Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 29.10.2019 > 16:20 Versiunea pentru printare
Marți, 29 octombrie 2019, ora 16:20

Subiect vot: PL-x 609/2019 - Timpi dezbatere
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati PRO Europa Neafil.
- prezenți:212 98 46 23 7 9 6 12 10 1
- voturi pentru (DA):206 98 46 23 1 9 6 12 10 1
- voturi împotrivă (NU):6 - - - 6 - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Ampleev Andrian Minoritati DA
4. Anastase Roberta Alma PNL DA
5. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
6. Andronache Gabriel PNL DA
7. Andrușcă Dănuț PSD DA
8. Apjok Norbert UDMR NU
9. Ardelean Ben-Oni PNL DA
10. Arsu Alin-Ionuț USR DA
11. Avram Constantin ALDE DA
12. Axinte Vasile PSD DA
13. Babuș Radu PSD DA
14. Balan Ioan PNL DA
15. Banias Mircea Marius PRO Europa DA
16. Barna Ilie Dan USR DA
17. Bejinariu Eugen PSD DA
18. Benga Tudor - Vlad USR DA
19. Bica Dănuț PNL DA
20. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
21. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
22. Bodea Marius PNL DA
23. Bontea Vlad PSD DA
24. Boroianu Aurel-Robert PNL DA
25. Botez Mihai-Cătălin USR DA
26. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
27. Bran Ioana PSD DA
28. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
29. Buican Cristian PNL DA
30. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
31. Bulai Iulian USR DA
32. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
33. Calista Mara-Daniela PNL DA
34. Calotă Florică Ică ALDE DA
35. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
36. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
37. Cherecheș Florica PNL DA
38. Chichirău Cosette-Paula USR DA
39. Chiriac Viorel PSD DA
40. Cioabă Petre PSD DA
41. Ciocan Dan PSD DA
42. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
43. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
44. Cîtea Vasile PSD DA
45. Cobuz Maricela PSD DA
46. Cocoș Vasile PSD DA
47. Codreanu Constantin PMP DA
48. Cojocaru Petru-Bogdan PSD DA
49. Constantin Daniel PRO Europa DA
50. Cosma Lavinia-Corina USR DA
51. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
52. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
53. Csoma Botond UDMR NU
54. Culeafă Mihai PNL DA
55. Cupșa Ioan PNL DA
56. Dehelean Silviu USR DA
57. Dinu Cristina-Elena PSD DA
58. Dîrzu Ioan PSD DA
59. Dobre Victor Paul PNL DA
60. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
61. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
62. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
63. Drulă Cătălin USR DA
64. Dunava Costel Neculai PSD DA
65. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
66. Fădor Angelica PNL DA
67. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
68. Florea Oana-Consuela PSD DA
69. Floroiu Ionel PSD DA
70. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
71. Furic Iarco Minoritati DA
72. Furtună Mirela PSD DA
73. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
74. Gavrilă Camelia PSD DA
75. Gavrilescu Grațiela Leocadia - DA
76. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
77. Georgescu Laura PSD DA
78. Georgescu Nicolae PSD DA
79. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
80. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
81. Gheorghiu Bogdan PNL DA
82. Gherman Dumitru PSD DA
83. Ghilea Găvrilă PNL DA
84. Gilia Claudia PSD DA
85. Giugea Nicolae PNL DA
86. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
87. Gudu Vasile PNL DA
88. Havrici Emanuel-Iuliu PRO Europa DA
89. Hărătău Elena PSD DA
90. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
91. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
92. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
93. Iancu Marius-Ionel PSD DA
94. Ibram Iusein Minoritati DA
95. Iftimie Neculai PSD DA
96. Intotero Natalia-Elena PSD DA
97. Ion Stelian-Cristian USR DA
98. Ioniță Antoneta PNL DA
99. Itu Cornel PSD DA
100. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
101. Jivan Luminița-Maria PSD DA
102. Korodi Attila UDMR NU
103. Lazăr Sorin PSD DA
104. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
105. Longher Victoria Minoritati DA
106. Lupașcu Costel PSD DA
107. Lupescu Dumitru USR DA
108. Manole Petre-Florin PSD DA
109. Mareș Mara PNL DA
110. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
111. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
112. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
113. Mihalescul Dumitru PNL DA
114. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
115. Mircea Florin PSD DA
116. Mînzatu Roxana PSD DA
117. Mocanu Adrian ALDE DA
118. Moise Costin-Sebastian PMP DA
119. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
120. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
121. Movilă Petru PMP DA
122. Mușoiu Ștefan PSD DA
123. Neagu Nicolae PNL DA
124. Neață Eugen PSD DA
125. Nechifor Cătălin-Ioan PRO Europa DA
126. Nistor Laurențiu PSD DA
127. Niță Nicu PSD DA
128. Oprea Dumitru PNL DA
129. Oteșanu Daniela PSD DA
130. Palăr Ionel PNL DA
131. Pană Adriana-Doina PSD DA
132. Paraschiv Rodica PSD DA
133. Păle Dănuț PSD DA
134. Petcu Toma-Florin ALDE DA
135. Petrea Gabriel PRO Europa DA
136. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
137. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
138. Pistru Eusebiu-Manea ALDE DA
139. Ponta Victor-Viorel PRO Europa DA
140. Pop Andrei PSD DA
141. Pop Georgian PRO Europa DA
142. Pop Tudor Rareș USR DA
143. Popa Florin PSD DA
144. Popa Mihai Valentin PRO Europa DA
145. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
146. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
147. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
148. Popescu Pavel PNL DA
149. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
150. Presură Alexandra PSD DA
151. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
152. Prună Cristina-Mădălina USR DA
153. Radu Anișoara PSD DA
154. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
155. Rădulescu Alexandru PSD DA
156. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
157. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
158. Răduț Violeta PSD DA
159. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
160. Roman Ioan Sorin PSD DA
161. Romanescu Cristinel PNL DA
162. Roșca Lucreția PSD DA
163. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
164. Sebestyén Csaba-István UDMR NU
165. Sefer Cristian-George PSD DA
166. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
167. Seres Dénes UDMR DA
168. Simionca Ionuț PMP DA
169. Simonis Alfred - Robert PSD DA
170. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
171. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
172. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
173. Stan Viorel PSD DA
174. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
175. Stancu Florinel PRO Europa DA
176. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
177. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
178. Suciu Matei PSD DA
179. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
180. Șarapatin Elvira PSD DA
181. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
182. Șimon Gheorghe PSD DA
183. Șișcu George PNL DA
184. Șovăială Constantin PNL DA
185. Ștefan Corneliu PSD DA
186. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
187. Tabugan Ion ALDE DA
188. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
189. Teiș Alina PSD DA
190. Terea Ioan PSD DA
191. Tîlvăr Angel PSD DA
192. Todor Adrian PSD DA
193. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
194. Toma Ilie PSD DA
195. Trăilă Cristina PNL DA
196. Tripa Florin-Dan PSD DA
197. Tudor Beatrice PSD DA
198. Țachianu Marian PSD DA
199. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
200. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
201. Vasilică Radu Costin PSD DA
202. Vass Levente UDMR NU
203. Văcaru Alin Vasile PRO Europa DA
204. Velcea Nicolae PSD DA
205. Vexler Silviu Minoritati DA
206. Vișan George-Gabriel PSD DA
207. Vîrză Mihăiță PSD DA
208. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
209. Vosganian Varujan ALDE DA
210. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
211. Weber Mihai PSD DA
212. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 15 decembrie 2019, 15:30
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro