oros Nechita-Adrian PNL DA
170. Oteșanu Daniela PSD DA
171. Palăr Ionel PNL DA
172. Pambuccian Varujan Minoritati DA
173. Pană Adriana-Doina PSD DA
174. Pașcan Emil-Marius PMP DA
175. Pau Radu - Adrian PRO Europa DA
176. Păle Dănuț PSD DA
177. Petcu Toma-Florin PRO Europa DA
178. Petrea Gabriel PSD DA
179. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
180. Petric Octavian PRO Europa DA
181. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
182. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
183. Podașcă Gabriela-Maria PRO Europa DA
184. Ponta Victor-Viorel PRO Europa DA
185. Pop Andrei PSD DA
186. Pop Georgian PRO Europa DA
187. Pop Tudor Rareș USR Abținere
188. Popa Florin PSD DA
189. Popa Mihai Valentin PRO Europa DA
190. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
191. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
192. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
193. Popescu Pavel PNL DA
194. Preda Cezar-Florin PNL DA
195. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
196. Presură Alexandra PSD DA
197. Prisnel Adrian-Claudiu USR Abținere
198. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
199. Prună Cristina-Mădălina USR Abținere
200. Radu Anișoara PSD DA
201. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
202. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
203. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
204. Rădulescu Alexandru PSD DA
205. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
206. Rădulescu Dan-Răzvan USR Abținere
207. Răduț Violeta PSD DA
208. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
209. Roman Florin-Claudiu PNL DA
210. Roman Ioan Sorin PSD DA
211. Romanescu Cristinel PNL DA
212. Roșca Lucreția PSD DA
213. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
214. Sămărtinean Cornel-Mircea PMP DA
215. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
216. Sefer Cristian-George PSD DA
217. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
218. Seres Dénes UDMR DA
219. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
220. Simion Lucian-Eduard PSD DA
221. Simionca Ionuț PMP DA
222. Simonis Alfred - Robert PSD DA
223. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
224. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
225. Solomon Adrian PSD DA
226. Spânu Ion PRO Europa DA
227. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
228. Stan Viorel PSD DA
229. Stancu Florinel PRO Europa DA
230. Stativă Irinel Ioan PSD DA
231. Stănescu Alexandru PSD DA
232. Steriu Valeriu-Andrei PSD -
233. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
234. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
235. Surgent Marius-Gheorghe PRO Europa DA
236. Szabó Ödön UDMR DA
237. Șarapatin Elvira PSD DA
238. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
239. Șimon Gheorghe PSD DA
240. Șișcu George PNL DA
241. Șotcan Theodora PSD DA
242. Șova Lucian PSD DA
243. Ștefan Corneliu PSD DA
244. Ștefan Ion PNL DA
245. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
246. Tabugan Ion PRO Europa DA
247. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
248. Teiș Alina PSD DA
249. Terea Ioan PSD DA
250. Tîlvăr Angel PSD DA
251. Todor Adrian PSD DA
252. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
253. Toma Ilie PSD DA
254. Trăilă Cristina PNL DA
255. Tripa Florin-Dan PSD DA
256. Tudor Beatrice PSD DA
257. Turcan Raluca PNL DA
258. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
259. Tușa Adriana Diana PSD DA
260. Țachianu Marian PSD DA
261. Varga Glad-Aurel PNL DA
262. Varga Vasile PNL DA
263. Vasile Daniel Minoritati DA
264. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
265. Vasilică Radu Costin PSD DA
266. Vass Levente UDMR DA
267. Văcaru Alin Vasile PRO Europa DA
268. Velcea Nicolae PSD DA
269. Vexler Silviu Minoritati DA
270. Vișan George-Gabriel PSD DA
271. Vîlceanu Dan PNL DA
272. Vîrză Mihăiță PSD DA
273. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
274. Vlăducă Oana-Silvia PRO Europa DA
275. Vosganian Varujan PRO Europa DA
276. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
277. Weber Mihai PSD DA
278. Zainea Cornel USR DA
279. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
280. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 13 decembrie 2019, 12:47
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro