Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 15.10.2019 > 12:42 Versiunea pentru printare
Marți, 15 octombrie 2019, ora 12:42

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 278/2019 pentru modificarea și completarea art.257 din Legea educației naționale nr.1/2011
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati PRO Europa Neafil.
- prezenți:235 85 58 20 17 - 9 12 30 4
- voturi pentru (DA):119 84 3 - 17 - - 8 3 4
- voturi împotrivă (NU):91 1 55 20 - - 9 2 4 -
- abțineri:25 - - - - - - 2 23 -
- nu au votat:0 - - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
3. Ampleev Andrian Minoritati DA
4. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
5. Andronache Gabriel PNL NU
6. Antal István-János UDMR DA
7. Anton Anton PRO Europa NU
8. Ardelean Ben-Oni PNL NU
9. Arsu Alin-Ionuț USR NU
10. Avram Constantin PRO Europa DA
11. Axinte Vasile PSD DA
12. Babuș Radu PSD DA
13. Balint Liviu-Ioan PRO Europa Abținere
14. Banias Mircea Marius PRO Europa Abținere
15. Băișanu Ștefan-Alexandru - DA
16. Bănicioiu Nicolae PRO Europa Abținere
17. Bende Sándor UDMR DA
18. Benga Tudor - Vlad USR NU
19. Benkő Erika UDMR DA
20. Bica Dănuț PNL NU
21. Bichineț Corneliu PMP NU
22. Birchall Ana PSD DA
23. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
24. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
25. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
26. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
27. Bode Lucian Nicolae PNL NU
28. Bodea Marius PNL NU
29. Bontea Vlad PSD DA
30. Boroianu Aurel-Robert PNL NU
31. Borza Remus-Adrian PSD NU
32. Botez Mihai-Cătălin USR NU
33. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP NU
34. Bran Ioana PSD DA
35. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
36. Budăi Marius-Constantin PSD DA
37. Buican Cristian PNL NU
38. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
39. Bumb Sorin-Ioan PNL NU
40. Calista Mara-Daniela PNL NU
41. Calotă Florică Ică PRO Europa NU
42. Căciulă Aurel PSD DA
43. Călin Ion PSD DA
44. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
45. Cherecheș Florica PNL NU
46. Cherecheș Viorica PNL NU
47. Cioabă Petre PSD DA
48. Ciocan Dan PSD DA
49. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
50. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
51. Cobuz Maricela PSD DA
52. Cocoș Vasile PSD DA
53. Codreanu Constantin PMP NU
54. Cojocaru Petru-Bogdan PSD DA
55. Coliu Doru-Petrișor PMP NU
56. Constantin Daniel PRO Europa Abținere
57. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
58. Csép Éva-Andrea UDMR DA
59. Cucșa Marian-Gheorghe - DA
60. Culeafă Mihai PNL NU
61. Cupșa Ioan PNL NU
62. Dan Nicușor Daniel USR NU
63. Dehelean Silviu USR NU
64. Dinu Cristina-Elena PSD DA
65. Dîrzu Ioan PSD DA
66. Dobre Mircea-Titus PRO Europa Abținere
67. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
68. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
69. Dobrovie Matei-Adrian PNL NU
70. Dohotaru Adrian-Octavian - DA
71. Drulă Cătălin USR NU
72. Dunava Costel Neculai PSD DA
73. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
74. Farago Petru UDMR DA
75. Fădor Angelica PNL NU
76. Florea Damian PRO Europa Abținere
77. Florea Oana-Consuela PSD DA
78. Furic Iarco Minoritati DA
79. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
80. Gavrilă Camelia PSD DA
81. Gavrilescu Grațiela Leocadia - DA
82. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
83. Georgescu Laura PSD DA
84. Gerea Andrei Dominic PRO Europa NU
85. Gheorghe Tinel PNL NU
86. Gheorghiu Bogdan PNL NU
87. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
88. Ghilea Găvrilă PNL NU
89. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati NU
90. Gudu Vasile PNL NU
91. Halici Nicușor PSD DA
92. Havrici Emanuel-Iuliu PRO Europa Abținere
93. Hărătău Elena PSD DA
94. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL NU
95. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
96. Huncă Mihaela PRO Europa DA
97. Huțucă Bogdan-Iulian PNL NU
98. Iancu Iulian PSD DA
99. Iancu Marius-Ionel PSD DA
100. Ibram Iusein Minoritati DA
101. Iftimie Neculai PSD DA
102. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
103. Intotero Natalia-Elena PSD DA
104. Ion Stelian-Cristian USR NU
105. Ionescu George PNL NU
106. Ioniță Antoneta PNL NU
107. Iordache Florin PSD DA
108. Itu Cornel PSD DA
109. Kelemen Hunor UDMR DA
110. Korodi Attila UDMR DA
111. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
112. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
113. Longher Victoria Minoritati DA
114. Lungu Tudorița PNL NU
115. Lupescu Dumitru USR NU
116. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
117. Manole Petre-Florin PSD DA
118. Mareș Mara PNL NU
119. Marica Petru-Sorin PRO Europa Abținere
120. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
121. Meiroșu Marilena-Emilia PRO Europa Abținere
122. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
123. Mircea Florin PSD DA
124. Mocioalcă Ion PRO Europa Abținere
125. Moise Costin-Sebastian PMP NU
126. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
127. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
128. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
129. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
130. Neagu Nicolae PNL NU
131. Neață Eugen PSD DA
132. Nicoară Romeo Florin PNL NU
133. Nicolae Andrei PSD DA
134. Nicolicea Eugen PSD DA
135. Niță Mihai PRO Europa Abținere
136. Niță Nicu PSD DA
137. Nosa Iuliu PSD DA
138. Oprea Dumitru PNL NU
139. Oprișcan Mihai Doru PRO Europa DA
140. Oros Nechita-Adrian PNL NU
141. Oteșanu Daniela PSD DA
142. Palăr Ionel PNL NU
143. Pambuccian Varujan Minoritati DA
144. Pană Adriana-Doina PSD DA
145. Paraschiv Rodica PSD DA
146. Pau Radu - Adrian PRO Europa Abținere
147. Păle Dănuț PSD DA
148. Petric Octavian PRO Europa Abținere
149. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
150. Podașcă Gabriela-Maria PRO Europa Abținere
151. Ponta Victor-Viorel PRO Europa Abținere
152. Pop Georgian PRO Europa Abținere
153. Pop Tudor Rareș USR NU
154. Popa Mihai Valentin PRO Europa Abținere
155. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
156. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
157. Popescu Nicolae-Daniel USR NU
158. Popescu Pavel PNL DA
159. Popescu Virgil-Daniel PNL NU
160. Preda Cezar-Florin PNL NU
161. Predoiu Marian-Cătălin PNL NU
162. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
163. Prișcă Răzvan Sorin PNL NU
164. Prună Cristina-Mădălina USR NU
165. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
166. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL NU
167. Răcuci Claudiu-Vasile PNL NU
168. Rădulescu Dan-Răzvan USR NU
169. Răduț Violeta PSD DA
170. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
171. Roman Florin-Claudiu PNL NU
172. Roman Ioan Sorin PSD DA
173. Romanescu Cristinel PNL NU
174. Roșca Lucreția PSD DA
175. Rotaru Alexandru PSD DA
176. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
177. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
178. Sămărtinean Cornel-Mircea PMP NU
179. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL NU
180. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
181. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
182. Seres Dénes UDMR DA
183. Sighiartău Robert-Ionatan PNL NU
184. Simion Lucian-Eduard PSD DA
185. Simionca Ionuț PMP NU
186. Simonis Alfred - Robert PSD DA
187. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL NU
188. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
189. Solomon Adrian PSD DA
190. Spânu Ion PRO Europa Abținere
191. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
192. Stan Viorel PSD DA
193. Stancu Florinel PRO Europa Abținere
194. Stativă Irinel Ioan PSD DA
195. Stănescu Alexandru PSD DA
196. Stroe Ionuț-Marian PNL NU
197. Suciu Matei PSD DA
198. Surgent Marius-Gheorghe PRO Europa NU
199. Szabó Ödön UDMR DA
200. Șarapatin Elvira PSD DA
201. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
202. Șimon Gheorghe PSD DA
203. Șișcu George PNL NU
204. Șotcan Theodora PSD DA
205. Șovăială Constantin PNL NU
206. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
207. Tabugan Ion PRO Europa Abținere
208. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
209. Teiș Alina PSD DA
210. Terea Ioan PSD DA
211. Todor Adrian PSD DA
212. Todoran Adrian-Mihăiță PMP NU
213. Trăilă Cristina PNL NU
214. Tudor Beatrice PSD DA
215. Turcan Raluca PNL NU
216. Turcescu Robert-Nicolae PMP NU
217. Tușa Adriana Diana PSD DA
218. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
219. Varga Glad-Aurel PNL NU
220. Varga Vasile PNL NU
221. Vasile Daniel Minoritati DA
222. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
223. Vasilică Radu Costin PSD DA
224. Vass Levente UDMR DA
225. Văcaru Alin Vasile PRO Europa Abținere
226. Vexler Silviu Minoritati Abținere
227. Vișan George-Gabriel PSD DA
228. Vîlceanu Dan PNL NU
229. Vîrză Mihăiță PSD DA
230. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
231. Vlăducă Oana-Silvia PRO Europa Abținere
232. Vosganian Varujan PRO Europa Abținere
233. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
234. Zainea Cornel USR NU
235. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 7 decembrie 2019, 18:12
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro