Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 04.11.2019 > 14:12 Versiunea pentru printare
Luni, 4 noiembrie 2019, ora 14:12

Subiect vot: Program de lucru
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total Camera Deputaților Senat
PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati PRO Europa Neafil. PSD PNL USR UDMR Neafil.
- prezenți:225 3 69 26 19 14 13 16 7 3 2 22 13 7 11
- voturi pentru (DA):223 3 69 26 19 14 13 16 7 3 1 21 13 7 11
- voturi împotrivă (NU):1 - - - - - - - - - - 1 - - -
- abțineri:0 - - - - - - - - - - - - - -
- nu au votat:1 - - - - - - - - - 1 - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Parlamentar Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian deputat PNL DA
2. Adnagi Slavoliub deputat Minoritati DA
3. Alexandrescu Vlad-Tudor senator USR DA
4. Alexe Costel deputat PNL DA
5. Ambrus Izabella-Agnes deputat UDMR DA
6. Ampleev Andrian deputat Minoritati DA
7. Anastase Roberta Alma deputat PNL DA
8. Andrei Alexandru-Ioan deputat PNL DA
9. Andronache Gabriel deputat PNL DA
10. Antal István-János deputat UDMR DA
11. Antal István-Loránt senator UDMR DA
12. Anton Anton deputat ALDE DA
13. Apjok Norbert deputat UDMR DA
14. Ardelean Ben-Oni deputat PNL DA
15. Arsu Alin-Ionuț deputat USR DA
16. Avram Constantin deputat ALDE DA
17. Baciu Gheorghe senator - DA
18. Badea Viorel Riceard senator PNL DA
19. Balan Ioan deputat PNL DA
20. Balint Liviu-Ioan deputat PRO Europa DA
21. Banias Mircea Marius deputat PRO Europa DA
22. Barna Ilie Dan deputat USR DA
23. Bădulescu Dorin-Valeriu senator - DA
24. Bende Sándor deputat UDMR DA
25. Benedek Zacharie deputat UDMR DA
26. Benga Tudor - Vlad deputat USR DA
27. Benkő Erika deputat UDMR DA
28. Bica Dănuț deputat PNL DA
29. Bichineț Corneliu deputat PMP DA
30. Biro Zsolt-Istvan deputat UDMR DA
31. Biró Rozália-Ibolya deputat UDMR DA
32. Bode Lucian Nicolae deputat PNL DA
33. Bodea Marius deputat PNL DA
34. Boroianu Aurel-Robert deputat PNL DA
35. Bota Marius Sorin-Ovidiu deputat PSD DA
36. Botez Mihai-Cătălin deputat USR DA
37. Bozianu Nicoleta-Cătălina deputat PMP DA
38. Buican Cristian deputat PNL DA
39. Bulacu Romulus senator PNL DA
40. Bulai Iulian deputat USR DA
41. Bumb Sorin-Ioan deputat PNL DA
42. Burciu Cristina deputat PSD DA
43. Cadariu Constantin-Daniel senator PNL DA
44. Calista Mara-Daniela deputat PNL DA
45. Calotă Florică Ică deputat ALDE DA
46. Caracota Iancu senator PNL DA
47. Cazan Mircea-Vasile senator PNL NU
48. Cătăniciu Steluța-Gustica deputat ALDE DA
49. Cherecheș Florica deputat PNL DA
50. Cherecheș Viorica deputat PNL DA
51. Chichirău Cosette-Paula deputat USR DA
52. Chirteș Ioan-Cristian senator PNL DA
53. Cîmpeanu Sorin Mihai deputat PRO Europa DA
54. Cîțu Florin-Vasile senator PNL DA
55. Codreanu Constantin deputat PMP DA
56. Coliban Allen senator USR DA
57. Coliu Doru-Petrișor deputat PMP DA
58. Constantin Daniel deputat PRO Europa DA
59. Covaciu Severica-Rodica senator - DA
60. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel deputat PNL DA
61. Cristache Cătălin deputat PMP DA
62. Cseke Attila-Zoltán senator UDMR DA
63. Csép Éva-Andrea deputat UDMR DA
64. Csokany Petronela-Mihaela deputat Minoritati DA
65. Csoma Botond deputat UDMR DA
66. Cucșa Marian-Gheorghe deputat - DA
67. Culeafă Mihai deputat PNL DA
68. Cupă Ion deputat ALDE DA
69. Cupșa Ioan deputat PNL DA
70. Dan Nicușor Daniel deputat USR DA
71. Dehelean Silviu deputat USR DA
72. Dinică Silvia-Monica senator USR DA
73. Dinu Nicoleta-Ramona senator USR DA
74. Dircă George-Edward senator USR DA
75. Dobre Victor Paul deputat PNL DA
76. Dobrovie Matei-Adrian deputat PNL DA
77. Dohotaru Adrian-Octavian deputat - DA
78. Drulă Cătălin deputat USR DA
79. Dumitrescu Iulian senator PNL DA
80. Duruș Vlad-Emanuel deputat USR DA
81. Erdei Dolóczki István deputat UDMR DA
82. Farago Petru deputat UDMR DA
83. Fădor Angelica deputat PNL DA
84. Fălcoi Nicu senator USR DA
85. Fejér László-Ődőn senator UDMR DA
86. Fenechiu Cătălin-Daniel senator PNL DA
87. Filipescu Răducu-George senator PNL DA
88. Firczak Iulius Marian deputat Minoritati DA
89. Florea Damian deputat PRO Europa DA
90. Furic Iarco deputat Minoritati DA
91. Ganț Ovidiu Victor deputat Minoritati DA
92. Găină Mihăiță deputat - DA
93. Gerea Andrei Dominic deputat ALDE DA
94. Gheorghe Andrei Daniel deputat PNL DA
95. Gheorghe Tinel deputat PNL DA
96. Gheorghiu Bogdan deputat PNL DA
97. Ghera Giureci-Slobodan deputat Minoritati DA
98. Ghica Cristian senator USR DA
99. Ghilea Găvrilă deputat PNL DA
100. Gioancă Eugen senator PSD -
101. Giugea Nicolae deputat PNL DA
102. Gorghiu Alina-Ștefania senator PNL DA
103. Goțiu Remus Mihai senator USR DA
104. Grosaru Andi-Gabriel deputat Minoritati DA
105. Gudu Vasile deputat PNL DA
106. Hadârcă Ion senator - DA
107. Hărătău Elena deputat PSD DA
108. Heiuș Lucian-Ovidiu deputat PNL DA
109. Huțucă Bogdan-Iulian deputat PNL DA
110. Ilie Viorel senator - DA
111. Iliescu Cătălin Lucian senator - DA
112. Ion Stelian-Cristian deputat USR DA
113. Ionașcu Gabi senator - DA
114. Ionescu George deputat PNL DA
115. Ioniță Antoneta deputat PNL DA
116. Iurișniți Cristina-Ionela deputat USR DA
117. Korodi Attila deputat UDMR DA
118. Kulcsár-Terza József-György deputat UDMR DA
119. László Attila senator UDMR DA
120. Leoreanu Laurențiu-Dan deputat PNL DA
121. Longher Victoria deputat Minoritati DA
122. Lovin Dumitru deputat ALDE DA
123. Lungu Dan senator USR DA
124. Lungu Tudorița deputat PNL DA
125. Lungu Vasile-Cristian senator - DA
126. Lupescu Dumitru deputat USR DA
127. Magyar Loránd-Bálint deputat UDMR DA
128. Mareș Mara deputat PNL DA
129. Márton Árpád-Francisc deputat UDMR DA
130. Marussi George-Nicolae senator USR DA
131. Meiroșu Marilena-Emilia deputat PRO Europa DA
132. Mihail Radu-Mihai senator USR DA
133. Mihalescul Dumitru deputat PNL DA
134. Mocanu Adrian deputat ALDE DA
135. Moise Costin-Sebastian deputat PMP DA
136. Moldovan Sorin-Dan deputat PNL DA
137. Moșteanu Liviu-Ionuț deputat USR DA
138. Movilă Petru deputat PMP DA
139. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril deputat USR DA
140. Neagu Nicolae deputat PNL DA
141. Nicoară Marius Petre senator - DA
142. Nicoară Romeo Florin deputat PNL DA
143. Novák Csaba-Zoltán senator UDMR DA
144. Olar Corneliu deputat PNL DA
145. Oprea Dumitru deputat PNL DA
146. Oprea Mario-Ovidiu senator PNL DA
147. Oprișcan Mihai Doru deputat ALDE DA
148. Oros Nechita-Adrian deputat PNL DA
149. Palăr Ionel deputat PNL DA
150. Pambuccian Varujan deputat Minoritati DA
151. Pașcan Emil-Marius deputat PMP DA
152. Pauliuc Nicoleta senator PNL DA
153. Pereș Alexandru senator PNL DA
154. Petcu Toma-Florin deputat ALDE DA
155. Petrețchi Nicolae-Miroslav deputat Minoritati DA
156. Pirtea Marilen - Gabriel deputat PNL DA
157. Pistru Eusebiu-Manea deputat ALDE DA
158. Pîrvulescu Eugen senator PNL DA
159. Pop Georgian deputat PRO Europa DA
160. Pop Tudor Rareș deputat USR DA
161. Popa Cornel senator PNL DA
162. Popa Ion senator - DA
163. Popescu Mariana-Venera deputat Minoritati DA
164. Popescu Nicolae-Daniel deputat USR DA
165. Popescu Pavel deputat PNL DA
166. Popescu Virgil-Daniel deputat PNL DA
167. Preda Cezar-Florin deputat PNL DA
168. Predoiu Marian-Cătălin deputat PNL DA
169. Presadă Florina-Raluca senator USR DA
170. Prisnel Adrian-Claudiu deputat USR DA
171. Prișcă Răzvan Sorin deputat PNL DA
172. Prună Cristina-Mădălina deputat USR DA
173. Raețchi Ovidiu Alexandru deputat PNL DA
174. Răcuci Claudiu-Vasile deputat PNL DA
175. Rădulescu Dan-Răzvan deputat USR DA
176. Rodeanu Bogdan-Ionel deputat USR DA
177. Roman Florin-Claudiu deputat PNL DA
178. Romanescu Cristinel deputat PNL DA
179. Savin Emanoil senator - DA
180. Săftoiu Ana Adriana deputat PNL DA
181. Sămărtinean Cornel-Mircea deputat PMP DA
182. Scântei Laura-Iuliana senator PNL DA
183. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana deputat PNL DA
184. Seidler Cristian-Gabriel deputat USR DA
185. Seres Dénes deputat UDMR DA
186. Sighiartău Robert-Ionatan deputat PNL DA
187. Simionca Ionuț deputat PMP DA
188. Sitterli Ovidiu-Ioan deputat PNL DA
189. Stamatian Vasile-Florin deputat PNL DA
190. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel deputat USR DA
191. Stângă George-Cătălin senator PNL DA
192. Stoica Bogdan-Alin deputat Minoritati DA
193. Stroe Ionuț-Marian deputat PNL DA
194. Surgent Marius-Gheorghe deputat ALDE DA
195. Szabó Ödön deputat UDMR DA
196. Șișcu George deputat PNL DA
197. Șoptică Costel senator PNL DA
198. Șovăială Constantin deputat PNL DA
199. Ștefan Ion deputat PNL DA
200. Știrbu Gigel-Sorinel deputat PNL DA
201. Tabugan Ion deputat ALDE DA
202. Talpoș Ioan-Iustin senator PSD DA
203. Tánczos Barna senator UDMR DA
204. Teacă Alexandru deputat PMP DA
205. Todoran Adrian-Mihăiță deputat PMP DA
206. Toma Cătălin Dumitru senator PNL DA
207. Trăilă Cristina deputat PNL DA
208. Turcan Raluca deputat PNL DA
209. Turcescu Robert-Nicolae deputat PMP DA
210. Turos Lóránd senator UDMR DA
211. Țapu Nazare Eugen senator PNL DA
212. Ungureanu Emanuel-Dumitru deputat USR DA
213. Varga Glad-Aurel deputat PNL DA
214. Varga Vasile deputat PNL DA
215. Vasile Daniel deputat Minoritati DA
216. Vass Levente deputat UDMR DA
217. Vela Ion-Marcel senator PNL DA
218. Vexler Silviu deputat Minoritati DA
219. Vîlceanu Dan deputat PNL DA
220. Vlad Sergiu Cosmin deputat USR DA
221. Voicu Mihai Alexandru deputat PNL DA
222. Vosganian Varujan deputat ALDE DA
223. Wiener Adrian senator USR DA
224. Zainea Cornel deputat USR DA
225. Zisopol Dragoș Gabriel deputat Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 9 decembrie 2019, 4:26
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro