Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 04.11.2019 > 14:25 Versiunea pentru printare
Luni, 4 noiembrie 2019, ora 14:25

Subiect vot: Timp dezbatere
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total Camera Deputaților Senat
PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati PRO Europa Neafil. PSD PNL USR UDMR Neafil.
- prezenți:229 4 69 26 19 11 13 15 7 3 2 24 13 8 15
- voturi pentru (DA):228 4 69 26 19 11 13 15 7 3 2 24 12 8 15
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - - - - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - - - - - - - - -
- nu au votat:1 - - - - - - - - - - - 1 - -

Nr. Crt. Nume și prenume Parlamentar Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian deputat PNL DA
2. Adnagi Slavoliub deputat Minoritati DA
3. Alexandrescu Vlad-Tudor senator USR -
4. Alexe Costel deputat PNL DA
5. Ambrus Izabella-Agnes deputat UDMR DA
6. Ampleev Andrian deputat Minoritati DA
7. Anastase Roberta Alma deputat PNL DA
8. Andrei Alexandru-Ioan deputat PNL DA
9. Andronache Gabriel deputat PNL DA
10. Antal István-János deputat UDMR DA
11. Antal István-Loránt senator UDMR DA
12. Anton Anton deputat ALDE DA
13. Apjok Norbert deputat UDMR DA
14. Ardelean Ben-Oni deputat PNL DA
15. Arsu Alin-Ionuț deputat USR DA
16. Avram Constantin deputat ALDE DA
17. Baciu Gheorghe senator - DA
18. Badea Viorel Riceard senator PNL DA
19. Balan Ioan deputat PNL DA
20. Balint Liviu-Ioan deputat PRO Europa DA
21. Banias Mircea Marius deputat PRO Europa DA
22. Barna Ilie Dan deputat USR DA
23. Bădulescu Dorin-Valeriu senator - DA
24. Bende Sándor deputat UDMR DA
25. Benedek Zacharie deputat UDMR DA
26. Benga Tudor - Vlad deputat USR DA
27. Benkő Erika deputat UDMR DA
28. Bica Dănuț deputat PNL DA
29. Bichineț Corneliu deputat PMP DA
30. Biro Zsolt-Istvan deputat UDMR DA
31. Biró Rozália-Ibolya deputat UDMR DA
32. Bode Lucian Nicolae deputat PNL DA
33. Bodea Marius deputat PNL DA
34. Boroianu Aurel-Robert deputat PNL DA
35. Borza Remus-Adrian deputat PSD DA
36. Bota Marius Sorin-Ovidiu deputat PSD DA
37. Botez Mihai-Cătălin deputat USR DA
38. Bozianu Nicoleta-Cătălina deputat PMP DA
39. Buican Cristian deputat PNL DA
40. Bulacu Romulus senator PNL DA
41. Bulai Iulian deputat USR DA
42. Bumb Sorin-Ioan deputat PNL DA
43. Burciu Cristina deputat PSD DA
44. Cadariu Constantin-Daniel senator PNL DA
45. Calista Mara-Daniela deputat PNL DA
46. Caracota Iancu senator PNL DA
47. Cazan Mircea-Vasile senator PNL DA
48. Cherecheș Florica deputat PNL DA
49. Cherecheș Viorica deputat PNL DA
50. Chichirău Cosette-Paula deputat USR DA
51. Chirteș Ioan-Cristian senator PNL DA
52. Chițac Vergil senator - DA
53. Cîmpeanu Sorin Mihai deputat PRO Europa DA
54. Cîțu Florin-Vasile senator PNL DA
55. Codreanu Constantin deputat PMP DA
56. Coliban Allen senator USR DA
57. Coliu Doru-Petrișor deputat PMP DA
58. Constantin Daniel deputat PRO Europa DA
59. Cosma Lavinia-Corina deputat USR DA
60. Covaciu Severica-Rodica senator - DA
61. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel deputat PNL DA
62. Cristache Cătălin deputat PMP DA
63. Cristina Ioan senator PNL DA
64. Császár Károly Zsolt senator UDMR DA
65. Cseke Attila-Zoltán senator UDMR DA
66. Csép Éva-Andrea deputat UDMR DA
67. Csokany Petronela-Mihaela deputat Minoritati DA
68. Csoma Botond deputat UDMR DA
69. Cucșa Marian-Gheorghe deputat - DA
70. Culeafă Mihai deputat PNL DA
71. Cupă Ion deputat ALDE DA
72. Cupșa Ioan deputat PNL DA
73. Dan Nicușor Daniel deputat USR DA
74. Dănăilă Leon senator PNL DA
75. Dehelean Silviu deputat USR DA
76. Dinică Silvia-Monica senator USR DA
77. Dinu Nicoleta-Ramona senator USR DA
78. Dircă George-Edward senator USR DA
79. Dobre Victor Paul deputat PNL DA
80. Dobrovie Matei-Adrian deputat PNL DA
81. Dohotaru Adrian-Octavian deputat - DA
82. Drulă Cătălin deputat USR DA
83. Dumitrescu Iulian senator PNL DA
84. Duruș Vlad-Emanuel deputat USR DA
85. Erdei Dolóczki István deputat UDMR DA
86. Farago Petru deputat UDMR DA
87. Fădor Angelica deputat PNL DA
88. Fălcoi Nicu senator USR DA
89. Fejér László-Ődőn senator UDMR DA
90. Fenechiu Cătălin-Daniel senator PNL DA
91. Filipescu Răducu-George senator PNL DA
92. Firczak Iulius Marian deputat Minoritati DA
93. Florea Damian deputat PRO Europa DA
94. Ganț Ovidiu Victor deputat Minoritati DA
95. Găină Mihăiță deputat - DA
96. Gerea Andrei Dominic deputat ALDE DA
97. Gheorghe Andrei Daniel deputat PNL DA
98. Gheorghe Tinel deputat PNL DA
99. Gheorghiu Bogdan deputat PNL DA
100. Ghera Giureci-Slobodan deputat Minoritati DA
101. Ghica Cristian senator USR DA
102. Ghilea Găvrilă deputat PNL DA
103. Gioancă Eugen senator PSD DA
104. Giugea Nicolae deputat PNL DA
105. Gorghiu Alina-Ștefania senator PNL DA
106. Goțiu Remus Mihai senator USR DA
107. Grosaru Andi-Gabriel deputat Minoritati DA
108. Gudu Vasile deputat PNL DA
109. Hadârcă Ion senator - DA
110. Hărătău Elena deputat PSD DA
111. Hărău Eleonora-Carmen senator PNL DA
112. Heiuș Lucian-Ovidiu deputat PNL DA
113. Huțucă Bogdan-Iulian deputat PNL DA
114. Ibram Iusein deputat Minoritati DA
115. Ilie Viorel senator - DA
116. Iliescu Cătălin Lucian senator - DA
117. Ion Stelian-Cristian deputat USR DA
118. Ionașcu Gabi senator - DA
119. Ionescu George deputat PNL DA
120. Ioniță Antoneta deputat PNL DA
121. Iurișniți Cristina-Ionela deputat USR DA
122. Korodi Attila deputat UDMR DA
123. Kulcsár-Terza József-György deputat UDMR DA
124. László Attila senator UDMR DA
125. Leoreanu Laurențiu-Dan deputat PNL DA
126. Longher Victoria deputat Minoritati DA
127. Lovin Dumitru deputat ALDE DA
128. Lungu Dan senator USR DA
129. Lungu Tudorița deputat PNL DA
130. Lungu Vasile-Cristian senator - DA
131. Lupescu Dumitru deputat USR DA
132. Magyar Loránd-Bálint deputat UDMR DA
133. Mareș Mara deputat PNL DA
134. Márton Árpád-Francisc deputat UDMR DA
135. Marussi George-Nicolae senator USR DA
136. Meiroșu Marilena-Emilia deputat PRO Europa DA
137. Mihail Radu-Mihai senator USR DA
138. Mihalescul Dumitru deputat PNL DA
139. Moise Costin-Sebastian deputat PMP DA
140. Moldovan Sorin-Dan deputat PNL DA
141. Moșteanu Liviu-Ionuț deputat USR DA
142. Movilă Petru deputat PMP DA
143. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril deputat USR DA
144. Neagu Nicolae deputat PNL DA
145. Nicoară Marius Petre senator - DA
146. Nicoară Romeo Florin deputat PNL DA
147. Novák Csaba-Zoltán senator UDMR DA
148. Olar Corneliu deputat PNL DA
149. Oprea Dumitru deputat PNL DA
150. Oprea Mario-Ovidiu senator PNL DA
151. Oprișcan Mihai Doru deputat ALDE DA
152. Oros Nechita-Adrian deputat PNL DA
153. Palăr Ionel deputat PNL DA
154. Pambuccian Varujan deputat Minoritati DA
155. Pașcan Emil-Marius deputat PMP DA
156. Pauliuc Nicoleta senator PNL DA
157. Pereș Alexandru senator PNL DA
158. Petcu Toma-Florin deputat ALDE DA
159. Petrețchi Nicolae-Miroslav deputat Minoritati DA
160. Pirtea Marilen - Gabriel deputat PNL DA
161. Pistru Eusebiu-Manea deputat ALDE DA
162. Pîrvulescu Eugen senator PNL DA
163. Pop Georgian deputat PRO Europa DA
164. Pop Tudor Rareș deputat USR DA
165. Popa Cornel senator PNL DA
166. Popa Ion senator - DA
167. Popescu Mariana-Venera deputat Minoritati DA
168. Popescu Nicolae-Daniel deputat USR DA
169. Popescu Pavel deputat PNL DA
170. Popescu Virgil-Daniel deputat PNL DA
171. Popescu-Tăriceanu Călin Constantin Anton senator - DA
172. Preda Cezar-Florin deputat PNL DA
173. Predoiu Marian-Cătălin deputat PNL DA
174. Presadă Florina-Raluca senator USR DA
175. Prisnel Adrian-Claudiu deputat USR DA
176. Prișcă Răzvan Sorin deputat PNL DA
177. Prună Cristina-Mădălina deputat USR DA
178. Raețchi Ovidiu Alexandru deputat PNL DA
179. Răcuci Claudiu-Vasile deputat PNL DA
180. Rădulescu Dan-Răzvan deputat USR DA
181. Rodeanu Bogdan-Ionel deputat USR DA
182. Roman Florin-Claudiu deputat PNL DA
183. Romanescu Cristinel deputat PNL DA
184. Ruse Mihai senator - DA
185. Savin Emanoil senator - DA
186. Săftoiu Ana Adriana deputat PNL DA
187. Sămărtinean Cornel-Mircea deputat PMP DA
188. Scântei Laura-Iuliana senator PNL DA
189. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana deputat PNL DA
190. Sebestyén Csaba-István deputat UDMR DA
191. Seidler Cristian-Gabriel deputat USR DA
192. Seres Dénes deputat UDMR DA
193. Sighiartău Robert-Ionatan deputat PNL DA
194. Simionca Ioan senator - DA
195. Simionca Ionuț deputat PMP DA
196. Sitterli Ovidiu-Ioan deputat PNL DA
197. Stamatian Vasile-Florin deputat PNL DA
198. Stoica Bogdan-Alin deputat Minoritati DA
199. Stroe Ionuț-Marian deputat PNL DA
200. Surgent Marius-Gheorghe deputat ALDE DA
201. Șișcu George deputat PNL DA
202. Șoptică Costel senator PNL DA
203. Șovăială Constantin deputat PNL DA
204. Ștefan Ion deputat PNL DA
205. Știrbu Gigel-Sorinel deputat PNL DA
206. Tabugan Ion deputat ALDE DA
207. Talpoș Ioan-Iustin senator PSD DA
208. Tánczos Barna senator UDMR DA
209. Teacă Alexandru deputat PMP DA
210. Todoran Adrian-Mihăiță deputat PMP DA
211. Toma Cătălin Dumitru senator PNL DA
212. Trăilă Cristina deputat PNL DA
213. Turcan Raluca deputat PNL DA
214. Turcescu Robert-Nicolae deputat PMP DA
215. Turos Lóránd senator UDMR DA
216. Țapu Nazare Eugen senator PNL DA
217. Ungureanu Emanuel-Dumitru deputat USR DA
218. Varga Glad-Aurel deputat PNL DA
219. Varga Vasile deputat PNL DA
220. Vasile Daniel deputat Minoritati DA
221. Vass Levente deputat UDMR DA
222. Vela Ion-Marcel senator PNL DA
223. Vîlceanu Dan deputat PNL DA
224. Vlad Sergiu Cosmin deputat USR DA
225. Voicu Mihai Alexandru deputat PNL DA
226. Vosganian Varujan deputat ALDE DA
227. Wiener Adrian senator USR DA
228. Zainea Cornel deputat USR DA
229. Zisopol Dragoș Gabriel deputat Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 7 decembrie 2019, 19:12
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro