Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 15.10.2019 > 12:07 Versiunea pentru printare
Marți, 15 octombrie 2019, ora 12:07

Subiect vot: Vot final - Proiectul de Hotarare privind validarea unui mandat de deputat (PHCD 54/2019).
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati PRO Europa Neafil.
- prezenți:243 88 58 22 16 - 10 13 32 4
- voturi pentru (DA):243 88 58 22 16 - 10 13 32 4
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
3. Ampleev Andrian Minoritati DA
4. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
5. Andronache Gabriel PNL DA
6. Antal István-János UDMR DA
7. Anton Anton PRO Europa DA
8. Ardelean Ben-Oni PNL DA
9. Arsu Alin-Ionuț USR DA
10. Avram Constantin PRO Europa DA
11. Axinte Vasile PSD DA
12. Babuș Radu PSD DA
13. Balint Liviu-Ioan PRO Europa DA
14. Banias Mircea Marius PRO Europa DA
15. Băișanu Ștefan-Alexandru - DA
16. Bănicioiu Nicolae PRO Europa DA
17. Bende Sándor UDMR DA
18. Benedek Zacharie UDMR DA
19. Benga Tudor - Vlad USR DA
20. Benkő Erika UDMR DA
21. Bica Dănuț PNL DA
22. Bichineț Corneliu PMP DA
23. Birchall Ana PSD DA
24. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
25. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
26. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
27. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
28. Bode Lucian Nicolae PNL DA
29. Bodea Marius PNL DA
30. Bogaciu Alexandra-Corina PRO Europa DA
31. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
32. Bontea Vlad PSD DA
33. Boroianu Aurel-Robert PNL DA
34. Borza Remus-Adrian PSD DA
35. Botez Mihai-Cătălin USR DA
36. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
37. Bran Ioana PSD DA
38. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
39. Budăi Marius-Constantin PSD DA
40. Buican Cristian PNL DA
41. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
42. Bulai Iulian USR DA
43. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
44. Calista Mara-Daniela PNL DA
45. Calotă Florică Ică PRO Europa DA
46. Căciulă Aurel PSD DA
47. Călin Ion PSD DA
48. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
49. Cherecheș Florica PNL DA
50. Cherecheș Viorica PNL DA
51. Chiriac Viorel PSD DA
52. Cioabă Petre PSD DA
53. Ciocan Dan PSD DA
54. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
55. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
56. Cobuz Maricela PSD DA
57. Cocoș Vasile PSD DA
58. Codreanu Constantin PMP DA
59. Cojocaru Petru-Bogdan PSD DA
60. Coliu Doru-Petrișor PMP DA
61. Constantin Daniel PRO Europa DA
62. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
63. Csép Éva-Andrea UDMR DA
64. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
65. Cucșa Marian-Gheorghe - DA
66. Culeafă Mihai PNL DA
67. Cupșa Ioan PNL DA
68. Dan Nicușor Daniel USR DA
69. Dehelean Silviu USR DA
70. Dinu Cristina-Elena PSD DA
71. Dîrzu Ioan PSD DA
72. Dobre Mircea-Titus PRO Europa DA
73. Dobre Victor Paul PNL DA
74. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
75. Dobrovie Matei-Adrian PNL DA
76. Dohotaru Adrian-Octavian - DA
77. Drulă Cătălin USR DA
78. Dunava Costel Neculai PSD DA
79. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
80. Farago Petru UDMR DA
81. Fădor Angelica PNL DA
82. Florea Damian PRO Europa DA
83. Florea Oana-Consuela PSD DA
84. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
85. Furic Iarco Minoritati DA
86. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
87. Gavrilă Camelia PSD DA
88. Gavrilescu Grațiela Leocadia - DA
89. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
90. Georgescu Laura PSD DA
91. Gerea Andrei Dominic PRO Europa DA
92. Gheorghe Tinel PNL DA
93. Gheorghiu Bogdan PNL DA
94. Ghilea Găvrilă PNL DA
95. Giugea Nicolae PNL DA
96. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
97. Gudu Vasile PNL DA
98. Halici Nicușor PSD DA
99. Havrici Emanuel-Iuliu PRO Europa DA
100. Hărătău Elena PSD DA
101. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
102. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
103. Huncă Mihaela PRO Europa DA
104. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
105. Iancu Iulian PSD DA
106. Iancu Marius-Ionel PSD DA
107. Ibram Iusein Minoritati DA
108. Iftimie Neculai PSD DA
109. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
110. Intotero Natalia-Elena PSD DA
111. Ion Stelian-Cristian USR DA
112. Ionescu George PNL DA
113. Ioniță Antoneta PNL DA
114. Iordache Florin PSD DA
115. Itu Cornel PSD DA
116. Korodi Attila UDMR DA
117. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
118. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
119. Longher Victoria Minoritati DA
120. Lungu Tudorița PNL DA
121. Lupescu Dumitru USR DA
122. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
123. Manole Petre-Florin PSD DA
124. Mareș Mara PNL DA
125. Marica Petru-Sorin PRO Europa DA
126. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
127. Meiroșu Marilena-Emilia PRO Europa DA
128. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
129. Mircea Florin PSD DA
130. Mocanu Adrian PRO Europa DA
131. Mocioalcă Ion PRO Europa DA
132. Moise Costin-Sebastian PMP DA
133. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
134. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
135. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
136. Neagu Nicolae PNL DA
137. Neață Eugen PSD DA
138. Nicoară Romeo Florin PNL DA
139. Nicolae Andrei PSD DA
140. Nicolicea Eugen PSD DA
141. Nistor Laurențiu PSD DA
142. Niță Mihai PRO Europa DA
143. Niță Nicu PSD DA
144. Nosa Iuliu PSD DA
145. Oprea Dumitru PNL DA
146. Oprișcan Mihai Doru PRO Europa DA
147. Oros Nechita-Adrian PNL DA
148. Oteșanu Daniela PSD DA
149. Palăr Ionel PNL DA
150. Pambuccian Varujan Minoritati DA
151. Pană Adriana-Doina PSD DA
152. Paraschiv Rodica PSD DA
153. Pașcan Emil-Marius PMP DA
154. Pau Radu - Adrian PRO Europa DA
155. Păle Dănuț PSD DA
156. Petrea Gabriel PRO Europa DA
157. Petric Octavian PRO Europa DA
158. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
159. Podașcă Gabriela-Maria PRO Europa DA
160. Ponta Victor-Viorel PRO Europa DA
161. Pop Georgian PRO Europa DA
162. Pop Tudor Rareș USR DA
163. Popa Mihai Valentin PRO Europa DA
164. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
165. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
166. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
167. Popescu Pavel PNL DA
168. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
169. Preda Cezar-Florin PNL DA
170. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
171. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
172. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
173. Prună Cristina-Mădălina USR DA
174. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
175. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
176. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
177. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
178. Răduț Violeta PSD DA
179. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
180. Roman Florin-Claudiu PNL DA
181. Romanescu Cristinel PNL DA
182. Roșca Lucreția PSD DA
183. Rotaru Alexandru PSD DA
184. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
185. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
186. Sămărtinean Cornel-Mircea PMP DA
187. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
188. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
189. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
190. Seres Dénes UDMR DA
191. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
192. Simion Lucian-Eduard PSD DA
193. Simionca Ionuț PMP DA
194. Simonis Alfred - Robert PSD DA
195. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
196. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
197. Solomon Adrian PSD DA
198. Spânu Ion PRO Europa DA
199. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
200. Stan Viorel PSD DA
201. Stancu Florinel PRO Europa DA
202. Stativă Irinel Ioan PSD DA
203. Stănescu Alexandru PSD DA
204. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
205. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
206. Suciu Matei PSD DA
207. Surgent Marius-Gheorghe PRO Europa DA
208. Szabó Ödön UDMR DA
209. Șarapatin Elvira PSD DA
210. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
211. Șimon Gheorghe PSD DA
212. Șișcu George PNL DA
213. Șotcan Theodora PSD DA
214. Șovăială Constantin PNL DA
215. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
216. Tabugan Ion PRO Europa DA
217. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
218. Teiș Alina PSD DA
219. Terea Ioan PSD DA
220. Todor Adrian PSD DA
221. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
222. Toma Ilie PSD DA
223. Tudor Beatrice PSD DA
224. Turcan Raluca PNL DA
225. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
226. Tușa Adriana Diana PSD DA
227. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
228. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
229. Varga Glad-Aurel PNL DA
230. Varga Vasile PNL DA
231. Vasile Daniel Minoritati DA
232. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
233. Vass Levente UDMR DA
234. Văcaru Alin Vasile PRO Europa DA
235. Vexler Silviu Minoritati DA
236. Vișan George-Gabriel PSD DA
237. Vîlceanu Dan PNL DA
238. Vîrză Mihăiță PSD DA
239. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
240. Vlăducă Oana-Silvia PRO Europa DA
241. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
242. Zainea Cornel USR DA
243. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 9 decembrie 2019, 7:39
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro