Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 10.10.2019 > 10:11 Versiunea pentru printare
Joi, 10 octombrie 2019, ora 10:11

Subiect vot: program de lucru
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total Camera Deputaților Senat
PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati PRO Europa Neafil. PSD PNL USR UDMR Neafil.
- prezenți:327 91 65 23 19 - 11 4 30 4 35 19 11 6 9
- voturi pentru (DA):322 90 65 23 19 - 11 4 29 4 35 18 9 6 9
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - - - - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - - - - - - - - -
- nu au votat:5 1 - - - - - - 1 - - 1 2 - -

Nr. Crt. Nume și prenume Parlamentar Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian deputat PNL DA
2. Adnagi Slavoliub deputat Minoritati DA
3. Alexandrescu Vlad-Tudor senator USR DA
4. Alexe Costel deputat PNL DA
5. Ambrus Izabella-Agnes deputat UDMR DA
6. Anastase Roberta Alma deputat PNL DA
7. Andrei Alexandru-Ioan deputat PNL DA
8. Andronache Gabriel deputat PNL DA
9. Andrușcă Dănuț deputat PSD DA
10. Antal István-János deputat UDMR DA
11. Ardelean Ben-Oni deputat PNL DA
12. Arsu Alin-Ionuț deputat USR DA
13. Avram Constantin deputat PRO Europa DA
14. Axinte Vasile deputat PSD DA
15. Babuș Radu deputat PSD DA
16. Badea Viorel Riceard senator PNL DA
17. Balan Ioan deputat PNL DA
18. Balint Liviu-Ioan deputat PRO Europa -
19. Banias Mircea Marius deputat PRO Europa DA
20. Barna Ilie Dan deputat USR DA
21. Bădulescu Dorin-Valeriu senator - DA
22. Bălănescu Alexandru deputat PRO Europa DA
23. Bârlădeanu Dragoș-Petruț deputat PSD DA
24. Bejinariu Eugen deputat PSD DA
25. Bende Sándor deputat UDMR DA
26. Benedek Zacharie deputat UDMR DA
27. Benga Tudor - Vlad deputat USR DA
28. Benkő Erika deputat UDMR DA
29. Bica Dănuț deputat PNL DA
30. Bichineț Corneliu deputat PMP DA
31. Birchall Ana deputat PSD DA
32. Biro Zsolt-Istvan deputat UDMR DA
33. Biró Rozália-Ibolya deputat UDMR DA
34. Boboc Tudorița-Rodica deputat PSD DA
35. Boboc Valentin Gabriel deputat PSD DA
36. Bode Lucian Nicolae deputat PNL DA
37. Bodea Marius deputat PNL DA
38. Bontea Vlad deputat PSD DA
39. Boroianu Aurel-Robert deputat PNL DA
40. Botez Mihai-Cătălin deputat USR DA
41. Bozianu Nicoleta-Cătălina deputat PMP DA
42. Bran Ioana deputat PSD DA
43. Brăiloiu Tit-Liviu senator PSD DA
44. Breaz Valer-Daniel senator PSD DA
45. Bucura-Oprescu Simona deputat PSD DA
46. Budăi Marius-Constantin deputat PSD DA
47. Buican Cristian deputat PNL DA
48. Bulacu Romulus senator PNL DA
49. Bulai Iulian deputat USR DA
50. Bumb Sorin-Ioan deputat PNL DA
51. Burciu Cristina deputat PSD DA
52. Calista Mara-Daniela deputat PNL DA
53. Calotă Florică Ică deputat PRO Europa DA
54. Caracota Iancu senator PNL DA
55. Cazan Mircea-Vasile senator PNL DA
56. Căruceru Aida-Cristina deputat PSD DA
57. Cătăniciu Steluța-Gustica deputat PRO Europa DA
58. Cherecheș Florica deputat PNL DA
59. Cherecheș Viorica deputat PNL DA
60. Chiriac Viorel deputat PSD DA
61. Chirteș Ioan-Cristian senator PNL DA
62. Chițac Vergil senator - DA
63. Cioabă Petre deputat PSD DA
64. Ciocan Dan deputat PSD DA
65. Ciofu Tamara-Dorina deputat PSD DA
66. Ciolacu Ion-Marcel deputat PSD DA
67. Cîtea Vasile deputat PSD DA
68. Cobuz Maricela deputat PSD DA
69. Cocoș Vasile deputat PSD DA
70. Codreanu Constantin deputat PMP DA
71. Cojocaru Petru-Bogdan deputat PSD DA
72. Coliban Allen senator USR DA
73. Coliu Doru-Petrișor deputat PMP DA
74. Constantin Daniel deputat PRO Europa DA
75. Corlățean Titus senator PSD DA
76. Cosma Andreea deputat PSD DA
77. Cosma Lavinia-Corina deputat USR DA
78. Covaciu Severica-Rodica senator - DA
79. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel deputat PNL DA
80. Crețu Gabriela senator PSD DA
81. Cristache Cătălin deputat PMP DA
82. Cristina Ioan senator PNL DA
83. Cseke Attila-Zoltán senator UDMR DA
84. Csép Éva-Andrea deputat UDMR DA
85. Csoma Botond deputat UDMR DA
86. Cucșa Marian-Gheorghe deputat - DA
87. Culeafă Mihai deputat PNL DA
88. Cupă Ion deputat - DA
89. Cupșa Ioan deputat PNL DA
90. Dănăilă Leon senator PNL -
91. Dehelean Silviu deputat USR DA
92. Deneș Ioan senator PSD DA
93. Dima Carmen senator PSD DA
94. Dinică Silvia-Monica senator USR DA
95. Dinu Cristina-Elena deputat PSD DA
96. Dircă George-Edward senator USR -
97. Dîrzu Ioan deputat PSD DA
98. Dobre Mircea-Titus deputat PRO Europa DA
99. Dobre Victor Paul deputat PNL DA
100. Dobrică Ionela Viorela deputat PSD DA
101. Dobrovie Matei-Adrian deputat PNL DA
102. Drăghici Mircea-Gheorghe deputat PSD DA
103. Drulă Cătălin deputat USR DA
104. Dumitrescu Cristian-Sorin senator PSD DA
105. Dumitrescu Iulian senator PNL DA
106. Dunava Costel Neculai deputat PSD DA
107. Dunca Marius-Alexandru senator PSD DA
108. Durbacă Eugen deputat PRO Europa DA
109. Duruș Vlad-Emanuel deputat USR DA
110. Erdei Dolóczki István deputat UDMR DA
111. Farago Petru deputat UDMR DA
112. Fădor Angelica deputat PNL DA
113. Fălcoi Nicu senator USR DA
114. Federovici Doina Elena senator PSD DA
115. Fejér László-Ődőn senator UDMR DA
116. Fifor Mihai-Viorel senator PSD DA
117. Filipescu Răducu-George senator PNL DA
118. Florea Damian deputat PRO Europa DA
119. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela deputat PSD DA
120. Furtună Mirela deputat PSD DA
121. Ganea Ion senator PSD DA
122. Ganț Ovidiu Victor deputat Minoritati DA
123. Gavrilă Camelia deputat PSD DA
124. Gavrilescu Grațiela Leocadia deputat - DA
125. Georgescu Laura deputat PSD DA
126. Georgescu Nicolae deputat PSD DA
127. Gheorghe Andrei Daniel deputat PNL DA
128. Gheorghe Tinel deputat PNL DA
129. Gheorghiu Bogdan deputat PNL DA
130. Ghilea Găvrilă deputat PNL DA
131. Gilia Claudia deputat PSD DA
132. Gioancă Eugen senator PSD DA
133. Giugea Nicolae deputat PNL DA
134. Goțiu Remus Mihai senator USR DA
135. Grosaru Andi-Gabriel deputat Minoritati DA
136. Gudu Vasile deputat PNL DA
137. Hadârcă Ion senator - DA
138. Halici Nicușor deputat PSD DA
139. Havrici Emanuel-Iuliu deputat PRO Europa DA
140. Hărătău Elena deputat PSD DA
141. Heiuș Lucian-Ovidiu deputat PNL DA
142. Holban Georgeta-Carmen deputat PSD DA
143. Huncă Mihaela deputat PRO Europa DA
144. Huțucă Bogdan-Iulian deputat PNL DA
145. Iancu Iulian deputat PSD DA
146. Iancu Marius-Ionel deputat PSD DA
147. Iftimie Neculai deputat PSD DA
148. Ilea Vasile senator - DA
149. Ilie Viorel senator - DA
150. Ilișanu Claudiu-Augustin deputat PSD DA
151. Intotero Natalia-Elena deputat PSD DA
152. Ion Stelian-Cristian deputat USR DA
153. Ionescu George deputat PNL DA
154. Ioniță Antoneta deputat PNL DA
155. Iordache Florin deputat PSD DA
156. Iurișniți Cristina-Ionela deputat USR DA
157. Jivan Luminița-Maria deputat PSD DA
158. Korodi Attila deputat UDMR DA
159. Kulcsár-Terza József-György deputat UDMR DA
160. László Attila senator UDMR DA
161. Lazăr Sorin deputat PSD DA
162. Leoreanu Laurențiu-Dan deputat PNL DA
163. Leș Gabriel-Beniamin senator PSD DA
164. Lungu Dan senator USR DA
165. Lungu Tudorița deputat PNL DA
166. Lupașcu Costel deputat PSD DA
167. Lupescu Dumitru deputat USR DA
168. Macovei Silviu Nicu deputat PSD DA
169. Magyar Loránd-Bálint deputat UDMR DA
170. Marciu Ovidiu-Cristian-Dan senator PSD DA
171. Mareș Mara deputat PNL DA
172. Marica Petru-Sorin deputat PRO Europa DA
173. Marin Nicolae senator - DA
174. Márton Árpád-Francisc deputat UDMR DA
175. Marussi George-Nicolae senator USR DA
176. Matei Constantin-Bogdan senator PSD DA
177. Mazilu Liviu-Lucian senator PSD DA
178. Mărgărit Mitică-Marius deputat PSD DA
179. Meiroșu Marilena-Emilia deputat PRO Europa DA
180. Meleșcanu Teodor Viorel senator PSD DA
181. Mihail Radu-Mihai senator USR -
182. Mihalescul Dumitru deputat PNL DA
183. Mihu Ștefan senator PSD DA
184. Mircea Florin deputat PSD DA
185. Mirea Siminica senator PSD DA
186. Mînzatu Roxana deputat PSD DA
187. Mocioalcă Ion deputat PRO Europa DA
188. Mohaci Mihai deputat PRO Europa DA
189. Moise Costin-Sebastian deputat PMP DA
190. Moldovan Sorin-Dan deputat PNL DA
191. Moșteanu Liviu-Ionuț deputat USR DA
192. Nasra Gabriel-Horia deputat PSD DA
193. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril deputat USR DA
194. Neagu Nicolae deputat PNL DA
195. Nechifor Cătălin-Ioan deputat PRO Europa DA
196. Nicoară Romeo Florin deputat PNL DA
197. Nicolae Andrei deputat PSD DA
198. Nicolae Șerban senator PSD DA
199. Nistor Laurențiu deputat PSD DA
200. Niță Ilie senator PSD DA
201. Niță Mihai deputat - DA
202. Niță Nicu deputat PSD DA
203. Novák Csaba-Zoltán senator UDMR DA
204. Oprea Dumitru deputat PNL DA
205. Oprea Mario-Ovidiu senator PNL DA
206. Oprea Ștefan Radu senator PSD DA
207. Oprișcan Mihai Doru deputat PRO Europa DA
208. Oros Nechita-Adrian deputat PNL DA
209. Oteșanu Daniela deputat PSD DA
210. Palăr Ionel deputat PNL DA
211. Paraschiv Rodica deputat PSD DA
212. Pașcan Emil-Marius deputat PMP DA
213. Pațurcă Roxana-Natalia senator PSD DA
214. Pau Radu - Adrian deputat PRO Europa DA
215. Păle Dănuț deputat PSD DA
216. Pereș Alexandru senator PNL DA
217. Petcu Toma-Florin deputat PRO Europa DA
218. Petric Octavian deputat PRO Europa DA
219. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina deputat PSD DA
220. Pirtea Marilen - Gabriel deputat PNL DA
221. Pîrvulescu Eugen senator PNL DA
222. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian deputat PSD DA
223. Podașcă Gabriela-Maria deputat PRO Europa DA
224. Pop Georgian deputat PRO Europa DA
225. Pop Tudor Rareș deputat USR DA
226. Popa Cornel senator PNL DA
227. Popa Florin deputat PSD DA
228. Popa Ion senator - DA
229. Popa Ștefan-Ovidiu deputat PSD DA
230. Popescu Nicolae-Daniel deputat USR DA
231. Popescu Pavel deputat PNL DA
232. Popescu Virgil-Daniel deputat PNL DA
233. Popescu-Tăriceanu Călin Constantin Anton senator - DA
234. Preda Cezar-Florin deputat PNL DA
235. Preda Radu-Cosmin senator PSD DA
236. Predoiu Marian-Cătălin deputat PNL DA
237. Presadă Florina-Raluca senator USR DA
238. Presură Alexandra deputat PSD DA
239. Prisnel Adrian-Claudiu deputat USR DA
240. Prișcă Răzvan Sorin deputat PNL DA
241. Prună Cristina-Mădălina deputat USR DA
242. Radu Anișoara deputat PSD DA
243. Raețchi Ovidiu Alexandru deputat PNL DA
244. Răcuci Claudiu-Vasile deputat PNL DA
245. Rădulescu Alexandru deputat PSD DA
246. Rădulescu Cătălin-Marian deputat PSD DA
247. Rădulescu Dan-Răzvan deputat USR DA
248. Răduț Violeta deputat PSD DA
249. Rodeanu Bogdan-Ionel deputat USR DA
250. Roman Florin-Claudiu deputat PNL DA
251. Romanescu Cristinel deputat PNL DA
252. Romașcanu Lucian senator PSD DA
253. Roșca Lucreția deputat PSD DA
254. Rotaru Răzvan-Ilie deputat PSD DA
255. Salan Viorel senator PSD DA
256. Săftoiu Ana Adriana deputat PNL DA
257. Sămărtinean Cornel-Mircea deputat PMP DA
258. Sbîrnea Liliana senator PSD DA
259. Scântei Laura-Iuliana senator PNL DA
260. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana deputat PNL DA
261. Sebestyén Csaba-István deputat UDMR DA
262. Sefer Cristian-George deputat PSD DA
263. Seidler Cristian-Gabriel deputat USR DA
264. Seres Dénes deputat UDMR DA
265. Sibinescu Ionuț senator PSD DA
266. Sighiartău Robert-Ionatan deputat PNL DA
267. Simionca Ionuț deputat PMP DA
268. Simonis Alfred - Robert deputat PSD DA
269. Sitterli Ovidiu-Ioan deputat PNL DA
270. Smarandache Miron Alexandru senator PSD DA
271. Socotar Gheorghe-Dinu deputat PSD DA
272. Solomon Adrian deputat PSD DA
273. Spânu Ion deputat PRO Europa DA
274. Stamatian Vasile-Florin deputat PNL DA
275. Stan Ioan senator PSD DA
276. Stancu Florinel deputat PRO Europa DA
277. Stănescu Paul senator PSD DA
278. Stângă George-Cătălin senator PNL DA
279. Stocheci Cristina-Mariana senator PSD DA
280. Stroe Ionuț-Marian deputat PNL DA
281. Suciu Vasile-Daniel deputat PSD DA
282. Surgent Marius-Gheorghe deputat PRO Europa DA
283. Szabó Ödön deputat UDMR DA
284. Șarapatin Elvira deputat PSD DA
285. Șerban Ciprian-Constantin deputat PSD DA
286. Șișcu George deputat PNL DA
287. Șoptică Costel senator PNL DA
288. Șotcan Theodora deputat PSD DA
289. Șova Lucian deputat PSD -
290. Șovăială Constantin deputat PNL DA
291. Ștefan Corneliu deputat PSD DA
292. Ștefan Ion deputat PNL DA
293. Știrbu Gigel-Sorinel deputat PNL DA
294. Tabugan Ion deputat PRO Europa DA
295. Talpoș Ioan-Iustin senator PSD DA
296. Tánczos Barna senator UDMR DA
297. Tănăsescu Alina-Elena deputat PSD DA
298. Teiș Alina deputat PSD DA
299. Tîlvăr Angel deputat PSD DA
300. Todoran Adrian-Mihăiță deputat PMP DA
301. Toma Cătălin Dumitru senator PNL DA
302. Toma Ilie deputat PSD DA
303. Trufin Lucian senator PSD DA
304. Tudor Beatrice deputat PSD DA
305. Turcescu Robert-Nicolae deputat PMP DA
306. Turos Lóránd senator UDMR DA
307. Tușa Adriana Diana deputat PSD DA
308. Țapu Nazare Eugen senator PNL DA
309. Ursu Răzvan-Ion deputat PSD DA
310. Varga Vasile deputat PNL DA
311. Vasilescu Lia Olguța deputat PSD DA
312. Vass Levente deputat UDMR DA
313. Văcaru Alin Vasile deputat PRO Europa DA
314. Vela Ion-Marcel senator PNL DA
315. Velcea Nicolae deputat PSD DA
316. Vișan George-Gabriel deputat PSD DA
317. Vîlceanu Dan deputat PNL DA
318. Vîrză Mihăiță deputat PSD DA
319. Vlad Sergiu Cosmin deputat USR DA
320. Vlăducă Oana-Silvia deputat PRO Europa DA
321. Voicu Mihai Alexandru deputat PNL DA
322. Vosganian Varujan deputat PRO Europa DA
323. Vulpescu Ioan senator PSD DA
324. Weber Mihai deputat PSD DA
325. Wiener Adrian senator USR DA
326. Zainea Cornel deputat USR DA
327. Zisopol Dragoș Gabriel deputat Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 15 decembrie 2019, 14:47
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro