Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 15.10.2019 > 12:26 Versiunea pentru printare
Marți, 15 octombrie 2019, ora 12:26

Poziție pe
ordinea de zi:
14
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 7/2019 pentru aprobarea Ordonanței de urgențã a Guvernului nr.97/2018 privind aprobarea Programului-pilot de acordare a unui suport alimentar pentru preșcolarii și elevii din 50 de unități de învățământ preuniversitare de stat
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati PRO Europa Neafil.
- prezenți:246 90 60 21 17 - 10 13 31 4
- voturi pentru (DA):246 90 60 21 17 - 10 13 31 4
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
3. Ampleev Andrian Minoritati DA
4. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
5. Andronache Gabriel PNL DA
6. Antal István-János UDMR DA
7. Anton Anton PRO Europa DA
8. Ardelean Ben-Oni PNL DA
9. Arsu Alin-Ionuț USR DA
10. Avram Constantin PRO Europa DA
11. Axinte Vasile PSD DA
12. Babuș Radu PSD DA
13. Balint Liviu-Ioan PRO Europa DA
14. Banias Mircea Marius PRO Europa DA
15. Băișanu Ștefan-Alexandru - DA
16. Bănicioiu Nicolae PRO Europa DA
17. Bende Sándor UDMR DA
18. Benedek Zacharie UDMR DA
19. Benga Tudor - Vlad USR DA
20. Benkő Erika UDMR DA
21. Bica Dănuț PNL DA
22. Bichineț Corneliu PMP DA
23. Birchall Ana PSD DA
24. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
25. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
26. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
27. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
28. Bode Lucian Nicolae PNL DA
29. Bodea Marius PNL DA
30. Bogaciu Alexandra-Corina PRO Europa DA
31. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
32. Bontea Vlad PSD DA
33. Boroianu Aurel-Robert PNL DA
34. Borza Remus-Adrian PSD DA
35. Botez Mihai-Cătălin USR DA
36. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
37. Bran Ioana PSD DA
38. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
39. Budăi Marius-Constantin PSD DA
40. Buican Cristian PNL DA
41. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
42. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
43. Calista Mara-Daniela PNL DA
44. Calotă Florică Ică PRO Europa DA
45. Căciulă Aurel PSD DA
46. Călin Ion PSD DA
47. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
48. Cherecheș Florica PNL DA
49. Cherecheș Viorica PNL DA
50. Chiriac Viorel PSD DA
51. Cioabă Petre PSD DA
52. Ciocan Dan PSD DA
53. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
54. Cobuz Maricela PSD DA
55. Cocoș Vasile PSD DA
56. Codreanu Constantin PMP DA
57. Cojocaru Petru-Bogdan PSD DA
58. Coliu Doru-Petrișor PMP DA
59. Constantin Daniel PRO Europa DA
60. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
61. Csép Éva-Andrea UDMR DA
62. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
63. Cucșa Marian-Gheorghe - DA
64. Culeafă Mihai PNL DA
65. Cupșa Ioan PNL DA
66. Dan Nicușor Daniel USR DA
67. Dehelean Silviu USR DA
68. Dinu Cristina-Elena PSD DA
69. Dîrzu Ioan PSD DA
70. Dobre Mircea-Titus PRO Europa DA
71. Dobre Victor Paul PNL DA
72. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
73. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
74. Dobrovie Matei-Adrian PNL DA
75. Dohotaru Adrian-Octavian - DA
76. Drulă Cătălin USR DA
77. Dunava Costel Neculai PSD DA
78. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
79. Farago Petru UDMR DA
80. Fădor Angelica PNL DA
81. Florea Damian PRO Europa DA
82. Florea Oana-Consuela PSD DA
83. Furic Iarco Minoritati DA
84. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
85. Gavrilă Camelia PSD DA
86. Gavrilescu Grațiela Leocadia - DA
87. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
88. Georgescu Laura PSD DA
89. Gerea Andrei Dominic PRO Europa DA
90. Gheorghe Tinel PNL DA
91. Gheorghiu Bogdan PNL DA
92. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
93. Ghilea Găvrilă PNL DA
94. Giugea Nicolae PNL DA
95. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
96. Gudu Vasile PNL DA
97. Halici Nicușor PSD DA
98. Havrici Emanuel-Iuliu PRO Europa DA
99. Hărătău Elena PSD DA
100. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
101. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
102. Huncă Mihaela PRO Europa DA
103. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
104. Iancu Iulian PSD DA
105. Iancu Marius-Ionel PSD DA
106. Ibram Iusein Minoritati DA
107. Iftimie Neculai PSD DA
108. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
109. Intotero Natalia-Elena PSD DA
110. Ion Stelian-Cristian USR DA
111. Ionescu George PNL DA
112. Ioniță Antoneta PNL DA
113. Iordache Florin PSD DA
114. Itu Cornel PSD DA
115. Korodi Attila UDMR DA
116. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
117. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
118. Longher Victoria Minoritati DA
119. Lungu Tudorița PNL DA
120. Lupescu Dumitru USR DA
121. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
122. Manole Petre-Florin PSD DA
123. Mareș Mara PNL DA
124. Marica Petru-Sorin PRO Europa DA
125. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
126. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
127. Meiroșu Marilena-Emilia PRO Europa DA
128. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
129. Mircea Florin PSD DA
130. Mocioalcă Ion PRO Europa DA
131. Moise Costin-Sebastian PMP DA
132. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
133. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
134. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
135. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
136. Neagu Nicolae PNL DA
137. Neață Eugen PSD DA
138. Nicoară Romeo Florin PNL DA
139. Nicolae Andrei PSD DA
140. Nicolicea Eugen PSD DA
141. Nistor Laurențiu PSD DA
142. Niță Mihai PRO Europa DA
143. Niță Nicu PSD DA
144. Nosa Iuliu PSD DA
145. Oprea Dumitru PNL DA
146. Oprișcan Mihai Doru PRO Europa DA
147. Oros Nechita-Adrian PNL DA
148. Oteșanu Daniela PSD DA
149. Palăr Ionel PNL DA
150. Pană Adriana-Doina PSD DA
151. Paraschiv Rodica PSD DA
152. Pașcan Emil-Marius PMP DA
153. Pau Radu - Adrian PRO Europa DA
154. Păle Dănuț PSD DA
155. Petric Octavian PRO Europa DA
156. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
157. Podașcă Gabriela-Maria PRO Europa DA
158. Ponta Victor-Viorel PRO Europa DA
159. Pop Georgian PRO Europa DA
160. Pop Tudor Rareș USR DA
161. Popa Mihai Valentin PRO Europa DA
162. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
163. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
164. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
165. Popescu Pavel PNL DA
166. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
167. Preda Cezar-Florin PNL DA
168. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
169. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
170. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
171. Prună Cristina-Mădălina USR DA
172. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
173. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
174. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
175. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
176. Răduț Violeta PSD DA
177. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
178. Roman Florin-Claudiu PNL DA
179. Roman Ioan Sorin PSD DA
180. Romanescu Cristinel PNL DA
181. Roșca Lucreția PSD DA
182. Rotaru Alexandru PSD DA
183. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
184. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
185. Sămărtinean Cornel-Mircea PMP DA
186. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
187. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
188. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
189. Seres Dénes UDMR DA
190. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
191. Simion Lucian-Eduard PSD DA
192. Simionca Ionuț PMP DA
193. Simonis Alfred - Robert PSD DA
194. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
195. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
196. Solomon Adrian PSD DA
197. Spânu Ion PRO Europa DA
198. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
199. Stan Viorel PSD DA
200. Stancu Florinel PRO Europa DA
201. Stativă Irinel Ioan PSD DA
202. Stănescu Alexandru PSD DA
203. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
204. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
205. Suciu Matei PSD DA
206. Surgent Marius-Gheorghe PRO Europa DA
207. Szabó Ödön UDMR DA
208. Șarapatin Elvira PSD DA
209. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
210. Șimon Gheorghe PSD DA
211. Șișcu George PNL DA
212. Șotcan Theodora PSD DA
213. Șovăială Constantin PNL DA
214. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
215. Tabugan Ion PRO Europa DA
216. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
217. Teiș Alina PSD DA
218. Terea Ioan PSD DA
219. Todor Adrian PSD DA
220. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
221. Toma Ilie PSD DA
222. Trăilă Cristina PNL DA
223. Tudor Beatrice PSD DA
224. Turcan Raluca PNL DA
225. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
226. Tușa Adriana Diana PSD DA
227. Țachianu Marian PSD DA
228. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
229. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
230. Varga Glad-Aurel PNL DA
231. Varga Vasile PNL DA
232. Vasile Daniel Minoritati DA
233. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
234. Vasilică Radu Costin PSD DA
235. Vass Levente UDMR DA
236. Văcaru Alin Vasile PRO Europa DA
237. Vexler Silviu Minoritati DA
238. Vișan George-Gabriel PSD DA
239. Vîlceanu Dan PNL DA
240. Vîrză Mihăiță PSD DA
241. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
242. Vlăducă Oana-Silvia PRO Europa DA
243. Vosganian Varujan PRO Europa DA
244. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
245. Zainea Cornel USR DA
246. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 10 decembrie 2019, 14:54
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro