Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 15.10.2019 > 12:15 Versiunea pentru printare
Marți, 15 octombrie 2019, ora 12:15

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 263/2018 pentru modificarea și completarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.217/2000 privind aprobarea coșului minim de consum lunar
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati PRO Europa Neafil.
- prezenți:247 90 59 21 17 - 10 14 32 4
- voturi pentru (DA):158 90 1 3 17 - - 13 30 4
- voturi împotrivă (NU):7 - - 6 - - - - 1 -
- abțineri:82 - 58 12 - - 10 1 1 -
- nu au votat:0 - - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL Abținere
2. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
3. Ampleev Andrian Minoritati DA
4. Andrei Alexandru-Ioan PNL Abținere
5. Andronache Gabriel PNL Abținere
6. Antal István-János UDMR DA
7. Anton Anton PRO Europa NU
8. Ardelean Ben-Oni PNL Abținere
9. Arsu Alin-Ionuț USR Abținere
10. Avram Constantin PRO Europa DA
11. Axinte Vasile PSD DA
12. Babuș Radu PSD DA
13. Balint Liviu-Ioan PRO Europa DA
14. Banias Mircea Marius PRO Europa DA
15. Băișanu Ștefan-Alexandru - DA
16. Bănicioiu Nicolae PRO Europa DA
17. Bende Sándor UDMR DA
18. Benedek Zacharie UDMR DA
19. Benga Tudor - Vlad USR Abținere
20. Benkő Erika UDMR DA
21. Bica Dănuț PNL Abținere
22. Bichineț Corneliu PMP Abținere
23. Birchall Ana PSD DA
24. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
25. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
26. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
27. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
28. Bode Lucian Nicolae PNL Abținere
29. Bodea Marius PNL Abținere
30. Bogaciu Alexandra-Corina PRO Europa DA
31. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
32. Bontea Vlad PSD DA
33. Boroianu Aurel-Robert PNL Abținere
34. Borza Remus-Adrian PSD DA
35. Botez Mihai-Cătălin USR Abținere
36. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP Abținere
37. Bran Ioana PSD DA
38. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
39. Budăi Marius-Constantin PSD DA
40. Buican Cristian PNL Abținere
41. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
42. Bulai Iulian USR NU
43. Bumb Sorin-Ioan PNL Abținere
44. Calista Mara-Daniela PNL Abținere
45. Calotă Florică Ică PRO Europa DA
46. Căciulă Aurel PSD DA
47. Călin Ion PSD DA
48. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
49. Cherecheș Florica PNL Abținere
50. Cherecheș Viorica PNL Abținere
51. Chiriac Viorel PSD DA
52. Cioabă Petre PSD DA
53. Ciocan Dan PSD DA
54. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
55. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
56. Cobuz Maricela PSD DA
57. Cocoș Vasile PSD DA
58. Codreanu Constantin PMP Abținere
59. Cojocaru Petru-Bogdan PSD DA
60. Coliu Doru-Petrișor PMP Abținere
61. Constantin Daniel PRO Europa DA
62. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL Abținere
63. Csép Éva-Andrea UDMR DA
64. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
65. Cucșa Marian-Gheorghe - DA
66. Culeafă Mihai PNL Abținere
67. Cupșa Ioan PNL Abținere
68. Dan Nicușor Daniel USR DA
69. Dehelean Silviu USR Abținere
70. Dinu Cristina-Elena PSD DA
71. Dîrzu Ioan PSD DA
72. Dobre Mircea-Titus PRO Europa DA
73. Dobre Victor Paul PNL Abținere
74. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
75. Dobrovie Matei-Adrian PNL Abținere
76. Dohotaru Adrian-Octavian - DA
77. Drulă Cătălin USR Abținere
78. Dunava Costel Neculai PSD DA
79. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
80. Farago Petru UDMR DA
81. Fădor Angelica PNL Abținere
82. Florea Damian PRO Europa DA
83. Florea Oana-Consuela PSD DA
84. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
85. Furic Iarco Minoritati DA
86. Ganț Ovidiu Victor Minoritati Abținere
87. Gavrilă Camelia PSD DA
88. Gavrilescu Grațiela Leocadia - DA
89. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
90. Georgescu Laura PSD DA
91. Gerea Andrei Dominic PRO Europa DA
92. Gheorghe Tinel PNL Abținere
93. Gheorghiu Bogdan PNL Abținere
94. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
95. Ghilea Găvrilă PNL Abținere
96. Giugea Nicolae PNL Abținere
97. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
98. Gudu Vasile PNL Abținere
99. Halici Nicușor PSD DA
100. Havrici Emanuel-Iuliu PRO Europa DA
101. Hărătău Elena PSD DA
102. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL Abținere
103. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
104. Huncă Mihaela PRO Europa DA
105. Huțucă Bogdan-Iulian PNL Abținere
106. Iancu Iulian PSD DA
107. Iancu Marius-Ionel PSD DA
108. Ibram Iusein Minoritati DA
109. Iftimie Neculai PSD DA
110. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
111. Intotero Natalia-Elena PSD DA
112. Ionescu George PNL Abținere
113. Ioniță Antoneta PNL Abținere
114. Iordache Florin PSD DA
115. Itu Cornel PSD DA
116. Korodi Attila UDMR DA
117. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
118. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL Abținere
119. Longher Victoria Minoritati DA
120. Lungu Tudorița PNL Abținere
121. Lupescu Dumitru USR Abținere
122. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
123. Manole Petre-Florin PSD DA
124. Mareș Mara PNL Abținere
125. Marica Petru-Sorin PRO Europa DA
126. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
127. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
128. Meiroșu Marilena-Emilia PRO Europa DA
129. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
130. Mircea Florin PSD DA
131. Mocanu Adrian PRO Europa DA
132. Mocioalcă Ion PRO Europa DA
133. Moise Costin-Sebastian PMP Abținere
134. Moldovan Sorin-Dan PNL Abținere
135. Moșteanu Liviu-Ionuț USR Abținere
136. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
137. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
138. Neagu Nicolae PNL Abținere
139. Neață Eugen PSD DA
140. Nicoară Romeo Florin PNL Abținere
141. Nicolae Andrei PSD DA
142. Nistor Laurențiu PSD DA
143. Niță Mihai PRO Europa DA
144. Niță Nicu PSD DA
145. Nosa Iuliu PSD DA
146. Oprea Dumitru PNL Abținere
147. Oprișcan Mihai Doru PRO Europa DA
148. Oros Nechita-Adrian PNL Abținere
149. Oteșanu Daniela PSD DA
150. Palăr Ionel PNL Abținere
151. Pambuccian Varujan Minoritati DA
152. Pană Adriana-Doina PSD DA
153. Paraschiv Rodica PSD DA
154. Pașcan Emil-Marius PMP Abținere
155. Pau Radu - Adrian PRO Europa DA
156. Păle Dănuț PSD DA
157. Petrea Gabriel PRO Europa DA
158. Petric Octavian PRO Europa DA
159. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
160. Podașcă Gabriela-Maria PRO Europa DA
161. Ponta Victor-Viorel PRO Europa DA
162. Pop Georgian PRO Europa DA
163. Pop Tudor Rareș USR NU
164. Popa Mihai Valentin PRO Europa DA
165. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
166. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
167. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
168. Popescu Pavel PNL DA
169. Popescu Virgil-Daniel PNL Abținere
170. Preda Cezar-Florin PNL Abținere
171. Predoiu Marian-Cătălin PNL Abținere
172. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
173. Prișcă Răzvan Sorin PNL Abținere
174. Prună Cristina-Mădălina USR NU
175. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
176. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL Abținere
177. Răcuci Claudiu-Vasile PNL Abținere
178. Rădulescu Dan-Răzvan USR Abținere
179. Răduț Violeta PSD DA
180. Rodeanu Bogdan-Ionel USR Abținere
181. Roman Florin-Claudiu PNL Abținere
182. Roman Ioan Sorin PSD DA
183. Romanescu Cristinel PNL Abținere
184. Roșca Lucreția PSD DA
185. Rotaru Alexandru PSD DA
186. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
187. Săftoiu Ana Adriana PNL Abținere
188. Sămărtinean Cornel-Mircea PMP Abținere
189. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL Abținere
190. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
191. Seidler Cristian-Gabriel USR Abținere
192. Seres Dénes UDMR DA
193. Sighiartău Robert-Ionatan PNL Abținere
194. Simion Lucian-Eduard PSD DA
195. Simionca Ionuț PMP Abținere
196. Simonis Alfred - Robert PSD DA
197. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL Abținere
198. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
199. Solomon Adrian PSD DA
200. Spânu Ion PRO Europa DA
201. Stamatian Vasile-Florin PNL Abținere
202. Stan Viorel PSD DA
203. Stancu Florinel PRO Europa DA
204. Stativă Irinel Ioan PSD DA
205. Stănescu Alexandru PSD DA
206. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
207. Stroe Ionuț-Marian PNL Abținere
208. Suciu Matei PSD DA
209. Surgent Marius-Gheorghe PRO Europa Abținere
210. Szabó Ödön UDMR DA
211. Șarapatin Elvira PSD DA
212. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
213. Șimon Gheorghe PSD DA
214. Șișcu George PNL Abținere
215. Șotcan Theodora PSD DA
216. Șovăială Constantin PNL Abținere
217. Știrbu Gigel-Sorinel PNL Abținere
218. Tabugan Ion PRO Europa DA
219. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
220. Teiș Alina PSD DA
221. Terea Ioan PSD DA
222. Todor Adrian PSD DA
223. Todoran Adrian-Mihăiță PMP Abținere
224. Toma Ilie PSD DA
225. Tudor Beatrice PSD DA
226. Turcan Raluca PNL Abținere
227. Turcescu Robert-Nicolae PMP Abținere
228. Tușa Adriana Diana PSD DA
229. Țachianu Marian PSD DA
230. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR Abținere
231. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
232. Varga Glad-Aurel PNL Abținere
233. Varga Vasile PNL Abținere
234. Vasile Daniel Minoritati DA
235. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
236. Vasilică Radu Costin PSD DA
237. Vass Levente UDMR DA
238. Văcaru Alin Vasile PRO Europa DA
239. Vexler Silviu Minoritati DA
240. Vișan George-Gabriel PSD DA
241. Vîlceanu Dan PNL Abținere
242. Vîrză Mihăiță PSD DA
243. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
244. Vlăducă Oana-Silvia PRO Europa DA
245. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
246. Zainea Cornel USR Abținere
247. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 10 decembrie 2019, 14:57
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro