Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 22.10.2019 > 12:13 Versiunea pentru printare
Marți, 22 octombrie 2019, ora 12:13

Poziție pe
ordinea de zi:
14
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 223/2019 pentru aprobarea Ordonanței de urgențã a Guvernului nr.18/2019 privind modificarea și completarea art.II din Legea nr.145/2018 pentru aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.18/2018 privind adoptarea unor măsuri fiscal-bugetare și pentru modificarea și completarea unor acte normative
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati PRO Europa Neafil.
- prezenți:268 109 62 26 17 - 10 12 25 7
- voturi pentru (DA):232 109 61 - 17 - 1 12 25 7
- voturi împotrivă (NU):26 - - 26 - - - - - -
- abțineri:10 - 1 - - - 9 - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Alexe Costel PNL DA
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
4. Ampleev Andrian Minoritati DA
5. Andronache Gabriel PNL DA
6. Apjok Norbert UDMR DA
7. Ardelean Ben-Oni PNL DA
8. Arsu Alin-Ionuț USR NU
9. Axinte Vasile PSD DA
10. Babuș Radu PSD DA
11. Balan Ioan PNL DA
12. Balint Liviu-Ioan PRO Europa DA
13. Banias Mircea Marius PRO Europa DA
14. Barna Ilie Dan USR NU
15. Băișanu Ștefan-Alexandru - DA
16. Bălănescu Alexandru PRO Europa DA
17. Bejinariu Eugen PSD DA
18. Bende Sándor UDMR DA
19. Benga Tudor - Vlad USR NU
20. Benkő Erika UDMR DA
21. Bica Dănuț PNL DA
22. Bichineț Corneliu PMP Abținere
23. Birchall Ana PSD DA
24. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
25. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - DA
26. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
27. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
28. Bode Lucian Nicolae PNL DA
29. Bodea Marius PNL DA
30. Bogaciu Alexandra-Corina PRO Europa DA
31. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
32. Bontea Vlad PSD DA
33. Boroianu Aurel-Robert PNL DA
34. Borza Remus-Adrian PSD DA
35. Botez Mihai-Cătălin USR NU
36. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP Abținere
37. Bran Ioana PSD DA
38. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
39. Buican Cristian PNL DA
40. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
41. Bulai Iulian USR NU
42. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
43. Burciu Cristina PSD DA
44. Calista Mara-Daniela PNL DA
45. Calotă Florică Ică PRO Europa DA
46. Căciulă Aurel PSD DA
47. Călin Ion PSD DA
48. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
49. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
50. Cătăniciu Steluța-Gustica - DA
51. Cherecheș Florica PNL DA
52. Chichirău Cosette-Paula USR NU
53. Chiriac Viorel PSD DA
54. Cioabă Petre PSD DA
55. Ciocan Dan PSD DA
56. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
57. Cîtea Vasile PSD DA
58. Cocoș Vasile PSD DA
59. Codreanu Constantin PMP Abținere
60. Cojocaru Petru-Bogdan PSD DA
61. Cosma Lavinia-Corina USR NU
62. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
63. Cristache Cătălin PMP Abținere
64. Csép Éva-Andrea UDMR DA
65. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
66. Csoma Botond UDMR DA
67. Cucșa Marian-Gheorghe - DA
68. Culeafă Mihai PNL DA
69. Cupă Ion - DA
70. Cupșa Ioan PNL DA
71. Dehelean Silviu USR NU
72. Dinu Cristina-Elena PSD DA
73. Dîrzu Ioan PSD DA
74. Dobre Victor Paul PNL DA
75. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
76. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
77. Dobrovie Matei-Adrian PNL DA
78. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
79. Drulă Cătălin USR NU
80. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
81. Dunava Costel Neculai PSD DA
82. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
83. Erdei Dolóczki István UDMR DA
84. Farago Petru UDMR DA
85. Fădor Angelica PNL DA
86. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
87. Florea Damian PRO Europa DA
88. Florea Oana-Consuela PSD DA
89. Floroiu Ionel PSD DA
90. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
91. Furic Iarco Minoritati DA
92. Furtună Mirela PSD DA
93. Gavrilă Camelia PSD DA
94. Gavrilescu Grațiela Leocadia - DA
95. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
96. Găină Mihăiță - DA
97. Georgescu Laura PSD DA
98. Gerea Andrei Dominic PRO Europa DA
99. Gheorghe Andrei Daniel PNL Abținere
100. Gheorghe Tinel PNL DA
101. Gheorghiu Bogdan PNL DA
102. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
103. Gherman Dumitru PSD DA
104. Ghilea Găvrilă PNL DA
105. Gilia Claudia PSD DA
106. Giugea Nicolae PNL DA
107. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
108. Gudu Vasile PNL DA
109. Halici Nicușor PSD DA
110. Havrici Emanuel-Iuliu PRO Europa DA
111. Hărătău Elena PSD DA
112. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
113. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
114. Huncă Mihaela PRO Europa DA
115. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
116. Iancu Iulian PSD DA
117. Iancu Marius-Ionel PSD DA
118. Ibram Iusein Minoritati DA
119. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
120. Intotero Natalia-Elena PSD DA
121. Ion Stelian-Cristian USR NU
122. Ionescu George PNL DA
123. Ioniță Antoneta PNL DA
124. Iordache Florin PSD DA
125. Itu Cornel PSD DA
126. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
127. Korodi Attila UDMR DA
128. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
129. Lazăr Sorin PSD DA
130. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
131. Lovin Dumitru PRO Europa DA
132. Lungu Tudorița PNL DA
133. Lupescu Dumitru USR NU
134. Macovei Silviu Nicu PSD DA
135. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
136. Manole Petre-Florin PSD DA
137. Mareș Mara PNL DA
138. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
139. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
140. Mihalescul Dumitru PNL DA
141. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
142. Mircea Florin PSD DA
143. Mocanu Adrian PRO Europa DA
144. Mocioalcă Ion PRO Europa DA
145. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
146. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
147. Movilă Petru PMP Abținere
148. Mușoiu Ștefan PSD DA
149. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
150. Neagu Nicolae PNL DA
151. Neață Eugen PSD DA
152. Nicoară Romeo Florin PNL DA
153. Nicolae Andrei PSD DA
154. Nistor Laurențiu PSD DA
155. Niță Mihai PRO Europa DA
156. Niță Nicu PSD DA
157. Nosa Iuliu PSD DA
158. Oprea Dumitru PNL DA
159. Oprișcan Mihai Doru PRO Europa DA
160. Oros Nechita-Adrian PNL DA
161. Oteșanu Daniela PSD DA
162. Palăr Ionel PNL DA
163. Pană Adriana-Doina PSD DA
164. Paraschiv Rodica PSD DA
165. Pașcan Emil-Marius PMP Abținere
166. Pau Radu - Adrian PRO Europa DA
167. Păle Dănuț PSD DA
168. Petcu Toma-Florin PRO Europa DA
169. Petrea Gabriel PRO Europa DA
170. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
171. Petric Octavian PRO Europa DA
172. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
173. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
174. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
175. Podașcă Gabriela-Maria PRO Europa DA
176. Pop Andrei PSD DA
177. Pop Tudor Rareș USR NU
178. Popa Florin PSD DA
179. Popa Mihai Valentin PRO Europa DA
180. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
181. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
182. Popescu Nicolae-Daniel USR NU
183. Popescu Pavel PNL DA
184. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
185. Preda Cezar-Florin PNL DA
186. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
187. Presură Alexandra PSD DA
188. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
189. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
190. Prună Cristina-Mădălina USR NU
191. Radu Anișoara PSD DA
192. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
193. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
194. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
195. Rădulescu Dan-Răzvan USR NU
196. Răduț Violeta PSD DA
197. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
198. Roman Florin-Claudiu PNL DA
199. Roman Ioan Sorin PSD DA
200. Romanescu Cristinel PNL DA
201. Roșca Lucreția PSD DA
202. Rotaru Alexandru PSD DA
203. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
204. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
205. Sefer Cristian-George PSD DA
206. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
207. Seres Dénes UDMR DA
208. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
209. Simionca Ionuț PMP Abținere
210. Simonis Alfred - Robert PSD DA
211. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
212. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
213. Solomon Adrian PSD DA
214. Spânu Ion PRO Europa DA
215. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
216. Stan Viorel PSD DA
217. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR NU
218. Stativă Irinel Ioan PSD DA
219. Stănescu Alexandru PSD DA
220. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
221. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
222. Suciu Matei PSD DA
223. Surgent Marius-Gheorghe PRO Europa DA
224. Szabó Ödön UDMR DA
225. Șarapatin Elvira PSD DA
226. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
227. Șimon Gheorghe PSD DA
228. Șișcu George PNL DA
229. Șova Lucian PSD DA
230. Șovăială Constantin PNL DA
231. Ștefan Corneliu PSD DA
232. Ștefan Ion PNL DA
233. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
234. Tabugan Ion PRO Europa DA
235. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
236. Teacă Alexandru PMP DA
237. Teiș Alina PSD DA
238. Terea Ioan PSD DA
239. Tîlvăr Angel PSD DA
240. Todor Adrian PSD DA
241. Todoran Adrian-Mihăiță PMP Abținere
242. Toma Ilie PSD DA
243. Trăilă Cristina PNL DA
244. Tripa Florin-Dan PSD DA
245. Tudor Beatrice PSD DA
246. Turcan Raluca PNL DA
247. Turcescu Robert-Nicolae PMP Abținere
248. Tușa Adriana Diana PSD DA
249. Țachianu Marian PSD DA
250. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
251. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
252. Varga Glad-Aurel PNL DA
253. Varga Vasile PNL DA
254. Vasile Daniel Minoritati DA
255. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
256. Vass Levente UDMR DA
257. Văcaru Alin Vasile PRO Europa DA
258. Vexler Silviu Minoritati DA
259. Vișan George-Gabriel PSD DA
260. Vîlceanu Dan PNL DA
261. Vîrză Mihăiță PSD DA
262. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
263. Vosganian Varujan PRO Europa DA
264. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
265. Weber Mihai PSD DA
266. Zainea Cornel USR NU
267. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
268. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 15 decembrie 2019, 14:34
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro