Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 15.10.2019 > 12:38 Versiunea pentru printare
Marți, 15 octombrie 2019, ora 12:38

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 319/2019 pentru modificarea art.7 și 10 din Legea nr.102/2014 privind cimitirele, crematoriile umane și serviciile funerare
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati PRO Europa Neafil.
- prezenți:241 90 59 20 14 - 9 14 31 4
- voturi pentru (DA):199 90 58 3 - - - 13 31 4
- voturi împotrivă (NU):14 - - - 14 - - - - -
- abțineri:28 - 1 17 - - 9 1 - -
- nu au votat:0 - - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Ambrus Izabella-Agnes UDMR NU
3. Ampleev Andrian Minoritati DA
4. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
5. Andronache Gabriel PNL DA
6. Antal István-János UDMR NU
7. Anton Anton PRO Europa DA
8. Ardelean Ben-Oni PNL DA
9. Arsu Alin-Ionuț USR Abținere
10. Avram Constantin PRO Europa DA
11. Axinte Vasile PSD DA
12. Babuș Radu PSD DA
13. Balint Liviu-Ioan PRO Europa DA
14. Banias Mircea Marius PRO Europa DA
15. Băișanu Ștefan-Alexandru - DA
16. Bănicioiu Nicolae PRO Europa DA
17. Bende Sándor UDMR NU
18. Benga Tudor - Vlad USR Abținere
19. Benkő Erika UDMR NU
20. Bica Dănuț PNL DA
21. Bichineț Corneliu PMP Abținere
22. Birchall Ana PSD DA
23. Biro Zsolt-Istvan UDMR NU
24. Biró Rozália-Ibolya UDMR NU
25. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
26. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
27. Bode Lucian Nicolae PNL DA
28. Bodea Marius PNL DA
29. Bogaciu Alexandra-Corina PRO Europa DA
30. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
31. Bontea Vlad PSD DA
32. Boroianu Aurel-Robert PNL DA
33. Borza Remus-Adrian PSD DA
34. Botez Mihai-Cătălin USR Abținere
35. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP Abținere
36. Bran Ioana PSD DA
37. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
38. Budăi Marius-Constantin PSD DA
39. Buican Cristian PNL DA
40. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
41. Bulai Iulian USR Abținere
42. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
43. Calista Mara-Daniela PNL DA
44. Calotă Florică Ică PRO Europa DA
45. Căciulă Aurel PSD DA
46. Călin Ion PSD DA
47. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
48. Cherecheș Florica PNL DA
49. Cherecheș Viorica PNL DA
50. Chiriac Viorel PSD DA
51. Cioabă Petre PSD DA
52. Ciocan Dan PSD DA
53. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
54. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
55. Cobuz Maricela PSD DA
56. Cocoș Vasile PSD DA
57. Codreanu Constantin PMP Abținere
58. Cojocaru Petru-Bogdan PSD DA
59. Coliu Doru-Petrișor PMP Abținere
60. Constantin Daniel PRO Europa DA
61. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
62. Csép Éva-Andrea UDMR NU
63. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
64. Cucșa Marian-Gheorghe - DA
65. Culeafă Mihai PNL DA
66. Cupșa Ioan PNL DA
67. Dan Nicușor Daniel USR DA
68. Dehelean Silviu USR Abținere
69. Dinu Cristina-Elena PSD DA
70. Dîrzu Ioan PSD DA
71. Dobre Mircea-Titus PRO Europa DA
72. Dobre Victor Paul PNL DA
73. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
74. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
75. Dobrovie Matei-Adrian PNL DA
76. Dohotaru Adrian-Octavian - DA
77. Dunava Costel Neculai PSD DA
78. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
79. Farago Petru UDMR NU
80. Fădor Angelica PNL DA
81. Florea Damian PRO Europa DA
82. Florea Oana-Consuela PSD DA
83. Furic Iarco Minoritati DA
84. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
85. Gavrilă Camelia PSD DA
86. Gavrilescu Grațiela Leocadia - DA
87. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
88. Georgescu Laura PSD DA
89. Gerea Andrei Dominic PRO Europa DA
90. Gheorghe Tinel PNL DA
91. Gheorghiu Bogdan PNL DA
92. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
93. Ghilea Găvrilă PNL DA
94. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
95. Gudu Vasile PNL DA
96. Halici Nicușor PSD DA
97. Havrici Emanuel-Iuliu PRO Europa DA
98. Hărătău Elena PSD DA
99. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
100. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
101. Huncă Mihaela PRO Europa DA
102. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
103. Iancu Iulian PSD DA
104. Iancu Marius-Ionel PSD DA
105. Ibram Iusein Minoritati DA
106. Iftimie Neculai PSD DA
107. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
108. Intotero Natalia-Elena PSD DA
109. Ionescu George PNL DA
110. Ioniță Antoneta PNL DA
111. Iordache Florin PSD DA
112. Itu Cornel PSD DA
113. Korodi Attila UDMR NU
114. Kulcsár-Terza József-György UDMR NU
115. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
116. Longher Victoria Minoritati DA
117. Lungu Tudorița PNL DA
118. Lupescu Dumitru USR Abținere
119. Magyar Loránd-Bálint UDMR NU
120. Manole Petre-Florin PSD DA
121. Mareș Mara PNL DA
122. Marica Petru-Sorin PRO Europa DA
123. Meiroșu Marilena-Emilia PRO Europa DA
124. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
125. Mircea Florin PSD DA
126. Mocioalcă Ion PRO Europa DA
127. Moise Costin-Sebastian PMP Abținere
128. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
129. Moșteanu Liviu-Ionuț USR Abținere
130. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
131. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR Abținere
132. Neagu Nicolae PNL DA
133. Neață Eugen PSD DA
134. Nicoară Romeo Florin PNL DA
135. Nicolae Andrei PSD DA
136. Nicolicea Eugen PSD DA
137. Nistor Laurențiu PSD DA
138. Niță Mihai PRO Europa DA
139. Niță Nicu PSD DA
140. Nosa Iuliu PSD DA
141. Oprea Dumitru PNL DA
142. Oprișcan Mihai Doru PRO Europa DA
143. Oros Nechita-Adrian PNL DA
144. Oteșanu Daniela PSD DA
145. Palăr Ionel PNL DA
146. Pambuccian Varujan Minoritati DA
147. Pană Adriana-Doina PSD DA
148. Paraschiv Rodica PSD DA
149. Pau Radu - Adrian PRO Europa DA
150. Păle Dănuț PSD DA
151. Petric Octavian PRO Europa DA
152. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
153. Podașcă Gabriela-Maria PRO Europa DA
154. Ponta Victor-Viorel PRO Europa DA
155. Pop Georgian PRO Europa DA
156. Pop Tudor Rareș USR Abținere
157. Popa Mihai Valentin PRO Europa DA
158. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
159. Popescu Mariana-Venera Minoritati Abținere
160. Popescu Nicolae-Daniel USR Abținere
161. Popescu Pavel PNL DA
162. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
163. Preda Cezar-Florin PNL DA
164. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
165. Prisnel Adrian-Claudiu USR Abținere
166. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
167. Prună Cristina-Mădălina USR Abținere
168. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
169. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
170. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
171. Rădulescu Dan-Răzvan USR Abținere
172. Răduț Violeta PSD DA
173. Rodeanu Bogdan-Ionel USR Abținere
174. Roman Florin-Claudiu PNL DA
175. Roman Ioan Sorin PSD DA
176. Romanescu Cristinel PNL DA
177. Roșca Lucreția PSD DA
178. Rotaru Alexandru PSD DA
179. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
180. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
181. Sămărtinean Cornel-Mircea PMP Abținere
182. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
183. Sebestyén Csaba-István UDMR NU
184. Seidler Cristian-Gabriel USR Abținere
185. Seres Dénes UDMR NU
186. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
187. Simion Lucian-Eduard PSD DA
188. Simionca Ionuț PMP Abținere
189. Simonis Alfred - Robert PSD DA
190. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
191. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
192. Solomon Adrian PSD DA
193. Spânu Ion PRO Europa DA
194. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
195. Stan Viorel PSD DA
196. Stancu Florinel PRO Europa DA
197. Stativă Irinel Ioan PSD DA
198. Stănescu Alexandru PSD DA
199. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
200. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
201. Suciu Matei PSD DA
202. Surgent Marius-Gheorghe PRO Europa DA
203. Szabó Ödön UDMR NU
204. Șarapatin Elvira PSD DA
205. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
206. Șimon Gheorghe PSD DA
207. Șișcu George PNL DA
208. Șotcan Theodora PSD DA
209. Șovăială Constantin PNL DA
210. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
211. Tabugan Ion PRO Europa DA
212. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
213. Teiș Alina PSD DA
214. Terea Ioan PSD DA
215. Todor Adrian PSD DA
216. Todoran Adrian-Mihăiță PMP Abținere
217. Toma Ilie PSD DA
218. Trăilă Cristina PNL DA
219. Tudor Beatrice PSD DA
220. Turcan Raluca PNL DA
221. Turcescu Robert-Nicolae PMP Abținere
222. Tușa Adriana Diana PSD DA
223. Țachianu Marian PSD DA
224. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR Abținere
225. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
226. Varga Glad-Aurel PNL Abținere
227. Varga Vasile PNL DA
228. Vasile Daniel Minoritati DA
229. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
230. Vasilică Radu Costin PSD DA
231. Văcaru Alin Vasile PRO Europa DA
232. Vexler Silviu Minoritati DA
233. Vișan George-Gabriel PSD DA
234. Vîlceanu Dan PNL DA
235. Vîrză Mihăiță PSD DA
236. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
237. Vlăducă Oana-Silvia PRO Europa DA
238. Vosganian Varujan PRO Europa DA
239. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
240. Zainea Cornel USR Abținere
241. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 10 decembrie 2019, 15:50
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro