Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 08.10.2019 > 12:18 Versiunea pentru printare
Marți, 8 octombrie 2019, ora 12:18

Subiect vot: Modificare Lista vot final
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati PRO Europa Neafil.
- prezenți:263 103 60 24 18 - 12 12 31 3
- voturi pentru (DA):151 - 60 24 18 - 12 8 28 1
- voturi împotrivă (NU):2 1 - - - - - - 1 -
- abțineri:110 102 - - - - - 4 2 2
- nu au votat:0 - - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Alexe Costel PNL DA
4. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
5. Anastase Roberta Alma PNL DA
6. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
7. Andronache Gabriel PNL DA
8. Andrușcă Dănuț PSD Abținere
9. Antal István-János UDMR DA
10. Anton Anton PRO Europa NU
11. Ardelean Ben-Oni PNL DA
12. Arsu Alin-Ionuț USR DA
13. Avram Constantin PRO Europa DA
14. Axinte Vasile PSD Abținere
15. Babuș Radu PSD Abținere
16. Balan Ioan PNL DA
17. Balint Liviu-Ioan PRO Europa DA
18. Banias Mircea Marius PRO Europa DA
19. Barna Ilie Dan USR DA
20. Bălănescu Alexandru PRO Europa DA
21. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD Abținere
22. Bejinariu Eugen PSD Abținere
23. Bende Sándor UDMR DA
24. Benga Tudor - Vlad USR DA
25. Benkő Erika UDMR DA
26. Bica Dănuț PNL DA
27. Bichineț Corneliu PMP DA
28. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
29. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
30. Boboc Tudorița-Rodica PSD Abținere
31. Boboc Valentin Gabriel PSD Abținere
32. Bode Lucian Nicolae PNL DA
33. Bodea Marius PNL DA
34. Bogaciu Alexandra-Corina PRO Europa Abținere
35. Bontea Vlad PSD Abținere
36. Boroianu Aurel-Robert PNL DA
37. Borza Remus-Adrian PSD Abținere
38. Botez Mihai-Cătălin USR DA
39. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
40. Bran Ioana PSD Abținere
41. Bucura-Oprescu Simona PSD Abținere
42. Budăi Marius-Constantin PSD Abținere
43. Buicu Corneliu-Florin PSD Abținere
44. Burciu Cristina PSD Abținere
45. Calista Mara-Daniela PNL DA
46. Calotă Florică Ică PRO Europa DA
47. Căciulă Aurel PSD Abținere
48. Călin Ion PSD Abținere
49. Căprar Dorel-Gheorghe PSD Abținere
50. Căruceru Aida-Cristina PSD Abținere
51. Cătăniciu Steluța-Gustica PRO Europa DA
52. Cherecheș Florica PNL DA
53. Cherecheș Viorica PNL DA
54. Chichirău Cosette-Paula USR DA
55. Cioabă Petre PSD Abținere
56. Ciocan Dan PSD Abținere
57. Ciofu Tamara-Dorina PSD Abținere
58. Ciolacu Ion-Marcel PSD Abținere
59. Cîtea Vasile PSD Abținere
60. Cobuz Maricela PSD Abținere
61. Cocoș Vasile PSD Abținere
62. Codreanu Constantin PMP DA
63. Cojocaru Petru-Bogdan PSD Abținere
64. Coliu Doru-Petrișor PMP DA
65. Constantin Daniel PRO Europa DA
66. Cosma Lavinia-Corina USR DA
67. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
68. Cristache Cătălin PMP DA
69. Csép Éva-Andrea UDMR DA
70. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati Abținere
71. Csoma Botond UDMR DA
72. Cucșa Marian-Gheorghe - Abținere
73. Culeafă Mihai PNL DA
74. Cupșa Ioan PNL DA
75. Dan Nicușor Daniel USR DA
76. Dehelean Silviu USR DA
77. Dinu Cristina-Elena PSD Abținere
78. Dîrzu Ioan PSD Abținere
79. Dobre Victor Paul PNL DA
80. Dobrică Ionela Viorela PSD Abținere
81. Dobrovie Matei-Adrian PNL DA
82. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD Abținere
83. Drulă Cătălin USR DA
84. Dunava Costel Neculai PSD Abținere
85. Durbacă Eugen PRO Europa DA
86. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
87. Erdei Dolóczki István UDMR DA
88. Farago Petru UDMR DA
89. Fădor Angelica PNL DA
90. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
91. Floroiu Ionel PSD Abținere
92. Furic Iarco Minoritati DA
93. Furtună Mirela PSD Abținere
94. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
95. Gavrilă Camelia PSD Abținere
96. Gavrilescu Grațiela Leocadia - Abținere
97. Gavriliță Bianca - Miruna PSD Abținere
98. Georgescu Laura PSD Abținere
99. Georgescu Nicolae PSD Abținere
100. Gerea Andrei Dominic PRO Europa DA
101. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
102. Gheorghe Tinel PNL DA
103. Gheorghiu Bogdan PNL DA
104. Gherman Dumitru PSD Abținere
105. Gilia Claudia PSD Abținere
106. Giugea Nicolae PNL DA
107. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
108. Gudu Vasile PNL DA
109. Halici Nicușor PSD Abținere
110. Havrici Emanuel-Iuliu PRO Europa DA
111. Hărătău Elena PSD Abținere
112. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
113. Holban Georgeta-Carmen PSD Abținere
114. Huncă Mihaela PRO Europa DA
115. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
116. Iftimie Neculai PSD Abținere
117. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD Abținere
118. Ion Stelian-Cristian USR DA
119. Ioniță Antoneta PNL DA
120. Iordache Florin PSD Abținere
121. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
122. Jivan Luminița-Maria PSD Abținere
123. Kelemen Hunor UDMR DA
124. Korodi Attila UDMR DA
125. Lazăr Sorin PSD Abținere
126. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
127. Longher Victoria Minoritati Abținere
128. Lungu Tudorița PNL DA
129. Lupașcu Costel PSD Abținere
130. Lupescu Dumitru USR DA
131. Macovei Silviu Nicu PSD Abținere
132. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
133. Manole Petre-Florin PSD Abținere
134. Mareș Mara PNL DA
135. Marica Petru-Sorin PRO Europa DA
136. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
137. Mărgărit Mitică-Marius PSD Abținere
138. Meiroșu Marilena-Emilia PRO Europa DA
139. Mihalescul Dumitru PNL DA
140. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD Abținere
141. Mircea Florin PSD Abținere
142. Mocanu Adrian PRO Europa DA
143. Mocioalcă Ion PRO Europa DA
144. Mohaci Mihai PRO Europa Abținere
145. Moise Costin-Sebastian PMP DA
146. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
147. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
148. Movilă Petru PMP DA
149. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
150. Neagu Nicolae PNL DA
151. Nechifor Cătălin-Ioan PRO Europa DA
152. Nicoară Romeo Florin PNL DA
153. Nicolicea Eugen PSD NU
154. Nistor Laurențiu PSD Abținere
155. Niță Mihai - DA
156. Niță Nicu PSD Abținere
157. Nosa Iuliu PSD Abținere
158. Oprea Dumitru PNL DA
159. Oros Nechita-Adrian PNL DA
160. Oteșanu Daniela PSD Abținere
161. Palăr Ionel PNL DA
162. Pambuccian Varujan Minoritati DA
163. Pană Adriana-Doina PSD Abținere
164. Pașcan Emil-Marius PMP DA
165. Pau Radu - Adrian PRO Europa DA
166. Păle Dănuț PSD Abținere
167. Petcu Toma-Florin PRO Europa DA
168. Petrea Gabriel PSD Abținere
169. Petric Octavian PRO Europa DA
170. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD Abținere
171. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
172. Podașcă Gabriela-Maria PRO Europa DA
173. Ponta Victor-Viorel PRO Europa DA
174. Pop Georgian PRO Europa DA
175. Pop Tudor Rareș USR DA
176. Popa Florin PSD Abținere
177. Popa Ștefan-Ovidiu PSD Abținere
178. Popescu Mariana-Venera Minoritati Abținere
179. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
180. Popescu Pavel PNL DA
181. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
182. Preda Cezar-Florin PNL DA
183. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
184. Presură Alexandra PSD Abținere
185. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
186. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
187. Prună Cristina-Mădălina USR DA
188. Radu Anișoara PSD Abținere
189. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD Abținere
190. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
191. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
192. Rădulescu Cătălin-Marian PSD Abținere
193. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
194. Răduț Violeta PSD Abținere
195. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
196. Roman Florin-Claudiu PNL DA
197. Roman Ioan Sorin PSD Abținere
198. Romanescu Cristinel PNL DA
199. Roșca Lucreția PSD Abținere
200. Rotaru Răzvan-Ilie PSD Abținere
201. Sămărtinean Cornel-Mircea PMP DA
202. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
203. Sefer Cristian-George PSD Abținere
204. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
205. Seres Dénes UDMR DA
206. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
207. Simion Lucian-Eduard PSD Abținere
208. Simionca Ionuț PMP DA
209. Simonis Alfred - Robert PSD Abținere
210. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
211. Socotar Gheorghe-Dinu PSD Abținere
212. Solomon Adrian PSD Abținere
213. Spânu Ion PRO Europa DA
214. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
215. Stan Viorel PSD Abținere
216. Stancu Florinel PRO Europa DA
217. Stativă Irinel Ioan PSD Abținere
218. Stănescu Alexandru PSD Abținere
219. Steriu Valeriu-Andrei PSD Abținere
220. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
221. Szabó Ödön UDMR DA
222. Șarapatin Elvira PSD Abținere
223. Șerban Ciprian-Constantin PSD Abținere
224. Șimon Gheorghe PSD Abținere
225. Șișcu George PNL DA
226. Șotcan Theodora PSD Abținere
227. Șova Lucian PSD Abținere
228. Ștefan Ion PNL DA
229. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
230. Tabugan Ion PRO Europa DA
231. Tănăsescu Alina-Elena PSD Abținere
232. Teiș Alina PSD Abținere
233. Terea Ioan PSD Abținere
234. Tîlvăr Angel PSD Abținere
235. Todor Adrian PSD Abținere
236. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
237. Toma Ilie PSD Abținere
238. Trăilă Cristina PNL DA
239. Tripa Florin-Dan PSD Abținere
240. Tudor Beatrice PSD Abținere
241. Turcan Raluca PNL DA
242. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
243. Tușa Adriana Diana PSD Abținere
244. Țachianu Marian PSD Abținere
245. Varga Glad-Aurel PNL DA
246. Varga Vasile PNL DA
247. Vasile Daniel Minoritati Abținere
248. Vasilescu Lia Olguța PSD Abținere
249. Vasilică Radu Costin PSD Abținere
250. Vass Levente UDMR DA
251. Văcaru Alin Vasile PRO Europa DA
252. Velcea Nicolae PSD Abținere
253. Vexler Silviu Minoritati DA
254. Vîlceanu Dan PNL DA
255. Vîrză Mihăiță PSD Abținere
256. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
257. Vlăducă Oana-Silvia PRO Europa DA
258. Vosganian Varujan PRO Europa DA
259. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD Abținere
260. Weber Mihai PSD Abținere
261. Zainea Cornel USR DA
262. Zamfira Constantin-Cătălin PSD Abținere
263. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 10 decembrie 2019, 16:39
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro