Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 08.10.2019 > 12:20 Versiunea pentru printare
Marți, 8 octombrie 2019, ora 12:20

Subiect vot: Vot final - Proiectul de Hotarare privind vacantarea unui loc de deputat (PHCD 51/2019).
PHC 51/2019 privind vacantarea unui loc de deputat
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati PRO Europa Neafil.
- prezenți:157 3 57 24 18 - 12 9 32 2
- voturi pentru (DA):152 - 57 24 18 - 12 7 32 2
- voturi împotrivă (NU):1 1 - - - - - - - -
- abțineri:1 - - - - - - 1 - -
- nu au votat:3 2 - - - - - 1 - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Alexe Costel PNL DA
4. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
5. Anastase Roberta Alma PNL DA
6. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
7. Andronache Gabriel PNL DA
8. Antal István-János UDMR DA
9. Anton Anton PRO Europa DA
10. Ardelean Ben-Oni PNL DA
11. Arsu Alin-Ionuț USR DA
12. Avram Constantin PRO Europa DA
13. Balan Ioan PNL DA
14. Balint Liviu-Ioan PRO Europa DA
15. Banias Mircea Marius PRO Europa DA
16. Barna Ilie Dan USR DA
17. Bălănescu Alexandru PRO Europa DA
18. Bende Sándor UDMR DA
19. Benedek Zacharie UDMR DA
20. Benga Tudor - Vlad USR DA
21. Benkő Erika UDMR DA
22. Bichineț Corneliu PMP DA
23. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
24. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
25. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - DA
26. Bode Lucian Nicolae PNL DA
27. Bodea Marius PNL DA
28. Boroianu Aurel-Robert PNL DA
29. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD -
30. Botez Mihai-Cătălin USR DA
31. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
32. Calista Mara-Daniela PNL DA
33. Calotă Florică Ică PRO Europa DA
34. Cătăniciu Steluța-Gustica PRO Europa DA
35. Cherecheș Florica PNL DA
36. Cherecheș Viorica PNL DA
37. Chichirău Cosette-Paula USR DA
38. Cîmpeanu Sorin Mihai PRO Europa DA
39. Codreanu Constantin PMP DA
40. Coliu Doru-Petrișor PMP DA
41. Constantin Daniel PRO Europa DA
42. Cosma Lavinia-Corina USR DA
43. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
44. Cristache Cătălin PMP DA
45. Csép Éva-Andrea UDMR DA
46. Culeafă Mihai PNL DA
47. Cupșa Ioan PNL DA
48. Dan Nicușor Daniel USR DA
49. Dehelean Silviu USR DA
50. Dobre Victor Paul PNL DA
51. Dobrovie Matei-Adrian PNL DA
52. Drulă Cătălin USR DA
53. Durbacă Eugen PRO Europa DA
54. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
55. Erdei Dolóczki István UDMR DA
56. Farago Petru UDMR DA
57. Fădor Angelica PNL DA
58. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
59. Florea Damian PRO Europa DA
60. Furic Iarco Minoritati Abținere
61. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
62. Gerea Andrei Dominic PRO Europa DA
63. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
64. Gheorghe Tinel PNL DA
65. Gheorghiu Bogdan PNL DA
66. Giugea Nicolae PNL DA
67. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
68. Havrici Emanuel-Iuliu PRO Europa DA
69. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
70. Huncă Mihaela PRO Europa DA
71. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
72. Ion Stelian-Cristian USR DA
73. Ioniță Antoneta PNL DA
74. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
75. Kelemen Hunor UDMR DA
76. Korodi Attila UDMR DA
77. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
78. Lungu Tudorița PNL DA
79. Lupescu Dumitru USR DA
80. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
81. Mareș Mara PNL DA
82. Marica Petru-Sorin PRO Europa DA
83. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
84. Meiroșu Marilena-Emilia PRO Europa DA
85. Mihalescul Dumitru PNL DA
86. Mocanu Adrian PRO Europa DA
87. Mocioalcă Ion PRO Europa DA
88. Moise Costin-Sebastian PMP DA
89. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
90. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
91. Movilă Petru PMP DA
92. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
93. Neagu Nicolae PNL DA
94. Nechifor Cătălin-Ioan PRO Europa DA
95. Nicoară Romeo Florin PNL DA
96. Nicolicea Eugen PSD NU
97. Niță Mihai - DA
98. Oprea Dumitru PNL DA
99. Oros Nechita-Adrian PNL DA
100. Palăr Ionel PNL DA
101. Pambuccian Varujan Minoritati DA
102. Pașcan Emil-Marius PMP DA
103. Pau Radu - Adrian PRO Europa DA
104. Petcu Toma-Florin PRO Europa DA
105. Petric Octavian PRO Europa DA
106. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
107. Podașcă Gabriela-Maria PRO Europa DA
108. Ponta Victor-Viorel PRO Europa DA
109. Pop Andrei PSD -
110. Pop Georgian PRO Europa DA
111. Pop Tudor Rareș USR DA
112. Popescu Mariana-Venera Minoritati -
113. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
114. Popescu Pavel PNL DA
115. Preda Cezar-Florin PNL DA
116. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
117. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
118. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
119. Prună Cristina-Mădălina USR DA
120. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
121. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
122. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
123. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
124. Roman Florin-Claudiu PNL DA
125. Romanescu Cristinel PNL DA
126. Sămărtinean Cornel-Mircea PMP DA
127. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
128. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
129. Seres Dénes UDMR DA
130. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
131. Simionca Ionuț PMP DA
132. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
133. Spânu Ion PRO Europa DA
134. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
135. Stancu Florinel PRO Europa DA
136. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
137. Surgent Marius-Gheorghe PRO Europa DA
138. Szabó Ödön UDMR DA
139. Șișcu George PNL DA
140. Ștefan Ion PNL DA
141. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
142. Tabugan Ion PRO Europa DA
143. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
144. Trăilă Cristina PNL DA
145. Turcan Raluca PNL DA
146. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
147. Varga Glad-Aurel PNL DA
148. Varga Vasile PNL DA
149. Vass Levente UDMR DA
150. Văcaru Alin Vasile PRO Europa DA
151. Vexler Silviu Minoritati DA
152. Vîlceanu Dan PNL DA
153. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
154. Vlăducă Oana-Silvia PRO Europa DA
155. Vosganian Varujan PRO Europa DA
156. Zainea Cornel USR DA
157. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 10 decembrie 2019, 16:13
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro