Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 15.10.2019 > 12:43 Versiunea pentru printare
Marți, 15 octombrie 2019, ora 12:43

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 22/2019 pentru modificarea alin.(1), lit.a) și b) al art.3 din Legea nr.61/1993 privind alocația de stat pentru copii
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati PRO Europa Neafil.
- prezenți:240 86 59 22 17 - 9 14 29 4
- voturi pentru (DA):238 86 58 22 17 - 9 14 28 4
- voturi împotrivă (NU):1 - 1 - - - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - - - -
- nu au votat:1 - - - - - - - 1 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
3. Ampleev Andrian Minoritati DA
4. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
5. Andronache Gabriel PNL DA
6. Antal István-János UDMR DA
7. Ardelean Ben-Oni PNL DA
8. Arsu Alin-Ionuț USR DA
9. Avram Constantin PRO Europa DA
10. Axinte Vasile PSD DA
11. Babuș Radu PSD DA
12. Balint Liviu-Ioan PRO Europa DA
13. Banias Mircea Marius PRO Europa DA
14. Băișanu Ștefan-Alexandru - DA
15. Bănicioiu Nicolae PRO Europa -
16. Bende Sándor UDMR DA
17. Benga Tudor - Vlad USR DA
18. Benkő Erika UDMR DA
19. Bica Dănuț PNL DA
20. Bichineț Corneliu PMP DA
21. Birchall Ana PSD DA
22. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
23. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
24. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
25. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
26. Bode Lucian Nicolae PNL DA
27. Bodea Marius PNL DA
28. Bontea Vlad PSD DA
29. Boroianu Aurel-Robert PNL DA
30. Borza Remus-Adrian PSD DA
31. Botez Mihai-Cătălin USR DA
32. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
33. Bran Ioana PSD DA
34. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
35. Budăi Marius-Constantin PSD DA
36. Buican Cristian PNL DA
37. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
38. Bulai Iulian USR DA
39. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
40. Calista Mara-Daniela PNL DA
41. Calotă Florică Ică PRO Europa DA
42. Căciulă Aurel PSD DA
43. Călin Ion PSD DA
44. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
45. Cherecheș Florica PNL DA
46. Cherecheș Viorica PNL DA
47. Cioabă Petre PSD DA
48. Ciocan Dan PSD DA
49. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
50. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
51. Cobuz Maricela PSD DA
52. Cocoș Vasile PSD DA
53. Codreanu Constantin PMP DA
54. Cojocaru Petru-Bogdan PSD DA
55. Coliu Doru-Petrișor PMP DA
56. Constantin Daniel PRO Europa DA
57. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
58. Csép Éva-Andrea UDMR DA
59. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
60. Cucșa Marian-Gheorghe - DA
61. Culeafă Mihai PNL DA
62. Cupșa Ioan PNL DA
63. Dan Nicușor Daniel USR DA
64. Dehelean Silviu USR DA
65. Dinu Cristina-Elena PSD DA
66. Dîrzu Ioan PSD DA
67. Dobre Mircea-Titus PRO Europa DA
68. Dobre Victor Paul PNL NU
69. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
70. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
71. Dobrovie Matei-Adrian PNL DA
72. Dohotaru Adrian-Octavian - DA
73. Drulă Cătălin USR DA
74. Dunava Costel Neculai PSD DA
75. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
76. Farago Petru UDMR DA
77. Fădor Angelica PNL DA
78. Florea Damian PRO Europa DA
79. Florea Oana-Consuela PSD DA
80. Furic Iarco Minoritati DA
81. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
82. Gavrilă Camelia PSD DA
83. Gavrilescu Grațiela Leocadia - DA
84. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
85. Georgescu Laura PSD DA
86. Gerea Andrei Dominic PRO Europa DA
87. Gheorghe Tinel PNL DA
88. Gheorghiu Bogdan PNL DA
89. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
90. Ghilea Găvrilă PNL DA
91. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
92. Gudu Vasile PNL DA
93. Halici Nicușor PSD DA
94. Havrici Emanuel-Iuliu PRO Europa DA
95. Hărătău Elena PSD DA
96. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
97. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
98. Huncă Mihaela PRO Europa DA
99. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
100. Iancu Iulian PSD DA
101. Iancu Marius-Ionel PSD DA
102. Ibram Iusein Minoritati DA
103. Iftimie Neculai PSD DA
104. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
105. Intotero Natalia-Elena PSD DA
106. Ion Stelian-Cristian USR DA
107. Ionescu George PNL DA
108. Ioniță Antoneta PNL DA
109. Iordache Florin PSD DA
110. Itu Cornel PSD DA
111. Kelemen Hunor UDMR DA
112. Korodi Attila UDMR DA
113. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
114. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
115. Longher Victoria Minoritati DA
116. Lungu Tudorița PNL DA
117. Lupescu Dumitru USR DA
118. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
119. Manole Petre-Florin PSD DA
120. Mareș Mara PNL DA
121. Marica Petru-Sorin PRO Europa DA
122. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
123. Meiroșu Marilena-Emilia PRO Europa DA
124. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
125. Mircea Florin PSD DA
126. Mocioalcă Ion PRO Europa DA
127. Moise Costin-Sebastian PMP DA
128. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
129. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
130. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
131. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
132. Neagu Nicolae PNL DA
133. Neață Eugen PSD DA
134. Nicoară Romeo Florin PNL DA
135. Nicolae Andrei PSD DA
136. Nicolicea Eugen PSD DA
137. Niță Mihai PRO Europa DA
138. Niță Nicu PSD DA
139. Nosa Iuliu PSD DA
140. Oprea Dumitru PNL DA
141. Oprișcan Mihai Doru PRO Europa DA
142. Oros Nechita-Adrian PNL DA
143. Oteșanu Daniela PSD DA
144. Palăr Ionel PNL DA
145. Pambuccian Varujan Minoritati DA
146. Pană Adriana-Doina PSD DA
147. Paraschiv Rodica PSD DA
148. Pașcan Emil-Marius PMP DA
149. Pau Radu - Adrian PRO Europa DA
150. Păle Dănuț PSD DA
151. Petric Octavian PRO Europa DA
152. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
153. Podașcă Gabriela-Maria PRO Europa DA
154. Ponta Victor-Viorel PRO Europa DA
155. Pop Georgian PRO Europa DA
156. Pop Tudor Rareș USR DA
157. Popa Mihai Valentin PRO Europa DA
158. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
159. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
160. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
161. Popescu Pavel PNL DA
162. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
163. Preda Cezar-Florin PNL DA
164. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
165. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
166. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
167. Prună Cristina-Mădălina USR DA
168. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
169. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
170. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
171. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
172. Răduț Violeta PSD DA
173. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
174. Roman Florin-Claudiu PNL DA
175. Roman Ioan Sorin PSD DA
176. Romanescu Cristinel PNL DA
177. Roșca Lucreția PSD DA
178. Rotaru Alexandru PSD DA
179. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
180. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
181. Sămărtinean Cornel-Mircea PMP DA
182. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
183. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
184. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
185. Seres Dénes UDMR DA
186. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
187. Simion Lucian-Eduard PSD DA
188. Simonis Alfred - Robert PSD DA
189. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
190. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
191. Solomon Adrian PSD DA
192. Spânu Ion PRO Europa DA
193. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
194. Stan Viorel PSD DA
195. Stancu Florinel PRO Europa DA
196. Stativă Irinel Ioan PSD DA
197. Stănescu Alexandru PSD DA
198. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
199. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
200. Suciu Matei PSD DA
201. Surgent Marius-Gheorghe PRO Europa DA
202. Szabó Ödön UDMR DA
203. Șarapatin Elvira PSD DA
204. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
205. Șimon Gheorghe PSD DA
206. Șișcu George PNL DA
207. Șotcan Theodora PSD DA
208. Șovăială Constantin PNL DA
209. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
210. Tabugan Ion PRO Europa DA
211. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
212. Teiș Alina PSD DA
213. Terea Ioan PSD DA
214. Todor Adrian PSD DA
215. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
216. Trăilă Cristina PNL DA
217. Tudor Beatrice PSD DA
218. Turcan Raluca PNL DA
219. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
220. Tușa Adriana Diana PSD DA
221. Țachianu Marian PSD DA
222. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
223. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
224. Varga Glad-Aurel PNL DA
225. Varga Vasile PNL DA
226. Vasile Daniel Minoritati DA
227. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
228. Vasilică Radu Costin PSD DA
229. Vass Levente UDMR DA
230. Văcaru Alin Vasile PRO Europa DA
231. Vexler Silviu Minoritati DA
232. Vișan George-Gabriel PSD DA
233. Vîlceanu Dan PNL DA
234. Vîrză Mihăiță PSD DA
235. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
236. Vlăducă Oana-Silvia PRO Europa DA
237. Vosganian Varujan PRO Europa DA
238. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
239. Zainea Cornel USR DA
240. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 13 decembrie 2019, 12:04
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro