Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 04.11.2019 > 14:11 Versiunea pentru printare
Luni, 4 noiembrie 2019, ora 14:11

Subiect vot: Ordine de zi
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total Camera Deputaților Senat
PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati PRO Europa Neafil. PSD PNL USR UDMR Neafil.
- prezenți:228 3 66 27 20 14 13 17 7 2 2 23 13 9 12
- voturi pentru (DA):223 3 66 27 20 14 13 16 7 2 1 22 12 9 11
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - - - - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - - - - - - - - -
- nu au votat:5 - - - - - - 1 - - 1 1 1 - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Parlamentar Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian deputat PNL DA
2. Adnagi Slavoliub deputat Minoritati DA
3. Alexandrescu Vlad-Tudor senator USR DA
4. Alexe Costel deputat PNL DA
5. Ambrus Izabella-Agnes deputat UDMR DA
6. Ampleev Andrian deputat Minoritati DA
7. Andrei Alexandru-Ioan deputat PNL DA
8. Andronache Gabriel deputat PNL DA
9. Antal István-János deputat UDMR DA
10. Antal István-Loránt senator UDMR DA
11. Anton Anton deputat ALDE DA
12. Apjok Norbert deputat UDMR DA
13. Ardelean Ben-Oni deputat PNL DA
14. Arsu Alin-Ionuț deputat USR DA
15. Avram Constantin deputat ALDE DA
16. Badea Viorel Riceard senator PNL DA
17. Balan Ioan deputat PNL DA
18. Balint Liviu-Ioan deputat PRO Europa DA
19. Banias Mircea Marius deputat PRO Europa DA
20. Barna Ilie Dan deputat USR DA
21. Bădulescu Dorin-Valeriu senator - DA
22. Bende Sándor deputat UDMR DA
23. Benedek Zacharie deputat UDMR DA
24. Benga Tudor - Vlad deputat USR DA
25. Benkő Erika deputat UDMR DA
26. Bica Dănuț deputat PNL DA
27. Bichineț Corneliu deputat PMP DA
28. Biro Zsolt-Istvan deputat UDMR DA
29. Biró Rozália-Ibolya deputat UDMR DA
30. Bode Lucian Nicolae deputat PNL DA
31. Bodea Marius deputat PNL DA
32. Boroianu Aurel-Robert deputat PNL DA
33. Borza Remus-Adrian deputat PSD DA
34. Botez Mihai-Cătălin deputat USR DA
35. Bozianu Nicoleta-Cătălina deputat PMP DA
36. Buican Cristian deputat PNL DA
37. Bulacu Romulus senator PNL DA
38. Bulai Iulian deputat USR DA
39. Bumb Sorin-Ioan deputat PNL DA
40. Burciu Cristina deputat PSD DA
41. Calista Mara-Daniela deputat PNL DA
42. Calotă Florică Ică deputat ALDE DA
43. Caracota Iancu senator PNL DA
44. Cazan Mircea-Vasile senator PNL DA
45. Cătăniciu Steluța-Gustica deputat ALDE DA
46. Cherecheș Florica deputat PNL DA
47. Cherecheș Viorica deputat PNL DA
48. Chichirău Cosette-Paula deputat USR DA
49. Chirteș Ioan-Cristian senator PNL DA
50. Chițac Vergil senator - DA
51. Cîmpeanu Sorin Mihai deputat PRO Europa DA
52. Cîțu Florin-Vasile senator PNL -
53. Codreanu Constantin deputat PMP DA
54. Coliban Allen senator USR DA
55. Coliu Doru-Petrișor deputat PMP DA
56. Constantin Daniel deputat PRO Europa DA
57. Cosma Lavinia-Corina deputat USR DA
58. Covaciu Severica-Rodica senator - DA
59. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel deputat PNL DA
60. Cristache Cătălin deputat PMP DA
61. Cristina Ioan senator PNL DA
62. Császár Károly Zsolt senator UDMR DA
63. Cseke Attila-Zoltán senator UDMR DA
64. Csép Éva-Andrea deputat UDMR DA
65. Csokany Petronela-Mihaela deputat Minoritati DA
66. Csoma Botond deputat UDMR DA
67. Cucșa Marian-Gheorghe deputat - DA
68. Culeafă Mihai deputat PNL DA
69. Cupă Ion deputat ALDE DA
70. Cupșa Ioan deputat PNL DA
71. Dan Nicușor Daniel deputat USR DA
72. Dănăilă Leon senator PNL DA
73. Dehelean Silviu deputat USR DA
74. Derzsi Ákos senator UDMR DA
75. Dinică Silvia-Monica senator USR DA
76. Dinu Nicoleta-Ramona senator USR -
77. Dircă George-Edward senator USR DA
78. Dobre Victor Paul deputat PNL DA
79. Dobrovie Matei-Adrian deputat PNL DA
80. Dohotaru Adrian-Octavian deputat - DA
81. Drulă Cătălin deputat USR DA
82. Dumitrescu Iulian senator PNL DA
83. Duruș Vlad-Emanuel deputat USR DA
84. Erdei Dolóczki István deputat UDMR DA
85. Farago Petru deputat UDMR DA
86. Fădor Angelica deputat PNL DA
87. Fălcoi Nicu senator USR DA
88. Fejér László-Ődőn senator UDMR DA
89. Fenechiu Cătălin-Daniel senator PNL DA
90. Filipescu Răducu-George senator PNL DA
91. Firczak Iulius Marian deputat Minoritati DA
92. Florea Damian deputat PRO Europa DA
93. Furic Iarco deputat Minoritati -
94. Ganț Ovidiu Victor deputat Minoritati DA
95. Gerea Andrei Dominic deputat ALDE DA
96. Gheorghe Andrei Daniel deputat PNL DA
97. Gheorghe Tinel deputat PNL DA
98. Gheorghiu Bogdan deputat PNL DA
99. Ghera Giureci-Slobodan deputat Minoritati DA
100. Ghica Cristian senator USR DA
101. Ghilea Găvrilă deputat PNL DA
102. Gioancă Eugen senator PSD -
103. Giugea Nicolae deputat PNL DA
104. Gorghiu Alina-Ștefania senator PNL DA
105. Goțiu Remus Mihai senator USR DA
106. Grosaru Andi-Gabriel deputat Minoritati DA
107. Gudu Vasile deputat PNL DA
108. Hadârcă Ion senator - DA
109. Hărătău Elena deputat PSD DA
110. Heiuș Lucian-Ovidiu deputat PNL DA
111. Huțucă Bogdan-Iulian deputat PNL DA
112. Ibram Iusein deputat Minoritati DA
113. Ilie Viorel senator - DA
114. Iliescu Cătălin Lucian senator - DA
115. Ion Stelian-Cristian deputat USR DA
116. Ionașcu Gabi senator - DA
117. Ionescu George deputat PNL DA
118. Ioniță Antoneta deputat PNL DA
119. Iurișniți Cristina-Ionela deputat USR DA
120. Korodi Attila deputat UDMR DA
121. Kulcsár-Terza József-György deputat UDMR DA
122. László Attila senator UDMR DA
123. Leoreanu Laurențiu-Dan deputat PNL DA
124. Longher Victoria deputat Minoritati DA
125. Lovin Dumitru deputat ALDE DA
126. Lungu Dan senator USR DA
127. Lungu Tudorița deputat PNL DA
128. Lungu Vasile-Cristian senator - DA
129. Lupescu Dumitru deputat USR DA
130. Magyar Loránd-Bálint deputat UDMR DA
131. Mareș Mara deputat PNL DA
132. Márton Árpád-Francisc deputat UDMR DA
133. Marussi George-Nicolae senator USR DA
134. Meiroșu Marilena-Emilia deputat PRO Europa DA
135. Mihail Radu-Mihai senator USR DA
136. Mihalescul Dumitru deputat PNL DA
137. Mocanu Adrian deputat ALDE DA
138. Moise Costin-Sebastian deputat PMP DA
139. Moldovan Sorin-Dan deputat PNL DA
140. Moșteanu Liviu-Ionuț deputat USR DA
141. Movilă Petru deputat PMP DA
142. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril deputat USR DA
143. Neagu Nicolae deputat PNL DA
144. Nicoară Marius Petre senator - DA
145. Nicoară Romeo Florin deputat PNL DA
146. Novák Csaba-Zoltán senator UDMR DA
147. Olar Corneliu deputat PNL DA
148. Oprea Dumitru deputat PNL DA
149. Oprea Mario-Ovidiu senator PNL DA
150. Oprișcan Mihai Doru deputat ALDE DA
151. Oros Nechita-Adrian deputat PNL DA
152. Palăr Ionel deputat PNL DA
153. Pambuccian Varujan deputat Minoritati DA
154. Pașcan Emil-Marius deputat PMP DA
155. Pauliuc Nicoleta senator PNL DA
156. Pereș Alexandru senator PNL DA
157. Petcu Toma-Florin deputat ALDE DA
158. Petrețchi Nicolae-Miroslav deputat Minoritati DA
159. Pirtea Marilen - Gabriel deputat PNL DA
160. Pistru Eusebiu-Manea deputat ALDE DA
161. Pîrvulescu Eugen senator PNL DA
162. Pop Georgian deputat PRO Europa DA
163. Pop Tudor Rareș deputat USR DA
164. Popa Cornel senator PNL DA
165. Popa Ion senator - DA
166. Popescu Mariana-Venera deputat Minoritati DA
167. Popescu Nicolae-Daniel deputat USR DA
168. Popescu Pavel deputat PNL DA
169. Popescu Virgil-Daniel deputat PNL DA
170. Preda Cezar-Florin deputat PNL DA
171. Predoiu Marian-Cătălin deputat PNL DA
172. Presadă Florina-Raluca senator USR DA
173. Prisnel Adrian-Claudiu deputat USR DA
174. Prișcă Răzvan Sorin deputat PNL DA
175. Prună Cristina-Mădălina deputat USR DA
176. Raețchi Ovidiu Alexandru deputat PNL DA
177. Răcuci Claudiu-Vasile deputat PNL DA
178. Rădulescu Dan-Răzvan deputat USR DA
179. Rodeanu Bogdan-Ionel deputat USR DA
180. Roman Florin-Claudiu deputat PNL DA
181. Ruse Mihai senator - -
182. Savin Emanoil senator - DA
183. Săftoiu Ana Adriana deputat PNL DA
184. Sămărtinean Cornel-Mircea deputat PMP DA
185. Scântei Laura-Iuliana senator PNL DA
186. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana deputat PNL DA
187. Sebestyén Csaba-István deputat UDMR DA
188. Seidler Cristian-Gabriel deputat USR DA
189. Seres Dénes deputat UDMR DA
190. Sighiartău Robert-Ionatan deputat PNL DA
191. Simionca Ionuț deputat PMP DA
192. Sitterli Ovidiu-Ioan deputat PNL DA
193. Stamatian Vasile-Florin deputat PNL DA
194. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel deputat USR DA
195. Stângă George-Cătălin senator PNL DA
196. Stoica Bogdan-Alin deputat Minoritati DA
197. Stroe Ionuț-Marian deputat PNL DA
198. Surgent Marius-Gheorghe deputat ALDE DA
199. Szabó Ödön deputat UDMR DA
200. Șișcu George deputat PNL DA
201. Șoptică Costel senator PNL DA
202. Șovăială Constantin deputat PNL DA
203. Ștefan Ion deputat PNL DA
204. Tabugan Ion deputat ALDE DA
205. Talpoș Ioan-Iustin senator PSD DA
206. Tánczos Barna senator UDMR DA
207. Teacă Alexandru deputat PMP DA
208. Todoran Adrian-Mihăiță deputat PMP DA
209. Toma Cătălin Dumitru senator PNL DA
210. Trăilă Cristina deputat PNL DA
211. Turcan Raluca deputat PNL DA
212. Turcescu Robert-Nicolae deputat PMP DA
213. Turos Lóránd senator UDMR DA
214. Țapu Nazare Eugen senator PNL DA
215. Ungureanu Emanuel-Dumitru deputat USR DA
216. Varga Glad-Aurel deputat PNL DA
217. Varga Vasile deputat PNL DA
218. Vasile Daniel deputat Minoritati DA
219. Vass Levente deputat UDMR DA
220. Vela Ion-Marcel senator PNL DA
221. Vexler Silviu deputat Minoritati DA
222. Vîlceanu Dan deputat PNL DA
223. Vlad Sergiu Cosmin deputat USR DA
224. Voicu Mihai Alexandru deputat PNL DA
225. Vosganian Varujan deputat ALDE DA
226. Wiener Adrian senator USR DA
227. Zainea Cornel deputat USR DA
228. Zisopol Dragoș Gabriel deputat Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 9 decembrie 2019, 6:46
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro