Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 15.10.2019 > 12:32 Versiunea pentru printare
Marți, 15 octombrie 2019, ora 12:32

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 304/2019 privind serviciile de plată și pentru modificarea unor acte normative
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati PRO Europa Neafil.
- prezenți:244 91 58 20 16 - 10 14 31 4
- voturi pentru (DA):244 91 58 20 16 - 10 14 31 4
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
3. Ampleev Andrian Minoritati DA
4. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
5. Andronache Gabriel PNL DA
6. Antal István-János UDMR DA
7. Anton Anton PRO Europa DA
8. Ardelean Ben-Oni PNL DA
9. Arsu Alin-Ionuț USR DA
10. Avram Constantin PRO Europa DA
11. Axinte Vasile PSD DA
12. Babuș Radu PSD DA
13. Balint Liviu-Ioan PRO Europa DA
14. Banias Mircea Marius PRO Europa DA
15. Băișanu Ștefan-Alexandru - DA
16. Bănicioiu Nicolae PRO Europa DA
17. Bende Sándor UDMR DA
18. Benedek Zacharie UDMR DA
19. Benga Tudor - Vlad USR DA
20. Benkő Erika UDMR DA
21. Bica Dănuț PNL DA
22. Bichineț Corneliu PMP DA
23. Birchall Ana PSD DA
24. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
25. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
26. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
27. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
28. Bode Lucian Nicolae PNL DA
29. Bodea Marius PNL DA
30. Bogaciu Alexandra-Corina PRO Europa DA
31. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
32. Bontea Vlad PSD DA
33. Boroianu Aurel-Robert PNL DA
34. Borza Remus-Adrian PSD DA
35. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
36. Bran Ioana PSD DA
37. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
38. Budăi Marius-Constantin PSD DA
39. Buican Cristian PNL DA
40. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
41. Bulai Iulian USR DA
42. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
43. Calista Mara-Daniela PNL DA
44. Calotă Florică Ică PRO Europa DA
45. Căciulă Aurel PSD DA
46. Călin Ion PSD DA
47. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
48. Cherecheș Florica PNL DA
49. Cherecheș Viorica PNL DA
50. Chiriac Viorel PSD DA
51. Cioabă Petre PSD DA
52. Ciocan Dan PSD DA
53. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
54. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
55. Cobuz Maricela PSD DA
56. Cocoș Vasile PSD DA
57. Codreanu Constantin PMP DA
58. Cojocaru Petru-Bogdan PSD DA
59. Coliu Doru-Petrișor PMP DA
60. Constantin Daniel PRO Europa DA
61. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
62. Csép Éva-Andrea UDMR DA
63. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
64. Cucșa Marian-Gheorghe - DA
65. Culeafă Mihai PNL DA
66. Cupșa Ioan PNL DA
67. Dan Nicușor Daniel USR DA
68. Dehelean Silviu USR DA
69. Dinu Cristina-Elena PSD DA
70. Dîrzu Ioan PSD DA
71. Dobre Mircea-Titus PRO Europa DA
72. Dobre Victor Paul PNL DA
73. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
74. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
75. Dobrovie Matei-Adrian PNL DA
76. Dohotaru Adrian-Octavian - DA
77. Drulă Cătălin USR DA
78. Dunava Costel Neculai PSD DA
79. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
80. Farago Petru UDMR DA
81. Fădor Angelica PNL DA
82. Florea Damian PRO Europa DA
83. Florea Oana-Consuela PSD DA
84. Furic Iarco Minoritati DA
85. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
86. Gavrilă Camelia PSD DA
87. Gavrilescu Grațiela Leocadia - DA
88. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
89. Georgescu Laura PSD DA
90. Gerea Andrei Dominic PRO Europa DA
91. Gheorghe Tinel PNL DA
92. Gheorghiu Bogdan PNL DA
93. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
94. Ghilea Găvrilă PNL DA
95. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
96. Gudu Vasile PNL DA
97. Halici Nicușor PSD DA
98. Havrici Emanuel-Iuliu PRO Europa DA
99. Hărătău Elena PSD DA
100. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
101. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
102. Huncă Mihaela PRO Europa DA
103. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
104. Iancu Iulian PSD DA
105. Iancu Marius-Ionel PSD DA
106. Ibram Iusein Minoritati DA
107. Iftimie Neculai PSD DA
108. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
109. Intotero Natalia-Elena PSD DA
110. Ion Stelian-Cristian USR DA
111. Ionescu George PNL DA
112. Iordache Florin PSD DA
113. Itu Cornel PSD DA
114. Korodi Attila UDMR DA
115. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
116. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
117. Longher Victoria Minoritati DA
118. Lungu Tudorița PNL DA
119. Lupescu Dumitru USR DA
120. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
121. Manole Petre-Florin PSD DA
122. Mareș Mara PNL DA
123. Marica Petru-Sorin PRO Europa DA
124. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
125. Meiroșu Marilena-Emilia PRO Europa DA
126. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
127. Mircea Florin PSD DA
128. Mocioalcă Ion PRO Europa DA
129. Moise Costin-Sebastian PMP DA
130. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
131. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
132. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
133. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
134. Neagu Nicolae PNL DA
135. Neață Eugen PSD DA
136. Nicoară Romeo Florin PNL DA
137. Nicolae Andrei PSD DA
138. Nicolicea Eugen PSD DA
139. Nistor Laurențiu PSD DA
140. Niță Mihai PRO Europa DA
141. Niță Nicu PSD DA
142. Nosa Iuliu PSD DA
143. Oprea Dumitru PNL DA
144. Oprișcan Mihai Doru PRO Europa DA
145. Oros Nechita-Adrian PNL DA
146. Oteșanu Daniela PSD DA
147. Palăr Ionel PNL DA
148. Pambuccian Varujan Minoritati DA
149. Pană Adriana-Doina PSD DA
150. Paraschiv Rodica PSD DA
151. Pașcan Emil-Marius PMP DA
152. Pau Radu - Adrian PRO Europa DA
153. Păle Dănuț PSD DA
154. Petric Octavian PRO Europa DA
155. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
156. Podașcă Gabriela-Maria PRO Europa DA
157. Ponta Victor-Viorel PRO Europa DA
158. Pop Georgian PRO Europa DA
159. Pop Tudor Rareș USR DA
160. Popa Mihai Valentin PRO Europa DA
161. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
162. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
163. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
164. Popescu Pavel PNL DA
165. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
166. Preda Cezar-Florin PNL DA
167. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
168. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
169. Prună Cristina-Mădălina USR DA
170. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
171. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
172. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
173. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
174. Răduț Violeta PSD DA
175. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
176. Roman Florin-Claudiu PNL DA
177. Roman Ioan Sorin PSD DA
178. Romanescu Cristinel PNL DA
179. Roșca Lucreția PSD DA
180. Rotaru Alexandru PSD DA
181. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
182. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
183. Sămărtinean Cornel-Mircea PMP DA
184. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
185. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
186. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
187. Seres Dénes UDMR DA
188. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
189. Simion Lucian-Eduard PSD DA
190. Simionca Ionuț PMP DA
191. Simonis Alfred - Robert PSD DA
192. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
193. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
194. Solomon Adrian PSD DA
195. Spânu Ion PRO Europa DA
196. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
197. Stan Viorel PSD DA
198. Stancu Florinel PRO Europa DA
199. Stativă Irinel Ioan PSD DA
200. Stănescu Alexandru PSD DA
201. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
202. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
203. Suciu Matei PSD DA
204. Surgent Marius-Gheorghe PRO Europa DA
205. Szabó Ödön UDMR DA
206. Șarapatin Elvira PSD DA
207. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
208. Șimon Gheorghe PSD DA
209. Șișcu George PNL DA
210. Șotcan Theodora PSD DA
211. Șovăială Constantin PNL DA
212. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
213. Tabugan Ion PRO Europa DA
214. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
215. Teiș Alina PSD DA
216. Terea Ioan PSD DA
217. Todor Adrian PSD DA
218. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
219. Toma Ilie PSD DA
220. Trăilă Cristina PNL DA
221. Tudor Beatrice PSD DA
222. Turcan Raluca PNL DA
223. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
224. Tușa Adriana Diana PSD DA
225. Țachianu Marian PSD DA
226. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
227. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
228. Varga Glad-Aurel PNL DA
229. Varga Vasile PNL DA
230. Vasile Daniel Minoritati DA
231. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
232. Vasilică Radu Costin PSD DA
233. Vass Levente UDMR DA
234. Văcaru Alin Vasile PRO Europa DA
235. Vexler Silviu Minoritati DA
236. Vișan George-Gabriel PSD DA
237. Vîlceanu Dan PNL DA
238. Vîrză Mihăiță PSD DA
239. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
240. Vlăducă Oana-Silvia PRO Europa DA
241. Vosganian Varujan PRO Europa DA
242. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
243. Zainea Cornel USR DA
244. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 7 decembrie 2019, 18:18
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro