Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 22.10.2019 > 12:09 Versiunea pentru printare
Marți, 22 octombrie 2019, ora 12:09

Subiect vot: Vot final - Proiectul de Hotarare privind modificarea anexei la Hotararea Camerei Deputatilor nr.125/2016 pentru aprobarea componentei nominale a comisiilor permanente ale Camerei Deputatilor (PH CD 55/2019).
PHC 55/2019 privind modificarea anexei la Hotărârea Camerei Deputaților nr.125/2016 pentru aprobarea componenței nominale a comisiilor permanente ale Camerei Deputaților
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati PRO Europa Neafil.
- prezenți:266 108 63 26 17 - 10 12 23 7
- voturi pentru (DA):264 108 63 26 17 - 10 12 21 7
- voturi împotrivă (NU):1 - - - - - - - 1 -
- abțineri:1 - - - - - - - 1 -
- nu au votat:0 - - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Alexe Costel PNL DA
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
4. Ampleev Andrian Minoritati DA
5. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
6. Andronache Gabriel PNL DA
7. Apjok Norbert UDMR DA
8. Ardelean Ben-Oni PNL DA
9. Arsu Alin-Ionuț USR DA
10. Axinte Vasile PSD DA
11. Babuș Radu PSD DA
12. Balan Ioan PNL DA
13. Balint Liviu-Ioan PRO Europa DA
14. Banias Mircea Marius PRO Europa Abținere
15. Barna Ilie Dan USR DA
16. Băișanu Ștefan-Alexandru - DA
17. Bălănescu Alexandru PRO Europa DA
18. Bejinariu Eugen PSD DA
19. Bende Sándor UDMR DA
20. Benga Tudor - Vlad USR DA
21. Benkő Erika UDMR DA
22. Bica Dănuț PNL DA
23. Bichineț Corneliu PMP DA
24. Birchall Ana PSD DA
25. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
26. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - DA
27. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
28. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
29. Bode Lucian Nicolae PNL DA
30. Bodea Marius PNL DA
31. Bogaciu Alexandra-Corina PRO Europa DA
32. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
33. Bontea Vlad PSD DA
34. Boroianu Aurel-Robert PNL DA
35. Borza Remus-Adrian PSD DA
36. Botez Mihai-Cătălin USR DA
37. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
38. Bran Ioana PSD DA
39. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
40. Buican Cristian PNL DA
41. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
42. Bulai Iulian USR DA
43. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
44. Burciu Cristina PSD DA
45. Calista Mara-Daniela PNL DA
46. Calotă Florică Ică PRO Europa DA
47. Căciulă Aurel PSD DA
48. Călin Ion PSD DA
49. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
50. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
51. Cătăniciu Steluța-Gustica - DA
52. Cherecheș Florica PNL DA
53. Chichirău Cosette-Paula USR DA
54. Chiriac Viorel PSD DA
55. Cioabă Petre PSD DA
56. Ciocan Dan PSD DA
57. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
58. Cîtea Vasile PSD DA
59. Cocoș Vasile PSD DA
60. Codreanu Constantin PMP DA
61. Cojocaru Petru-Bogdan PSD DA
62. Cosma Lavinia-Corina USR DA
63. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
64. Cristache Cătălin PMP DA
65. Csép Éva-Andrea UDMR DA
66. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
67. Csoma Botond UDMR DA
68. Cucșa Marian-Gheorghe - DA
69. Culeafă Mihai PNL DA
70. Cupă Ion - DA
71. Cupșa Ioan PNL DA
72. Dehelean Silviu USR DA
73. Dinu Cristina-Elena PSD DA
74. Dîrzu Ioan PSD DA
75. Dobre Victor Paul PNL DA
76. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
77. Dobrovie Matei-Adrian PNL DA
78. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
79. Drulă Cătălin USR DA
80. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
81. Dunava Costel Neculai PSD DA
82. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
83. Erdei Dolóczki István UDMR DA
84. Farago Petru UDMR DA
85. Fădor Angelica PNL DA
86. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
87. Florea Damian PRO Europa DA
88. Florea Oana-Consuela PSD DA
89. Floroiu Ionel PSD DA
90. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
91. Furic Iarco Minoritati DA
92. Furtună Mirela PSD DA
93. Gavrilă Camelia PSD DA
94. Gavrilescu Grațiela Leocadia - DA
95. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
96. Găină Mihăiță - DA
97. Georgescu Laura PSD DA
98. Gerea Andrei Dominic PRO Europa DA
99. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
100. Gheorghe Tinel PNL DA
101. Gheorghiu Bogdan PNL DA
102. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
103. Gherman Dumitru PSD DA
104. Ghilea Găvrilă PNL DA
105. Gilia Claudia PSD DA
106. Giugea Nicolae PNL DA
107. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
108. Gudu Vasile PNL DA
109. Halici Nicușor PSD DA
110. Havrici Emanuel-Iuliu PRO Europa DA
111. Hărătău Elena PSD DA
112. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
113. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
114. Huncă Mihaela PRO Europa DA
115. Iancu Iulian PSD DA
116. Iancu Marius-Ionel PSD DA
117. Ibram Iusein Minoritati DA
118. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
119. Intotero Natalia-Elena PSD DA
120. Ion Stelian-Cristian USR DA
121. Ionescu George PNL DA
122. Ioniță Antoneta PNL DA
123. Iordache Florin PSD DA
124. Itu Cornel PSD DA
125. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
126. Korodi Attila UDMR DA
127. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
128. Lazăr Sorin PSD DA
129. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
130. Lovin Dumitru PRO Europa DA
131. Lungu Tudorița PNL DA
132. Lupescu Dumitru USR DA
133. Macovei Silviu Nicu PSD DA
134. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
135. Manole Petre-Florin PSD DA
136. Mareș Mara PNL DA
137. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
138. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
139. Mihalescul Dumitru PNL DA
140. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
141. Mircea Florin PSD DA
142. Mocanu Adrian PRO Europa DA
143. Mocioalcă Ion PRO Europa DA
144. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
145. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
146. Movilă Petru PMP DA
147. Mușoiu Ștefan PSD DA
148. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
149. Neagu Nicolae PNL DA
150. Neață Eugen PSD DA
151. Nicoară Romeo Florin PNL DA
152. Nicolae Andrei PSD DA
153. Nistor Laurențiu PSD DA
154. Niță Mihai PRO Europa NU
155. Niță Nicu PSD DA
156. Nosa Iuliu PSD DA
157. Oprea Dumitru PNL DA
158. Oprișcan Mihai Doru PRO Europa DA
159. Oros Nechita-Adrian PNL DA
160. Oteșanu Daniela PSD DA
161. Palăr Ionel PNL DA
162. Pană Adriana-Doina PSD DA
163. Paraschiv Rodica PSD DA
164. Pașcan Emil-Marius PMP DA
165. Păle Dănuț PSD DA
166. Petcu Toma-Florin PRO Europa DA
167. Petrea Gabriel PRO Europa DA
168. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
169. Petric Octavian PRO Europa DA
170. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
171. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
172. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
173. Podașcă Gabriela-Maria PRO Europa DA
174. Pop Andrei PSD DA
175. Pop Tudor Rareș USR DA
176. Popa Florin PSD DA
177. Popa Mihai Valentin PRO Europa DA
178. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
179. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
180. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
181. Popescu Pavel PNL DA
182. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
183. Preda Cezar-Florin PNL DA
184. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
185. Presură Alexandra PSD DA
186. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
187. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
188. Prună Cristina-Mădălina USR DA
189. Radu Anișoara PSD DA
190. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
191. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
192. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
193. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
194. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
195. Răduț Violeta PSD DA
196. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
197. Roman Florin-Claudiu PNL DA
198. Roman Ioan Sorin PSD DA
199. Romanescu Cristinel PNL DA
200. Roșca Lucreția PSD DA
201. Rotaru Alexandru PSD DA
202. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
203. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
204. Sefer Cristian-George PSD DA
205. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
206. Seres Dénes UDMR DA
207. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
208. Simionca Ionuț PMP DA
209. Simonis Alfred - Robert PSD DA
210. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
211. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
212. Solomon Adrian PSD DA
213. Spânu Ion PRO Europa DA
214. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
215. Stan Viorel PSD DA
216. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
217. Stativă Irinel Ioan PSD DA
218. Stănescu Alexandru PSD DA
219. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
220. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
221. Suciu Matei PSD DA
222. Surgent Marius-Gheorghe PRO Europa DA
223. Szabó Ödön UDMR DA
224. Șarapatin Elvira PSD DA
225. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
226. Șimon Gheorghe PSD DA
227. Șișcu George PNL DA
228. Șova Lucian PSD DA
229. Șovăială Constantin PNL DA
230. Ștefan Corneliu PSD DA
231. Ștefan Ion PNL DA
232. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
233. Tabugan Ion PRO Europa DA
234. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
235. Teacă Alexandru PMP DA
236. Teiș Alina PSD DA
237. Terea Ioan PSD DA
238. Tîlvăr Angel PSD DA
239. Todor Adrian PSD DA
240. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
241. Toma Ilie PSD DA
242. Trăilă Cristina PNL DA
243. Tripa Florin-Dan PSD DA
244. Tudor Beatrice PSD DA
245. Turcan Raluca PNL DA
246. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
247. Tușa Adriana Diana PSD DA
248. Țachianu Marian PSD DA
249. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
250. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
251. Varga Glad-Aurel PNL DA
252. Varga Vasile PNL DA
253. Vasile Daniel Minoritati DA
254. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
255. Vass Levente UDMR DA
256. Vexler Silviu Minoritati DA
257. Vișan George-Gabriel PSD DA
258. Vîlceanu Dan PNL DA
259. Vîrză Mihăiță PSD DA
260. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
261. Vosganian Varujan PRO Europa DA
262. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
263. Weber Mihai PSD DA
264. Zainea Cornel USR DA
265. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
266. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 9 decembrie 2019, 6:30
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro