Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 15.10.2019 > 12:28 Versiunea pentru printare
Marți, 15 octombrie 2019, ora 12:28

Poziție pe
ordinea de zi:
17
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 482/2018 privind aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.56/2018 pentru completarea Legii nr.15/1990 privind reorganizarea unităților economice de stat ca regii autonome și societăți comerciale
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati PRO Europa Neafil.
- prezenți:245 91 57 21 17 - 10 14 31 4
- voturi pentru (DA):173 89 56 - 5 - - 14 7 2
- voturi împotrivă (NU):46 1 - 21 - - - - 24 -
- abțineri:25 - 1 - 12 - 10 - - 2
- nu au votat:1 1 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Ambrus Izabella-Agnes UDMR Abținere
3. Ampleev Andrian Minoritati DA
4. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
5. Antal István-János UDMR DA
6. Anton Anton PRO Europa DA
7. Ardelean Ben-Oni PNL DA
8. Arsu Alin-Ionuț USR NU
9. Avram Constantin PRO Europa DA
10. Axinte Vasile PSD DA
11. Babuș Radu PSD DA
12. Balint Liviu-Ioan PRO Europa NU
13. Banias Mircea Marius PRO Europa NU
14. Băișanu Ștefan-Alexandru - Abținere
15. Bănicioiu Nicolae PRO Europa NU
16. Bende Sándor UDMR Abținere
17. Benedek Zacharie UDMR Abținere
18. Benkő Erika UDMR DA
19. Bica Dănuț PNL DA
20. Bichineț Corneliu PMP Abținere
21. Birchall Ana PSD DA
22. Biro Zsolt-Istvan UDMR Abținere
23. Biró Rozália-Ibolya UDMR Abținere
24. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
25. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
26. Bode Lucian Nicolae PNL DA
27. Bodea Marius PNL DA
28. Bogaciu Alexandra-Corina PRO Europa NU
29. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
30. Bontea Vlad PSD DA
31. Boroianu Aurel-Robert PNL DA
32. Borza Remus-Adrian PSD NU
33. Botez Mihai-Cătălin USR NU
34. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP Abținere
35. Bran Ioana PSD DA
36. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
37. Budăi Marius-Constantin PSD DA
38. Buican Cristian PNL DA
39. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
40. Bulai Iulian USR NU
41. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
42. Calista Mara-Daniela PNL DA
43. Calotă Florică Ică PRO Europa DA
44. Căciulă Aurel PSD DA
45. Călin Ion PSD DA
46. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
47. Cherecheș Florica PNL DA
48. Cherecheș Viorica PNL DA
49. Chiriac Viorel PSD DA
50. Cioabă Petre PSD DA
51. Ciocan Dan PSD DA
52. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
53. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
54. Cobuz Maricela PSD DA
55. Cocoș Vasile PSD DA
56. Codreanu Constantin PMP Abținere
57. Cojocaru Petru-Bogdan PSD DA
58. Coliu Doru-Petrișor PMP Abținere
59. Constantin Daniel PRO Europa NU
60. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
61. Csép Éva-Andrea UDMR Abținere
62. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
63. Cucșa Marian-Gheorghe - DA
64. Culeafă Mihai PNL DA
65. Cupșa Ioan PNL DA
66. Dan Nicușor Daniel USR NU
67. Dehelean Silviu USR NU
68. Dinu Cristina-Elena PSD DA
69. Dîrzu Ioan PSD DA
70. Dobre Mircea-Titus PRO Europa NU
71. Dobre Victor Paul PNL DA
72. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
73. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
74. Dobrovie Matei-Adrian PNL DA
75. Dohotaru Adrian-Octavian - Abținere
76. Drulă Cătălin USR NU
77. Dunava Costel Neculai PSD DA
78. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
79. Farago Petru UDMR Abținere
80. Fădor Angelica PNL DA
81. Florea Damian PRO Europa NU
82. Florea Oana-Consuela PSD DA
83. Furic Iarco Minoritati DA
84. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
85. Gavrilă Camelia PSD DA
86. Gavrilescu Grațiela Leocadia - DA
87. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
88. Georgescu Laura PSD DA
89. Gerea Andrei Dominic PRO Europa DA
90. Gheorghe Tinel PNL Abținere
91. Gheorghiu Bogdan PNL DA
92. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
93. Ghilea Găvrilă PNL DA
94. Giugea Nicolae PNL DA
95. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
96. Gudu Vasile PNL DA
97. Halici Nicușor PSD DA
98. Havrici Emanuel-Iuliu PRO Europa NU
99. Hărătău Elena PSD DA
100. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
101. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
102. Huncă Mihaela PRO Europa NU
103. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
104. Iancu Iulian PSD DA
105. Iancu Marius-Ionel PSD DA
106. Ibram Iusein Minoritati DA
107. Iftimie Neculai PSD DA
108. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
109. Intotero Natalia-Elena PSD DA
110. Ion Stelian-Cristian USR NU
111. Ionescu George PNL DA
112. Ioniță Antoneta PNL DA
113. Iordache Florin PSD DA
114. Itu Cornel PSD DA
115. Korodi Attila UDMR Abținere
116. Kulcsár-Terza József-György UDMR Abținere
117. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
118. Longher Victoria Minoritati DA
119. Lungu Tudorița PNL DA
120. Lupescu Dumitru USR NU
121. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
122. Manole Petre-Florin PSD -
123. Mareș Mara PNL DA
124. Marica Petru-Sorin PRO Europa NU
125. Márton Árpád-Francisc UDMR Abținere
126. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
127. Meiroșu Marilena-Emilia PRO Europa NU
128. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
129. Mircea Florin PSD DA
130. Mocioalcă Ion PRO Europa NU
131. Moise Costin-Sebastian PMP Abținere
132. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
133. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
134. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
135. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
136. Neagu Nicolae PNL DA
137. Neață Eugen PSD DA
138. Nicoară Romeo Florin PNL DA
139. Nicolae Andrei PSD DA
140. Nicolicea Eugen PSD DA
141. Nistor Laurențiu PSD DA
142. Niță Mihai PRO Europa NU
143. Niță Nicu PSD DA
144. Nosa Iuliu PSD DA
145. Oprișcan Mihai Doru PRO Europa DA
146. Oros Nechita-Adrian PNL DA
147. Oteșanu Daniela PSD DA
148. Palăr Ionel PNL DA
149. Pambuccian Varujan Minoritati DA
150. Pană Adriana-Doina PSD DA
151. Paraschiv Rodica PSD DA
152. Pașcan Emil-Marius PMP Abținere
153. Pau Radu - Adrian PRO Europa NU
154. Păle Dănuț PSD DA
155. Petric Octavian PRO Europa NU
156. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
157. Podașcă Gabriela-Maria PRO Europa NU
158. Ponta Victor-Viorel PRO Europa NU
159. Pop Georgian PRO Europa NU
160. Pop Tudor Rareș USR NU
161. Popa Mihai Valentin PRO Europa NU
162. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
163. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
164. Popescu Nicolae-Daniel USR NU
165. Popescu Pavel PNL DA
166. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
167. Preda Cezar-Florin PNL DA
168. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
169. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
170. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
171. Prună Cristina-Mădălina USR NU
172. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
173. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
174. Rădulescu Dan-Răzvan USR NU
175. Răduț Violeta PSD DA
176. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
177. Roman Florin-Claudiu PNL DA
178. Roman Ioan Sorin PSD DA
179. Romanescu Cristinel PNL DA
180. Roșca Lucreția PSD DA
181. Rotaru Alexandru PSD DA
182. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
183. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
184. Sămărtinean Cornel-Mircea PMP Abținere
185. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
186. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
187. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
188. Seres Dénes UDMR DA
189. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
190. Simion Lucian-Eduard PSD DA
191. Simionca Ionuț PMP Abținere
192. Simonis Alfred - Robert PSD DA
193. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
194. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
195. Solomon Adrian PSD DA
196. Spânu Ion PRO Europa NU
197. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
198. Stan Viorel PSD DA
199. Stancu Florinel PRO Europa NU
200. Stativă Irinel Ioan PSD DA
201. Stănescu Alexandru PSD DA
202. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
203. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
204. Suciu Matei PSD DA
205. Surgent Marius-Gheorghe PRO Europa DA
206. Szabó Ödön UDMR Abținere
207. Șarapatin Elvira PSD DA
208. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
209. Șimon Gheorghe PSD DA
210. Șișcu George PNL DA
211. Șotcan Theodora PSD DA
212. Șovăială Constantin PNL DA
213. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
214. Tabugan Ion PRO Europa NU
215. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
216. Teiș Alina PSD DA
217. Terea Ioan PSD DA
218. Todor Adrian PSD DA
219. Todoran Adrian-Mihăiță PMP Abținere
220. Toma Ilie PSD DA
221. Trăilă Cristina PNL DA
222. Tudor Beatrice PSD DA
223. Turcan Raluca PNL DA
224. Turcescu Robert-Nicolae PMP Abținere
225. Tușa Adriana Diana PSD DA
226. Țachianu Marian PSD DA
227. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
228. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
229. Varga Glad-Aurel PNL DA
230. Varga Vasile PNL DA
231. Vasile Daniel Minoritati DA
232. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
233. Vasilică Radu Costin PSD DA
234. Vass Levente UDMR Abținere
235. Văcaru Alin Vasile PRO Europa NU
236. Vexler Silviu Minoritati DA
237. Vișan George-Gabriel PSD DA
238. Vîlceanu Dan PNL DA
239. Vîrză Mihăiță PSD DA
240. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
241. Vlăducă Oana-Silvia PRO Europa NU
242. Vosganian Varujan PRO Europa DA
243. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
244. Zainea Cornel USR NU
245. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 9 decembrie 2019, 6:50
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro