Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 15.10.2019 > 12:31 Versiunea pentru printare
Marți, 15 octombrie 2019, ora 12:31

Poziție pe
ordinea de zi:
13
Subiect vot: Vot final
Respingere PL 86/2018 manualului școlar
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati PRO Europa Neafil.
- prezenți:240 91 58 19 15 - 9 13 31 4
- voturi pentru (DA):237 88 58 19 15 - 9 13 31 4
- voturi împotrivă (NU):1 1 - - - - - - - -
- abțineri:2 2 - - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
3. Ampleev Andrian Minoritati DA
4. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
5. Andronache Gabriel PNL DA
6. Antal István-János UDMR DA
7. Anton Anton PRO Europa DA
8. Ardelean Ben-Oni PNL DA
9. Arsu Alin-Ionuț USR DA
10. Avram Constantin PRO Europa DA
11. Axinte Vasile PSD DA
12. Babuș Radu PSD DA
13. Balint Liviu-Ioan PRO Europa DA
14. Banias Mircea Marius PRO Europa DA
15. Băișanu Ștefan-Alexandru - DA
16. Bănicioiu Nicolae PRO Europa DA
17. Bende Sándor UDMR DA
18. Benedek Zacharie UDMR DA
19. Bica Dănuț PNL DA
20. Bichineț Corneliu PMP DA
21. Birchall Ana PSD DA
22. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
23. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
24. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
25. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
26. Bode Lucian Nicolae PNL DA
27. Bodea Marius PNL DA
28. Bogaciu Alexandra-Corina PRO Europa DA
29. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
30. Bontea Vlad PSD DA
31. Boroianu Aurel-Robert PNL DA
32. Borza Remus-Adrian PSD DA
33. Botez Mihai-Cătălin USR DA
34. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
35. Bran Ioana PSD DA
36. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
37. Budăi Marius-Constantin PSD DA
38. Buican Cristian PNL DA
39. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
40. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
41. Calista Mara-Daniela PNL DA
42. Calotă Florică Ică PRO Europa DA
43. Căciulă Aurel PSD DA
44. Călin Ion PSD DA
45. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
46. Cherecheș Florica PNL DA
47. Cherecheș Viorica PNL DA
48. Chiriac Viorel PSD DA
49. Cioabă Petre PSD DA
50. Ciocan Dan PSD DA
51. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
52. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
53. Cobuz Maricela PSD DA
54. Cocoș Vasile PSD DA
55. Codreanu Constantin PMP DA
56. Cojocaru Petru-Bogdan PSD DA
57. Coliu Doru-Petrișor PMP DA
58. Constantin Daniel PRO Europa DA
59. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
60. Csép Éva-Andrea UDMR DA
61. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
62. Cucșa Marian-Gheorghe - DA
63. Culeafă Mihai PNL DA
64. Cupșa Ioan PNL DA
65. Dan Nicușor Daniel USR DA
66. Dehelean Silviu USR DA
67. Dinu Cristina-Elena PSD DA
68. Dîrzu Ioan PSD DA
69. Dobre Mircea-Titus PRO Europa DA
70. Dobre Victor Paul PNL DA
71. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
72. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
73. Dobrovie Matei-Adrian PNL DA
74. Dohotaru Adrian-Octavian - DA
75. Drulă Cătălin USR DA
76. Dunava Costel Neculai PSD DA
77. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
78. Farago Petru UDMR DA
79. Fădor Angelica PNL DA
80. Florea Damian PRO Europa DA
81. Florea Oana-Consuela PSD DA
82. Furic Iarco Minoritati DA
83. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
84. Gavrilă Camelia PSD DA
85. Gavrilescu Grațiela Leocadia - DA
86. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
87. Georgescu Laura PSD DA
88. Gerea Andrei Dominic PRO Europa DA
89. Gheorghe Tinel PNL DA
90. Gheorghiu Bogdan PNL DA
91. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
92. Ghilea Găvrilă PNL DA
93. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
94. Gudu Vasile PNL DA
95. Halici Nicușor PSD DA
96. Havrici Emanuel-Iuliu PRO Europa DA
97. Hărătău Elena PSD DA
98. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
99. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
100. Huncă Mihaela PRO Europa DA
101. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
102. Iancu Iulian PSD DA
103. Iancu Marius-Ionel PSD DA
104. Ibram Iusein Minoritati DA
105. Iftimie Neculai PSD DA
106. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
107. Intotero Natalia-Elena PSD DA
108. Ion Stelian-Cristian USR DA
109. Ionescu George PNL DA
110. Ioniță Antoneta PNL DA
111. Iordache Florin PSD DA
112. Itu Cornel PSD DA
113. Korodi Attila UDMR DA
114. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
115. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
116. Longher Victoria Minoritati DA
117. Lungu Tudorița PNL DA
118. Lupescu Dumitru USR DA
119. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
120. Manole Petre-Florin PSD DA
121. Mareș Mara PNL DA
122. Marica Petru-Sorin PRO Europa DA
123. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
124. Meiroșu Marilena-Emilia PRO Europa DA
125. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
126. Mircea Florin PSD DA
127. Mocioalcă Ion PRO Europa DA
128. Moise Costin-Sebastian PMP DA
129. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
130. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
131. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
132. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
133. Neagu Nicolae PNL DA
134. Neață Eugen PSD DA
135. Nicoară Romeo Florin PNL DA
136. Nicolae Andrei PSD DA
137. Nicolicea Eugen PSD DA
138. Nistor Laurențiu PSD DA
139. Niță Mihai PRO Europa DA
140. Niță Nicu PSD DA
141. Nosa Iuliu PSD DA
142. Oprea Dumitru PNL DA
143. Oprișcan Mihai Doru PRO Europa DA
144. Oros Nechita-Adrian PNL DA
145. Oteșanu Daniela PSD DA
146. Palăr Ionel PNL DA
147. Pană Adriana-Doina PSD DA
148. Paraschiv Rodica PSD DA
149. Pașcan Emil-Marius PMP DA
150. Pau Radu - Adrian PRO Europa DA
151. Păle Dănuț PSD DA
152. Petric Octavian PRO Europa DA
153. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
154. Podașcă Gabriela-Maria PRO Europa DA
155. Ponta Victor-Viorel PRO Europa DA
156. Pop Georgian PRO Europa DA
157. Popa Mihai Valentin PRO Europa DA
158. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
159. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
160. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
161. Popescu Pavel PNL DA
162. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
163. Preda Cezar-Florin PNL DA
164. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
165. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
166. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
167. Prună Cristina-Mădălina USR DA
168. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD Abținere
169. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
170. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
171. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
172. Răduț Violeta PSD DA
173. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
174. Roman Florin-Claudiu PNL DA
175. Roman Ioan Sorin PSD DA
176. Romanescu Cristinel PNL DA
177. Roșca Lucreția PSD DA
178. Rotaru Alexandru PSD DA
179. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
180. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
181. Sămărtinean Cornel-Mircea PMP DA
182. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
183. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
184. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
185. Seres Dénes UDMR DA
186. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
187. Simion Lucian-Eduard PSD DA
188. Simionca Ionuț PMP DA
189. Simonis Alfred - Robert PSD DA
190. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
191. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
192. Solomon Adrian PSD NU
193. Spânu Ion PRO Europa DA
194. Stan Viorel PSD DA
195. Stancu Florinel PRO Europa DA
196. Stativă Irinel Ioan PSD DA
197. Stănescu Alexandru PSD DA
198. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
199. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
200. Suciu Matei PSD DA
201. Surgent Marius-Gheorghe PRO Europa DA
202. Szabó Ödön UDMR DA
203. Șarapatin Elvira PSD DA
204. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
205. Șimon Gheorghe PSD DA
206. Șișcu George PNL DA
207. Șotcan Theodora PSD DA
208. Șovăială Constantin PNL DA
209. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
210. Tabugan Ion PRO Europa DA
211. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
212. Teiș Alina PSD DA
213. Terea Ioan PSD DA
214. Todor Adrian PSD DA
215. Toma Ilie PSD DA
216. Trăilă Cristina PNL DA
217. Tudor Beatrice PSD DA
218. Turcan Raluca PNL DA
219. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
220. Tușa Adriana Diana PSD DA
221. Țachianu Marian PSD DA
222. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
223. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
224. Varga Glad-Aurel PNL DA
225. Varga Vasile PNL DA
226. Vasile Daniel Minoritati DA
227. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
228. Vasilică Radu Costin PSD Abținere
229. Vass Levente UDMR DA
230. Văcaru Alin Vasile PRO Europa DA
231. Vexler Silviu Minoritati DA
232. Vișan George-Gabriel PSD DA
233. Vîlceanu Dan PNL DA
234. Vîrză Mihăiță PSD DA
235. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
236. Vlăducă Oana-Silvia PRO Europa DA
237. Vosganian Varujan PRO Europa DA
238. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
239. Zainea Cornel USR DA
240. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 7 decembrie 2019, 19:40
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro